Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy żydzi wiedzieli ,gdzie urodził się Jezus? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Rzecz jest bardzo ciekawa. To nie byłby żaden problem gdzie urodził się Jezus, tylko że wedle przepowiedni w Mi 5, 1 właśnie Betlejem ma wydać Mesjasza. Powstaje zatem wiele pytań:
- czy nauka jest pewna że Jezus się w Betlejem nie narodził?
- czy przypadkiem nie dostosowywujemy wszystkiego właśnie do osoby Jezusa tak aby pasowało?
- czy nikt nie umie poprawnie rozumieć przepowiedni (czyli kwestią przypadku jest czy Mesjasz zostanie uznany czy odrzucony, a zatem nie można nikogo winić że poprostu nie rozpoznał Mesjasza mając tak nieprecyzyjne wskazówki)
- czy nie wszystkie przepowiednie muszą się spełnić i jeśli tak to jaki jest sens istnienia tych niespełnionych?
- jak rozumieć przepowiednie, dosłownie czy w jakiś sposób symbolicznie, tak że każda się spełniła w osobie Jezusa, choć może nie wedle litery?

Z perspektywy przepowiedni jest to bardzo istotne, bo przecież po tym m.in. miano rozpoznać Mesjasza.


Cz paź 11, 2007 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Mi nie chodzi oto jakie są dzisiejsze zapatrywania na ten problem ,to nie ten temat .Ja zastanawiam się czy współczeni Jezusowi wiedzieli, gdzie On się urodził?Wszyscy wówczas czekali na mesjasza z Betlejem ,zacytowane przezemnie wersety wskazują,że ówczesni nie wiedzieli skąd wyszedł Jezus i nie obchodzi mnie co my dzisiaj o tym wiemy ,tak jak to mówił Kamyk.Jest to ważne ,bo gdyby starożytni żydzi zostali przekonani przez Jezusa ,że urodził się w Betlejem to by Go prawdeopodobnie nie stracili .A tak mówili ,że On wyszedł z Galilei ,a z tamtąd nie wyszedł żaden prorok i nie mógł wyjść ,a cóż dopiero Mesjasz


So paź 13, 2007 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
I tak i tak by Go zabili, mówił zbyt rewolucjonistyczne rzeczy jak dla nich. I prawie na pewno wszyscy uważali, że Jezus urodził się w Nazarecie - wszakże stamtąd pochodził, a wtedy się raczej nie przeprowadzano jak dzisiaj


So paź 13, 2007 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Kamyk napisał(a):
I prawie na pewno wszyscy uważali, że Jezus urodził się w Nazarecie
Czy to znaczy ,że nie mieli oni racji?


So paź 13, 2007 19:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL