Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna strona
 Reinkarnacja - doktryna szatana 
Autor Wiadomość
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chrzest Jana był jedynie zapowiedzią Sakramentu chrztu, który został ustanowiony przez Chrystusa i jest konieczny do zbawienia.

Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, mój drogi Yarpen_Zirgin.
Manipulacjom religijnym końca nie widać!

Dla kontrastu, warto posłuchać Mgr Teologii Dariusza Suszka, o Sakramentach w KRK.

https://www.youtube.com/watch?v=fOFzZ0aAoyI

;)


Cz paź 06, 2016 20:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Cóż za genialny teolog. Pomyśleć, że urodził się dopiero w XX wieku i nie miał jak kształtować myślenia najwybitniejszych Ojców i Doktorów Kościoła. I to nasz, Polak....
:badgrin:
Takiego wodolejstwa dawno nie słyszałem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz paź 06, 2016 21:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
medieval_man napisał(a):
Takiego wodolejstwa dawno nie słyszałem.

Bo choć masz uszy, nie słyszysz... I powiem Ci szczerze, że nie masz się z czego śmieć, na prawdę.

Mogę jedynie polecić wszystkim posłuchanie tego "wodolejstwa", jak to nazwałeś, i pozostawić ku własnej ocenie. Sześć części, oto pierwsza.

https://www.youtube.com/watch?v=LfiLyWuwStM

:P


Cz paź 06, 2016 21:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Whispernight napisał(a):

Dla kontrastu, warto posłuchać Mgr Teologii Dariusza Suszka...

Rzeczy, których warto posłuchać, słucha się ze względu na wartość wypowiedzi - jak sama nazwa wskazuje, a nie ze względu na kontrast.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt paź 07, 2016 11:21
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
medieval_man napisał(a):
Takiego wodolejstwa dawno nie słyszałem.

To zapraszam na Mszę do mojej parafii.
Dowiedziałbyś się że Maryja została ukrzyżowana z Chrystusem.

Co do linku Whispera. Sama mu zaproponowałam by wysłuchał. Wszak cała nauka KRK opiera się na KKK i Piśmie Św., w takiej właśnie kolejności - więc w czym problem? Czyżby wodolejstwo było jedynie ze względu na fakt, iż mgr Suszek jest zielonoświątkowcem?

Skąd to przekonanie, ba wręcz pewność, że KRK jest jedynie prawdziwą religią w której jest zbawienie?

Moim Zbawicielem jest Jezus Chrystus.
A Twoim?


Pt paź 07, 2016 18:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2738
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Nie ma czegos takiego jak reinkarnacja. Ot jeden z wymyslonych modeli istnienia po tamtej stronie.
Ale skad tu taki wysyp wypowiedzi w stylu:
"Dziś jestem widzącym, bo posiadłem wiedzę."
"Moim Zbawicielem jest Jezus Chrystus."
Wyglada na ignorowanie "jestem z wami po wszystkie dni...." oraz "kto wami gardzi ..."


Pt paź 07, 2016 21:04
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
chwat napisał(a):
Rzeczy, których warto posłuchać, słucha się ze względu na wartość wypowiedzi - jak sama nazwa wskazuje, a nie ze względu na kontrast.

Zastanawiam się tylko, skąd taka uwaga? Gdzieś Ci podpadłem, i po prostu masz ochotę mi nawciskać?

Wszystko posiada jakąś wartość chwat. Która sama w sobie stanowi kontrast, jak powyższy filmik, względem KRK.


Pt paź 07, 2016 22:13
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Cytuj:
Skąd to przekonanie, ba wręcz pewność, że KRK jest jedynie prawdziwą religią w której jest zbawienie?


To jest w sumie interesujący temat do przemyśleń. Co daje nam zbawienie. Ponieważ jeśli do zbawienia wystarczy dobre życie, dobro w sercu, to przecież można nawet odsunąć wiarę i wypełniać to wszystko bez religii.

I tutaj powstaje pewien dylemat, ponieważ jeśli to wystarczy do zbawienia, to wiara wydaje się być niekonieczna. Protestanci powiedzą że wiara jest konieczna aby się zbawić, katolicy raczej wyznają zasadę iż każdy dobry człowiek może być zbawiony. Gdzieś tutaj jakby ulatuje idea i jakby sens wiary samej w sobie, w sensie wiary / religii zapewniającej drogę do zbawienia.


So paź 08, 2016 0:00
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
equuleuss napisał(a):
I tutaj powstaje pewien dylemat, ponieważ jeśli to wystarczy do zbawienia, to wiara wydaje się być niekonieczna.

To nie dylemat, tylko manipulacje.
Co to za Bóg, który nie przyjmie Cię mimo tego, że jesteś człowiekiem dobrym?
"Twoja" wiara, jest potrzebna religijnym pasterzom, nikomu więcej.

Uważasz że Bóg (ten z definicji) nie wie co masz w sercu, myślach, intencjach i czynach?


So paź 08, 2016 0:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Whispernight napisał(a):
chwat napisał(a):
Rzeczy, których warto posłuchać, słucha się ze względu na wartość wypowiedzi - jak sama nazwa wskazuje, a nie ze względu na kontrast.

Zastanawiam się tylko, skąd taka uwaga? Gdzieś Ci podpadłem, i po prostu masz ochotę mi nawciskać?

Wszystko posiada jakąś wartość chwat. Która sama w sobie stanowi kontrast, jak powyższy filmik, względem KRK.


Zastanawiaj się nad czym chcesz. Jak mi podpadniesz, to Ci powiem że mi podpadłeś, a jak będę miał po prostu ochotę nawciskać, to to powiem i to zrobię.
Na razie komentuję wypowiedź, która wydała mi się mało sensowna.

Co do wartości, to nie wszystko ją posiada Whisper, przeciwnie, posiada ją niewiele rzeczy. Jeśli na przykład warto mówić prawdę, to nie warto dla kontrastu skłamać.



Whispernight napisał(a):
Co to za Bóg, który nie przyjmie Cię mimo tego, że jesteś człowiekiem dobrym?
"Twoja" wiara, jest potrzebna religijnym pasterzom, nikomu więcej.

Uważasz że Bóg (ten z definicji) nie wie co masz w sercu, myślach, intencjach i czynach?


Problem w tym, kiedy ktoś wypiera się Chrystusa, chociaż nie ma ku temu powodu. Nie można podążać tą samą drogą i jednocześnie wypierać się tych, którzy tę drogę wskazują.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So paź 08, 2016 6:27
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
equuleuss napisał(a):
To jest w sumie interesujący temat do przemyśleń.

Zatem, czy nie warto rozważyć słów samego Pana Jezusa "Ja jestem Drogą, Prawdą, Życiem, kto We mnie wierzy ma życie wieczne"?
Zdecydowanie warto poznać zdanie innych osób. Także z innych religii wywodzących się z chrześcijaństwa.

Ogólnie rzecz ujmując mój drogi equuelussie, religie przypominają mi odrobinę ptaki dodo z filmu "Epoka lodowcowa". Każda broni swego. A jak to się skończyło, mogliśmy zobaczyć przynajmniej u Disneya. Tak z uśmiechem ;)


So paź 08, 2016 8:18
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Pytanie tylko, czy sluchajac “samego Jezusa“ (na bazie tylko Pisma sw, bez zadnych dodatkowych wyjasnien Tradycji, kontekstu kulturowego itp), sluchamy naprawde Jego calej nauki, czy tylko tego, co glaszcze nasze ego?

A juz teza, ze mozemy sie zbawic przez dobre uczynki i wiara w Jezusa i Jezusowi jest zbyteczna jest zupelnie ... starotestamentowa, zeby nie powiedziec heretycka.
Czym byloby zbawienie z uczynkow dla niewierzacego? Przeciez on w zadne zbawienie nie wierzy.
No i kazdy, ale to kazdy, grzeszy mniej czy bardziej. Kiedy zobaczy swoje zycie i swietosc Boga, czy odwazy sie do Niego przyjsc? Moze, jesli umiaj przebaczac i przyjmowac przebaczenie.


So paź 08, 2016 8:36
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
chwat napisał(a):
Na razie komentuję wypowiedź, która wydała mi się mało sensowna.

Wypowiedz jest banalnie prosta do zrozumienia. Widać masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego, lub co bardziej prawdopodobne, już nie wiesz do czego się przyp......... i bredzisz coś o logice wypowiedzi. :)

chwat napisał(a):
Co do wartości, to nie wszystko ją posiada Whisper, przeciwnie, posiada ją niewiele rzeczy. Jeśli na przykład warto mówić prawdę, to nie warto dla kontrastu skłamać.

I oczywiście uważasz, że posiadasz monopol na wszystko co wartościowe?
Tak dla przykładu, Twoje wartości mogą okazać się w moim rozumieniu tak bezwartościowe, że niemal żałosne, rozumiesz?
Nie muszą, ale mogą.

chwat napisał(a):
Problem w tym, kiedy ktoś wypiera się Chrystusa, chociaż nie ma ku temu powodu.

Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. Powodów jest milion...

Proszę, pierwszy z brzegu:
Problem w tym, kiedy ktoś zmusza do przyjęcia jakiegoś kaznodzieję ze starożytnej Galilei, i nakazuje uznać go za własnego Boga, w sytuacji, kiedy nic na to nie wskazuje. A kiedy ktoś serdecznie za to dziękuje, stosuje się wobec tej osoby szeroko rozumiane prześladowania, lub się go po prostu morduje. Chcesz czy nie chcesz, ale tak powstała Twoja religia.

Drugi z brzegu:
Problem w tym, kiedy ktoś wypiera się Horusa, Mitrę, Krisznę, i wielu, wielu innych, chociaż nie ma ku temu powodu.

Zrozum w końcu, że każdy ma uargumentowaną wiarę w swoje bóstwo, na dokładnie takim samym poziomie, jak Twoje.

chwat napisał(a):
Nie można podążać tą samą drogą i jednocześnie wypierać się tych, którzy tę drogę wskazują.

Oczywiście, że można.

Jeden jest człowiekiem dobrym i prawym, bo wierzy sobie w jakieś tam bóstwo, które mu tak nakazało...

A drugi jest człowiekiem dobrym i prawym, bo jest świadomy co to jest człowieczeństwo, i co za sobą niesie.

Natomiast zrozum w końcu, że Ty i Tobie podobni wskazują jedynie drogę religijną, nic ponadto.

Maria-Magdalena napisał(a):
Zatem, czy nie warto rozważyć słów samego Pana Jezusa "Ja jestem Drogą, Prawdą, Życiem, kto We mnie wierzy ma życie wieczne"?

I przed Jezusem tak mówiono, i co z tego wynika?


So paź 08, 2016 11:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Whispernight napisał(a):
chwat napisał(a):
Na razie komentuję wypowiedź, która wydała mi się mało sensowna.

Wypowiedz jest banalnie prosta do zrozumienia. Widać masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego, lub co bardziej prawdopodobne, już nie wiesz do czego się przyp......... i bredzisz coś o logice wypowiedzi. :)

chwat napisał(a):
Co do wartości, to nie wszystko ją posiada Whisper, przeciwnie, posiada ją niewiele rzeczy. Jeśli na przykład warto mówić prawdę, to nie warto dla kontrastu skłamać.

I oczywiście uważasz, że posiadasz monopol na wszystko co wartościowe?
Tak dla przykładu, Twoje wartości mogą okazać się w moim rozumieniu tak bezwartościowe, że niemal żałosne, rozumiesz?
Nie muszą, ale mogą.

Nie mam monopolu na wartość, ale z nas dwóch, mam jak na razie monopol na gadanie do rzeczy.
Jeszcze raz: zrobienie czegoś dla kontrastu jest kontrastowe, zrobienie czegoś wartościowego jest wartościowe. Kontrastowe może być wartościowe, a może być bezwartościowe, więc bez uzasadnienia czym to jest, nie warto polecać.
No chyba, że poleca się wypróbowaną dobrą radę "zjedz to jabłko, a będziesz wiedział więcej", zachłanność u człowieka zawsze była modna, może ktoś się skusi.

Whispernight napisał(a):
chwat napisał(a):
Problem w tym, kiedy ktoś wypiera się Chrystusa, chociaż nie ma ku temu powodu.

Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. Powodów jest milion...
Proszę, pierwszy z brzegu:
Problem w tym, kiedy ktoś zmusza do przyjęcia jakiegoś kaznodzieję ze starożytnej Galilei, i nakazuje uznać go za własnego Boga, w sytuacji, kiedy nic na to nie wskazuje. A kiedy ktoś serdecznie za to dziękuje, stosuje się wobec tej osoby szeroko rozumiane prześladowania, lub się go po prostu morduje. Chcesz czy nie chcesz, ale tak powstała Twoja religia.
Drugi z brzegu:
Problem w tym, kiedy ktoś wypiera się Horusa, Mitrę, Krisznę, i wielu, wielu innych, chociaż nie ma ku temu powodu.
Zrozum w końcu, że każdy ma uargumentowaną wiarę w swoje bóstwo, na dokładnie takim samym poziomie, jak Twoje

Nie mam "swojego" bóstwa, Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego. Jezus rzekł (...)to czyń, a będziesz żył(Łk.10.27) Niestety nie powiedział tego Horus, Kriszna czy Mitra. A że jest to recepta na życie wieczne i idealną społeczną doczesność, to nie wypada nie żyć tymi zasadami.

Whispernight napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie można podążać tą samą drogą i jednocześnie wypierać się tych, którzy tę drogę wskazują.

Oczywiście, że można.
Jeden jest człowiekiem dobrym i prawym, bo wierzy sobie w jakieś tam bóstwo, które mu tak nakazało...
A drugi jest człowiekiem dobrym i prawym, bo jest świadomy co to jest człowieczeństwo, i co za sobą niesie.
Natomiast zrozum w końcu, że Ty i Tobie podobni wskazują jedynie drogę religijną, nic ponadto.

Jeśli ktoś jest człowiekiem dobrym i prawym, to nie wypiera się tego, kto takie prawo przyniósł, bo jedno i drugie jest tym samym. No chyba, że wyznaje się nowe "większe" dobro i prawo, to wtedy jest problem ze starym...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So paź 08, 2016 12:10
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Whispernight napisał(a):
I przed Jezusem tak mówiono, i co z tego wynika?

Będzie jakaś podpowiedź mój drogi Whispernight?


So paź 08, 2016 15:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL