Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wątpliwości czy Bóg istnieje. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
tommy napisał(a):
Sugeruje, ze terrorysci kieruja sie takim samym sposobem myslenia. Nie dopuszczaja do siebie absolutnie zadnych watpliwosci na temat tego. ze moga nie miec racji. W ich rekach brak watpliwosci - ktory zdajesz sie chwalic - przemienia sie w tragedie.


Proszę tommy jeśli nie żucasz słów na wiatr to podaj przykład głeboko wierzącego katolika jako terrorysty. :shock:

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pt sie 24, 2007 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 12, 2007 10:26
Posty: 112
Post 
Seweryn napisał(a):
podaj przykład głeboko wierzącego katolika jako terrorysty. :shock:


Dr David Gunn został zamordowany 10 marca 1993 r. Chrześcijański fanatyk, pod wpływem zjadliwej agitacji antyaborcyjnej swego kościoła, oddał trzy strzały w plecy doktora gdy ten wchodził do swej kliniki w Pensacola na Florydzie. Klimat w jakim pasterze indoktrynowali swe owieczki oddają słowa Randalla Terry'ego, założyciela organizacji Operation Rescue (zajmującą się blokowaniem klinik), który kilka miesięcy po zamordowaniu Gunna pouczał parafian takimi słowami: "Niech zaleje was fala nietolerancji (...) Tak, nienawiść jest dobra (...) Naszym celem jest państwo chrześcijańskie (...) Zostaliśmy wezwani przez Boga, by podbić to państwo (...) Nie chcemy pluralizmu." Obecnie morderca, Michael Griffin, odsiaduje dożywotni wyrok więzienia.
z: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2559/i,58


So sie 25, 2007 0:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Wątpliwości czy Bóg istnieje.
Seweryn napisał(a):
Czy wierzący w Boga posiadają wiele wątpliwości ,że Bóg istnieje jeśli tak to jakiej natury są to wątpliwości?

tommy
Cytuj:
Sugeruje, ze terrorysci kieruja sie takim samym sposobem myslenia. Nie dopuszczaja do siebie absolutnie zadnych watpliwosci na temat tego. ze moga nie miec racji. W ich rekach brak watpliwosci - ktory zdajesz sie chwalic - przemienia sie w tragedie.

tommy
Cytuj:
Istnienie watpliwosci otwiera mozliwosc dyskusji jak i krytyki pewnych zachowan. Z czlowiekiem ktory watpi mozna podyskutowac i wyjasnic mu, ze na przyklad - jego zachowania niekoniecznie musza byc moralne.

Wiara moze byc czyms wartosciowym i pieknym. Z kolei 'wiedza' kieruja sie chociazby samobojcy terrorysci z ktorymi nie mozna dojsc do dialogu i nie mozna ich przekonac, ze nie wypelniaja woli swojego boga.

W tych dwóch wątkach ja już pokazałem że "wiedza" naukowa i "wiara" religijna zasadniczo od siebie się nie różnią: viewtopic.php?t=13057&postdays=0&postorder=asc&start=45 i viewtopic.php?t=13246&postdays=0&postorder=asc&start= . Gorąco zalecam czytanie, żeby wasze umysły się uporządkowały (co do tych spraw), bo np. w tych 2 wątkach nawet 2 ateiści my przyznali rację.

A jak chodzi o terrorystów to ja nawet dużo o nich czytałem, i ja wierzę mocno że mówienie że ci ludzie popełniają samobójstwa z powodu wiary jest oszustwem. Bo np. czytałem o personalnym życiu Usama Bin Laden, i tam jeden znajomy jego powiedział że on niczym szczególnym się nie wyróżniał (: że wynika że religijnością też nie), oprócz niesamowitą nienawiścią do USA. I to dotyczy wszystkich terrorystów o których ja słyszałem, że to nie wiarą ci ludzie się wyróżniają (większość o których ja słyszałem to byli przestępcami, w zwykłych sprawach też, np. kradzież), ale raczej nienawiścią.
Albo słyszałem o młodym człowieku w Algierii co wysadził się w kinie z ludźmi, bo ci co kazali mu to zrobić obiecali opiekę ekonomiczną nad jego rodziną która była bardzo biedna, i że on to właśnie z powodów ekonomicznych to zrobił a nie z powodu religii. To samo zresztą dotyczy Palestyny gdzie rodziny samobójców dostają dużą ilość pieniędzy, np. przedtem Irak oficjalnie im dawał te pieniądze. Że tu w krajach zachodnich chłopacy popełniają samobójstwa z powodów takich jak np. zło tego świata, a w arabskich krajach też młodzi (najczęściej słyszałem) popełniają samobójstwa może np. z powodu zła tego świata, ale tam bogaci ludzie (z nienawiścią w sobie), dają im obietnice o pieniądzach dla ich biednych rodzin (czasami to ma być opieka dożywotna), i np. pasek z grantami dookoła ciała, że wielkich różnić między naszymi raczej krajami nie ma w tym. I ja właśnie wierze że to tylko pozornie religijni robią te samobójstwa, naprawdę to ja myślę że to są ateiści co chcą popełnić samobójstwo i otrzymać pieniądze dla rodziny na raz. Bo jak można myśleć że BÓG nie ukarze wysadzanie niewinnych np. matek z dziećmi w autobusie? Ja nie wierzę żeby Arabowie byli takimi głupcami. Wierzę że tylko ateista który myśli że bezkarność pustki go czeka po śmierci odważy się na taki uczynek.

A i zresztą to ja nigdy nie słyszałem o katoliku samobójcy-terrorysty w blisko 2000 historii katolicyzmu. A ten człowiek opisany na górze to protestant, i czeka na karę śmierci, z tego co słyszałem (jak nie podobny przypadek to jest).

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


So sie 25, 2007 1:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 12, 2007 10:26
Posty: 112
Post Re: Wątpliwości czy Bóg istnieje.
myślący napisał(a):
A i zresztą to ja nigdy nie słyszałem o katoliku samobójcy-terrorysty w blisko 2000 historii katolicyzmu.


Za to duzo slyszano o katoliku-terrorysty.


So sie 25, 2007 2:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post Re: Wątpliwości czy Bóg istnieje.
myślący napisał(a):
W tych dwóch wątkach ja już pokazałem że "wiedza" naukowa i "wiara" religijna zasadniczo od siebie się nie różnią: viewtopic.php?t=13057&postdays=0&postorder=asc&start=45 i viewtopic.php?t=13246&postdays=0&postorder=asc&start= . Gorąco zalecam czytanie, żeby wasze umysły się uporządkowały (co do tych spraw), bo np. w tych 2 wątkach nawet 2 ateiści my przyznali rację.


Nie bardzo. Cytujac SJP:
wiara
1. «określona religia lub wyznanie; też: przekonanie o istnieniu Boga»
2. «przekonanie, że coś jest słuszne, prawdziwe, wartościowe lub że coś się spełni»
3. «przeświadczenie, że istnieją istoty lub zjawiska nadprzyrodzone»

wiedza
1. «ogół wiadomości zdobytych dzięki badaniom, uczeniu się itp.; też: zasób informacji z jakiejś dziedziny»
2. «znajomość czegoś»

Drastycznie odmienne rzeczy. Podstawowym trzonem wiedzy sa sprawdzalne fakty ktorych w wierze nie ma.

Myślący napisał(a):
I ja właśnie wierze że to tylko pozornie religijni robią te samobójstwa, naprawdę to ja myślę że to są ateiści co chcą popełnić samobójstwo i otrzymać pieniądze dla rodziny na raz.


Bzdura. http://en.wikipedia.org/wiki/Muslim_terrorism

Myślący napisał(a):
Bo jak można myśleć że BÓG nie ukarze wysadzanie niewinnych np. matek z dziećmi w autobusie? Ja nie wierzę żeby Arabowie byli takimi głupcami. Wierzę że tylko ateista który myśli że bezkarność pustki go czeka po śmierci odważy się na taki uczynek.


Mozna WIEDZIEC, ze za udzial w Swietej Wojnie zostanie sie wynagrodzonym przez samego Allaha 72 dziewicami w niebie. Wizja bardzo atrakcyjna dla ludzi emocjonalnie spaczonych od dziecinstwa, biednych i seksualnie sfrustrowanych przez nakazy religii. I przy okazji gleboko przekonanych o swojej niezaprzeczalnej racji.

Myślący napisał(a):
A i zresztą to ja nigdy nie słyszałem o katoliku samobójcy-terrorysty w blisko 2000 historii katolicyzmu. A ten człowiek opisany na górze to protestant, i czeka na karę śmierci, z tego co słyszałem (jak nie podobny przypadek to jest).

Seweryn napisał(a):
Proszę tommy jeśli nie żucasz słów na wiatr to podaj przykład głeboko wierzącego katolika jako terrorysty.


Nie potrzeba byc samobojca terrorysta. Mozna na przyklad WIEDZIEC, ze sie wypelnia wole Boska i byc inkwizytorem albo krzyzowcem. Mozna byc wandalem, podpalaczem i morderca w imie krucjaty anty-aborcyjnej.

Odsylam do:
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism
http://en.wikipedia.org/wiki/Abortion-related_violence


So sie 25, 2007 3:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
unbeliever napisał(a):
Seweryn napisał(a):
podaj przykład głeboko wierzącego katolika jako terrorysty. :shock:


Dr David Gunn został zamordowany 10 marca 1993 r. Chrześcijański fanatyk, pod wpływem zjadliwej agitacji antyaborcyjnej swego kościoła, oddał trzy strzały w plecy doktora gdy ten wchodził do swej kliniki w Pensacola na Florydzie. Klimat w jakim pasterze indoktrynowali swe owieczki oddają słowa Randalla Terry'ego, założyciela organizacji Operation Rescue (zajmującą się blokowaniem klinik), który kilka miesięcy po zamordowaniu Gunna pouczał parafian takimi słowami: "Niech zaleje was fala nietolerancji (...) Tak, nienawiść jest dobra (...) Naszym celem jest państwo chrześcijańskie (...) Zostaliśmy wezwani przez Boga, by podbić to państwo (...) Nie chcemy pluralizmu." Obecnie morderca, Michael Griffin, odsiaduje dożywotni wyrok więzienia.
z: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2559/i,58


Przykład podany przez ciebie nie dotyczy głeboko wierzącego katolika ,gdyż głeboko wierzący katolik przestrzega przykazania nie zabijaj.Wiec jesli osoba którą podałeś nie przestrzegała dekalogu to nie była to osoba głęboko wierząca ,gdyż osoba głeboko wierząca przestrzega dekalogu :)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sie 25, 2007 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Przyszedłem stąd: viewtopic.php?p=278534#278534
Seweryn napisał(a):
Filippiarzu Bóg jest doskonały jednak interpretacja ,że jest niedoskonały wynika z niedoskonałości człowieka który go interpretuje. Jednak Bóg jest na tyle zrozumiały, że człowiek mimo swej niedoskonałości może się do niegio zbliżyć i uwierzyć, że on istnieje.

Powiedz mi tylko, które poglądy sprzeczne z nauką Kościoła głoszę ?

Wiara w Boga nie jest niezbędna do zbawienia. Kościół widzi możliwość zbawienia dowolnego człowieka na ziemi, bez względu na jego przynależność religijną i wiarę o osobę Jezusa, oraz potępia pogląd, jakoby tylko formalni członkowie Krk mogli być zbawieni.

Pogląd, że do zbawienie zależy od wiary w Jezusa, jest poglądem protestanckim.

Porównaj sobie własne przekonania z naukami Kościoła jakie przytaczałem w tym wątku: viewtopic.php?t=13167

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So sie 25, 2007 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
filippiarz napisał(a):
Powiedz mi tylko, które poglądy sprzeczne z nauką Kościoła głoszę ?

Wiara w Boga nie jest niezbędna do zbawienia. Kościół widzi możliwość zbawienia dowolnego człowieka na ziemi, bez względu na jego przynależność religijną i wiarę o osobę Jezusa, oraz potępia pogląd, jakoby tylko formalni członkowie Krk mogli być zbawieni.

Pogląd, że do zbawienie zależy od wiary w Jezusa, jest poglądem protestanckim.
[/quote]

No proszę nawet katolik może się czegoś dowiedzieć o wierze od Ateisty.

Jednak Jezus powiedział " nie każdy kto mówi mi panie panie wejdzie do królestwa niebieskiego ,ale ten kto wypełnia słowa moje" Życze ci aby zbawienie cię nie omineło ,jednak twierdzenie że wiara w Boga jest do tego niepotrzebna jest co najmniej ryzykowne ,wobec słów Jezusa.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sie 25, 2007 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
filippiarz napisał(a):
Wiara w Boga nie jest niezbędna do zbawienia. Kościół widzi możliwość zbawienia dowolnego człowieka na ziemi, bez względu na jego przynależność religijną i wiarę o osobę Jezusa, oraz potępia pogląd, jakoby tylko formalni członkowie Krk mogli być zbawieni.

Pogląd, że do zbawienie zależy od wiary w Jezusa, jest poglądem protestanckim.


No proszę nawet katolik może się czegoś dowiedzieć o wierze od Ateisty.

Jednak Jezus powiedział " nie każdy kto mówi mi panie panie wejdzie do królestwa niebieskiego ,ale ten kto wypełnia słowa moje" Życze ci aby zbawienie cię nie omineło ,jednak twierdzenie że wiara w Boga jest do tego niepotrzebna jest co najmniej ryzykowne ,wobec słów Jezusa.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sie 25, 2007 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Seweryn napisał(a):
(...)jednak twierdzenie że wiara w Boga jest do tego niepotrzebna jest co najmniej ryzykowne ,wobec słów Jezusa.

Kościół twierdzi, że wiara jest dobra i na pewno pomaga w zbawieniu :D
Po prostu dopuszcza jednak możliwość zbawienia osób niewierzących, nie twierdząc przy tym, że każdy będzie zbawiony. Kościół po prostu nikogo nie "skreśla".

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So sie 25, 2007 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
filippiarz napisał(a):
Kościół twierdzi, że wiara jest dobra i na pewno pomaga w zbawieniu :D
Po prostu dopuszcza jednak możliwość zbawienia osób niewierzących, nie twierdząc przy tym, że każdy będzie zbawiony. Kościół po prostu nikogo nie "skreśla".


Nie zmienia to faktu że kiedyś byłeś wierzącym filippiarzu i odżuciłeś wiarę w Boga stając się Ateistą , pisałes że twoja wiara wynosi 0 % . Wobec tego faktycznie możesz liczyć tylko na łaskę. :cry:

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sie 25, 2007 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Seweryn napisał(a):
Nie zmienia to faktu że kiedyś byłeś wierzącym filippiarzu i odżuciłeś wiarę w Boga stając się Ateistą , pisałes że twoja wiara wynosi 0 % . Wobec tego faktycznie możesz liczyć tylko na łaskę. :cry:

Myślę, że nie można mnie uznać za ateistę - myślę że "bogowie" istnieją - w końcu na całym świecie i w całej historii człowieka się oni przewijają, po prostu ich istnienie/nieistnienie i to czym tak naprawdę są, nie ma znaczenia, jest bowiem niemożliwe do weryfikacji i nie wpływa na nasze życie.

A wiary nie odrzucałem. Jak gdzieś indziej napisałem, ku mojemu zdziwieniu sama sobie gdzieś poszła.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So sie 25, 2007 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
filippiarz napisał(a):
A wiary nie odrzucałem. Jak gdzieś indziej napisałem, ku mojemu zdziwieniu sama sobie gdzieś poszła.


Więc jeśli wiara sama sobie gdzieś poszła, to wierzę że może kiedyś sama wróci ku twojemu zdziwieniu. :)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sie 25, 2007 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Kwestia zbawienia nie jest chyba przedmiotem tego wątku


So sie 25, 2007 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Ale można to podciagnąć pod wątpliwości Ateisty czy Bóg istnieje.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


So sie 25, 2007 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL