Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Reinkarnacja - doktryna szatana 
Autor Wiadomość
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
hubris napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
hubris napisał(a):
Odczucia wierzących...Jeśli powiem, że wierzę w krasnoludki i "Sierotka Marysia i 7 krasnoludków" jest moją świętą księgą to wtedy nikt nie może podrzeć jej publicznie?

To każdy zorientuje się, że to dziecinna zagrywka ateusza, który próbuje "udowodnić", że wiara w Boga niczym się nie różni od dziecięcej wiary w krasnoludki. :D

Dziecinna zagrywka?

Owszem. I błąd logiczny.


Pn gru 04, 2017 10:05
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
IN DO K TR NA C JA


Pn gru 04, 2017 11:15
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Sądzisz, że jak będziesz powtarzać to słowo, to nagle stanie się prawdą w odniesieniu do wiary?


Pn gru 04, 2017 11:18
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
ErgoProxy napisał(a):
A nie uważasz, że to jest czystej wody samolubstwo vulgo egoizm, delektować się błogą samokontrolą, kiedy coś paskudnego dzieje się dziecku i to Twojemu własnemu w dodatku?

Zważ to dokładnie: bezpieczniki strzelają odruchowo, podczas gdy samokontrola podlega świadomości. Zanim świadomie podejmiesz decyzję, zagrożenie, które raczej się nie kontroluje, tylko jedzie na instykcie (niekiedy najniższym), zdąży dziesięć razy zrobić Twojemu dziecku kuku – nie mówiąc już o sytuacjach typu rozpędzony samchód za żywopłotem, przez który małe dziecko nie widzi. Namysł bowiem dlatego nazywa się namysłem, że zajmuje sporo czasu.

Nie, to jest zaprzeczenie egoizmu, to jest czysta wrażliwość. Nawiasem mówiąc, niewłaściwie to ująłem, że lepiej byłoby mieć kontrolę nad swoimi bezpiecznikami. To to nie jest samokontrola. Samokontrola bowiem zakłada powstrzymywanie się w okazywaniu swoich negatywnych emocji, a ja tu mówię o ich braku, a tak naprawdę o tym, czy chcemy być szczęśliwi bezwarunkowo czy tylko pod pewnymi warunkami. W rzeczywistości jest to tak, że mówimy: tak chcę być szczęśliwy, ale pod warunkiem, że będę miał to, tamto i jeszcze coś innego, albo że ktoś będzie postępował w stosunku do mnie tak, a nie inaczej. Nie potrafimy być szczęśliwi tak sobie, po prostu dla samego faktu; żądamy spełnienia jakichś tam warunków. Mówiąc dosadnie – nie potrafimy wyobrazić sobie, że można być szczęśliwym bez spełnienia tych warunków. Nauczono nas wiązać szczęście z ich występowaniem. Jeśli pragniemy kochać i być wolni to musimy to zrozumieć.


Pn gru 04, 2017 11:30

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Owszem. I błąd logiczny.

Bzdura. Wiara w Boga opiera się na takiej samej ilości dowodów. Zero.


Pn gru 04, 2017 12:49
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
To nie jest to taka sama wiara i dlatego nie ma sensu stawiać między nimi znaku zapytania. Jednak, jak każdy ateusz, nie przyjmujesz tego wiadomości, bo straciłbyś "argument" obalający wiarę w Boga.


Pn gru 04, 2017 12:53

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To nie jest to taka sama wiara i dlatego nie ma sensu stawiać między nimi znaku zapytania. Jednak, jak każdy ateusz, nie przyjmujesz tego wiadomości, bo straciłbyś "argument" obalający wiarę w Boga.

Jakie to są różnice?


Pn gru 04, 2017 18:10
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Idź i zapytaj dziecka, skoro nie wiesz czym się różni wiara w Boga od wiary w krasnoludki. Wybacz, ale podstaw ja nie będę wyjaśniał.


Pn gru 04, 2017 18:47

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Idź i zapytaj dziecka, skoro nie wiesz czym się różni wiara w Boga od wiary w krasnoludki. Wybacz, ale podstaw ja nie będę wyjaśniał.


Hahahaha :D
Nie wiesz? no cóż, dzieci wiedzą a mądry Yarpen Zirgin, obrońca wiary, nie wie?
Pozostawię to bez komentarza...


Pn gru 04, 2017 23:26
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
To Ty nie wiesz. Ja wiem, ale, jak pisałem, postaw nie będę tłumaczył. Zapytaj dziecka.


Wt gru 05, 2017 8:59

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
@Yarpen_Zigrin
Jeśli nie chcesz tłumaczyć, nie pisz postów. Strzelanie focha w rodzaju "wiem, ale nie powiem" byłoby ukarane kilkoma ostrzeżeniami, gdyby pisał to ktoś inny. "Zapytaj dziecka" to też nie argument, większość dzieci niczym nie rozróżni jednych fikcyjnych postaci od innych. Małe dziecko nie rozróżni świętego Mikołaja od Boga. Chyba że zostało dostatecznie indoktrynowane, żeby bez żadnego zrozumienia wypowiadanych słów mówić, kim jest Bóg - ale nie każdy nabija dziecko własnymi przekonaniami aż do tego stopnia. Tak więc Yarpenie, dzieci większości ludzi są inne niż takie, jakie ty zapewne spotykasz.
Aż mi się przypomniała historia, jak ktoś wysłał niemowlęta z niemą piastunką, by te nieskrępowane wyuczoną przez innych mową sięgnęły po dziecięcą mądrość i zaczęły przemawiać w języku Boga... Podobnie Ty sądzisz, że pytanie dziecka o cokolwiek ma większy sens niż pytanie dorosłego. Bzdury.
Wypowiedzi "wróć do szkoły i dokształć się" to też trolling.
W samym wątku o wiele, wiele za dużo o kościele i Chrystusie, a zdecydowanie za mało o samym temacie - reinkarnacji. Czytam coraz to kolejne strony wątku i praktycznie nie dotyczy on tematu. Zazwyczaj ktoś tylko ślepo odwołuje się do dogmatów katolicyzmu. Szkoda.

Mi osobiście czysta idea reinkarnacji bardzo się podoba. Ma o wiele, wiele więcej sensu niż wiara w niebo i Boga. Przede wszystkim - nikt raju nie tworzy. Żaden nie da nic za półdarmo. Na wszystko trzeba zapracować osobiście. Śmierć nie jest końcem - jest tylko resetowaniem do początku, by można było zacząć jeszcze raz i za którymś razem osiągnąć cel. Celem jest uzyskaniem medycznej długowieczności, a także stworzenie raju na Ziemi.
W pewnym sensie cel jest dokładnie taki sam jak u chrześcijan. Mogę się mylić, ale czy niebo to nie jest nasza planeta, po Sądzie Ostatecznym? Skutek jest taki, że na Ziemi pozostają sami nieśmiertelni ludzie, tworzący raj.
Taki również wydaje mi się cel nieustannej reinkarnacji, choć nieśmiertelność to połączenie długowieczności i powrotu do żywych w przypadku popełnienia błędów (śmierci).
Tylko różnica jest taka, że aby osiągnąć ten raj katolik musi... nic nie robić. Wystarczy że tylko i wyłącznie wierzy i nie popełnia grzechów. Nie musi czynić dobra. Nie musi nic robić. Tylko umrzeć bezgrzeszny. Ideałem jest pustelnik czy inny asceta, który tylko żyje na swoim skrawku ziemi, modli się i umiera samotny. To... nie jest korzystne dla społeczeństwa.
Człowiek wierzący w reinkarnacje nie może się zadowolić tylko powstrzymywaniem od czynienia zła. Musi też czynić dobro, by nasz świat zbliżył się choćby o krok do raju. Jeśli nie, to pojawiając się w nowym ciele jego żywot nie jest łatwiejszy czy lepszy od poprzedniego i nie zbliża go do stworzenia raju.
Doktryna szatana? Cóż. Ja osobiście uważam, że już prędzej Kościół i chrześcijaństwo jest wytworem szatana. Zachęca do dobrego, niezwykle sprytnie przemycając do chrześcijaństwa zło, które je ostatecznie niszczy. Zakazywanie homoseksualizmu, odcinanie się nawet od członków własnej rodziny, jeśli trwają w grzechu i mnóstwo innych nakazów i zakazów, które dzielą ludzi i ostatecznie kończą się podziałem i konfliktami... to majstersztyk Szatana. Nie znam ani jednego przykazania, które nie kończyłoby się złem, jeśli trzymać się go co do litery.
Nawet nakaz szerzenia wiary oznacza, że - tak jak na tym forum - trzeba dusić w zarodku głoszenie innych filozofii, nawet jeśli te również prowadzą do dobra, a nie do grzechu. Co oznacza konflikt z każdym człowiekiem, który nie jest chrześcijaninem (a najlepiej katolikiem). Co sprawia że katolicy dążąc do dobra, czynią wiele zła.
Ale to już temat na inny wątek.


Cz gru 07, 2017 20:43
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Jest pewien poziom, poniżej którego obiecałem sobie, że nie będę schodził. Pytanie o różnice między wiarą w krasnoludki i wiarą w Boga, to poziom podstaw, a ja podstaw nie tłumaczę. Jeżeli ktoś ich nie zna, to powinien cofnąć się do miejsca w edukacji, w którym są one wyjaśniane.

Co do reinkarnacji, to Twoim prawem jest w nią wierzyć, tak samo jak i w inne ludzkie pomysły. Nikt cię do wiary w Boga i życie wieczne zmuszał nie będzie.


Cz gru 07, 2017 20:58

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Pytanie o podstawy ma wielki sens. Porównanie Boga do innych istot powszechnie uznawanych za fikcyjne to bardzo ciekawe pytanie, na które nigdy nie widziałem informacji, która by mnie przekonała. Ja dostrzegam tylko taką różnicę, że w Boga zasadniczo wierzy więcej osób niż np. w smoki (choć... skoro św. Jerzy zabił smoka, to katolicy muszą wierzyć i w nie?... A także lewiatany, behemoty i przeróżne inne bestie z mitologii żydowsko-chrześcijańskiej?).
Nie nakazuj nikomu cofać się do szkolnych czasów. Zdecydowana większość naszego społeczeństwa ma za sobą ponad 10 lat edukacji katechizmu. Mimo to, poziom wiedzy o podstawowych zagadnieniach jest niemalże zerowy. Idź na rynek swojej miejscowości i zadawaj pytania odnośnie katolickich prawd wiary, a pomimo deklaracji Kościoła o przytłaczającej ilości katolików w naszym kraju - większość odpowie źle na podstawowe pytania jak o to czy dusza jest nieśmiertelna, czym jest piekło/niebo i tym podobne. Za dużo bredni o aniołkach z harfami i o kotłach ze smołą.
Pewnie dałoby się wymyślić jakieś stosunkowo proste pytania, na które każdy odpowie źle, bo w podstawówce/gimnazjum nauczyli głupot.
No, ale jak katechizm (nazywać lekcje religii religią to obłuda) polega na tym, by przez lata wkuwać na pamięć modlitwy, a poza tym robić sobie wolne godziny...
Kwestie wiary to rzecz trudna do zbadania. Latający potwór spagetti też ma swój kościół i wiernych. Krasnoludki, elfy i inne istoty baśniowe to folklor m.in. islandii, wyznawany przez niektórych mieszkańców. My sami mamy odradzających się pogan, przeprowadzających starodawne rytuały.
Ale jeśli porównanie do krasnoludków ci uwłaszcza... to czym się różni Bóg (Jahwe) od Zeusa czy Thora, albo nawet i Allaha pod względem istnienia? W tego ostatniego to wierzy całkiem duże grono ludzi i to całkiem poważnie.
Cóż. Reinkarnacja to również wiara w życie wieczne. Bóg zaś to pojęcie trudne do zdefiniowania, według niektórych z nich Bogiem jest np. materia. Takie podejście nie kłóci się ze zdecydowaną większością nieteistycznych filozofii. Tak więc reinkarnacja nie kłóci się ani z wiarą w Absolut ani z życiem wiecznym, a nawet ma wiele aspektów sugerujących i zachęcających do takiej wiary. Po prostu nie wyznaje się sprzecznych samych ze sobą dogmatów, jak wszechwiedza czy wszechmoc i innych mokrych snów o wielkości.
"Ludzkie pomysły" wydaje mi się określeniem negatywnym. Chyba że również i chrześcijaństwo określasz jako ludzki pomysł :)


Cz gru 07, 2017 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2017 22:57
Posty: 14
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jest pewien poziom, poniżej którego obiecałem sobie, że nie będę schodził. Pytanie o różnice między wiarą w krasnoludki i wiarą w Boga, to poziom podstaw, a ja podstaw nie tłumaczę. Jeżeli ktoś ich nie zna, to powinien cofnąć się do miejsca w edukacji, w którym są one wyjaśniane.


Bardzo ciekawe podejście. Nie słyszałem aby ktoś potrafił sensownie wykazać różnice pomiędzy wiarą w Boga chrześcijan a przykładowo Bogami Greków. Ale nie uważam się za wszechwiedzącego - możesz wyjaśnić komuś te tak zwane podstawy?


Cz gru 07, 2017 23:35
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Generalnie Bóg(ten prawdziwy Jahwe) jest jeden, a greccy bożkowie to wymyśleni magicy których jest sporo


Cz gru 07, 2017 23:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL