Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Czy i jakie Objawienia warto czytać? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Opiekun duchowy Adama Człowieka pisze podobne apele....myśliwi z dubeltówkami maja bronić klasztory przed satanistami
http://stanpiasta.com/pl/aktualizacja-s ... -kaplanow/


Wt cze 11, 2013 12:56
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Ks. A. Skwarczyński obwieszcza Powtórne przyjście Jezusa odrębne od Jego przyjścia na Sąd Ostateczny
http://nazaretekibastuz.blogspot.com/20 ... -adam.html
Myślę, że Adam-Człowiek to kolejny - trzeci - pseudonim księdza.


Wt cze 11, 2013 14:18

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 16:22
Posty: 235
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
te wydarzenie opisuje też współczesna mistyczka z Irlandii, Maria Bożego Miłosierdzia

(...)Moja córko, musisz zrobić wszystko, aby ostrzec świat, bo to Wielkie Wydarzenie będzie wstrząsem dla każdego. Będziecie widzieć wielkie znaki na niebie zanim Ostrzeżenie będzie miało miejsce. Gwiazdy kolidować będą z takim impetem, że człowiek mylnie oceni spektakl widziany na niebie, jako katastrofalny. Wynikiem zderzenia komet będzie wielkie czerwone niebo, a znak Mojego Krzyża stanie się widoczny dla wszystkich na całym świecie. Wielu będzie się bać, ale Ja mówię: radujcie się, bo po raz pierwszy w swoim życiu zobaczycie prawdziwie Boski Znak, oznaczający wspaniałą wiadomość dla grzeszników na całym świecie.

Ujrzycie Mój Krzyż i będziecie wiedzieć, że Moje Wielkie Miłosierdzie dawane jest każdemu z was, Moich drogich Dzieci. Bo z tej głębokiej trwałej Miłości, którą zachowuję dla was, ​​umarłem dobrowolnie na krzyżu, aby was zbawić. Gdy zobaczycie krzyże na niebie podczas Ostrzeżenia, będziecie wiedzieć, że jest to znak Mojej Miłości do was.

Módlcie się Moi ukochani wyznawcy, aby wasi bracia i siostry mogli się cieszyć, gdy także im pokazany zostanie Dowód Mojego Istnienia. Módlcie się, aby zaakceptowali, że jest to ich szansa rehabilitacji w Moich oczach; że ten Wielki Akt Miłosierdzia będzie ratować ich dusze, jeżeli pozwolą Mi sobie pomóc.

Pokazane wam zostanie jak to jest – umrzeć w stanie grzechu śmiertelnego

Ostrzeżenie będzie oczyszczającym doświadczeniem dla was wszystkich. Zwłaszcza dla tych w stanie grzechu ciężkiego może być w części nieprzyjemne, ponieważ po raz pierwszy pokazane zostanie wam, jakie to uczucie, kiedy Boże Światło znika z waszego życia. Wasze dusze poczują rezygnację odczuwaną przez tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego. Przez te nieszczęsne dusze, które dopuściły, aby już było za późno, żeby prosić Boga o przebaczenie za grzechy. Pamiętajcie, że to ważne, gdy pozwolę wam wszystkim poczuć tą pustkę duszy. Tylko wtedy możecie w końcu zrozumieć, że bez Bożego Światła w waszych duszach przestajecie odczuwać. Wasza dusza i ciało byłyby tylko pustymi naczyniami. Nawet grzesznicy czują Boże Światło, ponieważ jest Ono obecne w każdym z Jego Dzieci na ziemi. Ale kiedy umieracie w stanie grzechu śmiertelnego, Światło to już nie istnieje.(...) Jezus Chrystus Król ludzkości"

źródło: http://ostrzezenie.wordpress.com/2011/0 ... ym-niebie/

_________________
http://ostrzezenie.wordpress.com/
http://www.ostrzezenie.com.pl
http://dzieckonmp.wordpress.com/


So cze 22, 2013 19:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 29, 2012 20:38
Posty: 124
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Cytuj:
Zwłaszcza dla tych w stanie grzechu ciężkiego może być w części nieprzyjemne, ponieważ po raz pierwszy pokazane zostanie wam, jakie to uczucie, kiedy Boże Światło znika z waszego życia.
W części nieprzyjemne? Dziwne stwierdzenie.

Dziwny jest upór tych którzy wciąż czytają orędzia sprzeczne z Pismem (np. z Ap 5). Jak rzekł św. Paweł: Odpowiadacie sami za siebie

_________________
Zatem się nie ukryje, kto mówi niegodziwie,
i nie ominie go karząca sprawiedliwość
- Mdr 1,8


N cze 23, 2013 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
wiadomo, gdyby te orędzia nie były w necie, to luk1407 sam by je wymyślił...


Wt cze 25, 2013 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 16:22
Posty: 235
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
w orędziach "Ostrzeżenie" Marii Bożego Miłosierdzia nie ma nic sprzecznego z Pismem Świętym

_________________
http://ostrzezenie.wordpress.com/
http://www.ostrzezenie.com.pl
http://dzieckonmp.wordpress.com/


Cz lip 11, 2013 10:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
luk1407 napisał(a):
w orędziach "Ostrzeżenie" Marii Bożego Miłosierdzia nie ma nic sprzecznego z Pismem Świętym

Tak orzekł Kościół Katolicki w osobie biskupa miejsca...tylko pytanie którego biskupa.


Cz lip 11, 2013 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
luk1407 napisał(a):
w orędziach "Ostrzeżenie" Marii Bożego Miłosierdzia nie ma nic sprzecznego z Pismem Świętym

Za to wszystko w nich sprzeczne jest ze zdrowym rozsądkiem :)

_________________
pajacyk.pl


Cz lip 11, 2013 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 11, 2013 13:49
Posty: 86
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Nie wiem czy padło już wcześniej, ale osobiście polecam tylko i wyłącznie dwie mistyczki. Siostrę Faustynę Kowalską - nie zwykle przyciąga do Boga, pokazuje człowiekowi ogrom Bożego Miłosierdzia. Druga mistyczka to Zofia Nosko zwana Centurią. Jej objawienia mówią o wzroście Polski w chwale jeżeli pozostanie wierna Bogu i jego przykazaniom. Co do innych się nie wypowiadam. Czytam też www.paruzja.info czytam i czekam.

_________________
Kocham Boga, kocham wieś,
Polski folklor kocham też!
Święta Polskie -Boże Ciało, Boże Narodzenie, Wielkanoc


Cz lip 11, 2013 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
ks. Don Guido Bortoluzzi: „Biblijna Księga Rodzaju” (http://www.genesibiblica.eu/docu/genesi_1_pol.pdf).

W książce (dostępnej w całości pod ww adresem) opisane są objawienia jakich doświadczał katolicki ksiądz w latach 1968-1974.

Objawienia dotyczyły biblijnej Księgi Rodzaju. Ksiądz przenosi się w czasy stworzenia wszechświata i ziemi a także do Raju. Poznajemy dzięki temu "naocznie" pierwszego człowieka - Adama, Ewę, pierwszą kobietę.

Wyjaśnione zostało zagadnienie grzechu pierworodnego, rozumianego jako złamanie boskiego zakazu krzyżowania się Adama (człowieka) z żyjącym równocześnie zwierzęcym gatunkiem człekokształtnym.

Wyjściem do opisu były słowa Jezusa: „Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść tego nie możecie” (J 16,12).
Książka przedstawia trudną prawdę o pochodzeniu człowieka. Równocześnie sceptykom daje wyjaśnienie niezrozumiałych fragmentów ks. Genesis - wyjaśnienie logiczne, spójne zarówno teologicznie jak i naukowo.

Jasny staje się też problem ewolucji człowieka, która tak naprawdę była procesem re-ewolucji, naprawiania tego, co było skutkiem grzechu Adama i udziałem jego zezwierzęconych potomków.

Objawienia budzą moje zaufanie, tym bardziej, że ks Don Guido jest człowiekiem niezwykle sceptycznym, także względem samego siebie i tego, czego doświadczył. Nieustająco samokontroluje się i nie pozwala sobie na "odloty".

Żeby właściwie zrozumieć książkę, trzeba ją przeczytać w całości i po kolei.

Polecam.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn sie 19, 2013 14:28
Zobacz profil
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Qwerty2011 napisał(a):
ks. Don Guido Bortoluzzi: „Biblijna Księga

Nie czytałam. Czy jest jakaś inna strona poza genesibiblica, nie kopiująca wprost tekstu z genesibiblica, na której można przeczytać o ks. Bortoluzzi i jego objawieniach?
Qwerty2011 napisał(a):
Wyjaśnione zostało zagadnienie grzechu pierworodnego, rozumianego jako złamanie boskiego zakazu krzyżowania się Adama (człowieka) z żyjącym równocześnie zwierzęcym gatunkiem człekokształtnym.

Czy jest prawdą, że ksiądz wyjaśnia iż grzech pierworodny polegał na spółkowaniu Adama i samicy, z której został zrodzony (zwierzęcia) i na urodzeniu się potomstwa (pierwszym był Kain), które zanieczyściło ludzki genom materiałem nie pochodzącym od pierwszych rodziców?

Byłaby tu pierwsza poważna niezgodność z natchnionym tekstem Pisma św. gdzie czytamy, że rodzicami Kaina byli Adam i Ewa.


Pn sie 19, 2013 14:53
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Próbuje przeczytać, ale jest bardzo specyficznie napisane, język tez jest trudny.
Np. "Zrozumiałem również
znaczenie „JEDYNY”. Pan Bóg, kiedy potwierdził
monogenezę gatunku ludzkiego, definiując Adama jako „PRORODZICA <WSZYSTKICH> LUDZI”,
również potwierdził monogenezę tego dzikiego drzewa genealogicznego.
Zatem, jeśli dla gatunku ludzkiego Prarodzic był jeden i był
o jedno dzikie drzewo genealogiczne (ancestry czystej krwi wewnątrz ich gatunku),
od którego pochodził Człowiek, Pan Bóg w konsekwencji potwierdzał również
monogenezę drzewa hybrydowego, gatunku ludzkiego skażonego, który widziałem
w jednym z poprzednich Objawień, owoc skrzyżowania tych dwóch
czystych gatunków"


Pn sie 19, 2013 15:18
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Czyli nie Ewa byla winna, ale Adam ktory "zjadl owoc pozadania", a na Ewie sie skrupilo, bo to mezczyzni spisali Biblie? Bardzo sympatyczna dla kobiet wersja.

Sa tez wersje, ze pierwsza kobieta, Lilith, Panu Bogu nie wyszla. Dopiero Ewa byla "porzadna". Ale to Lilith, jako kobieta-waz sie zemscila, namawiajac ja do grzechu, na zlosc Panu Bogu.

Inni wizjonerzy upieraja sie, ze grzech pierworodny polegal na wspolzyciu cielesnym, czyli po prostu seksie, jak gdyby nakaz "badzcie plodni i rozmnazajacie sie" mial byc realizowany niecielesnie...

Tyle, ze mnie akurat te sensacje nie interesuja, bo nie maja wplywu na moje zbawienie. A mam glebokie przekonanie, ze nie czekaja mnie po smierci pytania z Katechizmu o dogmaty Kosciola i ludzkie wymysly co do okolicznosci grzechu pierworodnego, ale pytania o moja wiare Bogu, wiernosc Jemu, nasladowanie Jego drogi, przebaczenie, moje zycie we wspolnocie i spozytkowanie talentow.
Dlatego wszystkie "objawienia" ktore nie sluza poglebieniu milosci do Boga i ludzi uwazam ze zbyteczne, zeby nie powiedziec szkodliwe (patrzac na tych, ktorzy bardziej wierza sensacjom z "objawien" niz przejmuja sie konkretami z Ewangelii). Nawet jezeli jakies czastki prawd nam (jeszcze) nie znanych sa tam zawarte, to szatan tez je zna i moze nam nimi swiecic przed oczyma, zeby zaslepic na to, co naprawde istotne i odciagnac od "podania kubka wody braciom".

@kacperek29, to by sie moglo zgadzac z najnowszymi badaniami:
http://www.polskatimes.pl/artykul/96166 ... ,id,t.html
Cytuj:
Okazało się, że najpóźniejszy możliwy okres życia na Ziemi wspólnego przodka wszystkich mężczyzn to ok.120 tys.-156 tys. lat temu.

Tego rodzaju badania ludzkich przodków – oparte na zsekwencjonowaniu całych chromosomów Y od wielu mężczyzn – udało się przeprowadzić po raz pierwszy.

Wyniki zgadzają się mniej więcej z wcześniejszymi próbami wytypowania wspólnej – najpóźniej żyjącej – pramatki całej ludzkości. W oparciu o DNA z mitochondriów komórkowych moment jej życia wyznaczono na okres pomiędzy 99 tys. a 148 tys. lat temu.

Tyle, ze wedlug nich, to praojciec Adam musialby zyc 20 tys lat, zeby z pramatka Ewa splodzic Kaina i Abla. Troche to dla mnie za bardzo zagmatwane. Poczekam na kolejne naukowe (nie wizjonerskie) odkrycia.
A w kwestii spraw Bog-czlowiek, bede jednak wierzyc Biblii.


Pn sie 19, 2013 15:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Na razie krótko, bo zaraz muszę wyjść :)
MARIEL napisał(a):
Nie czytałam. Czy jest jakaś inna strona poza genesibiblica, nie kopiująca wprost tekstu z genesibiblica, na której można przeczytać o ks. Bortoluzzi i jego objawieniach?

Warto przeczytać, tym bardziej, że sporo tam jest o samym księdzu.
Co do innych źródeł - ksiądz wydaje mi się mało znany (sam nigdy nie słyszałem o nim o jego objawieniach). To jakaś "zaginiona" historia.
MARIEL napisał(a):
Czy jest prawdą, że ksiądz wyjaśnia iż grzech pierworodny polegał na spółkowaniu Adama i samicy, z której został zrodzony (zwierzęcia) i na urodzeniu się potomstwa (pierwszym był Kain), które zanieczyściło ludzki genom materiałem nie pochodzącym od pierwszych rodziców?
Byłaby tu pierwsza poważna niezgodność z natchnionym tekstem Pisma św. gdzie czytamy, że rodzicami Kaina byli Adam i Ewa.

Z tym, że Ewa i Pierwsza Kobieta, to nie ta sama osoba.
Ewa to Pomost pomiędzy hominidem a Adamem (człowiekiem). To również matka Adama i matka pierwszej kobiety. Pierwszej kobiety spłodzonej przez Ewę i Adama (kazirodztwo) we śnie, z żebra (eufemistyczne określenie męskich genitaliów) Adama. Pierwsza Kobieta była przeznaczona na prawowitą żonę Adama.
Po jej urodzeniu (gdy miała 2 lata), Adam zgrzeszył z Ewą (grzech pierworodny) i z tego związku narodził się "skażony genetycznie" Kain.
Później zaś Adam spłodził z prawowitą Kobietą Abla.
W zagadnienia genetyczne wyjaśnione w książce na razie się nie będę bawił.
kacperek29 napisał(a):
język tez jest trudny.

Tylko na początku. Trzeba przyzwyczaić się do używanej terminologii.
Kael napisał(a):
Czyli nie Ewa byla winna

Ewa kusiła Adama. Co prawda była bardziej zwierzęciem niż człowiekiem (etap pośredni - Pomost), więc wina spoczywa rzeczywiście na Adamie - człowieku doskonałym.
Kael napisał(a):
Sa tez wersje, ze pierwsza kobieta, Lilith, Panu Bogu nie wyszla. Dopiero Ewa byla "porzadna". Ale to Lilith, jako kobieta-waz sie zemscila, namawiajac ja do grzechu, na zlosc Panu Bogu.

Lilith występuje w starych apokryfach żydowskich jako druga żona Adama i w takiej wersji jest to prawdą. To ona była porządna i genetycznie ludzka a Ewa to była ta zwierzęca i kusząca Adama.
Kael napisał(a):
Inni wizjonerzy upieraja sie, ze grzech pierworodny polegal na wspolzyciu cielesnym, czyli po prostu seksie, jak gdyby nakaz "badzcie plodni i rozmnazajacie sie" mial byc realizowany niecielesnie...

Seks sam w sobie nie był zły - z Kobietą był dobry. Z Ewą z ww powodów był zły - skazywał ludzkość na śmierć - także genetyczną.
Kael napisał(a):
Tyle, ze wedlug nich, to praojciec Adam musialby zyc 20 tys lat, zeby z pramatka Ewa splodzic Kaina i Abla. Troche to dla mnie za bardzo zagmatwane. Poczekam na kolejne naukowe (nie wizjonerskie) odkrycia.
A w kwestii spraw Bog-czlowiek, bede jednak wierzyc Biblii.

Wszystko to jest bardzo logiczne.
Adam był pierwszym człowiekiem, ale poprzez swoje skrzyżowanie się z hominidem, zepsuł genetycznie, fizycznie, duchowo, intelektualnie ludzkość. Zdegenerował ją, uwstecznił w dalszych pokoleniach (Biblia mówi o dalszym krzyżowaniu się potomków Adama).

W związku z tym to, co znamy jako ewolucja człowieka, jest tylko reewolucją. Po okresie cofnięcia do poziomu małpy ludzkość, przy udziale Boga powoli, przez miliony lat odzyskiwała swoje ludzkie oblicze.
To, czym dzisiaj jesteśmy jest już zbliżone do pierwotnej doskonałości, genetycznie jednak do pierwotnej doskonałości nie dojdziemy.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn sie 19, 2013 15:57
Zobacz profil
Post Re: Czy i jakie Objawienia warto czytać ? ? ?
Qwerty2011 napisał(a):
Z tym, że Ewa i Pierwsza Kobieta, to nie ta sama osoba.
Ewa to Pomost pomiędzy hominidem a Adamem (człowiekiem). To również matka Adama i matka pierwszej kobiety. Pierwszej kobiety spłodzonej przez Ewę i Adama (kazirodztwo) we śnie, z żebra (eufemistyczne określenie męskich genitaliów) Adama. Pierwsza Kobieta była przeznaczona na prawowitą żonę Adama.
Po jej urodzeniu (gdy miała 2 lata), Adam zgrzeszył z Ewą (grzech pierworodny) i z tego związku narodził się "skażony genetycznie" Kain.
Później zaś Adam spłodził z prawowitą Kobietą Abla.


Jak się ma to co piszesz do słów Biblii:
Cytuj:
Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana. (2) A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata


Pn sie 19, 2013 16:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL