Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona
 Religia prawdziwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
niktszczególny napisał(a):
A może naprawdę w to wierzy, że Boga nie ma? To też wiara, choć nie religia. I tak samo nie da się wykazać jej prwdziwości.


Nie sądzę ,ktoś kto na prawdę w to wierzy, nie zaprząta sobie tym głowy.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Wt kwi 29, 2008 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jak ty w ogóle hitman wyobrażasz sobie "religie prawdziwą ",jak ona wygląda czy ty znasz takową

Znam nawet nie jedną.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
jak udowodnisz ,że jest coś takiego jak prawdziwa religia?

Poznam po owocach.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Potrafie sobie wobrazić ,że za takową uznajesz Katolicką ,ale czy ty potrafisz sobie wyobrazić ,że muzułmanin będzie swoją religie uważał za prawdziwą a beduin swoją.
Oczywiście, że mogę sobie wyobrazić. To nic trudnego.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Powiedz mi w czym ty jesteś lepszy ,albo mądrzejszy od muzułmanina czy beduina i dlaczego tobie mam wierzyć, a nie im?

Na idiotyczne pytanie nie związane z tematem nie odpowiadam. Przypominam, że rozmawiamy o religiach a nie o mnie.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Co z tego ,że przynależymy kontynentalnie do religi Katolickiej ,przecież to jeszcze nie świadczy o nas ,czy nie wiesz ,że prawie na każdym kontynencie jest inna religia ?

Kontynentalnie? Do religii katolickiej? To tak jakbyś ty kolorystycznie należał do miłośników muzyki fortepianowej. Nie wiem skąd Ty bierzesz te określenia...
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A przecież ludzie wszędzie są tacy sami

Bóg też.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
.Każdy uznaje swojego Boga za prawdziwego ,tak samo jest z religią .

No i dobrze, bo nawet sam Bóg do tego namawia.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jeszcze nikomu nie udało się udowodnić ,że Bóg w ogóle istnieje ,

Bo Bóg to nie twierdzenia. udowadnia się twierdzenia. Istnienia deszczu też nikt jeszcze nie udowodnił.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
a ty już roztrzygasz prawdziwość religii -Moja prawdziwa ,a twoja fee ! Jak dzieci :nonono:

W którym miejscu? Coś Ci się przewidziało. Przyznaj się: co paliłeś? A jeśli nadal twierdzisz, że tak robię to zacytuj. A tak na serio: nie myśl, że jestem idiotą i że da mi się wciskać słowa w usta.


PS. Spację stawiaj na końcu zdania a nie na początku, bo to właśnie ona oznacza.


Wt kwi 29, 2008 22:45
Zobacz profil
Post 
WIDZĘ, ŻE MACIE PROBLEM Z ODPOWIEDZIĄ NA PROSTE PYTANIE :-)

Próbujecie szukać definicji, kręcicie, na różne sposoby. Nieładnie. :-)

Podpowiem:
religia - to system wierzeń, danej grupy ludzi. Np. Jedni wierzą, że X lat temu na krzyżu umarł Jezus, który jest bogiem. Inni wierzą, w coś zupełnie innego. Np. że po śmierci wcielą się w ciało drugiego czowieka.

religia prawdziwa - Co to znaczy ? To taka religia, która nie okłamuje wyznawców, co do założeń. Czyli bóg o którym mowa faktycznie istnieje. Lub człowiek faktycznie po śmierci wciela się w inne stworzenie. Jeżeli tak jest, to ta raligia jest prawdziwa, jeżeli nie, to jest fałszywa. Inną kwestią jest zbadanie tego...

czy może być wiele religii prawdziwych - Wydaje mi się, że nie. Bo skoro jedna religia zakłada, że człowiek po śmierci idzie do raju, druga, że do krainy wiecznych łowów, a trzecia, że wcieli się w dżdżownicę. To te trzy religie nie mogą być prawdziwe, gdyż mają sprzeczne założenia. Prawdziwa, (bynajmniej w tej kwestji) może być tylko jedna, lub żadna.

Wiem, że nie jesteście w stanie stwierdzić, czy Wasza religia jest prawdziwa. Możecie tylko kierować się wiarą i nadzieją, że właśnie wasza jest.
Ponieważ jesteście leniwi, przyjmujecie religię Waszych ojców, bo po co szukać Buddy gdzieś w Japoni, skoro najbliższy kościół jest kilka metrów od domu. Skoro urodziliście się w miejscowości, gdzie jest katolicyzm, to duża szansa na to, że to właśnie Katolicyzm jest prawdziwy ;-)

W każdym razie. Kierujecie się wiarą. Trudno zbadać, która jest prawdziwa, gdyż trzeba było by odwiedzić ten raj, sprawdzić, czy faktycznie istnieje itd.. Ale w to wierzycie.

Ale wyobraźcie sobie sytuację. Że rodzicie się, przed narodzeniem Chrystusa.
Jaka religia była wtedy prawdziwa wg. Was, czyli ta która mówiła pełną prawdę ?
Jaką byście wybrali rodząc się w Palestynie ? A jaką rodząc się w Chinach ? A jaką, gdybyście urodzili się w państwie Majów, lub Inków na kontynencie amerykańskim ?


Śr kwi 30, 2008 12:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Co do tych trzech definicji to zgadzam się. Dobrze, zwięźle i na temat.

Co do reszty to po cześci też mam podobne zdanie że trudno jest w pełni przekonująco stwierdzić która religia jest tą prawdziwą, z założenia oczywiście że taka jest. Podobnie kwestia urodzenia się i przyjęcia domunujących wierzeń na tym terenie. Dlatego też uważam że wiara wymaga czynu, działania, poszukiwania i ciągłego upewniania. Ewentulanie zmiany poglądów, czy wierzeń.


Śr kwi 30, 2008 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3797
Post 
IPW napisał(a):
Powiedz mi w czym ty jesteś lepszy ,albo mądrzejszy od muzułmanina czy beduina i dlaczego tobie mam wierzyć, a nie im?


hitman napisał(a):
Na idiotyczne pytanie nie związane z tematem nie odpowiadam. Przypominam, że rozmawiamy o religiach a nie o mnie.
Wydaje mi się ,że pytanie jest bardzo proste i do rzeczy? Chce zapytać ,dlaczego tobie mam wierzyć ,a nie np. Beduinowi ,który również twierdzi ,że jego religia jest prawdziwa ,a na pytanie czy zna Boga i religię "hitmana "z forum Wiara ,odpowiada ,że nic mu o tym nie wiadomo?


Śr kwi 30, 2008 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW napisał(a):
Powiedz mi w czym ty jesteś lepszy ,albo mądrzejszy od muzułmanina czy beduina i dlaczego tobie mam wierzyć, a nie im?


hitman napisał(a):
Na idiotyczne pytanie nie związane z tematem nie odpowiadam. Przypominam, że rozmawiamy o religiach a nie o mnie.
Wydaje mi się ,że pytanie jest bardzo proste i do rzeczy? Chce zapytać ,dlaczego tobie mam wierzyć ,a nie np. Beduinowi ,który również twierdzi ,że jego religia jest prawdziwa ,a na pytanie czy zna Boga i religię "hitmana "z forum Wiara ,odpowiada ,że nic mu o tym nie wiadomo?

Masz rację: wydaje Ci się. Pytanie nie ma nic wspólnego z tematem ani nie nawiązuje nawet do czegokolwiek o czym tu wspominaliśmy.


Śr kwi 30, 2008 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3797
Post 
Jak to hitman przecież to ty twierdzisz ,że jest religia prawdziwa ba ,nawet nie jedna ,więc mam ci wierzyć, czy nie? Beduin powie podobnie , ale doda że jest prawdziwa tylko jedna religia ,właśnie jego .Komu mam hitman wierzyć ,a może lepiej nikomu nie wierzyć i samemu podjąć decyzję odnośnie istnienia prawdziwej religii? Jaki sens zatem mają twoje argumentacje ?


Śr kwi 30, 2008 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jak to hitman przecież to ty twierdzisz ,że jest religia prawdziwa ba ,nawet nie jedna ,więc mam ci wierzyć, czy nie? Beduin powie podobnie , ale doda że jest prawdziwa tylko jedna religia ,właśnie jego .Komu mam hitman wierzyć ,a może lepiej nikomu nie wierzyć i samemu podjąć decyzję odnośnie istnienia prawdziwej religii? Jaki sens zatem mają twoje argumentacje ?

Masz to sprawdzić a nie wierzyć.


Śr kwi 30, 2008 23:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 22:40
Posty: 176
Post 
hitman napisał(a):
deepongi napisał(a):
hitman napisał(a):
deepongi napisał(a):
filozofia nie bada prawdziwości religii, bo coś takiego nie istnieje. Religia zawsze jest prawdziwa. Filozofia może badać poprawność tez na których jest ona oparta.

Jest Bóg i jest Jego działanie, które da się jasno stwierdzić, a zatem da się stwierdzić prawdziwość religii.

Oczywiście masz rację. Działanie da sie stwierdzić jasno i wyraźnie, wiec powiedz mi kto ruszył bilardową kulę, która toczy się po podłodze:
a) kot
b) człowiek
c) małpa
d) pies
e) wiatr

Którą kulę bilardową? Ja żadnej takiej tu nie widzę.

a który bóg bo ja tu żadnego nie widzę.

_________________
Nie ma darmowych obiadów.


Cz maja 01, 2008 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
deepongi napisał(a):
hitman napisał(a):
deepongi napisał(a):
hitman napisał(a):
deepongi napisał(a):
filozofia nie bada prawdziwości religii, bo coś takiego nie istnieje. Religia zawsze jest prawdziwa. Filozofia może badać poprawność tez na których jest ona oparta.

Jest Bóg i jest Jego działanie, które da się jasno stwierdzić, a zatem da się stwierdzić prawdziwość religii.

Oczywiście masz rację. Działanie da sie stwierdzić jasno i wyraźnie, wiec powiedz mi kto ruszył bilardową kulę, która toczy się po podłodze:
a) kot
b) człowiek
c) małpa
d) pies
e) wiatr

Którą kulę bilardową? Ja żadnej takiej tu nie widzę.

a który bóg bo ja tu żadnego nie widzę.

Ten, który działa w Twoim życiu.


Cz maja 01, 2008 0:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3797
Post 
hitman napisał(a):
Masz to sprawdzić a nie wierzyć.
Dobra pójdę do Kościoła i to sprawdzę ,ale prócz obłudy nieczego więcej nie zobacze.


Cz maja 01, 2008 21:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
nie wiadomo. ja pare razy widziałem psa.

i dzieci, nie wydawały mi się jakoś szczególnie obłudne.

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


Cz maja 01, 2008 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
hitman napisał(a):
Masz to sprawdzić a nie wierzyć.
Dobra pójdę do Kościoła i to sprawdzę ,ale prócz obłudy nieczego więcej nie zobacze.

A kto mówi, żebyś szedł do Kościoła?


Pt maja 02, 2008 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3797
Post 
hitman napisał(a):
Masz to sprawdzić a nie wierzyć.
Przedewszystkim nie muszę tego sprawdzać .
Dobra pójdę do Kościoła i to sprawdzę ,ale prócz obłudy nieczego więcej nie zobacze.

hitman napisał(a):
A kto mówi, żebyś szedł do Kościoła?
Głupi miś koala.


Pt maja 02, 2008 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Przedewszystkim nie muszę tego sprawdzać .

Czemu?

[/quote] Głupi miś koala.[/quote]
On nie brał udziału w dyskusji.


Pt maja 02, 2008 19:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL