Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy wolno płacić podatki? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 4:20
Posty: 264
Post Re: Czy wolno płacić podatki?
Elbrus napisał(a):
W okolicy jeden z kościołów dostaje dofinansowanie z Samorządu Województwa (Urzędu Marszałkowskiego)
do remontu (kapitalnego) dachu świątyni i plebanii
(koszt ponad 100 tys. zł, gdzie dofinansowanie wynosi na pewno powyżej połowy całej kwoty).


i tu wracamy do początku:
płacę podatki, urzędnik potrąca swoje koszty i daje na zabytek... (ponad 40% przepada... przykład),
dalej koszty "obsługi przez organizacje kościelne: poniżej 10% (odsyłam np do danych Caritasu)
razem jakieś 40-50%

Czyli najlepiej dać samemu na konserwację, a jak mnie się nie chce wnikać w szczegóły i powierzyć to komuś to raczej organizacjom kościelnym niż urzędniczym (są tańsze)...

Pomimo upływu czasu dalej nie widzę sensu finansowania tak niewydolnego systemu jak urzędnicze lobby... robię to bo muszę, ale sensu nie widzę...
Gdybym miał prawo wyboru wybrałbym na dzień dzisiejszy (w dalszym ciągu - a może nawet tym bardziej po dalszych doświadczeniach z zarządzaniu publicznymi pieniędzmi) tacę :-D

_________________
Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera;


So wrz 01, 2012 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czy wolno płacić podatki?
Adamek napisał(a):
A ja zadaję pytanie:

Czy w świetle marnotrawienia pieniędzy (a właściwie pracy, której są tylko one miernikiem), a co więcej przeznaczania ich na cele sprzeczne z nauką Chrystusa: wspieranie aborcji, eutanazji, promocji dewiacji seksualnych itp. Ja jako chrześcijanin nie popełniam grzechu płacąc podatki?!!!




Popełniasz grzesz nie płacąc podatków .

Choć w Polsce niemożliwe jest płacenie wszystkich podatków poniewaz prawo jest głupie i nie dasz rady być w pełni uczciwy.

Jezus żył w innej rzeczywistości gdzie podatki były dużo prostsze i o wiele mniejsze.
Ale płacenie podatków to obowiązek chrześcijanina.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt wrz 04, 2012 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 4:20
Posty: 264
Post Re: Czy wolno płacić podatki?
...skoro płacenie podatku to obowiązek chrześcijanina, to:
Adamek napisał(a):
Skoro muszę się podporządkować władzy... bo pochodzi od Boga, a nie mogę wspierać tego co robi władza, mam do wyboru:
1. Zaniechać zarabiania - przejść na "bezrobocie" lub żebrać;
2. Wyjechać do innego Państwa, gdzie system podatkowy nie wspiera finansowo grzechów (przynajmniej oficjalnie).

_________________
Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera;


Cz wrz 06, 2012 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Czy wolno płacić podatki?
Adamek napisał(a):
...skoro płacenie podatku to obowiązek chrześcijanina, to:
Adamek napisał(a):
Skoro muszę się podporządkować władzy... bo pochodzi od Boga, a nie mogę wspierać tego co robi władza, mam do wyboru:
1. Zaniechać zarabiania - przejść na "bezrobocie" lub żebrać;
2. Wyjechać do innego Państwa, gdzie system podatkowy nie wspiera finansowo grzechów (przynajmniej oficjalnie).


Nie .
Jezus tez nie wspierał władzy ale podatek zapłacił.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz wrz 06, 2012 21:37
Zobacz profil
Post Re: Czy wolno płacić podatki?
Słowa Jezusa z ewangelii na temat płacenia podatków są często cytowane. Ale już nie tak często zauważa się jej kontekst i znaczenie:
Mt 22:15-22; BT napisał(a):
Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli:
- Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?
Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł:
- Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!
Przynieśli Mu denara.
On ich zapytał:
- Czyj jest ten obraz i napis?
Odpowiedzieli:
- Cezara.
Wówczas rzekł do nich:
- Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.
Gdy to usłyszeli, zmieszali się i zostawiwszy Go, odeszli.
Według autora ewangelii faryzeusze zastawili pułapkę na Jezusa. Gdyby stwierdził, że cesarzowi nie należy płacić podatków, zostałby natychmiast aresztowany. Z drugiej strony, gdyby odpowiedział wprost, że należy płacić podatek dla cesarza, pogańskiego okupanta, utraciłby wiarygodność i zwolenników. Powołując się na wygląd monety podatkowej pozornie odpowiedział, że płacenie podatku rzymskiemu cesarzowi jest jak zwrócenie mu monet z jego wizerunkiem, więc wydawałoby się, że Jezus odpowiedział, że należy płacić podatek żądany przez cesarza. Ale... wszyscy prawowierni Żydzi wiedzieli, że zgodnie z prawdziwą "drogą Bożą" - którą, jak podkreślali faryzeusze, Jezus głosił "nie oglądając się na ludzi", niezależnie od poglądów słuchaczy, od możliwych nacisków czy zagrożeń - wiedzieli, że Bóg jest Panem Świata i WSZYSTKO na świecie należy do Boga. Postawienie po jednej stronie Cezara a po drugiej stronie Boga oznacza w tym kontekście, że do Cezara nic nie należy i nic mu się nie należy do oddawania. Oczywiście, że uczniowie faryzeuszy, którzy przyszli z podstępnym pytaniem zmieszali się, a potem odeszli. Nie mogli przy "zwolennikach Heroda" oskarżyć Jezusa, że przez to sformułowanie przypomniał, że Bóg stoi ponad cesarzem i odmówił cesarzowi prawa do podatku, bo albo przyznaliby, że sami mają takie poglądy, albo sami musieliby się od nich odciąć. Wpadliby we własną pułapkę.


Pt wrz 07, 2012 13:00

Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 11:21
Posty: 3
Post Re: Czy wolno płacić podatki?
Podatki musza byc placone.
Wladze wybieraja wyborcy, a to znaczy jak sobie wypraszamy u Pana Boga tak i mamy.


Pn lut 04, 2013 17:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL