Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
 Reinkarnacja - doktryna szatana 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Niebo to zasługa Chrystusa.
A reinkarnacja oznacza nie niebo a powrót w innym ciele na ziemię.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Po prostu droga do ostatecznego celu jest rozciągnięta na kilka żywotów, a nie jeden. Ot główna różnica ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 29, 2016 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Starcza jeden żywot. Nie wyobrażam sobie , by znowu się urodzić, mam już dość jednego życia

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
ARHIZ napisał(a):
Po prostu droga do ostatecznego celu jest rozciągnięta na kilka żywotów, a nie jeden. Ot główna różnica ;)

Gdy mamy jeden żywot, trzeba się bardziej starać a nie mówić, że następnym razem się poprawię.
Gdyby to było kilka żywotów to jeszcze, jeszcze , ale w reinkarnacji tych żywotów jest bardzo dużo.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Czy ja wiem, czy bardziej? W katolicyzmie wystarczy załapać się na minimum, by trafić do czyśćca. W przypadku prawa karmy (którego składową jest sama reinkarnacja) musisz osiągnąć 100% rozwój - i dlatego te "kilka", to może być i kilkaset (chociaż słyszałem i wersję, że człowiek wciela się dwa lub trzy razy ;)).

Piszesz, że życie Ci się nie podoba - czy nie jest tak, że po prostu łatwiej wierzyć Ci, że będzie ono tylko jedno?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr cze 29, 2016 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Jedno to i tak długo; powtórne życie to doktryna kosmicznego sadysty; I nie chodzi o 100% rozwój o samozbawienie ale o wybawienie przez Jezusa.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 16:49
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Andy72,
bywa, że szatan czai się w rozważaniach teologicznych i atakuje tych, którzy liczą anioły na główce od szpilki zamiast oddać się miłowaniu.
Jednak koncepcja reinkarnacji nie należy moim zdaniem do współcześnie analizowanych koncepcji teologicznych. To bardzo stara tradycja chrześcijańska, mająca korzenie w czasach chyba jeszcze przed Chrystusem i rozwijana przez Orygenesa, jednego z Ojców Kościoła. W wyniku krytyki tej koncepcji, między innymi przez św. Augustyna, Kościół na pewnym etapie odrzucił reinkarnację w swojej wykładni wiary katolickiej i potem już do tego nie wracał.

Dlatego prosiłbym, byś wyjaśnił, dlaczego uważasz, że reinkarnacja to doktryna szatana.


Śr cze 29, 2016 16:56

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
http://jezus-milosierny.blog.onet.pl/2006/09/06/reinkarnacja/
A od siebie dodam że wiara w reinkarnację zabiera wszelki sens życia. Nie ma na co czekać, bo potem od nowa jest życie na ziemi.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 17:00
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Autor tego bloga nie wyjaśnia tego zagadnienia tylko rzuca tezę.
Andy, a kto Ci każe wierzyć w reinkarnację?
Przecież nie musisz.


Śr cze 29, 2016 17:06

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Ja przestrzegam przed tą zgubną wiarą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2016 17:07
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Andy72 napisał(a):
http://jezus-milosierny.blog.onet.pl/2006/09/06/reinkarnacja/
A od siebie dodam że wiara w reinkarnację zabiera wszelki sens życia. Nie ma na co czekać, bo potem od nowa jest życie na ziemi.


Ludzie, którzy rozmawiają o reinkarnacji, włącznie ze świętym Augustynem sprzed lat, zadziwiająco dla mnie, sztywno trzymają się tylko jednej z funkcjonujących koncepcji reinkarnacji, mianowicie odradzania się "od nowa" w postaci znacznie "gorszego sortu" niż człowiek - np. w postaci robaka, węża, czy kamienia. No i jak się pomyśli o "nowym życiu" w postaci pająka, to rzeczywiście odechciewa się żyć i najlepiej się zabić zanim człowiek uwierzy w reinkarnację.
Tymczasem samobójstwo zdecydowanie przedstawia jako grzech cała doktryna wiary chrześcijańskiej, oparta na wybawieniu przez Jezusa.
Kompletna sprzeczność, Andy.
Jeśli naprawdę jesteś chrześcijaninem, to żadne teologiczne nowinki, czy "starocie" nie odłączają Cię od Chrystusa i nie robisz desperackich kroków, tylko żyjesz z Chrystusem pod rękę.
Tego Ci nawiasem, życzę.


Śr cze 29, 2016 17:15

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Andy72 napisał(a):
A od siebie dodam że wiara w reinkarnację zabiera wszelki sens życia. N


To chyba wiara w reinkarnację połaczona z niewiedzą jaki jest jej cel...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 29, 2016 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Andy72 napisał(a):
Jedno to i tak długo;

I tak krótko z późniejszym piekłem. Serio, jakbym był bogiem [tak, pomniejszym], i dałbym komuś dar w postaci życia, to raczej bym się zdenerwował, gdyby ktoś go nie doceniał i w dodatku próbował przeczekać. Niby dlaczego miałbyś pójść do nieba?

Swoją drogą, Andy, celowo pomijasz część faktów dotyczących reinkarnacji (cel, funkcja). Dlaczego?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz cze 30, 2016 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2016 20:02
Posty: 4
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Jestem przeciwna tej "idei", ale nie uważam, że to doktryna szatana... raczej ludzi, którzy pomieszali pewne prawdy. Pewności nie mam, że coś takiego nie istnieje, bo pewności mieć nikt nie może.


So wrz 10, 2016 0:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
ARHIZ napisał:
Cytuj:
Jeżeli mamy patrzeć w kategorii rozwoju duchowego, nie skupiamy się na ciele lecz na jaźni. Równie dobrze mogę powiedzieć, że nie leży mi chrześcijaństwo, bo nie zamierzam być gnijącym trupem.
Dusza, rozwijając się, idzie wciąż naprzód. Zmieniają się tylko "wehikuły", którymi podąża. Patańdżali pisał o rydwanie, który ma za zadanie dotrzeć do celu przed zmierzchem.


To przekonanie, że chrześcijanie skupiają się tylko na ciele ( odnośnie tego gnijącego trupa) a nie na duszy i duchu jak nauczali apostołowie, mówiąc ,że życie jest z ducha a nie ciała > to z czego wynika nie bardzo rozumiem…
Każda wiara owocuje pewnymi swoimi przypisanymi jej skutkami. O czym Jezus nieustannie zaświadczał mówiąc twoja wiara cię uzdrowiła…Albo mówiąc gdybyś miał wiarę tak małą jak ziarnko gorczycy kazałbyś temu drzewu przenieść się w morze i ono by się przeniosło.
Jezus doskonale wiedział czym jest życie i , że przez swoje błędne postrzeganie możemy błądzić przez tysiące reinkarnacji. O tym ,że taka wiara istniała zaświadczył nawet odnośnie Eliasza który wcielił się ( reinkarnował ?) w Jana Chrzciciela ( ale którego żydzi nie poznali ).
Jego nauczanie ma za zadanie niezmierne przyspieszenie w czasie tej drogi , która zmierza do ponownego połączenia się z Ojcem. Oczywiste jest ,że każde odsuniecie choćby na moment tego połączenia jest w zamyśle sił zła ( szatana czy jakkolwiek to nazwiemy ). O ile sama idea ,że można się reinkarnować jest łapaniem się tonącego brzytwy albo słomki. Nie zmienia to faktu, że wyraża chęć pewnej zmiany na lepsze. I jeżeli wynika z braku umiejętności czy rozpaczy i również nie znalezienia innego pozytywnego wyjścia z beznadziejnej sytuacji może zostać przyjęta. Tyle tylko, że dla chrześcijanina jest to droga odsuwania się od Boga a przede wszystkim stawiania Go na dalszym planie i dalekosiężnym celu. A w nauczaniu Jezusa połączenie ma następować natychmiast za jego pośrednictwem w Duchu Prawdy. Inną kwestią jest ,że człowiek mając nawet tak wielką pomoc i tak wielkie możliwości jakie oferuje wiara w Jezusa nadal nie wierzy całkowicie. Wymyślając sobie różne przeszkody, które musi sam najpierw przejść po to aby na pomoc „zasłużyć”. Takich pretekstów ,trików czy tylko zawahań w życiu każdego chrześcijanina można by naliczyć tysiące. Dlatego każda zwłoka jest szatańska. Na pocieszenie dodam Jezus tez był kuszony a miał tę przewagę, że znał prawdę i z tego powodu nie ulegał pokusom. My potrzebujemy Jezusa i Ducha św aby również nie polegać wszelkim pokusom opóźniającym nasze połączenie i wyzwolenie. Bo to nie śmierć nas wyzwala. Bo gdyby tak było, to przezwyciężenie śmierci nie było by potrzebne a było by zbawienne.
Z tego świata oszustwa wyzwalamy się dzięki przebaczeniu. Ale takiemu , które nie pamięta złego.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


So wrz 10, 2016 15:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL