Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jak wyglądał Jezus Chrystus? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Cytuj:
Ale KK nie zobowiązuje do wiary w prywatne objawienia ani cuda po czasach biblijnych.


dokładnie o tym pisałam. Ja wierzę, a Wy sobie wymyślajcie portret ;)


Cz lut 22, 2018 19:10
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Kozioł napisał(a):
A co mają wspólnego ich wyobrażenia z Objawieniem w Piśmie Świętym? Czyżby Faustyna chciała tu coś poprawić?
Jeżeli Jezus miał się nie wyróżniać, to był ciemny, kędzierzawy, jakieś 150cm wzrostu i około 50 kg wagi. A ponieważ pracował fizycznie, to raczej krępy niz smukły. Antropologowie brytyjscy wyobrażają Go sobie tak:

A czemu kędzierzawy, wszak semici nie posiadali cech ludzi rasy czarnej.

Cytuj:
podoba się? Nie chciałabyś modlić się przed takim wizerunkiem? No to teraz wiesz dlaczego w Europie jast smukły, biały, z pociągłą twarzą, z długimi włosami i najcześciej z niebieskimi oczami. Taki swojski. No bo przecież panowie i lud nie bedzie sie do wizerunku jakiegoś Żyda modlił. :twisted:

Rasa orientala, a do takiej zaliczani są semici charakteryzują się:
- średnim wzrostem,
- smukłą sylwetką,
- twarz wyprofilowana wąska,
- nos długi i wąski, często garbaty,
- oczy koloru ciemnego,
- włosy ciemne, najczęściej falowane,
- kolor skóry śniady do jasnobrązowej.
I takiego też Jezusa, człowieka rasy orientalnej, widzimy na obrazie "Jezu ufam Tobie", namalowanego przez krakowskiego malarza i tego w Wilnie....czyli Faustyna nie usiłowała niczego poprawiać :)


Cz lut 22, 2018 19:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
Kozioł- ja już pisałam- brat Elia zrobił zdjęcie Jezusa. Zdjęcie oddaje rzeczywistość. Wierzyć nie musisz. nie wiem, czy protestanci wierzą w prywatne objawienia. Ja wierzę. A wizerunek ze zdjęcia jest bardzo podobny do Jezusa Miłosiernego.


No przecież już mówiłem, że to jest zjęcie jakiegoś obrazu.


Kozioł napisał(a):
Te żeczy istnieją dziś. Wowczas nie istniały. Dziś mężczyźni mają 180cm wzrostu i rozmiar buta 43, a wówczas mieli 150cm wzrostu. Dziś część Żydów z Europy lub z europejskimi korzeniami jest podobna do europejczyków ale 2 tys lat temu byli podobni do dzisiejszych arabów.


Sam to wymyśliłeś? skąd u ciebie taka oryginalna wiedza na takie tematy?
Przecież był taki faraon "Senebkay" który żył około 1500 lat przed naszą erą, i miał 185 cm wzrostu :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 22, 2018 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
dokładnie o tym pisałam. Ja wierzę, a Wy sobie wymyślajcie portret


Rozumiem, że z zasady podchodzisz bezkrytycznie do całej góry intelektualnego chłamu i absurdu, jeżeli tylko ktoś podczepi pod niego łatkę "objawienie prywatne" i akurat zgadza się z Twoim światopoglądem? Confirmation bias wręcz wydziera się z Twoich postów – wydawało mi się, że aklamacja danej wiary religijnej nie zwalnia automatycznie z elementarnych zasad krytycznego myślenia...


Cz lut 22, 2018 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Piszesz o czasach współczesnych. Ale popatrzmy.

Przedstawiciele rasy orientalnej
ObrazekIrak
ObrazekSudan

źródło

A to Jezus wg wyobrażenia Faustyny
Obrazek

Baaaardzo podobny :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Robek napisał(a):
Sam to wymyśliłeś? skąd u ciebie taka oryginalna wiedza na takie tematy?

Antropolodzy.
Robek napisał(a):
Przecież był taki faraon "Senebkay" który żył około 1500 lat przed naszą erą, i miał 185 cm wzrostu :mrgreen:
I gdyby Jezus miał taki wzrost, to na pewno byłaby to cecha mocno wyróżniająca. Na pewno by o tym wspomniano.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 20:53
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Kozioł napisał(a):
A to Jezus wg wyobrażenia Faustyny
Obrazek

Baaaardzo podobny :twisted:

A do kogo ma być niby podobny, skoro nikt, poza współczesnymi Jezusa, nigdy Go nie widział :)
Cechy rasy orientalnej posiada - wąska twarz, falowane czarne włosy, długi i cienki nos, ciemne oczy, cera śniada.

A co niby dla istoty przekazu Jezusa miałby Jego wzrost, aby ewangeliści mieli to uwieczniać?


Cz lut 22, 2018 21:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Kozioł napisał(a):
Robek napisał(a):
Sam to wymyśliłeś? skąd u ciebie taka oryginalna wiedza na takie tematy?

Antropolodzy.
Robek napisał(a):
Przecież był taki faraon "Senebkay" który żył około 1500 lat przed naszą erą, i miał 185 cm wzrostu :mrgreen:
I gdyby Jezus miał taki wzrost, to na pewno byłaby to cecha mocno wyróżniająca. Na pewno by o tym wspomniano.


Dzisiaj co niektórzy mają 2 metry wzrostu, i wtedy co niektórzy mieli 180 cm, więc nie wiem w czym ty widzisz problem?
No i czy wysoki wzrost jest czymś godny odnotowania?
A dzisiaj by był? i jeśli papież Franciszek by miał wzrost 2 metry, to nikogo by nie obchodziło co on opowiada, ale wszyscy by mówili tylko o tym, że ma 2 metry?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 22, 2018 21:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
Cytuj:
Ale KK nie zobowiązuje do wiary w prywatne objawienia ani cuda po czasach biblijnych.

dokładnie o tym pisałam. Ja wierzę, a Wy sobie wymyślajcie portret ;)

A ja popieram naukę z papieskiej encykliki Fides et ratio (wiara i rozum):

    "Wiara i rozum są jak dwa skrzydła unoszące człowieka ku kontemplacji prawdy”. Główną tezą encykliki jest wykazanie, że wiara i rozum nie muszą się zwalczać, lecz powinny się uzupełniać, tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara nie przekształciła się w fideizm.

I przypominam o herezji fideizmu:

    Fideizm (od łac. fides – wiara) to pogląd filozoficzny i teologiczny głoszący prymat wiary nad poznaniem rozumowym i teoriami naukowymi. Według fideisty poznanie religijne w postaci objawienia wyprzedza poznanie rozumowe.

:)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 22, 2018 22:04
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Nie dostrzegam sprzeczności między tymi objawieniami, a nauką. Z objawień prywatnych wierzę tylko w te uznane przez Kościół za prawdziwe. - Nie ma obowiązku wierzenia w nie, ale nie ma też zakazu.
Skoro uznajesz, że wiara w uznane objawienia prywatne jest herezją, to donieś na mnie do biskupa. A jak nie, to się nie czepiaj. :)


Cz lut 22, 2018 22:28
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Zwykle Kościół uznaje objawienia tylko za niesprzeczne z wiarą. Jesteś pewna, że tu jest inaczej?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 22, 2018 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Alus napisał(a):
A do kogo ma być niby podobny, skoro nikt, poza współczesnymi Jezusa, nigdy Go nie widział :)
Cechy rasy orientalnej posiada - wąska twarz, falowane czarne włosy, długi i cienki nos, ciemne oczy, cera śniada.
Ani nie jest sniady,, ani nie ma czarnych włosow, ani proste falowane nie sa cecha orientalną, ani nie ma orientalnego nosa. a dodajmy, że jest to kwalifikacja dzisiejsza, dotyczaca współczesnych. Już po wedrówkach ludów. Usredniony obraz Semity z czasów Jezusa pokazałem wyżej.

W późnoeuropejskich wizerunkach najbardziej mnie bawią te włosy i bródka na wzór arystokracji francuskiej.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lut 22, 2018 23:23
Zobacz profil
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
Soul33 napisał(a):
Zwykle Kościół uznaje objawienia tylko za niesprzeczne z wiarą. Jesteś pewna, że tu jest inaczej?


Niestety, nie rozumiem pytania. co ma być inaczej? W jaki sposób portret Jezusa może być sprzeczny z wiarą? Jestem za głupia, żeby zrozumieć Twoją logikę :)


Cz lut 22, 2018 23:29
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Zwykle Kościół uznaje objawienia tylko za niesprzeczne z wiarą. Jesteś pewna, że tu jest inaczej?


Niestety, nie rozumiem pytania. co ma być inaczej? W jaki sposób portret Jezusa może być sprzeczny z wiarą? Jestem za głupia, żeby zrozumieć Twoją logikę :)


P.S. Moja wiara w objawienia prywatne nie jest przedmiotem dyskusji i nie zamierzam do niej nikogo przekonywać. Nie wierzysz, że ten wizerunek jest prawdziwy- Twoja sprawa.


Cz lut 22, 2018 23:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Jak wyglądał Jezus Chrystus?
baranek napisał(a):
Niestety, nie rozumiem pytania. co ma być inaczej? W jaki sposób portret Jezusa może być sprzeczny z wiarą? Jestem za głupia, żeby zrozumieć Twoją logikę :)

Napisałaś, że Kościół "uznał" objawienie. Pytałem, w jakim sensie.

Wizerunki są różne. Dlatego Kościół nie mógłby uznać kilku różnych za prawdziwe, bo zbyt wiele osób pospadałoby z krzeseł.

baranek napisał(a):
P.S. Moja wiara w objawienia prywatne nie jest przedmiotem dyskusji i nie zamierzam do niej nikogo przekonywać. Nie wierzysz, że ten wizerunek jest prawdziwy- Twoja sprawa.

Oj, to tylko forum dyskusyjne ;)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 22, 2018 23:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL