Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Zwątpienie w Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post 
P.S.
w_aldek napisał(a):
To przecież pogański jest schemat tzw. "ofiarnego kozła", który za karę, za winy innych, wbrew swej woli jest zabijany.

w_aldek czy ja dobrze rozumiem, twierdzisz, że Paweł wprowadził do chrześcijaństwa pogańską ideę!? Ale ubaw! Wszyscy jesteście poganami! :D :lol: :D :lol:
Ale chyba jednak trochę się mylisz, Kapłańska 16:21.

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Wt mar 24, 2009 14:46
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Przyznaj lepiej uczciwie, że proponujesz postawę credo quia absurdum, to przynajmniej zakończy tę jałową dskusję. Jeśli sprowadzasz wiarę do decyzji, to jest to sprawa woli, a nie rozumu, kwestia czy jest to moralnie godziwe, gdy wiara = wola działa wbrew rozumowi. Współczuję wam takiego Boga, który oczekuje od swoich owieczek by podążały za nimi z iście owczą tępotą.

po pierwsze skoro dyskusja jest jałowa to po co się włączasz?
po drugie decyzja jest kwestia i woli i rozumu, np. jak możesz zdecydować, że się dziś nie umyjesz, skoro nie rozumiesz co to znaczy "myć się"?
po trzecie ludzki rozum jest ograniczony, o czym na pewno się już przekonałeś (rozmawiając ze mną;)) więc go nie absolutyzuj i nie czyń zeń kryterium moralności.[/quote]


Cz maja 28, 2009 18:51

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 22:52
Posty: 3
Post Re: Zwątpienie w Boga
Witam. Mam pytanie. Czy popełniłem grzech w sytuacji, kiedy zaczęły nachodzić mnie wątpliwości oraz myśli w stylu "jeśli objawiłby mi się inny bóg (nie Ten Jedyny w Trójcy Świętej) to uwierzyłbym w niego". W sumie to nie wiem czy do końca się z nimi zgadzałem. Powiedzmy, że przez chwilę, ale zaraz się opamiętałem. Dodam, że wtedy byłem trochę zestresowany, nie do końca trzeźwo myślący.
Proszę o możliwie najszybszą odpowiedź i z góry dziękuję.


So lip 17, 2010 22:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Zwątpienie w Boga
Zapraszam do konfesjonału, tam kapłan z chęcią rozwieje Twoje wątpliwości.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N lip 18, 2010 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 16:57
Posty: 121
Post Re: Zwątpienie w Boga
Wg mnie nie zgrzeszyłeś, ale zacząłeś myśleć.

_________________
Polecam:



http://www.buddyzm.edu.pl


Pn lip 19, 2010 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 16:27
Posty: 72
Post Re: Zwątpienie w Boga
Pozdrawiam :-)

Zwatpienie jest chwilowa slaboscia charakteru ktora mija i zostaje wstyd, lecz sa czesto sytuacje ktore nie mozemy pojac i zrozumiec , ogarnia nas fala zwatpienia ktora tagze mine szybciej jak myslimy , zawsze mozna znalesc plomyczek nadzieji ktory sie zapali i da nam jasnosc wyjscia z sytuacji bez" wyjscia"
Nie nalezy tylko watpic w BOGA ,SIEBIE I PRAWDZIWYCH PRZYJACIOL


Iz. 59,1


A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę powiadam wam: Ktokolwiek by rzekł tej górze: Wznieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swoim, lecz wierzył, że stanie się to, co mówi, spełni mu się. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o cokolwiek byście się modlili i prosili, tylko wierzcie, że otrzymacie, a spełni się wam.


Załączniki:
l1.gif
l1.gif [ 24.91 KiB | Przeglądane 2121 razy ]

_________________
[b]"BÖG CZSTO PUKA DO NASZYCH DRZWI , LECZ MY NIE CHCEMY OTWORZYC"[/b]
Śr wrz 01, 2010 17:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL