Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
mat_24 napisał(a):
Polecam świetny film o rozważaniu o Bożym istnieniu analizując ogromne dzieło stworzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=SHWH8lseaxA


W tym filmie nie ma analizy stworzenia, w tym filmie jest przypisywanie tego stworzenia Bogu.
I z tego powodu ten film jest bezwartościowy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 01, 2016 16:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Robek napisał(a):
mat_24 napisał(a):
Polecam świetny film o rozważaniu o Bożym istnieniu analizując ogromne dzieło stworzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=SHWH8lseaxA


W tym filmie nie ma analizy stworzenia, w tym filmie jest przypisywanie tego stworzenia Bogu.
I z tego powodu ten film jest bezwartościowy.

Film propagandowy nie moze byc argumentem, normalne. A tu akurat miała być mowa o argumentach.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sie 01, 2016 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 01, 2016 12:38
Posty: 4
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Nie pierwsi zastanawiają się nad istnieniem Boga i nie ostatni. Pismo święte oprócz tego, że jest Słowem Boga jest też wspaniałym dziełem literackim. Dlatego uważam, że sięgnięcie do niego jest zasadne. Hiob powiedział:
"O, gdybym wiedział, gdzie znaleźć Pana,
jak dostać się do Jego tronu!
Moją sprawę bym mu przedstawił,
dowodami wypełniłbym moje usta.
Poznałbym odpowiedź, jaką by mi przekazał,
pojąłbym, co mówi do mnie" (Hi 23, 3-5)

Co doskonale pokazuje jak ten człowiek poszukuje Boga. Szukać Go, to nic złego. Ponadto mówi:
""Oto idę na wschód, lecz tam Go nie ma,
na zachodzie także go nie dostrzegam.
Szukam Go po lewej stronie- nie widzę,
zwracam się w prawo- nie mogę go dostrzec" (Hi 23, 8-9)
Co obrazuje, że pomimo poszukiwań Boga, który miał "dowodami wypełnić jego usta" (por. Hi 23, 4) nie potrafi go odnaleźć.
Szukający Boga są trochę jak biblijny Hiob. Zastanawiają się, ale ich umysły zostają w pewnej mierze zamknięte. Otwórzcie umysł, nie negujcie, tylko szukajcie. Na to usłyszycie:
"Zapytaj zwierząt, one Cię pouczą,
i ptaków na niebie, też ci opowiedzą.
Albo przemów do ziemi, a ona cię pouczy.
Opowiedzą o tym również morskie ryby.
Które z nich tego nie wie, że ręka Pana uczyniła wszystko?
On ma w swojej dłoni tchnienie wszystkiego, co żyje,
i ducha każdego człowieka" (Hi 12, 7-9)

Jeśli szukasz Boga zastanów się nad naturą. Zastanów się nad tym, że wiara w Boga bez zaciemnień i interpretacji, żywa wiara prowadziła ludzi przez tysiąclecia. Negowanie Jego istnienia oznacza brak chęci do przyjęcia Jego nauki o miłości i wiary.
Szukać i pytać jest rzeczą ludzką, ale negować wszystko, co podpowiadają inni użytkownicy forum i nie zastanowienie się nad wszystkimi wypowiedziami "za" jest w pewnym sensie zatwardziałością.
Szczerze "szukajcie, a znajdziecie" (Mt 7, 7).


Pn sie 01, 2016 23:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
mat_24 napisał(a):
Nie pierwsi zastanawiają się nad istnieniem Boga i nie ostatni. Pismo święte oprócz tego, że jest Słowem Boga jest też wspaniałym dziełem literackim.


To jakiś utwór literacki jest dowodem na istnienie Boga :D :D co to za argument i na jakim poziomie.
Według tej zasadzie można by udowodnić wszystko co tylko sie chce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 02, 2016 22:58
Zobacz profil
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
http://niezalezna.pl/54275-rozciete-ple ... ezusa-w-pa


Śr sie 03, 2016 8:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Adrian1333 napisał(a):
http://niezalezna.pl/54275-rozciete-plecy-razenie-piorunem-liczne-rany-dzialy-sie-cuda-wspomina-odtworca-roli-jezusa-w-pa


To jakiś film jest dowodem na istnienie Boga :D :D co to za argument i na jakim poziomie.
Według tej zasadzie można by udowodnić wszystko co tylko sie chce.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 03, 2016 12:30
Zobacz profil
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
mat_24 napisał(a):
Nie pierwsi zastanawiają się nad istnieniem Boga i nie ostatni. Pismo święte oprócz tego, że jest Słowem Boga jest też wspaniałym dziełem literackim. Dlatego uważam, że sięgnięcie do niego jest zasadne. Hiob powiedział:
"O, gdybym wiedział, gdzie znaleźć Pana,
jak dostać się do Jego tronu!
Moją sprawę bym mu przedstawił,
dowodami wypełniłbym moje usta.
Poznałbym odpowiedź, jaką by mi przekazał,
pojąłbym, co mówi do mnie" (Hi 23, 3-5)

Co doskonale pokazuje jak ten człowiek poszukuje Boga. Szukać Go, to nic złego. Ponadto mówi:
""Oto idę na wschód, lecz tam Go nie ma,
na zachodzie także go nie dostrzegam.
Szukam Go po lewej stronie- nie widzę,
zwracam się w prawo- nie mogę go dostrzec" (Hi 23, 8-9)
Co obrazuje, że pomimo poszukiwań Boga, który miał "dowodami wypełnić jego usta" (por. Hi 23, 4) nie potrafi go odnaleźć.
Szukający Boga są trochę jak biblijny Hiob. Zastanawiają się, ale ich umysły zostają w pewnej mierze zamknięte. Otwórzcie umysł, nie negujcie, tylko szukajcie. Na to usłyszycie:
"Zapytaj zwierząt, one Cię pouczą,
i ptaków na niebie, też ci opowiedzą.
Albo przemów do ziemi, a ona cię pouczy.
Opowiedzą o tym również morskie ryby.
Które z nich tego nie wie, że ręka Pana uczyniła wszystko?
On ma w swojej dłoni tchnienie wszystkiego, co żyje,
i ducha każdego człowieka" (Hi 12, 7-9)

Jeśli szukasz Boga zastanów się nad naturą. Zastanów się nad tym, że wiara w Boga bez zaciemnień i interpretacji, żywa wiara prowadziła ludzi przez tysiąclecia. Negowanie Jego istnienia oznacza brak chęci do przyjęcia Jego nauki o miłości i wiary.
Szukać i pytać jest rzeczą ludzką, ale negować wszystko, co podpowiadają inni użytkownicy forum i nie zastanowienie się nad wszystkimi wypowiedziami "za" jest w pewnym sensie zatwardziałością.
Szczerze "szukajcie, a znajdziecie" (Mt 7, 7).



Mat, bardzo fajna wskazowka z ta natura...Wlasnie swiat natury i caly wszechswiat to chyba najmocniejcze argumenty w kwestii istnienia Boga...

Pozdrawiam. Ada.


So sie 06, 2016 16:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
adaBRD napisał(a):
Mat, bardzo fajna wskazowka z ta natura...Wlasnie swiat natury i caly wszechswiat to chyba najmocniejcze argumenty w kwestii istnienia Boga...
czyli argumentem za istnieniem Boga mają byc wrażenia. Nic nowego pod słońcem, ale nikt powazny nie traktuje wrazeń jako argumentów.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So sie 06, 2016 20:56
Zobacz profil
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Askadtowiesz napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Mat, bardzo fajna wskazowka z ta natura...Wlasnie swiat natury i caly wszechswiat to chyba najmocniejcze argumenty w kwestii istnienia Boga...
czyli argumentem za istnieniem Boga mają byc wrażenia. Nic nowego pod słońcem, ale nikt powazny nie traktuje wrazeń jako argumentów.

Oprocz Natury nie ma zadnych argumentow w powyzszej kwestii.
Natura i swiadomosc jej istnienia to wszystko co czuje i wiem...Mozesz powiedziec, ze to subiektywne...Tak, to jest subiektywne...W tej sprawie wszystkie za i przeciw sa zawsze subiektywne...Naukowych, objektywnych dowodow na istnienie lub nieistnienie Boga nie ma.


So sie 06, 2016 22:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
adaBRD napisał(a):
Naukowych, objektywnych dowodow na istnienie lub nieistnienie Boga nie ma.
W nauce istnieje jedna podstawowa zasada: jeśli na istnienie czegoś/kogoś nie ma dowodów, nie wolno twierdzic ze istnieje. Jest to tylko hipotezą. Co świadczy za hipotezą, co przeciw- mozna dyskutować. W kazdym razie nie mozna powiedziec, że jest tu niejako remis, skoro nie ma dowodów za ani przeciw.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N sie 07, 2016 19:45
Zobacz profil
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Askadtowiesz napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Naukowych, objektywnych dowodow na istnienie lub nieistnienie Boga nie ma.
W nauce istnieje jedna podstawowa zasada: jeśli na istnienie czegoś/kogoś nie ma dowodów, nie wolno twierdzic ze istnieje. Jest to tylko hipotezą. Co świadczy za hipotezą, co przeciw- mozna dyskutować. W kazdym razie nie mozna powiedziec, że jest tu niejako remis, skoro nie ma dowodów za ani przeciw.



Twoja logika jest powalajaca...


Pn sie 08, 2016 16:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
adaBRD napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Naukowych, objektywnych dowodow na istnienie lub nieistnienie Boga nie ma.
W nauce istnieje jedna podstawowa zasada: jeśli na istnienie czegoś/kogoś nie ma dowodów, nie wolno twierdzic ze istnieje. Jest to tylko hipotezą. Co świadczy za hipotezą, co przeciw- mozna dyskutować. W kazdym razie nie mozna powiedziec, że jest tu niejako remis, skoro nie ma dowodów za ani przeciw.


Twoja logika jest powalajaca...

Skoro sie czujesz powalona, to moze i dobrze. Ale to nie tylko moja logika, porozmawiaj z kimkolwiek kto para sie nauką, powie to samo.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sie 08, 2016 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Askadtowiesz napisał(a):
W nauce istnieje jedna podstawowa zasada: jeśli na istnienie czegoś/kogoś nie ma dowodów, nie wolno twierdzic ze istnieje


Aha. A wierzysz w istnienie ciemnej materii?


Pn sie 08, 2016 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
Askadtowiesz napisał(a):
W nauce istnieje jedna podstawowa zasada: jeśli na istnienie czegoś/kogoś nie ma dowodów, nie wolno twierdzic ze istnieje. Jest to tylko hipotezą.


Jak dla mnie to jest troche takie oszustwo.
Bo według tej logiki to istnieje jedynie to co możemy zaobserwować i zbadać za pomocą naukowych metod, a co z resztą?
Przecież mogą istnieć jakieś inne wszechświaty w których sie znajdują te wszystkie anioły demony i inne cudactwa, i w tej sytuacji to istniej tyle że nie ma do tego dostępu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 08, 2016 21:13
Zobacz profil
Post Re: Za i przeciw argumenty w kwestii istnienia Boga
W nauce istnieje jedna podstawowa zasada: jeśli na istnienie czegoś/kogoś nie ma dowodów, nie wolno twierdzic ze istnieje. Jest to tylko hipotezą. Co świadczy za hipotezą, co przeciw- mozna dyskutować. W kazdym razie nie mozna powiedziec, że jest tu niejako remis, skoro nie ma dowodów za ani przeciw.[/quote]

Twoja logika jest powalajaca...[/quote]
Skoro sie czujesz powalona, to moze i dobrze. Ale to nie tylko moja logika, porozmawiaj z kimkolwiek kto para sie nauką, powie to samo.[/quote]


Chlopie, kazdy, kto PARA sie NAUKA to PARANAUKOWIEC
Raczej nie bede z nimi rozmawiac. Ale dzieki za rade.


Pn sie 08, 2016 21:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 591 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL