Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Różnice i równość osób boskich 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Re:
ZG63 napisał(a):
Jezus też nie uważa się za Boga - Marka 10;18

Jeszcze raz: w Mk 10,18 Jezus nie zaprzecza, że jest Bogiem.
Nie mówi: "Nie jestem Bogiem". Mówi: "Tylko Bóg jest dobry".
To widzi nawet dziecko.
Dlaczego nie widzi tego ŚJ?
ZG63 napisał(a):
Jezus powiedział że Ojciec większy jest od niego.

I co w związku z tym?
ZG63 napisał(a):
Tomasz powiedział Pan mój, Bóg mój..Tam jest przecinek, a Tomasz mówi o dwóch osobach..

To znaczy o kim?
ZG63 napisał(a):
Tu też pisze o dwóch osobach - 1 Tym 2:5..

Ktoś temu przeczy?
ZG63 napisał(a):
Prolog Apokalipsy mówi że Jezus otrzymał objawienie od Boga, to znaczy że nim nie jest.

Nie potrafisz rozróżniać natury ludzkiej od boskiej?
Jezus to imię człowieka.
Syn Boży stał się człowiekiem i otrzymał jako człowiek imię Jezus.
Ten człowiek otrzymał od Ojca objawienie.
Syn Boży (Druga Osoba Trójcy) jest Bogiem
ZG63 napisał(a):

JAM JEST odnosi się do bycia w BOSKIM ZAMIERZENIU..

Gdzie Jezus w tej wypowiedzi twierdzi coś o zamierzeniu?
Mówi wyraźnie: Jam jest.
Żydzi to rozumieją (że uważa siebie za Boga - nie w żadnym zamierzeniu) chcą Go za to ukamienować.
A ŚJ nie rozumie?
ZG63 napisał(a):
Piotr to precyzuje..1 Piotra 1:20 On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.

Piotr pisze po prostu, że wykupienie drogocenną Krwią Baranka i samą ofiarą Baranka, i samo Wcielenie były przewidziane przed stworzeniem świata. Nie pisze natomiast, że Syn Boży został zrodzony w ostatnich czasach, ale że w ostatnich czasach się objawił.

ZG63 napisał(a):
Rozumiesz co to znaczy że był przewidziany? Chyba nie..Wiem dlaczego..Znowu dogmatyczne zaślepienie..

A ty rozumiesz? Chyba w ogóle. Dogmatyczne zaślepienie.
ZG63 napisał(a):
Wiesz kiedy Jezus otrzymał Ducha Świętego? Kiedy stał się Synem Boga? Raczej nie.. :mrgreen: :mrgreen:

Jezus- człowiek otrzymał Ducha Świętego podczas chrztu.
Syn Boży, który wcielił się w człowieka - Jezusa, jest Synem Bożym od początku.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 13, 2017 10:00
Zobacz profil WWW
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Widzę, że strategia "będę darł mordę z braku argumentów" pozostaje w mocy. Skoro zatem sam jesteś świadom braku argumentów, to jaki jest sens z Tobą dyskutować? No sam odpowiedz.


Śr wrz 13, 2017 10:05

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Re:
[ciach... nie ma potrzeby cytowania całej dyskusji. M.]
Jeśli Ap. 1:1 i Tym 2:5 mówi o dwóch osobach to jednocześnie świadczy to o tym że nie ma trójcy. Gdyby była, wtedy rachunek wyglądałby 3+1=4 :mrgreen:

Piotr pisze o Jezusie a nie o wcieleniu, masz omamy albo celowo kłamiesz.

Jezus ZAWSZE był człowiekiem..
Jezus stał się SYNEM BOGA kiedy się urodził - Łukasza 1:35..To jest jego początek, możesz sprawdzić w jego rodowodach.

Syn Boży stał się człowiekiem i otrzymał imię Adam..

"Syn Boży (Druga Osoba Trójcy) jest Bogiem" - gdzie to pisze w biblii? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Śr wrz 13, 2017 10:27
Zobacz profil
Post Re: Różnice i równość osób boskich
ZG63 napisał(a):
Sam widzisz że Bóg Ojciec a Jezus to ogromna różnica. Nie ma mowy o trójcy, jeden nie człowiek, drugi człowiek, trzeci moc..
Jezus nie mówił o swojej boskiej naturze, przeczytaj uważnie ten fragment.

Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Śr wrz 13, 2017 10:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Re:
ZG63 napisał(a):

Jeśli Ap. 1:1 i Tym 2:5 mówi o dwóch osobach to jednocześnie świadczy to o tym że nie ma trójcy. Gdyby była, wtedy rachunek wyglądałby 3+1=4 :mrgreen:

Wcale nie świadczy.
To sa akurat sformułowania binarne, ale są też w Piśmie świętym sformułowania trynitarne.
To, że w jednym miejscu Pismo pisze o dwóch Osobach, nie jest sprzeczne z tym, że w innym pisze o trzech Osobach,
ZG63 napisał(a):
Piotr pisze o Jezusie a nie o wcieleniu, masz omamy albo celowo kłamiesz.

Piotr pisze o przyjściu Zbawiciela w kontekście Wcielenia. Pisze o tym, że odkupienie ludzkości zostało przewidziane we Wcieleniu i w tym, że Syn Boży wcieli się w człowieka
ZG63 napisał(a):
Jezus ZAWSZE był człowiekiem..
Jezus stał się SYNEM BOGA kiedy się urodził - Łukasza 1:35..To jest jego początek, możesz sprawdzić w jego rodowodach.

Sorry, ale nie mam sił kopać się z koniem.
Chrześcijanie rozróżniają odwieczne zrodzenie Syna przez Ojca i wcielenie Syna w człowieka Jezusa,
Może tyle wystarczy...
ZG63 napisał(a):
Syn Boży stał się człowiekiem i otrzymał imię Adam..

:o :o :o
ZG63 napisał(a):
"Syn Boży (Druga Osoba Trójcy) jest Bogiem" - gdzie to pisze w biblii?

Kto pisze w Biblii?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 13, 2017 10:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Re:
[ciach... trolling. M.]


Śr wrz 13, 2017 11:02
Zobacz profil
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Możesz kwitować i godzinami ciszy i dowolnie zmieniać Biblie wedle upodobań ŚJ, ale nie zmienisz tym faktu, że przez 2 tysiącami lat chrześcijanie otrzymali przekaz od Boga:
Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy BÓG Z NAMI(Mt 1,23).


Śr wrz 13, 2017 11:59

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Sam widzisz że Bóg Ojciec a Jezus to ogromna różnica. Nie ma mowy o trójcy, jeden nie człowiek, drugi człowiek, trzeci moc..
Jezus nie mówił o swojej boskiej naturze, przeczytaj uważnie ten fragment.

Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Jana 14:10

Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną? tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w Jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.


Z czym tu masz problem, czego nie rozumiesz? :mrgreen:


Śr wrz 13, 2017 12:17
Zobacz profil
Post Re: Różnice i równość osób boskich
ZG63 napisał(a):
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Sam widzisz że Bóg Ojciec a Jezus to ogromna różnica. Nie ma mowy o trójcy, jeden nie człowiek, drugi człowiek, trzeci moc..
Jezus nie mówił o swojej boskiej naturze, przeczytaj uważnie ten fragment.

Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Jana 14:10

Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną? tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w Jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.


Z czym tu masz problem, czego nie rozumiesz? :mrgreen:

Tia.....a czemu to "nie zauważyłeś" wpisu:


Cytuj:
Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Śr wrz 13, 2017 12:21

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Alus napisał(a):
Jana 14:10

Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną? tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w Jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.
[/size]

Z czym tu masz problem, czego nie rozumiesz? :mrgreen:

Tia.....a czemu to "nie zauważyłeś" wpisu:


Cytuj:
Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Zauważyłem i pokazałem ci ten werset z innego przekładu, lepiej go ogarniesz. :mrgreen:

BT nazywana jest przez znawców biblią tysiąca błędów. :mrgreen:


Śr wrz 13, 2017 12:24
Zobacz profil
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Cytuj:
Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną? tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w Jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.


Z czym tu masz problem, czego nie rozumiesz? :mrgreen:[/quote

Tia.....a czemu to "nie zauważyłeś" wpisu:


Cytuj:
Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Zauważyłem i pokazałem ci ten werset z innego przekładu, lepiej go ogarniesz. :mrgreen:

BT nazywana jest przez znawców biblią tysiąca błędów. :mrgreen:


BT, wszystkie inne znane od 2 tys lat błędem, dopiero ŚJ doznali objawienia i prawidłowo napisali historię człowieka o imieniu Jezus.


Śr wrz 13, 2017 12:33
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Tysiąclatka Tysiąclatką, a tekst grecki jaki jest każdy widzi:
Cytuj:
οὐ πιστεύεις ὅτι ἐγὼ ἐν τῷ πατρὶ καὶ ὁ πατὴρ ἐν ἐμοί ἐστιν;

Podobnie jak SemenBedryszko musisz powoływać się na tłumaczenia tak naciągane, że tylko z uprzejmości nie będę ich nazywał fałszerstwem.


Śr wrz 13, 2017 12:44

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Różnice i równość osób boskich
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną? tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w Jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.


Z czym tu masz problem, czego nie rozumiesz? :mrgreen:[/quote

Tia.....a czemu to "nie zauważyłeś" wpisu:


Cytuj:
Czyż nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie (J 14,10) - wedle doktryny ŚJ Jezus wypowiadając te słowa zapewne konfabuluje.


Zauważyłem i pokazałem ci ten werset z innego przekładu, lepiej go ogarniesz. :mrgreen:

BT nazywana jest przez znawców biblią tysiąca błędów. :mrgreen:


BT, wszystkie inne znane od 2 tys lat błędem, dopiero ŚJ doznali objawienia i prawidłowo napisali historię człowieka o imieniu Jezus.


Nie, wiara w preegzystencję nie ma oparcia w rzeczywistości i w Biblii.


Cz wrz 21, 2017 6:47
Zobacz profil
Post Re: Różnice i równość osób boskich
ZG63 napisał(a):
Nie, wiara w preegzystencję nie ma oparcia w rzeczywistości i w Biblii.
I tak będziesz powtarzał. A do argumentów biblijnych, bądź co bądź się nie odniesiesz.


Cz wrz 21, 2017 7:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL