Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jezus był Olbrzymem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2012 12:50
Posty: 62
Post Jezus był Olbrzymem
To jedna z moich koncepcji. Jezus miał ponad dwa metry.

Synowie Boga, widząc że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. [...] A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.

Teraz, uważam że cała Pasja Gibsona to oszustwo niezgodne z ewangelią. Jezus mówił do tłumów, po Jezusa przyszli nie tylko strażnicy świątynni ale i rzymscy żołnierze, biczowania żadnego nie było, a jest napisane że cała kohorta to jest 500 żołnierzy tłukła Jezusa po głowie. Jezus sam dźwigał krzyż.

Jezus musiał być mocarzem.


Cz wrz 05, 2013 6:03
Zobacz profil
Post Re: Jezus był Olbrzymem
budyn1803 napisał(a):
biczowania żadnego nie było, a jest napisane że cała kohorta to jest 500 żołnierzy tłukła Jezusa po głowie.

Gdzie jest tak napisane?


Cz wrz 05, 2013 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Jezus był Olbrzymem
budyn1803 napisał(a):
Jezus sam dźwigał krzyż.
Zdajesz sobie sprawę z tego, że najrawdopodobniej
nie dźwigał krzyża takiego, jak przedstawia 'Pasja' Gibsona, o której napisałeś, że ona cała to oszustwo?

budyn1803 napisał(a):
Jezus musiał być mocarzem.
Żeby być mocarzem, nie trzeba być olbrzymem (ani tym bardziej Olbrzymem).

budyn1803 napisał(a):
To jedna z moich koncepcji. Jezus miał ponad dwa metry.

Synowie Boga, widząc że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. [...] A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.
Czy uważasz, że Jezus został spłodzony przez Syna Boga?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz wrz 05, 2013 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2012 12:50
Posty: 62
Post Re: Jezus był Olbrzymem
MARIEL napisał(a):
Gdzie jest tak napisane?


chociażby Mk 15, 16-20

Elbrus napisał(a):
Czy uważasz, że Jezus został spłodzony przez Syna Boga?


no dlatego mówię, że to tylko koncepcja. Maryja na 100% była ową córką człowieczą, a z tego co wiemy nawiedził ją anioł. Nie jest napisane, aby pojął ją za żonę, ale czego się nie robi dla koncepcji :D


Cz wrz 05, 2013 10:35
Zobacz profil
Post Re: Jezus był Olbrzymem
Mt 27,26-30.

Uwazasz, ze jezeli bili Go po glowie, to juz reszte oszczedzili? Rozkaz byl wyrazny: ubiczowac.
Moze przeczytaj cala Biblie, a przynajmniej Ewangelie zanim zaczniesz bzdury pisac o tym, co to podobno w Biblii jest napisane? To nie aniol jest ojcem Jezusa.


Cz wrz 05, 2013 10:55

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jezus był Olbrzymem
Gdyby był Olbrzymem nie mogliby bić Go po głowie, to chyba logiczne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz wrz 05, 2013 11:00
Zobacz profil
Post Re: Jezus był Olbrzymem
budyn1803 napisał(a):
To jedna z moich koncepcji. Jezus miał ponad dwa metry.

Synowie Boga, widząc że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. [...] A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.

Teraz, uważam że cała Pasja Gibsona to oszustwo niezgodne z ewangelią. Jezus mówił do tłumów, po Jezusa przyszli nie tylko strażnicy świątynni ale i rzymscy żołnierze, biczowania żadnego nie było, a jest napisane że cała kohorta to jest 500 żołnierzy tłukła Jezusa po głowie. Jezus sam dźwigał krzyż.

Jezus musiał być mocarzem.

Nie zauważyłeś, że Biblia podaje iż owi giganci wyginęli podczas potopu - (Ba 3,26-28); (Syr 16,7); (Mdr 14,6).


Cz wrz 05, 2013 11:42
Post Re: Jezus był Olbrzymem
JedenPost napisał(a):
Gdyby był Olbrzymem nie mogliby bić Go po głowie, to chyba logiczne.

Mogliby, po czym by nie chcieli.
Obrazek

.. sam autor dał do zrozumienia że dla koncepcji się wiele robi ;)


Cz wrz 05, 2013 11:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2012 12:50
Posty: 62
Post Re: Jezus był Olbrzymem
a gdyby mi chodziło po prostu o 2 z kawałkiem???


Cz wrz 05, 2013 16:32
Zobacz profil
Post Re: Jezus był Olbrzymem
No ale dobrze byłoby, żeby to miało jakieś podstawy biblijne...Choćby jakieś przesłanki, coś z czego możnaby wysnuć taki wniosek, a Ty na razie nic nie przedstawiłeś. A co powiesz na fakt, że aby straż wiedziała kogo pojmać z grupy uczniów, Judasz potrzebował niejako wskazać Go pocałunkiem?
Czy osobnik ponad dwumetrowy nie wyróżniałby się znacząco w grupie ludzi o średniej wzrostu niższej od dzisiejszego człowieka?


Cz wrz 05, 2013 17:56

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jezus był Olbrzymem
Może wszyscy apostołowie byli Olbrzymami?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz wrz 05, 2013 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2012 12:50
Posty: 62
Post Re: Jezus był Olbrzymem
W tym temacie chciałem po prostu zwrócić uwagę na fakt przedstawiony w moim pierwszym poście. Gdziekolwiek Bóg nie ingerował między ludźmi, zawsze było coś ponad normę. Jeśli aniołowie mieli synów olbrzymów, to o ileż bardziej niezwykłe musiało być połączenie samego Ducha Świętego z ciałem niewiasty nazareńskiej. Mam dziwne przeczucie, że Jezus musiał być dostrzegalny, choć lubiał wychodzić na wzgórza w czasie nauczania. Poza tym martwi mnie, jak On mógł przemawiać do tłumów bez donośnego głosu. Ten głos wydał się donośny nie tylko w czasie nauczania, ale jak mówi Pismo, także w czasie śmierci.

Pewne szczegóły z ewangelii pozwalają mi sobie wyobrazić Jezusa jako Mężczyznę raczej silnie zbudowanego i bardzo przystojnego. A z tą Pasją to bronię dosłowności: kohorta to 500 żołnierzy jak tłumaczy nam zwykły słownik z tyłu Pisma. Po co rzymianie i to w takiej ilości do pojmania jednego człowieka???? O to mi się rozchodzi najbardziej.


Pn wrz 09, 2013 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jezus był Olbrzymem
Była o tym na forum dłuższa dyskusja: viewtopic.php?f=1&t=31529&hilit=kohorta

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn wrz 09, 2013 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2012 12:50
Posty: 62
Post Re: Jezus był Olbrzymem
Ta dyskusja była czysto techniczna. Martwi mnie że niejaki akruk mówi o Judaszu jako o narwańcu żydowskim. Spośród całej tej wielkiej zgrai mógł on spokojnie dowodzić nawet legionem, a to z tego prostego względu, że był uczniem Jezusa. Miał moc per se, poza tym wstąpił w niego diabeł według ewangelii. Patrzmy co mówi Jezus: "czy myślisz że gdybym poprosił Ojca nie wystawiłby mi więcej niż 12 zastępów aniołów?" Po co taki ton taktyczny, gdyby w pojmaniu nie uczestniczyły wojska rzymskie? Poza tym - to nie musiała być operacja wszystkim najjaśniejszym władzom wiadoma, bo działo się to w nocy. Piłat sobie wtedy spał. Poza tym - po co w ogóle miała to być operacja wojskowa??? Czy rzymianin a żyd to nie to samo względem ciała? I tutaj wychodzi mój nowy postulat: Męka Chrystusa miała wymiar sadystyczny, a dla żołnierza, jakiejkolwiek maści to czysta przyjemność. Kohorta wcale nie musiała iść zorganizowanie. To był tłum. Ta sama kohorta biła potem Jezusa po głowie - w świadectwach ewangelicznych mamy kohortę aż dwa razy wspomnianą, przy pojmaniu i przy wyszydzeniu.


Pn wrz 09, 2013 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Jezus był Olbrzymem
budyn1803 napisał(a):
To jedna z moich koncepcji. Jezus miał ponad dwa metry.

Synowie Boga, widząc że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. [...] A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.

Teraz, uważam że cała Pasja Gibsona to oszustwo niezgodne z ewangelią. Jezus mówił do tłumów, po Jezusa przyszli nie tylko strażnicy świątynni ale i rzymscy żołnierze, biczowania żadnego nie było, a jest napisane że cała kohorta to jest 500 żołnierzy tłukła Jezusa po głowie. Jezus sam dźwigał krzyż.

Jezus musiał być mocarzem.


To bardzo ciekawy temat o tych gigantach i warto sie o tym wiecej dowiedziec.
Ale Jezus nie byl olbrzymem.
Izajasza 53,2
"Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać."
Jezus byl przecietny we wszystkim - odnosnie wygladu niczym sie nie wyroznial.
Ci giganci o ktorych piszesz to tzw. nephilim i polecam do obejrzenia m.in.
http://www.youtube.com/watch?v=zhCHiwVRPXo
zreszta jest wiele materialow na ten temat, ale dobrze wybierac biblijne interpretacje.


Śr paź 02, 2013 17:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL