Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna strona
 Reinkarnacja - doktryna szatana 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
Skąd to przekonanie, ba wręcz pewność, że KRK jest jedynie prawdziwą religią w której jest zbawienie?


To jest w sumie interesujący temat do przemyśleń. Co daje nam zbawienie. Ponieważ jeśli do zbawienia wystarczy dobre życie, dobro w sercu, to przecież można nawet odsunąć wiarę i wypełniać to wszystko bez religii.

I tutaj powstaje pewien dylemat, ponieważ jeśli to wystarczy do zbawienia, to wiara wydaje się być niekonieczna. Protestanci powiedzą że wiara jest konieczna aby się zbawić, katolicy raczej wyznają zasadę iż każdy dobry człowiek może być zbawiony. Gdzieś tutaj jakby ulatuje idea i jakby sens wiary samej w sobie, w sensie wiary / religii zapewniającej drogę do zbawienia.

Bo co to za religia, w której ważniejsze od czynów są słowa i deklaracje? U jakiego pracodawcy chcesz pracować, u tego, który zapłaci Ci za Twoją pracę, czy u tego, który zapłaci więcej temu, który go chwali? I który z nich lepiej prosperuje na rynku?


equuleuss napisał(a):
Adrian1333 napisał(a):
że reikarnacja to proste prawo jakim Bóg musiałby by być idiotą i (censored) by sądzić na wieczność wg jednego życia i decydować wg niego czy ktoś idzie do piekła i nieba na wieczność i jeszcze nazywać się jeszcze sprawiedliwym kto wam wykreował taki obraz "Boga" ..


Nie pamiętasz swojego poprzedniego życia, w takim razie tracąc świadomość siebie, zatracasz swoją własną osobę i tożsamość i przestajesz istnieć. To już nie byłoby twoje własne życie ani jego kontynuacja, ale życie całkiem innej i nowej istoty która nie jest już tobą. Jeśli życie jest tylko jedno, to ocenia się na podstawie tego jednego życia, to naturalne.

Jak Bóg mógłby sądzić w takim razie wszystkie Twoje wcielenia jak Ty nie miałbyś żadnej świadomości tych tysięcy wcieleń, a tylko świadomość tego jednego jedynego życia?

Niekoniecznie. To, że nie pamiętasz czegoś w tym aktualnym życiu, nie znaczy, że nie będziesz pamiętać później, np. na wyższym poziomie rozwoju (powiedzmy, jako niebianin). Inna sprawa, że część rzeczy możesz pamiętać podświadomie. Możesz też posiadać wypracowane wcześniej cechy, np. siłę woli, mądrość itd.


Kael napisał(a):
No jesli filmik na youtubie jest argumentem nie do odrzucenia...

Jak na razie masz to aktualne zycie. Inne to spekulacje. Nawet zwolennicy reinkarnacji nie potrafia sie zdecydowac, czy wcielaja sie w ludzi, czy w zwierzeta.
Wiec moze sprobuj wykorzystac to zycie jak najlepiej, tak jakby bylo ... ostatnie.

Zdecydować? To zależy od konkretnej doktryny. Np. taki dżinista, przy dużej dozie złej woli, może zostać nawet żywiołem.


equuleuss napisał(a):

Baw się dalej w kundalini a wąż tak pogoni że aż tchu zabraknie na unoszenie światła.

W tym przypadku wąż jest alegorią rozwoju, wzrastania ducha.


glejt napisał(a):
To przekonanie, że chrześcijanie skupiają się tylko na ciele ( odnośnie tego gnijącego trupa) a nie na duszy i duchu jak nauczali apostołowie, mówiąc ,że życie jest z ducha a nie ciała > to z czego wynika nie bardzo rozumiem…

To przekonanie, że hindusi skupiają się tylko na ciele (odnośnie ciągłego odradzania się), a nie na duszy i duchy, jak nauczali Ryszi, mówiąc, że tylko jaźń jest prawdziwa, z czego wynika, nie bardzo rozumiem.
Dlatego celowo napisałem o gnijącym trupie, żeby pokazać błąd rozumowania.


Szukający_W_Drodze napisał(a):
Nie jestem przekonany, czy człowiek wszystkie złe uczynki popełnia z winy szatana, może jednak sami też mamy głupie lub błędne pomysły? Nie inaczej jest pewnie z wierzeniami, po prostu trzeba spojrzeć w kalendarz. Ludy słowiańskie wierzyły w słońce, wiatr itp., bo były dopiero w takiej fazie rozwoju. Później spójrzmy w religię Żydów, nakazy Boga dotyczące spożywania pokarmów, czy smarowania drzwi krwią baranka - Kościół to ostatnie tłumaczy rozwojem społecznym i duchowym człowieka oraz dostosowaniem do niego Prawa Bożego. Więc, po prostu może reinkarnacja była próbą podjętą przez ludzi, by zrozumieć niezrozumiałe, by poznać nieodkryte. Zanim na świat przyszedł Jezus, raczej szanse dotarcia z Bożym miłosierdziem do wyznawców tej formy pokuty były bardzo nikłe. Natomiast ci ludzie nie będąc Żydami mieli jakąś mobilizację, by czynić dobrze, by realizować choć część Bożych praw (choć nie znali Dekalogu), więc nie uważam, że jest to doktryna szatana. W chwili obecnej odsuwa od Chrystusa, jednak nie zawsze musiała odsuwać od dobra.

Dlaczego akurat prawa Jezusa uważasz za nową jakość, skoro podobne przykazania istniały tysiące lat wcześniej? Czy dekalog tak bardzo różni się od Yam i Niyam, które zakazują kraść, zabijać, kłamać i cudzołożyć?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 06, 2017 1:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Zgadzam się z autorem wątku z wyjątkiem tego jednego fragmentu:

"szczęście wieczne jest do osiągnięcia tylko dzięki Jezusowi, bo tylko dzięki Niemu możemy ćwiczyć się w naszych słabościach"

szczęście wieczne jest do osiągnięcia tylko dzięki Jezusowi, bo On nas odkupił i udzieli nam przebaczenia jeżeli żałujemy za grzechy i szczerze chcemy poprawy. Pamiętajmy, że "Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna".


Wt sty 17, 2017 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Cytuj:
Jezus z Nazaretu, to tylko kolejna wersja Boga utożsamianego ze zmartwychwstaniem i życiem wiecznym. Bo "Bogowie umierający i cudownie powracający do życia związani byli w tamtejszych kulturach z wegetacją, płodnością i żniwami..."…
z N paź 09, 2016 12:49
Wersja wersją ale nakaz aby uczniowie czynili cuda większe niż sam Jezus, oraz byli tak doskonali jak Ojciec Niebieski nie mówiąc już o nakazie; miłujcie się wzajemnie jak ja was umiłowałem. Wskazuje, że gdzieś jest popełniany błąd , który nie pozwala wypełnić owych poleceń.
Odnośnie dobrych uczynków Jezus mówił, że to nie jest tym co pozwala być w Prawdzie ponieważ i poganie tak czynią a zatem gdy oni czynią lepiej to jest to powodem do oskarżenia, że wierzymy nieprawidłowo ( a potwierdzeniem, że nie kochamy jak Jezus z miłości czyniący cuda).
I nie chodzi tu o jakieś wywyższanie się nad innych ale zwykłą pokorę i zdrowy rozum aby widzieć, że moja wiara musi zawierać jakiś błąd ( lub błędy) skoro nie przynosi spodziewanych owoców. Diabeł , ego, podświadomość; jak by nie nazwać owego czynnika, powodującego niemożność wyraźnego zobaczenia owego błędu, bez względu na różne religie zawsze jest ten sam. Każdy człowiek umiera i choruje doświadcza różnych niedostatków i tych samych emocji nad którymi nie zawsze umie panować. Gdy tymczasem Jezus dając swój pokój ( w łączności z Bogiem) pozwala przezwyciężyć złość i niechęć skupiając się tylko na dawaniu miłości. Jaka jest prawda o nas samych możemy się dowiedzieć mimo wszelkich ukrywań i zatajeń przez ( diabła, szatana demony, ego , podświadomość itp.) dzięki pomocy Ducha św Ducha Prawdy i Ducha Pocieszyciela ( jako jednego głosu Boga Ojca i Syna do nas). To dlatego Prawdą , którą poznajemy w Duchu św wyzwala i to dlatego można być przeciwko Ojcu i Synowi ale nie przeciwko Prawdzie w Duchu św i samemu Duchowi św, który tę prawdę może nam objawiać , gdy tylko bardzo jej pragniemy i cenimy nie ceniąc czegoś co jest niczym lub oszustwem wyżej od Prawdy.

Cytuj:
equuleuss napisał(a):
Ale jak to jest, czyż nie jest tak iż wiara wymaga czystości?
Maria Magdalena
A nie wiary?

Zawsze czyny wynikają z wiary w coś, bo gdy nie wierzymy w coś lub komuś jesteśmy temu przeciwni i zwalczamy to. A wierząc ( czyli uznając za prawdę) staramy się postępować spójnie. Inną kwestią jest jak szatan czy ego (podświadomość) łącząc nas w fałszywym utożsamieniu nie będącej Chrystusowym stara się abyśmy stali się zwolennikami wiary , która ma zaprzeczyć utożsamieniu w jaźni Chrystusowej ( jednej i jedynej jako jedynego Syna Boga). Tych przekonań jest tak wiele i na tak wielu płaszczyznach, że bez pomocy Ducha św nikt nie jest w stanie rozpoznać przeciwne i odcinające od Boga przekonania jakie posiada a które wymagają zmiany i wręcz unieważnienia. To właśnie z powodu tego iż wyżej cenimy oszustwo szatana od Prawdy w Bogu nie możemy zbawić się od tego świata bez pomocy Ducha św i samego Jezusa.
Cytuj:
Whispernight napisał(a):
A czy religia i kościół w twoim rozumieniu, stoi przed Bogiem na pierwszym miejscu?
Equuleuss, tak pro forma... Ewangelię pisali chrześcijanie, a nie katolicy, którzy uzurpują sobie wszelakie prawa do interpretacji itp zabiegów.

Poznaj różnice między chrześcijaństwem a katolicyzmem, a zobaczysz, czym jest religia i kościół..

Sęk w tym, że człowiek nieustannie jest oszukiwany. Nawet Jezusowi, szatan posługując się biblią, usiłował narzucić swoje interpretacje biblii po to aby oddalać od Boga. Bóg, który nie pamięta złego wychodzi założenia, że miłość wszystko potrafi naprawić przez sam fakt nie pamiętania zła i naprawę go przez powrót do tego co dobre. W tym ujęciu każdy błąd zostaje naprawiony gdy jesteśmy w łączności z Bogiem ( tu na ziemi przez łaczność z Jego Synem).
Jezus przestrzegał też przed wywyższaniem się ( które jest szatańskie). Ponieważ jestem na etapie jak nie wytykać błędów . Bo wytykanie tych błędów jest tą chęcią umysłu, która każe coś wyraźnie widzieć a w żadnym razie nie zapomnieć ( tak jak Bóg to czyni). Dlatego polecenie aby dawać to czego sami potrzebujemy jest wręcz zbawienne. I tu katolicy powinni modlić się za tych , których potępiają aby ci uzyskali pierwsi dostęp do prawdy aby i sami katolicy mogli dostąpić prawdy. Ponieważ Bóg mając tylko jednego Syna to co daje , daje wszystkim tego pragnącym i ceniącym to co daje. Dlatego Jezus przestrzegał , kto się wywyższa będzie poniżony. A kto się poniża będzie wywyższony.

Cytuj:
glejt napisał(a):
To przekonanie, że chrześcijanie skupiają się tylko na ciele ( odnośnie tego gnijącego trupa) a nie na duszy i duchu jak nauczali apostołowie, mówiąc ,że życie jest z ducha a nie ciała > to z czego wynika nie bardzo rozumiem…
ARHIZ napisał :
To przekonanie, że hindusi skupiają się tylko na ciele (odnośnie ciągłego odradzania się), a nie na duszy i duchy, jak nauczali Ryszi, mówiąc, że tylko jaźń jest prawdziwa, z czego wynika, nie bardzo rozumiem.
Dlatego celowo napisałem o gnijącym trupie, żeby pokazać błąd rozumowania.

Rozumiem taki rodzaj wiary. Jednak dla mnie jest on zbyt małostkowy. Bo usiłujące odsuwać w nieskończoną przyszłość to co ma być dokonane tu i teraz natychmiast ( o ile ktoś będzie miał odwagę i głębokie pragnienie tego jako dobra najwyższego , które nie jest dawane za załugi ale jako łaska i dar nieskończonej miłości). Jezus również wyrażał się o niektórych „żyjących” jako umarłych w słowach do powoływanego ucznia chcącego pochować ojca-
„(19) Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz . (20) Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. (21) Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! (22) Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych! (23) „
(Ew. Mateusza 8:19-23, Biblia Tysiąclecia)
A słowa te wskazują na to iż nie wszystko co wydaje się być żywe takie jest. A zatem to nie w ciele trzeba szukać oznak życia. Choć zdrowie może o tym świadczyć.

Cytuj:
"szczęście wieczne jest do osiągnięcia tylko dzięki Jezusowi, bo tylko dzięki Niemu możemy ćwiczyć się w naszych słabościach"

Broń nas panie Boże przed takim rozumieniem. Bo w moim rozumieniu tylko dzięki umocnieniu się w Jezusie możemy przezwyciężać nasze słabości i grzechy i zbawiać się od tego świata, który nieustannie zmusza nas do kompromisów miedzy złem i dobrem gdzie w Bogu nie ma takich kompromisów ponieważ w Bogu jest tylko dobro i miłość.
Wiem, że wiele ludzi rozumuje poprawnie ale rozumując niepoprawnie dochodzi do wniosku, że grzeszenie jest dobre bo pozwala pozbyć się pychy. To jest pokrętna manipulacja szatana.
Bo już teraz i natychmiast łącząc się z Jezusem ale odrzucając siebie samego ( jako nieprawdziwego) a tym samym wywyższając Jezusa mam moc aby dokonywać Boże dzieła, które są mi przeznaczone. A niczego nie dokonam bez takiego połączenia.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Śr sty 18, 2017 12:22
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Ciężko stwierdzić na 100% czy reikarnacja istnieje czy nie .
Bo czy dawanie szans w materii i wielu doświadczeń dobrych i złych jest Szataństwem ?
Różnie można patrzeć , ale jest wiele czynników nadprzyrodzonych których nasz umysł nie ogarnia , lecz zdania w tej tematyce są podzielone i każdy ciągnie na swoją stronę a umysł do tego nie dojdzie może przyjąć taki lub inny pogląd i żyć według niego a w życiu najczęściej jest tak człowiek przyjmuję sobie taki pogląd jaki mu pasuje i odpowiada jego wizji a tak na prawdę to żadnej pewności nie ma .. Nazywanie reikarnacji Szataństwem jest moim zdaniem głupotą bo być może to jest prawo boskie i co wtedy ?
Powinniśmy mieć pokorę do czynników nadprzyrodzonych których nie znamy a drugą rzeczą jest , że żyjemy w świecie wielkich technologii która zaburza wiele procesów myślowych .
Tak na prawdę można różnie patrzeć na reikarnacje może jest może jej nie ma pewności żadnej nie ma a czy jest dobra czy zła nie wiem czy warto to oceniać ...


N lut 05, 2017 20:04

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Nie można różnie patrzeć. Reinkarnacja to kłamstwo. „Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9, 27)


N lut 05, 2017 20:17
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
bylejaki napisał(a):
Nie można różnie patrzeć. Reinkarnacja to kłamstwo. „Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9, 27)

To lepiej weź dobrego adwokata i zbieraj dowody ... 8)


Śr lut 08, 2017 15:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
adrian99 napisał(a):
To lepiej weź dobrego adwokata i zbieraj dowody ... 8)


Prawdziwie błyskotliwe – nic tylko klaskać uszami.

A jakiś merytoryczny komentarz względem tego fragmentu, który wprost podważa reinkarnację jesteś w stanie z siebie wykrzesać? :)


Śr lut 08, 2017 16:15
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Z badań wynika, że jedna trzecia polskich katolików wierzy w reinkarnację. KKK i Biblia swoje a człowiek swoje. Jest to typowo naturalistyczna koncepcja, bo pozwala na poprawkę z życia. To wpisuje się w ludzkie pragnienia. Chrześcijaństwo traktuje życie bardzo poważnie i obarcza człowieka odpowiedzialnością. To życie tu i teraz legitymizuje przyszłość: życie lub śmierć. Wolność z odpowiedzialnością to etyka chrześcijańska, ale i to myśloncy chrześcijanin ominie...bo on myśli inaczej. Masz hak na którym wiesza punkt odniesienia. Jak powiesi na sobie, wyobraźnię z rozumem też utożsami. I syćko będzie jak sobie wymyśli.

A Iago ma potem problem - gdzie ci chrześcijanie? Bredzom trzy po trzy. Żeby to jeszcze baba była, usprawiedliwią ją obowiązki stanu: sfora dzieciaków, gary i uczenie dzieci paciorków oraz obowiązkowe prowadzenie w niedzielnych ubrankach do kościółka. Na czytanie nie ma czasu.


Śr lut 08, 2017 16:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Liza napisał(a):
Z badań wynika, że jedna trzecia polskich katolików wierzy w reinkarnację.


Mogę prosić o te badania? ;)

Liza napisał(a):
gdzie ci chrześcijanie? Bredzom trzy po trzy.


Względem nauki Kościoła – oczywiście "bredzom trzy po trzy" :)


Śr lut 08, 2017 16:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Liza napisał(a):
Z badań wynika, że jedna trzecia polskich katolików wierzy w reinkarnację. [...] I syćko będzie jak sobie wymyśli.

Czy Liza sobie syćko wymyśliła? Bo wg CEBOS w reinkarnację wierzy 3% Polaków, a nie wszyscy Polacy to katolicy:
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2015/K_029_15.PDF

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lut 08, 2017 17:18
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Iago napisał(a):
adrian99 napisał(a):
To lepiej weź dobrego adwokata i zbieraj dowody ... 8)


Prawdziwie błyskotliwe – nic tylko klaskać uszami.

A jakiś merytoryczny komentarz względem tego fragmentu, który wprost podważa reinkarnację jesteś w stanie z siebie wykrzesać? :)


Moją doktryną jest to , że walka o duszę toczy się tu i teraz nie zależnie w co wierzysz i w jakiej grupie jesteś do kogo się modlisz .
Życie tutaj może być darem lub naszym przekleństwem to zależy jak bardzo będziemy pracować nad sobą i naszym wnętrzem .
A Bóg stwórca i nasze źródło może nam w tym dopomóc byśmy tutaj działali nie zakładając masek które nas blokują w działaniu między duchem a materią .


Śr lut 08, 2017 18:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
adrian99 napisał(a):
Moją doktryną jest to że , (...)


Fenomenalnie, fantastycznie, doskonale, kapitalnie, przewybornie ale nie o to Cię pytałem. :)

Powtarzam:
A jakiś merytoryczny komentarz względem tego fragmentu, który wprost podważa reinkarnację jesteś w stanie z siebie wykrzesać?


Śr lut 08, 2017 18:47
Zobacz profil
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Po drugiej stronie bardzo różnie może być a jak będzie jest zależne tylko i wyłącznie od tego to jak wykorzystamy swój dar lub przekleństwo życia i co będziemy mieli w swoim wnętrzu .
Reikarnacja jest dla mnie czymś bardzo sensownym i logicznym , ale to że coś jest logicznie nie znaczy że jest prawdziwe .
Dlaczego logicznie nie chcę mi się tłumaczyć bo każdy może sobie poczytać w internecie i samemu interpretować jak chcę i sam ocenić .


Śr lut 08, 2017 19:02
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
Iago napisał(a):
Mogę prosić o te badania? ;)


viewtopic.php?p=713861#p713861
viewtopic.php?p=639342#p639342 - jak mnie skleroza nie myli, zamieszczono to w Przewodniku Katolickim, tam wyszukiwarka nie pozwala dojść do artykułu. Obecnie cytowalam z pamięci


Śr lut 08, 2017 19:27

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reinkarnacja - doktryna szatana
"Reikarnacja jest dla mnie czymś bardzo sensownym"

Dla CIebie jest czymś sensownym, a ja Ci mówię: porzuć tę bzdurę. Uwierz w Jedynego Boga i się nawróć. Ave Maria!


Śr lut 08, 2017 19:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 287 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL