Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Religia prawdziwa 
Autor Wiadomość
Post Re: Religia prawdziwa
Mariel napisał(a):
"Wielką dyskusję" chyba w znaczeniu pipsztolenia o wszystkim i niczym. Jak można takie głupoty linkować i jeszcze nazywać to wielką dyskusją.

Cytuj:
Te wnikliwe badania/dociekania doprowadziły sceptyka kwestionującego zmartwychwstanie do stwierdzenia, że fakt zmartwychwstania Jezusa jest bezsprzeczny, co J. McDowell opisał w książce "Sprawa zmartwychwstania".

A innych podobnie wnikliwe badania doprowadzają do niewiary, co tylko świadczy o tym że charakter tych dowodów nie jest powalająco jednoznaczny.

Dla św Tomasza świadectwo pozostałych apostołów, uczniów i kobiet też nie stanowiły jednoznacznie powalającego dowodu.


Pt cze 03, 2016 13:25
Post Re: Religia prawdziwa
Nie widzę związku. O ile bezpośrednią relację osoby, którą można wypytać o szczegóły nawet sądy traktują jako dowód w sprawie, o tyle ciężko mówić o twardym dowodzie z wielokrotnie redagowanych i przepisywanych tekstów sprzed blisko 2 tys. lat.
Czy to taki wstyd po prostu przyznać, że wierzący nie mają dowodu w ścisłym znaczeniu tego słowa na istnienie Boga, wcielenie Chrystusa czy Jego zmartwychwstanie? Pewność wiary nie na dowodach się zasadza.


Pt cze 03, 2016 13:41
Post Re: Religia prawdziwa
Mariel napisał(a):
Nie widzę związku. O ile bezpośrednią relację osoby, którą można wypytać o szczegóły nawet sądy traktują jako dowód w sprawie, o tyle ciężko mówić o twardym dowodzie z wielokrotnie redagowanych i przepisywanych tekstów sprzed blisko 2 tys. lat.
Czy to taki wstyd po prostu przyznać, że wierzący nie mają dowodu w ścisłym znaczeniu tego słowa na istnienie Boga, wcielenie Chrystusa czy Jego zmartwychwstanie? Pewność wiary nie na dowodach się zasadza.

Czyli A jeśli Chrystus nie było zmartwychwstał daremne nasze nauczanie, próżna jest nasza wiara......


Pt cze 03, 2016 15:27
Post Re: Religia prawdziwa
Oczywiście, co nie znaczy że trzeba zmyślać o jakichś rzekomych dowodach ("porządnie udokumentowane historycznie zmartwychwstanie" :roll: ), kiedy wszyscy wiedzą że takie nie istnieją.
Dla pełnej jasności.. Po prostu mówmy o mocnych przesłankach by wierzyć, bo takie mamy, a z tymi dowodami to tak ostrożnie.


Pt cze 03, 2016 15:58

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Religia prawdziwa
"Przeraża" ten Wielki Zamęt dotyczący wiary, jaki pojawił się na świecie. Jest tyle wiar monoteistycznych. Mnie niestety dręczą wątpliwości co do prawdziwości mojej wiary. Przyznaję, że czytałem bardzo dużo stron z poglądami związanymi z wiarą. Ten temat okazał się absorbujący dla mnie. Z drugiej strony, mojej biednej naturze "nie chce się wierzyć w wieczne potępienie". Wiara w piekło może mnie kosztować. Inne wiary "grożą" mi, jako katolikowi, że nie będę zbawiony na wieki, tylko spędzę wieczność w nieszczęściu lub zostanę unicestwiony ("tradycyjny" ateizm "skazuje" wszystkich na unicestwienie). Nie chcę być zgorszeniem dla kogokolwiek.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lut 19, 2017 14:24
Zobacz profil
Post Re: Religia prawdziwa
niewazny12 napisał(a):
"Przeraża" ten Wielki Zamęt dotyczący wiary, jaki pojawił się na świecie. Jest tyle wiar monoteistycznych. Mnie niestety dręczą wątpliwości co do prawdziwości mojej wiary. Przyznaję, że czytałem bardzo dużo stron z poglądami związanymi z wiarą. Ten temat okazał się absorbujący dla mnie. Z drugiej strony, mojej biednej naturze "nie chce się wierzyć w wieczne potępienie". Wiara w piekło może mnie kosztować. Inne wiary "grożą" mi, jako katolikowi, że nie będę zbawiony na wieki, tylko spędzę wieczność w nieszczęściu lub zostanę unicestwiony ("tradycyjny" ateizm "skazuje" wszystkich na unicestwienie). Nie chcę być zgorszeniem dla kogokolwiek.


Nie ze względu na religię będziemy sądzeni, ale ze względu na posiadaną wiarę. A co to znaczy posiadać wiarę? to znaczy , że mając wiarę, mamy miłość w sercu, bo tak jak nauczał Jezus - miłość jest naszym podstawowym przykazaniem jakie mamy zachowywać, z jakim mamy żyć.
WIARA = MIŁOŚĆ = WIARA
Protestanci powiedzą, że jesteśmy zbawieni łaską przez wiarę. Cóż z tego, że powiem: tak Jezus wierzę w Twój dar zbawienia, a nie będę miała w sercu miłości, to te słowa będą puste - bez pokrycia i nie wyrażę nimi swojej wiary. Automatycznie nie mając wiary nie będę zbawienia. Wiara kierowana miłością, da piękne owoce mojego życia. Mając wiarę nie okradnę drugiej osoby, nie pobiję, nie naurągam jej, ale będę jej przyjacielem. Nie będę czyniła zła i automatycznie przez to nie będę grzeszyła. Wtedy taka ofiara Jezusa Chrystusa da mi zbawienie przez moją wiarę.
Jeżeli jestem bardzo aktywną katoliczką. Będę wierzyła, że przez swoją aktywność w Kościele, przez odmawiania nawet co dzień różańca - będę zbawiona, a nie miałabym miłości w sercu, czyli wiary, to znaczy, że moje codzienne modlitwy są puste i czcze, nie dają dobrych owoców, bo w sercu nie mam miłości - wiary, przez co nie jestem dobrym człowiekiem i czynię dużo zła wokół siebie. Wiara bez miłości w sercu, bez czynienia dobra nie jest wiarą. Bóg jest miłością i my również mamy wzrastać w tej miłości. Dążyć do tego, by stawać się lepszymi ludźmi. Wtedy nasza wiara będzie prawdziwa, a jej owoce będą piękne.


N lut 19, 2017 15:34

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Religia prawdziwa
Od kilku lat mam problemy religijne. Dużo czytałem o różnych wiarach. Niestety, pojawiły się u mnie wątpliwości co do wiary katolickiej. Od kilku dni bardzo dużo czasu spędzam w Internecie, czytając o wiarach.

Nie chcę być zgorszeniem! "Nie rozumiem pewnych rzeczy". Na pewno nie chcę zasłużyć na potępienie. Pomocy!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lut 19, 2017 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Religia prawdziwa
To ja wam powiem jak ja definiuję prawdziwą wiarę. Prawdziwa wiara to pewność niepoparta żadnymi dowodami bądź konstrukcjami pochodzącymi z umysłu. Wierzysz i już. Nie szukasz dowodów naukowych, logicznych rozważań itp. Możesz nawet nie umieć zdefiniować wiary słowami. Wiara to nie dogmat. Wiara może być czymś wspólnym dla wszystkich religii, będąc jednocześnie ponad nimi. Bo w religiach nie ma wiary. Religie to dogmaty. Dlatego religie zwalczają się bo prowadzą dialog na poziomie dogmatu (czyli czegoś zbudowanego ze słów). Na tym poziomie dialog jest niemożliwy co dowodzi życie.


Pn lut 20, 2017 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Religia prawdziwa
niewazny12 napisał(a):
Mnie niestety dręczą wątpliwości co do prawdziwości mojej wiary.

Mnie akurat nie. Na podstawie tego co jest powiedziane kilka wypowiedzi przed Twoja - Zmartwychwstanie. Jedyne takie wydarzenie w historii. O ile rzeczywiscie niektore pisma powstaly kilkadziesiat/kilkaset lat pozniej o tyle swiadectwo meczennikow jest dla mnie decydujaca przeslanka. Normalny czlowiek moze oddac zycie za innego lub za ojczyzne ale za cos urojonego - w to nie wierze. Ergo - zmartwychwstanie faktycznie nastapilo.
A dalej to implikuje prawdziwosc nauki Zmartwychwstalego.


Pn lut 20, 2017 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Religia prawdziwa
Aztec napisał(a):
Przedstawiciele każdej religii uważają zazwyczaj, że ta właśnie religia, "w której się urodzili", jest prawdziwa.
W każdym bądź razie bóg daje nam możliwość wyboru tej prawdziwej religii, którą jak sądzę (w Polsce) jest chrześcijaństwo.

Jak była prawdziwa religia przed narodzeniem Chrystusa ? Czy możemy śmiało powiedzieć, że był nią Judaizm ?


Jezus powiedział że prawdziwych Jego naśladowców poznamy PO OWOCACH.
Powiedział też jakie jest największe przykazanie - aby się wzajemnie miłować.

Jeśli religie w imię wiary mordowały innowierców to na pewno nie są naśladowcami Jezusa i trzeba się trzymać od nich z daleka.
Boga mamy wysławiać w duchu i prawdzie, jeśli uważamy się za chrześcijan a nauczamy niebiblijnych dogmatów to siejemy kłamstwo..


Pt lip 14, 2017 10:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Religia prawdziwa
ZG63 napisał(a):
Jeśli religie w imię wiary mordowały innowierców...

Religie mordowały? Nie wiedziałam, że religia to byt osobowy ;)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 15, 2017 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia prawdziwa
ZG63 napisał(a):
Jeśli religie w imię wiary mordowały innowierców to na pewno nie są naśladowcami Jezusa i trzeba się trzymać od nich z daleka.


To niech będą naśladowcami Boga Ojca, który przecież namordował ogromne ilości ludzi.
Jak chcesz to mogę te potopy i inne takie tutaj powymieniać? jaką liste zrobić?
No chyba że jednak wierzysz mi na słowo? :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 15, 2017 22:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Religia prawdziwa
Robek napisał(a):
To niech będą naśladowcami Boga Ojca, który przecież namordował ogromne ilości ludzi.
Jak chcesz to mogę te potopy i inne takie tutaj powymieniać? jaką liste zrobić?

1. Wierzysz w jednego Boga, czy trzech bogów?
2. Jeśli wierzysz w jednego Boga, to skąd pomysł, że Bóg Ojciec wymordował ogromne ilości ludzi?
3. Wierzysz w Boga miłosiernego?
4. Jeśli wierzysz w Boga miłosiernego, to skąd pomysł, że Bóg wymordował ludzi?
5. Wierzysz, że Bóg jest jeden?
6. Jeśli wierzysz, że Bóg jest jeden, to skąd sugestia, że Bóg ST to jakiś bezduszny, mściwy i krwiożerczy Bóg?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 15, 2017 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia prawdziwa
Małgosiaa napisał(a):
6. Jeśli wierzysz, że Bóg jest jeden, to skąd sugestia, że Bóg ST to jakiś bezduszny, mściwy i krwiożerczy Bóg?


Bóg jest jeden, natomiast można się odwoływać do jego poszczególnych emanacji, i tutaj zwyczajnie jeśli Jezus nie pasuje, to może być Bóg Ojciec, w końcu z grubsza to i tak jest jedno i to samo.

Małgosiaa napisał(a):
1. Wierzysz w jednego Boga, czy trzech bogów?
2. Jeśli wierzysz w jednego Boga, to skąd pomysł, że Bóg Ojciec wymordował ogromne ilości ludzi?
3. Wierzysz w Boga miłosiernego?
4. Jeśli wierzysz w Boga miłosiernego, to skąd pomysł, że Bóg wymordował ludzi?
5. Wierzysz, że Bóg jest jeden?


A potop to się sam zrobił?
I nigdy by mi nie przyszło do głowy, że Bóg jest miłosierny.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 15, 2017 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 17, 2011 0:11
Posty: 3
Post Re: Religia prawdziwa
Czy Bóg jest miłosierny? To zależy, który fragment Biblii weźmie się pod uwagę. Wiele jest w Starym Testamencie takich, gdzie specjalnym miłosierdziem się nie wykazuje. Nie przeszkadza to ludziom takim, jak na przykład William P. Young - autor książki "Chata", twierdzić że Bóg jest nieskończenie miłosierny, a wszelkie zło na świecie bierze się z ludzkiej wolności (ciekawe skąd się wzięły według niego choroby?).

A czy którakolwiek wiara jest prawdziwa? Nie wiemy tego, w końcu wiara to nie nauka. Nie da się jej do końca wykluczyć, nie da się też do końca potwierdzić.


Pt sie 18, 2017 12:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL