Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Polak katolik 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Polak katolik
Login2 napisał(a):
Tak się składa, że byłem ateistą i nawróciłem się poprzez badanie pisma świętego, proroctw głównie.


A mnie "pismo świete" (dla mnie nie ma w tym nic świetego stąd mała litera i cudzysłów) zniechęciło do judeochrześcijanstwa.

Login2 napisał(a):

Jakby dowody wskazywały na Koran to bym pewnie był muzułmaninem. Wiem w co wierzę, dlaczego i potrafię to obronić.

To samo powiedzą wyznawcy innych religii.
I każdy znajdzie "dowody" na poparcie swgo stanowiska.
Inaczej przeciez nie wyznawałby swej religii.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Pt lut 18, 2011 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Polak katolik
Cytuj:
To samo powiedzą wyznawcy innych religii.
I każdy znajdzie "dowody" na poparcie swgo stanowiska.
Inaczej przeciez nie wyznawałby swej religii.


To sprawdź co mają do powiedzenia wyznawcy Islamu, czy Hindusi. Dadzą ci czystą doktrynę bez najmniejszego dowodu. A wyznają swoją religię bo tak robili przodkowie i nie ma to nic wspólnego z dowodami. Oglądałem kilka debat, gdzie właśnie Hindusi/Muzułmanie bronili swojej wiary i nie mają żadnego oparcia w faktach. Jedynie filozofia i doktryna.


Pt lut 18, 2011 22:25
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Polak katolik
Login2 napisał(a):
To sprawdź co mają do powiedzenia wyznawcy Islamu, czy Hindusi. Dadzą ci czystą doktrynę bez najmniejszego dowodu. A wyznają swoją religię bo tak robili przodkowie i nie ma to nic wspólnego z dowodami. Oglądałem kilka debat, gdzie właśnie Hindusi/Muzułmanie bronili swojej wiary i nie mają żadnego oparcia w faktach. Jedynie filozofia i doktryna.

To przynajmiej Ty daj jakis dowód na poparcie swych tez.
Konkret.
Nie ogólniki - proroctwa do których przy odrobinie inwencji twórczej wszystko mozna dopasować.

Taki który spowoduje masowe porzucenie Islamu, hinduizmu, buddyzmu przez swych wyznawców, bo wszyscy nagle dostrzega "fakty" stojace za biblia.
A ateiści nagle zaczna wierzyć.
:D

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Pt lut 18, 2011 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Polak katolik
Angella_S to jest właśnie to o czym mówię. Ja ci dostarczam dowodów, a ty piszesz, że to ogólniki i prosisz o jeszcze. Rozumiem, że np dzieje Izraela przepowiedziane 2500 lat temu to nie konkret.


Pt lut 18, 2011 22:44
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Polak katolik
Nie no piszesz że w biblii jest proroctwo o tym że Izrael otrzyma swą państwowośc, na dowód przywołujesz fakt że to miało miejsce w 1947. Więc podaj ten fragment biblii w którym jest napisane ze to będzie wlaśnie w tym roku, w tych okolicznościach... A nie ogólniki ze kiedys, cos tam...

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Pt lut 18, 2011 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Polak katolik
Widzisz tylko, to co chcesz i nie chce mi się tracić na ciebie czasu, bo nic tobie się nie da pewnie wytłumaczyć w tej materii. Proroctwo przepowiada szereg zdarzeń które dotkną Izraelitów takich jak - prześladowania, rozproszenie po świecie, utrata kraju, odzyskanie kraju, obietnica, że Izrael nie zginie. Żadnych dat nie ma, ale uważam to za dosyć fascynujące, że jest jedno takie państwo na świecie które przetrwało rozproszone po świecie prawie 1900 (70-1947r) lat bez własnego kraju. Pewnie ci którzy spisywali te słowa jakieś 2500 lat temu mieli farta i akurat im się sprawdziło, co nie?

Faktem jest, że:
- Izrael istnieje po dziś dzień
- jest najbardziej nielubianym i prześladowanym narodem
- utracił państwo
- odzyskał państwo

Faktem jest, że Biblia to przepowiedziała.


So lut 19, 2011 22:30
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Polak katolik
Przekonałes mnie co do jednego - człowiek jest w stanie uwierzyc niemal we wszystko.
No więc i ja sie do czegos przyznam.
Zawsze sie tego wstydzilam ale w tej sytuacji widzę że nie ma czego.
Otóż wierzę w istnienie Wróżki Zębuszki.
Tak, tak to nie żart.
Bo niby skąd brały się te pieniążki pod poduszką za każdym razem gdy traciłam ząbek?
No jak to wytłumaczyć?

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


So lut 19, 2011 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polak katolik
Login2 napisał(a):
"Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien." Mt10 37


A m.in. Świętowita i owszem... bo wszystko zawarte jest w Absolucie.


Elbrus napisał(a):
@Login2
Taki Bóg nie jest godny czczenia zdaniem wielu Polaków


Bóg, który wiarę w siebie uzależnia od tego, czy bardziej "kochamy" jego czy też własne dzieci, nie jest Bogiem doskonałym - tym samym nie zasługuje na cześć...


Login2 napisał(a):
No to proponowałbym im się poważnie zastanowić w jakiego Boga wierzą i czy jest to Bóg biblijny.


Nie jest. Właśnie dla tego że zastanowili się...


Login2 napisał(a):
Problem w tym, że wiara nie kształtuje rzeczywistości.


A to zależy...

Login2 napisał(a):
To, że ktoś nie wierzy w Boga biblijnego nie oznacza, że taki Bóg nie istnieje.


To, że ktoś wierzy w Boga biblijnego nie oznacza, że taki Bóg istnieje.
...Lub jeśli wolisz to, że ktoś nie wierzy w Bogów niebiblijnych nie oznacza, że tacy Bogowie nie istnieją.

Login2 napisał(a):
Za wiarą powinien stać jakiś rozsądek.


Jaki?

Login2 napisał(a):
Jeśli ktoś sobie wybiera co jest prawda, a co nie, na podstawie tego czy mu odpowiada czy nie, to oszukuje sam siebie.


...np. zależnie od potrzeb rożnie interpretując te same fragmenty tzw. świętej księgi? Natura nie potrzebuje tzw. świętych ksiąg by jej prawa były respektowane...

Login2 napisał(a):
Bóg powiedział, że należy Go kochać bardziej niż własną rodzinę = Bóg nie istnieje?


Nie wiem jak ten w którego wierzysz, ale ten w którego ja wierze nic takiego nie powiedział.

Login2 napisał(a):
Wybieramy co jest prawda, a co nie, na podstawie własnego widzimisię i w tym tkwi problem.


To może powinieneś przestać? :mrgreen:


Login2 napisał(a):
Wszystko sprowadza się do tego, że prawda jest niezależna od naszego pojmowania i mówienie, że Boga nie ma bo powiedział to czy tamto,a ja się z tym nie zgadzam, jest głupie/naiwne.


Cóż - możesz sobie uważać za głupie i naiwne to, że ktoś nie podziela twojej wiary w to, że wyznawany przez ciebie Bóg potencjalnie powiedział to czy tamto... do póki nie będziesz z tego powodu próbował krzywdzić tej drugiej osoby (na szczęście mamy póki co wolność wyznania).

Login2 napisał(a):
W praktyce ludzie nie kierują się wcale rozsądkiem jeśli chodzi o wiarę.


Noooo, niektórzy i owszem... Przynajmniej starają się...


Login2 napisał(a):
Ludzie wierzą w to, co im wpojono od młodości. Trzeba właśnie wybrać w co się powinno wierzyć i powinien stać za tym zdrowy rozsądek. Biblia udowadnia się sama między innymi poprzez proroctwa.


...oksymoron...

Login2 napisał(a):
Jakie mamy dowody na to, że Koran czy jakakolwiek inna księga mówi prawdę? Nie obchodzi mnie to co powiedział Muhammad do półki nikt mi nie przedstawi dowodów, że Koran jest natchnionym słowem Boga.


Wyznawcy Koranu zapewne dokładnie to samo mogą powiedzieć tobie w stosunku do (przynajmniej niektórych) części Biblii. JW - a np. Natura nie potrzebuje żadnych domniemanych świętych ksiąg by jej prawa były respektowane...


Login2 napisał(a):
Widzisz tylko, to co chcesz i nie chce mi się tracić na ciebie czasu, bo nic tobie się nie da pewnie wytłumaczyć w tej materii.


A ktoś tu niedawno pisał, że ludzie wierzą w to, co im wpojono od młodości, oraz że trzeba wybrać w co się powinno wierzyć i powinien stać za tym zdrowy rozsądek... oraz jeśli ktoś sobie wybiera co jest prawda, a co nie, na podstawie tego czy mu odpowiada czy nie, to oszukuje sam siebie.

Login2 napisał(a):
Faktem jest, że Biblia to przepowiedziała.


A słyszałeś np. o Nostradamusie? ;) Przy dostatecznie dobrej woli odpowiednio dobrany ogólnikowy tekst można zinterpretować jak się chce.

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pn lut 21, 2011 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Polak katolik
Ciągle o Nostradamusie, że coś przepowiedział, ale ile razy pytam się co to było takiego, nikt mi nie jest w stanie odpowiedzieć. Gdzie te przepowiednie? Wskaż jedną.


Pn lut 21, 2011 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polak katolik
Czy przypadkiem Angella_S nie kierowała do ciebie podobnych słów odnośnie przepowiedni Biblijnych?... :twisted:

PS. Nie idź na łatwiznę umysłową - sam poszukaj... :mrgreen:

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Wt lut 22, 2011 8:15
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Polak katolik
Przeciez Login dał przykłady słów z Biblii, które się sprawdziły i dalej sprawdzają, a dotyczą m.in.dziejów Izraela. Czy Wy nie umiecie czytać ?

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Wt lut 22, 2011 12:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 20:16
Posty: 91
Post Re: Polak katolik
Nie. Mówimy tylko, że to są ogólniki, a te same przepowiednie o Żydach były używane za każdym razem, kiedy byli wygnani lub ktoś ich atakował... ORAZ że możemy Wam podać przykłady z Nostradamusa. Też sie sprawdziły.

_________________
"There ain't no answer. There ain't going to be any answer. There never has been an answer. That's the answer." Gertrude Stein
--
Charytatywne codzienne klikanie http://www.suchoparek.yoyo.pl/akcje_charytatywne.html


Wt lut 22, 2011 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Polak katolik
No to podaj czekam...


Wt lut 22, 2011 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Polak katolik
http://www.youtube.com/watch?v=rw8AoI_mFXs
http://www.youtube.com/watch?v=QaErpsEQQzs
http://www.youtube.com/watch?v=PymupGSSsdU

PS. Oprócz umiejętności czytania, umiemy również samodzielnie myśleć...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Śr lut 23, 2011 14:13
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Polak katolik
a może tylko tak wam się wydaje

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Śr lut 23, 2011 14:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL