Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 8:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Czy ziemią rządzi Szatan? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
chwat napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Nie unos sie...Chwat...Nie obrazaj...To jest wlasnie fikcja, ktora tworzy czlowiek...

nie na temat
adaBRD napisał(a):
Spojrz inaczej na wszystko...na mnie tez...i zobacz jakie wszystko jest naprawde....

nie na temat

adaBRD napisał(a):
chwat napisał(a):
Uważasz, że człowiek tworzy tylko fikcję?

A jesli chodzi o twoje "konkretne" pytanie to tak wlasnie uwazam...czlowiek tworzy tylko te fikcje...najlepszym dowodem system, ktory sobie stworzylismy...

A czy człowiek nie jest zdolny, do robienia czegoś dobrego?


Jedyne dobro, jakie moze wyswiadczyc czlowiek to OBUDZIC sie i zaczac zyc...na chwale Boga...


So lis 12, 2016 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
A jak się akurat nie śpi?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 12, 2016 18:23
Zobacz profil
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
Kael napisał(a):
Na krzyzu nie widzial wyjscia.



Aha...i to jest to cale twoje chrzescijanstwo...


So lis 12, 2016 18:23
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
chwat napisał(a):
A jak się akurat nie śpi?


Jesli sie nie spi, to jest sie SWIADOMYM czlowiekiem...i nie zadaje sie takich pytan...


So lis 12, 2016 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
Jak się jest ŚWIADOMYM, to się nie wygaduje nonsensów, że wszystko dookoła jest tylko dobre.

Po czym Pan Bóg rzekł: ”Oto człowiek stał sie taki jak My: zna dobro i
zło
; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z
drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki”.
(Rdz 3,22)

bo Pan Bóg jednak mówi, że jest dobro i zło.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 12, 2016 18:34
Zobacz profil
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
Słodkie. Bo do realnego, osobowego zła usiłuje przekonywać człowiek, który wierzy w zdarzenie w Emilcinie, który matematykę ma opanowaną na poziomie dodawania jabłek i który używa gnostyckiej fikcji artystycznej jako argumentu za Chrystusem. Brehehe?

Nie. Bardzo spójne mentalne panoptikum. Jak to podsumował Twardowski: ciemnogród...

Bo w chrześcijaństwie chodziło o ruch w kierunku rozumu. Chrześcijaństwo narodziło się w nieprawdopodobnej ciemnocie i przez stulecia orało tę ciemnotę, i zaorało, na nasze szczęście. Chwała Jezusowi i Doktorom Kościoła. Tylko że chrześcijaństwo też ma swoje limity i ograniczenia, które co poniektórzy tutaj potrafią przekroczyć. A co poniektórzy mieszają chrześcijaństwo z Matrycą, bo za mało w nim ciemnoty; musi być ciemnota, ma być.

Ale artysta, ale to każdy artysta szczery, a nie ikonopisarz, wyznaje jedno jedyne przykazanie: bujać to my, a nie nas!


So lis 12, 2016 18:39
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
"ErgoProxy"...widzisz, jaki potrafisz byc skuteczny...?

Podoba mi sie twoje poczucie humoru...Jest bardzo oryginalne...


So lis 12, 2016 19:44
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
adaBRD napisał(a):

Jedyne dobro, jakie moze wyswiadczyc czlowiek to OBUDZIC sie i zaczac zyc...na chwale Boga...


Ada obudziła się w Matrixie. Porzucając prawdę.

Jeśli chcesz żyć na chwałę Boga prawdziwie, wróć do Kościoła, wróć do sakramentalnego życia i uwierz prawdziwie.

Cytuj:
Jesli sie nie spi, to jest sie SWIADOMYM czlowiekiem...i nie zadaje sie takich pytan...


Co to znaczy być świadomym? Świadomym czego? Bo jak widzę jesteś nieświadoma nawet istnienia rzeczywistości. I nie masz odpowiedzi na wiele słów podanych przez Twoich rozmówców. Piszesz tylko ciągle o byciu świadomym, podczas kiedy inni chcą uświadomić Ciebie że tkwisz w jakimś dziwnym poczuciu nierzeczywistości, gdzie wszystko jest takie dobre a zło nie istnieje.

Ale Ada, porzucając Prawdę na rzecz fikcji, poczuła się uświadomiona wyjściem z Ciemnogrodu w świadomość. Ale na czym polega ta świadomość? Na wyobrażaniu sobie iż zło nie istnieje?

ErgoProxy napisał(a):
Słodkie. Bo do realnego, osobowego zła usiłuje przekonywać człowiek, który wierzy w zdarzenie w Emilcinie


Bowiem UFO to nie kosmici. Ale także coś z ciemnej strony mocy.

Cytuj:
który używa gnostyckiej fikcji artystycznej jako argumentu za Chrystusem


Gdzie widzisz gnozę w moich słowach?


So lis 12, 2016 21:36
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
A teraz to już brehehe. Pan artysta w UFO, w baje dęte i szalbierstwa jawne wierzy, które urodziły się z czego? Ze zjonizowanych wyziewów z uskoków tektonicznych polatujących sobie z wiatrem. Pewno to Szatan pary z kotłów upuszcza.

Szaraka zresztą wymyślili i w serialu pokazali, a dopiero potem wyskoczyli Hillowie ze swoim wzięciem. A potem rozwiązał się worek.

A pigułki przeciw Archontóm dozorującym ludzkość zamkniętą gorzej niż w piekie kolega zachwalał będzie na innym forum. Zresztą nawet pal sześć gnozę. Co tam robi Wyrocznia? Wyrocznie mają poganie, bo chrześcijanie to czarownice – no, odganiają precz od siebie.


So lis 12, 2016 22:02
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
ErgoProxy napisał(a):
A teraz to już brehehe. Pan artysta w UFO, w baje dęte i szalbierstwa jawne wierzy.


Ja nie wierzę w UFO. Po prostu wiem czym to jest. I nie mam na myśli fake filmików na Youtube, to nie są żadni obcy ani kosmici ani jakieś szaraki czy inne dziwadełka. Ale to nie jest temat z kolei o UFO.


N lis 13, 2016 1:53
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
Jasne. Pewnie wiesz także, że dzieci po in vitro rodzą się z bruzdą.

Ale to są skutki ignorancji matematycznej. I niczego więcej. Bo matematyka, jak każdy język, przezwaja mózg. A co jest elementem matematyki? Logika... nawet, jeśli jeszcze formalnie nie wprowadzona.

No niestety. Zresztą znam takie myślenie emocjami, bo też ongi mówiłem, że ja nie wierzę, tylko wiem, że Bóg jest. Ale ja miałem wtedy dziesięć lat. I moje chcenie bynajmniej nie otworzyło Nieba wobec mnie, ani zresztą piekieł też nie.

Nie z teorii, a tylko z doświadczenia, że tak Boylem pojadę. Pokażesz nam jakiegoś ufodemona? Może być zupełnie malutki.


N lis 13, 2016 3:12

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 15:10
Posty: 40
Lokalizacja: duża wieś na Manhatanie
Post Re: Czy ziemią rządzi Szatan?
Trudno określić kto rządzi Ziemią. Napewno coś lub ktoś nakręca wszechświat, że ten cały czas żyje i istnieje. Życie na ziemi jest kształtowane przez ludzi tylko na tyle na ile oni mogą sobie pozwolić. Nie mają żadnego wpływu na czas, pogodę, pory roku itd..nawet na to że muszą jesć, spać, defekować nie mówiąc już o chorobach, kataklizmach, starzeniu, śmierci. Ale ludzie wiadomo że są rózni i świat jest przez nich kształtowany, dlatego nie jest rajem i nigdy nie bedzie uczciwy i dobry do konca. Życie na ziemi to test, albo go zdasz i przejdziesz do drugiej rundy, albo nie zdajesz i umierasz w grzechu.


Pn lis 28, 2016 17:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL