Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Nicość po śmierci 
Autor Wiadomość
Post Re: Nicość po śmierci
Ten argument jest bez sensu. Hipotetycznie zakładając że tak jest. Dziś nie starych przed śmiercią nie powinien występować

A poza tym, zakłada on że ewolcuja jest jakimś inteligentnym tworem


N gru 10, 2017 18:04
Post Re: Nicość po śmierci
Quinque napisał(a):
Dziś nie starych przed śmiercią nie powinien występować
Nic nie rozumiem


N gru 10, 2017 18:24
Post Re: Nicość po śmierci
Pisze na telefonie. I czasem zmienia mi słowa. Tan powinno być "dziś strach przed śmiercią"


N gru 10, 2017 22:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nicość po śmierci
Gdyby nie religia, nie było by strachu przed śmiercią. Bo jak można się bać nicości? A religia powoduje że człowieka czeka Sąd.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 10, 2017 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nicość po śmierci
Andy, znowu walnales jak kula w plot.
Strach przed smiercia jest instynktowny i niezalezny od ligicznego myslenia.


Pn gru 11, 2017 1:10
Zobacz profil
Post Re: Nicość po śmierci
Quinque napisał(a):
Pisze na telefonie. I czasem zmienia mi słowa.
To wyłącz T9 i korzystaj tylko z podpowiedzi.
Cytuj:
Ten argument jest bez sensu. Hipotetycznie zakładając że tak jest. dziś strach przed śmiercią nie powinien występować
Niby dlaczego? Luksusowe "dziś" to trochę zbyt krótki okres, żeby zapisał się w naszej pamięci genetycznej.
Cytuj:
A poza tym, zakłada on że ewolcuja jest jakimś inteligentnym tworem
Gdzie w mojej wypowiedzi znalazłaś sugestię, że uważam ewolucję za inteligentny twór? Samo pojęcie ewolucja jest werbalizmem. Tak naprawdę to występują tylko procesy ewolucyjne i o nich właśnie pisałem.


Pn gru 11, 2017 3:59
Post Re: Nicość po śmierci
Andy72 napisał(a):
Gdyby nie religia, nie było by strachu przed śmiercią. Bo jak można się bać nicości? A religia powoduje że człowieka czeka Sąd.
To jest właśnie b. interesujące. Bo na dobrą sprawę, ci którzy wierzą że po śmierci nic nie ma, nie powinni się jej bać.

A oto kwestie do rozważenia:
  1. Ci, którzy wierzą, że po śmierci nic nie ma. Należy zauważyć, że nieistnienie po śmierci jest obiektem wyłącznie wiary, ponieważ z definicji nie da się takiego stanu przeżyć.
  2. Ci, którzy nie wierzą, że co się po śmierci zdarza niekoniecznie muszą być ateistami (a nawet antyteistami), bo to co się może wówczas (nie)dziać, nie musi być zasługą jakiegoś bóstwa.
  3. Wreszcie śmierć, nawet nie przeżywana, jest wiązana z utratą, co w odniesieniu do osobnika mającego ją w perspektywie, też wywołuje lęk przed stanem takiego ostatecznego ogołocenia. Chyba że nie ma nic do stracenia.
.
Tak z ciekawości, ty, Andy72, boisz się śmierci? A jeśli nie, to dlaczego?


Pn gru 11, 2017 4:11

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nicość po śmierci
Z jednej strony śmierć nadaję sens życiu, z drugiej jest lęk przed sądem bo jestem grzeszny

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 11, 2017 16:22
Zobacz profil
Post Re: Nicość po śmierci
Andy72 napisał(a):
jest lęk przed sądem bo jestem grzeszny
Też tak mam. Dlatego codziennie modlę się o dobrą śmierć - będąc pojednanym z Bogiem i ludźmi


Pn gru 11, 2017 17:40

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nicość po śmierci
A ja już jestem po półmetku i nie zacząłem jeszcze w sposób zadowalający mniej grzeszyć. jeśli nie teraz to kiedy?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 11, 2017 17:42
Zobacz profil
Post Re: Nicość po śmierci
Andy72 napisał(a):
w sposób zadowalający mniej grzeszyć.
Awykonalne, bo 1J 1,8nn
Cytuj:
jeśli nie teraz to kiedy?
Po śmierci


Pn gru 11, 2017 17:55

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nicość po śmierci
Nie chodzi aby być całkowicie bezgrzesznym, ale by trochę mniej. Mówi się że "starość to się Panu Bogu nie udała" a nie widzi się celowości: na starość człowiek ma mniej siły do popełniania grzechów nieczystych, żyjąc w biedzie pokutuje za swoją młodość.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 11, 2017 18:05
Zobacz profil
Post Re: Nicość po śmierci
Andy72 napisał(a):
ma mniej siły do popełniania grzechów nieczystych
Boga raczej interesują nasze zaniechania, jak to czytamy u Mateusza (por. Mt 25,27.45]
Zamiast pokuty lepiej posłuchać się rady Piotra


Pn gru 11, 2017 18:57

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Nicość po śmierci
Ksen napisał(a):
Boga raczej interesują nasze zaniechania,
Jak to? A Boga nie interesuje bardziej to, czy bezwzględnie się słuchamy Kościoła i czy mamy wszelkie formalności (typu spowiedź) załatwione, a dobre uczynki to sprawa drugorzędna?


Pn sty 08, 2018 0:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nicość po śmierci
Quinque napisał(a):
Jeżeli Boga nie ma to nikt się o tym nie dowie i nie mamy czym się przejmować

Z drugiej strony, taka wizja może być kusząca. Jeżeli blians końcowy wynosi 0 dla każdego to co za różnica jak kto żyje? Można robić tyle wspaniałych rzeczy(np. Biblia zakazuje samobójstwa, jeżeli Boga nie ma. To można brać twarde narkotyki i nikt nas za to nie pociągnie od odpowiedzialności)


Samobujstow to chyba nie jest taka fajna rzecz? więc nie wiem dlaczego mówisz że jest to wspaniałe.
I jest tutaj sie czym przejmować, bo wraz ze śmiercią jest utrata absolutnie wszystkie co posiadaliśmy za życia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 21, 2018 21:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL