Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
 Reinkarnacja - doktryna szatana 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
felek27 napisał(a):
Nawiasem mówiąc, niewłaściwie to ująłem, że lepiej byłoby mieć kontrolę nad swoimi bezpiecznikami. To to nie jest samokontrola. Samokontrola bowiem zakłada powstrzymywanie się w okazywaniu swoich negatywnych emocji, a ja tu mówię o ich braku, a tak naprawdę o tym, czy chcemy być szczęśliwi bezwarunkowo czy tylko pod pewnymi warunkami. W rzeczywistości jest to tak, że mówimy: tak chcę być szczęśliwy, ale pod warunkiem, że będę miał to, tamto i jeszcze coś innego, albo że ktoś będzie postępował w stosunku do mnie tak, a nie inaczej. Nie potrafimy być szczęśliwi tak sobie, po prostu dla samego faktu; żądamy spełnienia jakichś tam warunków. Mówiąc dosadnie – nie potrafimy wyobrazić sobie, że można być szczęśliwym bez spełnienia tych warunków. Nauczono nas wiązać szczęście z ich występowaniem. Jeśli pragniemy kochać i być wolni to musimy to zrozumieć.

Samokontrolę możemy także rozumieć jako kierowanie uczuciami. Możesz coś czuć, ale to Ty decydujesz, co z tym robisz.

hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To nie jest to taka sama wiara i dlatego nie ma sensu stawiać między nimi znaku zapytania. Jednak, jak każdy ateusz, nie przyjmujesz tego wiadomości, bo straciłbyś "argument" obalający wiarę w Boga.

Jakie to są różnice?

Głównie chodzi o autorytety i społeczne postrzeganie. Tak się akurat złożyło, że w dzisiejszych czasach krasnoludki uznaje się za nieprawdziwe, ale cikawe co by się stało, gdyby nagle papież i wszyscy biskupi zaczęli nawoływać z ambony o ich prawdziwości. ;)

Kalart napisał(a):
Mi osobiście czysta idea reinkarnacji bardzo się podoba. Ma o wiele, wiele więcej sensu niż wiara w niebo i Boga. Przede wszystkim - nikt raju nie tworzy. Żaden nie da nic za półdarmo. Na wszystko trzeba zapracować osobiście. Śmierć nie jest końcem - jest tylko resetowaniem do początku, by można było zacząć jeszcze raz i za którymś razem osiągnąć cel.

Z tym resetem, to nie do końca. Ciało jest rydwanem, za pomocą którego podróżujemy do boga, ale jaźń-woźnica jest wciąż ten sam. Dusza rozwija się tak długo, aż osiągnie pełną samorealizację, świętość, wyzwolenie - różnie to można nazywać.

Cytuj:
Celem jest uzyskaniem medycznej długowieczności, a także stworzenie raju na Ziemi.

W tradycji dharmicznej celem reinkarnacji jest połączenie z Bogiem. Możesz napisać coś więcej o swoim punkcie widzenia?

Cytuj:
W pewnym sensie cel jest dokładnie taki sam jak u chrześcijan. Mogę się mylić, ale czy niebo to nie jest nasza planeta, po Sądzie Ostatecznym? Skutek jest taki, że na Ziemi pozostają sami nieśmiertelni ludzie, tworzący raj.
Taki również wydaje mi się cel nieustannej reinkarnacji, choć nieśmiertelność to połączenie długowieczności i powrotu do żywych w przypadku popełnienia błędów (śmierci).

Znaczy, tradycyjnie, cel reinkarnacji jest taki sam jak u chrześcijan, czyli Bóg.

hubris napisał(a):
Jeśli wierzę w krasnoludki i moją świętą księgą jest "O sierotce Marysi..." to czy podarcie tej książki wiąże się z obrazą uczuć religijnych?

To zależy jak duża jest grupa osób, którą obraziłeś (i na ile wpływowa).

Quinque napisał(a):
Co do reinkarnacji. Uważam ją za straszną doktrynę. Abstrahując od tego że na prowadzić do Nirvany; Rakszy(odpowiednik nieba). Czy czego tam jeszcze

Dlaczego uważasz reinkarnację za straszną doktrynę, czy co tam jeszcze?

Andy72 napisał(a):
Obrażona może być tylko prawdziwa religia. Trzeba skończyć z tym oddzieleniem państwa od wiary, bo skończymy jak Francja.

Wyznawcy prawdziwej religii nie obrażają się o byle co. ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt gru 22, 2017 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 07, 2017 14:16
Posty: 32
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Ciekawe ale Polska jest tym krajem w Europie gdzie najwięcej ludzi wierzy w reinkarnację 32 proc. I jest to najwyższy odsetek na kontynencie!

https://www.wprost.pl/182304/W-co-wierza-Polacy


Pt gru 29, 2017 13:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL