Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna strona
 Reinkarnacja - doktryna szatana 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Liza, mówimy o tym samym.


Cz lut 16, 2017 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 13, 2017 14:18
Posty: 13
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
przepraszam za błąd. ecclesiam suam to encyklika Pawła VI :)
natomiast jeśli chodzi o Jana Pawła to tutaj macie dość dobry artykuł...

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TE ... ialog.html

tylko trzeba podjąć decyzję kto jest dla was autorytetem w kościele. JP II, Franciszek, matka Teresa? pod takim podejście zapewne by się podpisał najwyżej redemptorysta :(


Cz lut 16, 2017 12:56
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Autorytetem jest UNK. Nie ma jednak niczego niewłaściwego w przywoływaniu ludzi tego Koscioła, którzy nie sprzeniewierzyli się wykladni nauk Kościoła. Wiara rodzi się ze słuchania i przekazu świadków. To dopiero prowadzi do zawierzenia Bogu. Potem dopiero rozum sobie z tym radzi a jak nie radzi wszczyna poszukiwania prawdy.


Cz lut 16, 2017 16:20

Dołączył(a): Pn lut 13, 2017 14:18
Posty: 13
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
jednak jakby nie patrzeć UNK przewodzi papież... zapraszam do lektury, Ty Liza pewnie przeczytasz bo nie sprawiasz wrażenia osoby którą zapałki w kieszeni świerzbią :)

http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Stu ... 09-127.pdf


Cz lut 16, 2017 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Kolego lasota, nie bądź oszczercą. Wklejałeś jakieś tam śluby kilka postów wyżej, a teraz sugerujesz, że będę kogoś palił na stosach. Wróć do poprzedniego poziomu rozmowy, który był całkowicie inny od tego jaki właśnie osiągnąłeś. Wymagasz szacunku do róznych religii i zarzucasz katolom, że tego nie robią. Katole mają odwrotne podejście: negują błędy i herezje przy jednoczesnym szacunku dla człowieka. Ty natomiast postanowiłeś mnie obrażać albo przynajmniej mi dopiec.


Cz lut 16, 2017 19:29
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
lasota napisał(a):
jednak jakby nie patrzeć UNK przewodzi papież... zapraszam do lektury, Ty Liza pewnie przeczytasz bo nie sprawiasz wrażenia osoby którą zapałki w kieszeni świerzbią :)

No cóż...kłania się brak wiedzy (to jednak rozważania na inny temat).

Papież nie jest więc narzędziem, za pomocą którego można zbudować inny Kościół, lecz stanowi swego rodzaju wał obronny przed samowolą.
Papież nie jest najwyższym władcą - od czasów Grzegorza Wielkiego nosi on miano 'sługi sług Bożych'- lecz powinien być, jak zwykłem to wyrażać, gwarantem posłuszeństwa, aby Kościół nie mógł robić wszystkiego, na co mu przyjdzie ochota. Również papież nie może powiedzieć, że Kościół to ja. Tradycja to ja. Przeciwnie, papież jest związany, ucieleśnia to związanie Kościoła. Gdy w Kościele rodzi się pokusa zmian, udogodnień, papież musi pytać, czy w ogóle możemy tak zrobić.

/wypowiedź kardynała J.Ratzingera - Bóg i świat/


Swoją drogą, daleka droga przed Tobą ku oświeceniu, bardzo daleka...A nie mówilam, że w grupie bezpieczniej, bez iluzji? :)


Cz lut 16, 2017 21:34

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Nie wierzę w reinkarnację. Dla mnie hipotetyczna reinkarnacja byłaby czymś smutnym, gdyż byłaby podważeniem wyjątkowości osoby ludzkiej. Do takich wniosków dochodzę "jakby samą emocjonalnością". Nie ma poprzednich wcieleń, czy to jako ludzie, czy jako nie-ludzie (np. zwierzęta).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So lut 18, 2017 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Andy72 napisał(a):
http://jezus-milosierny.blog.onet.pl/2006/09/06/reinkarnacja/
Niektórzy myślą, że reinkarnacja nie jest żadnym zagrożeniem dla człowieka dlatego bagatelizują jej istnienie. Ale przecież reinkranacja i wiara w nią przeszkadza w osiągnięciu zbawienia. Wierząc w reinkarnację zaprzeczamy, że Jezus zmartwychwstał-jest to główne źródło fałszu tej doktryny. Drugim żródłem fałszu jest to, że dzięki sobie pomożemy tylko i wyłącznie osiągnąć szczęście wieczne. Nieprawda-szczęście wieczne jest do osiągnięcia tylko dzięki Jezusowi, bo tylko dzięki Niemu możemy ćwiczyć się w naszych słabościach i odnosić najważniejsze sukcesy świata: być miłosiernym dla drugiego człowieka. Do zbawienia i wiecznego szczęscia jest nam potrzebna łaska Boża i Jego przebaczenie. Trzecia pułapka myśleniowa to to, że niezależnie od tego jak będziemy żyli i tak nie umrzemy!


Reinkarnacja nie ma nic wspólnego ze zmartwychwstaniem. :mrgreen:


Pt lip 14, 2017 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Liza napisał(a):
Autorytetem jest UNK. Nie ma jednak niczego niewłaściwego w przywoływaniu ludzi tego Koscioła, którzy nie sprzeniewierzyli się wykladni nauk Kościoła. Wiara rodzi się ze słuchania i przekazu świadków. To dopiero prowadzi do zawierzenia Bogu. Potem dopiero rozum sobie z tym radzi a jak nie radzi wszczyna poszukiwania prawdy.


Może Twoim autorytetem, ja mam inny..


Pt lip 14, 2017 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Andy72 napisał(a):
http://jezus-milosierny.blog.onet.pl/2006/09/06/reinkarnacja/
Niektórzy myślą, że reinkarnacja nie jest żadnym zagrożeniem dla człowieka dlatego bagatelizują jej istnienie. Ale przecież reinkranacja i wiara w nią przeszkadza w osiągnięciu zbawienia. Wierząc w reinkarnację zaprzeczamy, że Jezus zmartwychwstał-jest to główne źródło fałszu tej doktryny. Drugim żródłem fałszu jest to, że dzięki sobie pomożemy tylko i wyłącznie osiągnąć szczęście wieczne. Nieprawda-szczęście wieczne jest do osiągnięcia tylko dzięki Jezusowi, bo tylko dzięki Niemu możemy ćwiczyć się w naszych słabościach i odnosić najważniejsze sukcesy świata: być miłosiernym dla drugiego człowieka. Do zbawienia i wiecznego szczęscia jest nam potrzebna łaska Boża i Jego przebaczenie. Trzecia pułapka myśleniowa to to, że niezależnie od tego jak będziemy żyli i tak nie umrzemy!

Tam zaraz zaprzecza. Po prostu w tym przypadku śmierć Jezusa jest neutralna.
Natomiast brak Boskiej interwencji świadczy już o doskonałości Jego stworzenia, czemu wersja z Jezusem zaprzecza (jeżeli w świat trzeba ingerować, nie jest doskonały).
Natomiast to drugie "źródło fałszu" to właśnie największe dobrodziejstwo reinkarnacji. Wiara we własne czyny, własną aktywność i własne możliwości - tego uczy reinkarnacja.
Jak mawiał rzymski filozof: ci, którzy mogli, mogli, ponieważ myśleli, że mogli.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz lis 30, 2017 17:19
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
A jak mawiał inny rzymski filozof: lud lubi łgarstwa, zatem łgajmy. Dlatego ciiicho; reinkarnacji niet. Wolisz mieć wkoło siebie sprawną konkurencję współwyznawców, czy raczej czeredę takich, którzy wyznają i życiem świadczą, że raz odwiedzają świat, żeby ćwiczyć się w słabości? ; )

Tak, wiem: przydaliby się jeszcze współpracownicy jacyś. Tylko że pracy ręcznej, kurtka, coraz mniej na świecie, a do twórczej nie każdy się nadaje. Dlatego nie rozpowszechniaj swojej bezbożnej filozofii bez potrzeby. W dodatku, ile w niej kłamstw. : PPP


Cz lis 30, 2017 17:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
ARHIZ napisał(a):
Tam zaraz zaprzecza. Po prostu w tym przypadku śmierć Jezusa jest neutralna.
Natomiast brak Boskiej interwencji świadczy już o doskonałości Jego stworzenia, czemu wersja z Jezusem zaprzecza (jeżeli w świat trzeba ingerować, nie jest doskonały).

A co jeśli ta "ingerencja" była zaplanowana już od samego początku?
Czy nie staje się wówczas tylko elementem doskonałości stworzenia?
Przecież:

On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was 1P 1,20

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 30, 2017 17:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Ergo, nie rozumiem o co Ci chodzi.

medieval_man napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Tam zaraz zaprzecza. Po prostu w tym przypadku śmierć Jezusa jest neutralna.
Natomiast brak Boskiej interwencji świadczy już o doskonałości Jego stworzenia, czemu wersja z Jezusem zaprzecza (jeżeli w świat trzeba ingerować, nie jest doskonały).

A co jeśli ta "ingerencja" była zaplanowana już od samego początku?
Czy nie staje się wówczas tylko elementem doskonałości stworzenia?
Przecież:

On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was 1P 1,20

Tak mi to też przedstawiają znajomi baptyści. Jednak czy w tym przypadku nie mamy do czynienia z doskonałym planem stosowanym wobec niedoskonałego świata?
Nie można mówić o udoskonalaniu doskonałego. Jeżeli dokładamy cegiełkę, to znaczy, że istniała potrzeba jej dołożenia i fakt, że to wcześniej planowaliśmy, nie wnosi tu za wiele.
To jak z konstrukcją idealnego silnika - schemat może być idealny, ale dopiero z dodaniem ostatniego trybiku zyskamy silnik doskonały.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz lis 30, 2017 18:05
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Nie rozumiesz? No... widocznie taka karma, a w takim razie nic tu nie poradzę.

A poważniej, skoro kryterium wyboru wyznania ma być jego utylitarność doczesna, to po co rozgłaszać, jaki wybór jest optymalny? Żeby się ludzie zlecieli? Taż o to chodzi w społeczeństwie, że jest elita i jest plebs, a elitarność elity polega na jej szczupłości jednoprocentowej. Po cóż więc zachęcać ambitnych marzycieli? (Dukaj).


Cz lis 30, 2017 18:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Ergo - każda elita chce mieć jak najwięcej plebsu? ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz lis 30, 2017 18:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL