Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 10:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Czy nienarodzone dzieci idą do piekła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 12, 2016 19:47
Posty: 1
Post Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Tak przynajmniej twierdzi Bractwo św. Piusa X (FSSPX), które na swojej stronie internetowej pisze, że dzieci zmarłe przed porodem trafiają do części piekła zwanej limbusem, gdzie są szczęśliwe. Karą jaką tam odbierają jest brak oglądania Pana Boga twarzą w twarz. Nie trzeba dodawać, że te dzieci nigdy nie spotkają się ze swoimi rodzicami, z Panem Jezusem ani z Maryją.
Źródło:
J. Vennari "Teoria pustego limbusa", Zawsze wierni nr7/2007
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1086

Osobiście bardzo nie podoba mi się takie ograniczanie miłosierdzia Bożego przez Bractwo. A Wy co o tym sądzicie?


Wt lip 12, 2016 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Nie mamy nic na ten temat w Objawieniu, jednak panuje powszechne przekonanie iż idą do Nieba.
A Bractwo... cóż, ich oswiadczenia nie mają znaczenia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lip 12, 2016 20:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Skoro idą do Nieba, to po co się męczyć na ziemi i w dodatku ryzykować piekło?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lip 12, 2016 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Andy72 napisał(a):
Skoro idą do Nieba, to po co się męczyć na ziemi i w dodatku ryzykować piekło?
Bo nie żyjemy tylko dla siebie i swojego zbawienia:
(21) Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk. (22) Jeśli zaś żyć w ciele – to dla mnie owocna praca, cóż mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. (23) Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze; (24) pozostawać zaś w ciele to bardziej konieczne ze względu na was. (25) A ufny w to, wiem, że pozostanę, i to pozostanę nadal dla was wszystkich, dla waszego postępu i radości w wierze, (26) aby rosła wasza duma w Chrystusie Jezusie przez moją ponowną obecność u was./Flp 1,21-26/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lip 12, 2016 21:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Andy72 napisał(a):
Skoro idą do Nieba, to po co się męczyć na ziemi i w dodatku ryzykować piekło?

Wynika też z tego, ze KK powinien popierać aborcje jako szybką scieżke do nieba.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lip 13, 2016 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 12, 2016 17:58
Posty: 22
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Jak dla mnie nie powinny iść do piekła, są przecież obciążone tylko grzechem pierworodnym, a to przecież nie powód, by iść do piekła :) Może aborcja byłaby dla dziecka "szybką ścieżką do nieba", ale dla matki i lekarza wykonującego zabieg to najszybsza droga do piekła,a tego Kościół nie mógłby poprzeć :P


Cz lip 14, 2016 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Adela92 napisał(a):
Jak dla mnie nie powinny iść do piekła, są przecież obciążone tylko grzechem pierworodnym, a to przecież nie powód, by iść do piekła :) Może aborcja byłaby dla dziecka "szybką ścieżką do nieba", ale dla matki i lekarza wykonującego zabieg to najszybsza droga do piekła,a tego Kościół nie mógłby poprzeć :P

Czy ja wiem czy tak od razu do piekła? Mogą sie wyspowiadać i uzyskać rozgrzeszenie. szczególnie ze jest okolicznosc łagodząca;-)

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz lip 14, 2016 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Przegapiłeś istotna kwestię w doktrynie: nie ma, oólnie rzecz biorąc, rozgrzeszenia z czynów popełnionych z intencją jego późniejszego uzyskania.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lip 15, 2016 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
JedenPost napisał(a):
Przegapiłeś istotna kwestię w doktrynie: nie ma, oólnie rzecz biorąc, rozgrzeszenia z czynów popełnionych z intencją jego późniejszego uzyskania.

Chyba tak, choc pomimo to jednak rozgrzeszenie mozna w koncu uzyskać (jak mi sie wydaje).
Przede wszystkim myślę jednak, ze ludzie popelniający ów grzech raczej go lekceważą niż popełniają z czystego wyrachowania (że i tak będzie odpuszczony)..

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt lip 15, 2016 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Askadtowiesz napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Skoro idą do Nieba, to po co się męczyć na ziemi i w dodatku ryzykować piekło?

Wynika też z tego, ze KK powinien popierać aborcje jako szybką scieżke do nieba.


chyba żartujesz :|
Pan Bóg niejako powołując każdego do istnienia w łonie matki, ma jakiś plan na jego życie.
Każdy może zostać świętym Boga, jeśli będzie miał takie pragnienia serca, Pan Bóg będzie z nim współpracować, dlatego aborcja to raz, że zabijanie, dwa - ingerencja w Boży plan jaki może Pan Bóg względem kogoś.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lip 20, 2016 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
dominikbartlomiej napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Skoro idą do Nieba, to po co się męczyć na ziemi i w dodatku ryzykować piekło?

Wynika też z tego, ze KK powinien popierać aborcje jako szybką scieżke do nieba.


chyba żartujesz :|
Pan Bóg niejako powołując każdego do istnienia w łonie matki, ma jakiś plan na jego życie.
Każdy może zostać świętym Boga, jeśli będzie miał takie pragnienia serca, Pan Bóg będzie z nim współpracować, dlatego aborcja to raz, że zabijanie, dwa - ingerencja w Boży plan jaki może Pan Bóg względem kogoś.

Nieraz ten plan jest dośc ciekawy, rak w niemowlęctwie lub inna nieuleczalna choroba.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lip 20, 2016 19:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
To nie jest jego plan, tylko skutek grzechu pierworodnego

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lip 20, 2016 20:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
To jest wszystko poprzez niezrozumienie czym jest wieczność bez cierpienia ,takie dzieci idą bezpośrednio do Nieba ,i tam już wiecznie nie będą cierpieć ,w taki sposoób patrzy na to Bóg i w jego oczach nawet taki rak w niemowlęctwie jest niczym wobec wieczności bez cierpienia jakiegokolwiek .


Śr lip 20, 2016 20:24
Zobacz profil
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
MałyCzłowiek napisał(a):
Karą jaką tam odbierają


Karą za co? Za to że nie miały szansy urodzić się zupełnie niezależnie od ich własnej woli? Raczej można tutaj ująć to w słowie - konsekwencją tegoż.

Cytuj:
takie dzieci idą bezpośrednio do Nieba


W sumie nie mamy pewności co do tego, ponieważ pozostaje tutaj kwestia braku sakramentu chrztu, a jeśli chrzest jest realnie czymś co pozwala oglądać Boga? Ja również spotkałem takie słowa gdzie jest powiedziane że te dzieci są szczęśliwe, nie cierpiąc, ale nie mogą oglądać Boga tak jak zbawieni w Niebie.

Gdyby rzeczywiście istniała taka możliwość że nienarodzone dzieci idą prosto do Nieba to mogłaby powstać jakaś nowa religia zabijająca wszystkie nienarodzone dzieci, bo to przecież najpewniejszy sposób aby tam sie dostać bez żadnych życiowych zawirowań, niepewności, cierpień, porażek.


Cytuj:
nawet taki rak w niemowlęctwie jest niczym wobec wieczności bez cierpienia jakiegokolwiek


Nie, nie jest niczym dla rodziców tego dziecka. Żyjemy osadzeni w świecie, a trudno pocieszać się przyszłym życiem bez cierpienia doznając niewyobrażalnych cierpień na tym świecie.


Śr lip 20, 2016 23:49

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Właśnie trzeba pocieszać się przyszłym życiem żeby mieć jakąs nadzieje na lepsze życie .Tak jak już napisałem ,Bóg ma na to wszystko zupełnie inne całościowe spojrzenie ,on już wie jak będzie wyglądało nasze życie od początku do końca i dlatego dopuszcza wszelakie nawet niewyobrażalnie wielkie cierpienia ,cierpienie=oczyszczenie .


Cz lip 21, 2016 7:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL