Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jak wyglądał Jezus Chrystus? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
białogłowa napisał(a):
Zlituję się i nie wkleję obrazka przypadkowego Polaka, żeby pokazać jak Ty mógłbyś wyglądać.


Ja wyglądam tak oryginalnie, że nie ma szans, na to żeby znaleźć kogoś kto byłby podobny do mnie.

baranek napisał(a):
Jeśli nie widzisz pod linkiem Autora trzymającego oprawione w ramki zdjęcie, to idź do okulisty ;)

gdyby to miał być obraz, to brat dostałby pędzel i farby- a dostał od komisji aparat fotograficzny.
Efekt rozmycia- plastyczności zdjęcia jest łatwy do uzyskania nawet dla amatora, a co dopiero dla Jezusa ;)


Przecież to nie jest zdjęcie, tylko jakiś namalowany obraz :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 13, 2018 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re:
No napisał(a):
W wieku 30 lat musiał musiał mieć już zmęczoną twarz podstarzałego człowieka ludzie żyli wtedy krócej choć oczywiście jako Bóg mógł się cieszyć idealnym zdrowiem i cerą to wszystko spekulacje...
Cytuj:
a ponieważ Matka Boża była piękna, więc miał tez piękną twarz

Skąd ta pewność ?
Prawde mówiąc nie widze powodu by była fizycznie piękna...
Cytuj:
nie wszyscy Żydzi mają zakrzywione nosy i typowo semicki wygląd...

Jak mieszali geny z innymi nacjami to nie mają ale wydaje mi się, że akurat wtedy byli stosunkowo "czyści rasowo"...


Boga nikt nigdy nie widział, pisze o tym w Biblii jak byk. Sam Jezus zaś zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18.

Co do wyglądu Jezusa to na pewno nie miał długich włosów bo to hańba dla mężczyzny.

1 Kor 11:14 - Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy,


Cz lut 22, 2018 14:02
Zobacz profil
Post Re: Re:
ZG63 napisał(a):
Boga nikt nigdy nie widział, pisze o tym w biblii jak byk.
Ale przecież nikogo to nie obchodzi, co jest zawarte w jakiejś obecnie, Twoim zdaniem, pisanej przez Boga Biblii.
Cytuj:
Sam Jezus zaś zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18.
Mieliliśmy ten fragment już tyle razy. Nie udawaj, że nikt się do niego nie odniósł.
Cytuj:
Co do wyglądu Jezusa to na pewno nie miał długich włosów bo to hańba dla mężczyzny.
Czyli Twoim zdaniem nazirejczycy byli okryci hańbą?


Cz lut 22, 2018 14:30

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Re:
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Boga nikt nigdy nie widział, pisze o tym w biblii jak byk.
Ale przecież nikogo to nie obchodzi, co jest zawarte w jakiejś obecnie, Twoim zdaniem, pisanej przez Boga Biblii.
Cytuj:
Sam Jezus zaś zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18.
Mieliliśmy ten fragment już tyle razy. Nie udawaj, że nikt się do niego nie odniósł.
Cytuj:
Co do wyglądu Jezusa to na pewno nie miał długich włosów bo to hańba dla mężczyzny.
Czyli Twoim zdaniem nazirejczycy byli okryci hańbą?


Pisz za siebie, z tego co wiem to innych jednak obchodzi. Może masz oryginał biblii?

Podałem Ci co na temat długich włosów pisze w biblii, wnioski niech każdy wyciąga sam.


Cz lut 22, 2018 14:35
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
no ale Biblia powstała przed objawieniami św. Faustyny i brata Elia :)


Cz lut 22, 2018 14:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
no ale Biblia powstała przed objawieniami św. Faustyny i brata Elia :)
A co mają wspólnego ich wyobrażenia z Objawieniem w Piśmie Świętym? Czyżby Faustyna chciała tu coś poprawić?
Jeżeli Jezus miał się nie wyróżniać, to był ciemny, kędzierzawy, jakieś 150cm wzrostu i około 50 kg wagi. A ponieważ pracował fizycznie, to raczej krępy niz smukły. Antropologowie brytyjscy wyobrażają Go sobie tak:
Obrazek

Nie podoba się? Nie chciałabyś modlić się przed takim wizerunkiem? No to teraz wiesz dlaczego w Europie jast smukły, biały, z pociągłą twarzą, z długimi włosami i najcześciej z niebieskimi oczami. Taki swojski. No bo przecież panowie i lud nie bedzie sie do wizerunku jakiegoś Żyda modlił. :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 16:03
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Kozioł- ja już pisałam- brat Elia zrobił zdjęcie Jezusa. Zdjęcie oddaje rzeczywistość. Wierzyć nie musisz. nie wiem, czy protestanci wierzą w prywatne objawienia. Ja wierzę. A wizerunek ze zdjęcia jest bardzo podobny do Jezusa Miłosiernego.

W Biblii nie ma opisanych wielu rzeczy, które znamy z codziennego życia- np. konfesjonału czy ... telefonu, komputera. Czy te rzeczy nie istnieją?


Cz lut 22, 2018 16:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
Kozioł- ja już pisałam- brat Elia zrobił zdjęcie Jezusa.
Aparat fotograficzny w pierwszym wieku? Czyżby Elia zbudował wehikuł czasu?

baranek napisał(a):
W Biblii nie ma opisanych wielu rzeczy, które znamy z codziennego życia- np. konfesjonału czy ... telefonu, komputera. Czy te rzeczy nie istnieją?
Te żeczy istnieją dziś. Wowczas nie istniały. Dziś mężczyźni mają 180cm wzrostu i rozmiar buta 43, a wówczas mieli 150cm wzrostu. Dziś część Żydów z Europy lub z europejskimi korzeniami jest podobna do europejczyków ale 2 tys lat temu byli podobni do dzisiejszych arabów.

Ale ty chcesz wierzyc w taki, a nie inny, swojski wizerunek. Matka Polka (z Częstochowy), to pewnie i Jezus Polakiem jest :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 16:13
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Jakim I wieku? Brat Elia to współczesny, żyjący mistyk. Ale widzę, że ty w objawienia prywatne nie wierzysz, więc ta dyskusja z założenia nie ma sensu.


Cz lut 22, 2018 16:36

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
no ale Biblia powstała przed objawieniami św. Faustyny i brata Elia :)


Skąd wiesz czy to nie demoniczne objawienia?


Cz lut 22, 2018 16:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Zdjęcie objawienia?

W zasadzie na pewno Jezus wyglądał na tyle normalnie, że nikogo nie szokował, bo inaczej ewangeliści coś by o tym wspomnieli.

Kozioł, to tylko statystycznie przeciętny człowiek z tamtych czasów i regionu. Nic szczególnego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 22, 2018 16:49
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Soul. ty też niewierzący? Jak o tym nie słyszałeś, to sobie poczytaj- dawałam w tym temacie linka do tekstu opisującego m.in. jak zdjęcie powstało- a powstało komisyjnie i aparatem dostarczonym przez komisję.


Cz lut 22, 2018 16:54

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Znam bardziej wiarygodne komisje..


Cz lut 22, 2018 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Soul33 napisał(a):
Kozioł, to tylko statystycznie przeciętny człowiek z tamtych czasów i regionu. Nic szczególnego.
Otóż to: nic szczególnego. Gdyby miał niebieskie włosy, szczególnie wysoka postać, czy był blondynem, to byłoby własnie cos szczególnego, szokującego i ktos by o tym wspomniał.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 17:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
Soul. ty też niewierzący? Jak o tym nie słyszałeś, to sobie poczytaj- dawałam w tym temacie linka do tekstu opisującego m.in. jak zdjęcie powstało- a powstało komisyjnie i aparatem dostarczonym przez komisję.

Zdjęcie, na którym obraz wygląda jak namalowany pędzlem. Czyli nie jest to zdjęcie konkretnej osoby, a najwyżej zdjęcie obrazu, więc w ogóle żadnego realnego człowieka nie przedstawia.

Ale KK nie zobowiązuje do wiary w prywatne objawienia ani cuda po czasach biblijnych. Dlatego nie widzę problemu. Zresztą, gdyby nakazywał, mógłbym być ateistą, bo wiele z nich jest dla mnie niewiarygodnych lub spłycających wiarę względem NT. A tak jestem raczej wątpiący niż niewierzący. Takie określenie może lepiej oddawać moje podejście.

Szczególnie ciekawią mnie na przykład wizje Szatana, który coś wrzeszczy, jak szalony i dostaje spazmów z wściekłości. Czyli zachowuje się zupełnie na odwrót niż w Biblii. Albo, z innej strony, mówiące, że głównym powodem trafiania do piekła są grzechy nieczystości. Odrzucenie Boga i wieczne męki dla kilku chwil grzesznej przyjemności?

Oczywiście muszą być lepsze objawiania, a także niektórych umacniają w wierze ale dla mnie biblijna Ewangelia jest nieporównywalnie bardziej interesująca i przekonywująca.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 22, 2018 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL