Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Czy nienarodzone dzieci idą do piekła? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Soul33, na milosc boska, dlaczego nalegasz z ta edukacja, skoro nie jest to tematem watku...?
Edukacja w Sredniowieczu zajmowalam sie podczas moich studiow i jak sie do matury przygotowywalam. Nie mam sily ani czasu pisac rozpraw na ten temat i wyszukiwac dowodow dla ciebie. Ja wiem na ten temat swoje i na tym koniec. Jesli chcesz tego dociekac to rob to na wlasna reke.

W czasach słusznie minionych..... bo po 1990r żaden szanujący sie historyk nie forsowałby takich przekłamań.



Wiesz, Alus, zadziwia mnie twoja arogancja...

Nie arogancja, ale faktografia - jak wygląda współcześnie przekaz wiedzy o nauce w średniowieczu, nie rozprawa naukowa, ale ściąga
http://sciaga.pl/tekst/60168-61-srednio ... typy_szkol


Pn sie 08, 2016 12:31
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Soul33 napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Soul33, na milosc boska, dlaczego nalegasz z ta edukacja, skoro nie jest to tematem watku...?
Edukacja w Sredniowieczu zajmowalam sie podczas moich studiow i jak sie do matury przygotowywalam. Nie mam sily ani czasu pisac rozpraw na ten temat i wyszukiwac dowodow dla ciebie. Ja wiem na ten temat swoje i na tym koniec. Jesli chcesz tego dociekac to rob to na wlasna reke.

Jakich znowu rozpraw? Podobno masz to w książce pod ręką, więc napisz, o co chodzi z tym zamykaniem dostępu do edukacji w kręgu kultury chrześcijańskiej w średniowieczu.

Albo przyznaj, że posłużyłaś się stereotypem bez podstaw (tudzież komunistyczną antykościelną propagandą) i na przyszłość postaraj się o formułowanie oskarżeń tylko wtedy, gdy potrafisz je uzasadnić.



Wiesz, soul33, przyznac musze ze nie czesto spotyka sie tak zmotywowanych obroncow Kosciola jak ty... Jestem naprawde pod wrazeniem twojej determinacji...

Zostawmy ta dyskusje. Widze , ze z Toba nie mam zadnych szans...jestes uzbrojony po zeby i gotowy na wszystko...jak zreszta przystalo na dobrego inkwizytora...


Pn sie 08, 2016 12:41
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
[

Wiesz, Alus, zadziwia mnie twoja arogancja...[/quote]
Nie arogancja, ale faktografia - jak wygląda współcześnie przekaz wiedzy o nauce w średniowieczu, nie rozprawa naukowa, ale ściąga
http://sciaga.pl/tekst/60168-61-srednio ... typy_szkol[/quote]


Alus, ta sciaga niczego nowego nie wnosi do zasobu wiedzy jaki posiadam. Dokladnie tego samego kiedys dawno sie uczylam ...i nigdzie w zaden sposob nie zaprzeczam przedstawionemu w tej sciadze systemowi szkolnictwa w Sredniowieczu.

Nigdy chyba nie dojdziemy do porozumienia, poniewaz ma tu miejsce konflikt interesow....Poza tym widzimy ta sama sprawe z roznych perspektyw...Ty bronisz zaciekle Kosciola a ja najwyzej wlasnej wolnosci i prawa do samodzielnego myslenia.

PS
Czy Soul33 i Alus to ta sama osoba...? Jakos nie moge sie oprzec takiemu wrazeniu...


Pn sie 08, 2016 13:14
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Najlepsze przyklady zamykania dostepu do ksztalcenia znajdziesz dzis w Islamie no i w historii KK...cale sredniowiecze jest jednoznaczne z dominacja kosciola...(Supremacja)...Wtedy to wlasnie KK trzymal swoje owieczki w ciemnosci, straszac ogniem piekielnym i sprzedajac odpusty...Za probe samodzielnego myslenia palono na stosach itp...O publicznym paleniu ksiag, nie tylko swietych, tez wiemy...


Cytuj:
Alus, ta sciaga niczego nowego nie wnosi do zasobu wiedzy jaki posiadam. Dokladnie tego samego kiedys dawno sie uczylam ...i nigdzie w zaden sposob nie zaprzeczam przedstawionemu w tej sciadze systemowi szkolnictwa w Sredniowieczu.

Nigdy chyba nie dojdziemy do porozumienia, poniewaz ma tu miejsce konflikt interesow....Poza tym widzimy ta sama sprawe z roznych perspektyw...Ty bronisz zaciekle Kosciola a ja najwyzej wlasnej wolnosci i prawa do samodzielnego myslenia.

PS
Czy Soul33 i Alus to ta sama osoba...? Jakos nie moge sie oprzec takiemu wrazeniu...

Porównaj swoje wpisy.....ciemne owieczko do pierwszego etapu szkolnictwa.
Jak sama piszesz - kierujesz się interesem, bo ja nie bronie Kościoła, który jak wszytko co tworzą ludzie ma swoje za uszami, przedstawiam Ci jedynie błąd w Twoim twierdzeniu, że Kościół zamykał dostęp do kształcenia.
Najlepiej samodzielnie się myśli gdy bazuje się na faktach, a nie w oparciu o jakąś ideologię....


Pn sie 08, 2016 14:20
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Alus, niezaleznie od tego, co udalo ci sie - w twoim wlasnym mniemaniu- wykazac, nadal uwazam , ze Kosciol jest odpowiedzialny za sredniowieczna ciemnote .

A propos rzekomych ideologii, ktore mi przypisujesz, to zapewniam cie, ze traktuje je prawie na rowni z relgiami i uwazam je rowniez za szkodliwe.

A z toba( nie jestem pewna czy jawisz sie nam tutaj jako dwojca...czy moze trojca...?) nie wchodze wiecej w zadne pojedynki, bo ty nie przebierasz w srodkach...szanowny przeciwniku w tzw. dyskusji.
Czulam sie chwilami jak podczas " dyskusji" w naszym kochanym polskim sejmie. Ani przyjemnosci, ani korzysci...totalna destrukcja ...i parodia...


Pn sie 08, 2016 15:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Czyli żadnych argumentów nie przedstawisz ani niczego nie uzasadnisz, ale jednocześnie twierdzisz, że to my źle dyskutujemy i jeszcze zarzucasz nam nieczyste intencje.

Przykro mi, że Cię rozczarowaliśmy ale dyskusja nie polega na powtarzaniu sloganów i czekaniu na aplauz.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sie 08, 2016 15:44
Zobacz profil
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Soul33 napisał(a):
Czyli żadnych argumentów nie przedstawisz ani niczego nie uzasadnisz, ale jednocześnie twierdzisz, że to my źle dyskutujemy i jeszcze zarzucasz nam nieczyste intencje.

Przykro mi, że Cię rozczarowaliśmy ale dyskusja nie polega na powtarzaniu sloganów i czekaniu na aplauz.




AMEN


Pn sie 08, 2016 16:05
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Maria-Magdalena napisał(a):
A Ty jak uważasz?


"Dlatego zakładamy, że istnienie miłującego wszystkich ludzi ducha nieskończonego nie jest tylko marzeniem napiętnowanym chciejstwem i antropomorficznym złudzeniem."

Nie jestem teistą M-M, dlatego tak nie "zakładam".
Istnienie miłującego wszystkich "ducha nieskończonego" jest marzeniem napiętnowanym chciejstwem i antropomorficznym złudzeniem!


Wt sie 09, 2016 12:22
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Oh, Whisper. Boję się że możesz mieć rację.
Ale skoro istnieje zły duch, to musi istnieć i dobry.


Wt sie 09, 2016 21:44
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Maria-Magdalena napisał(a):
Ale skoro istnieje zły duch, to musi istnieć i dobry.

Ach ten dualizm...
Gadający wąż, teatralne egzorcyzmy, czy choćby przedstawione w sztuce prymitywne i groteskowe wizerunki rogatych "nagodupców", raczej nikomu krzywdy nie uczynią.
Za to używanie tego typu "zabiegów" w celach dydaktycznych, jak widać, robi więcej szkody, aniżeli pożytku.


Śr sie 10, 2016 13:44
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Przeczytaj "Listy starego diabła do młodego' C.S Lewisa.
Bądź zainwestuj w audiobook.
Ja znam tę książkę, może czas byś i Ty mógł ją poznać.
Zaskoczy Cię Whisper.


Śr sie 10, 2016 20:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2016 8:24
Posty: 27
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Dla mnie to transparentne, że Dzieci nienarodzone nie mogą iść do piekła!
Przecież one nie mają piętna grzechu...

www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/biblia_aaborcja.html

Biblia o dzieciach nienarodzonych-Opoka


Pt sie 12, 2016 10:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Życie wieczne jest największą łaską jakiej możemy dostąpić, na niebo zasługują wszyscy którzy się nie wyparli miłości.

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


N paź 09, 2016 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
ArturP napisał(a):
Życie wieczne jest największą łaską jakiej możemy dostąpić, na niebo zasługują wszyscy którzy się nie wyparli miłości.
Nikt nie zasługuje na Niebo. Właśnie dlatego - jak napisałeś - jest ono łaską...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 09, 2016 21:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy nienarodzone dzieci idą do piekła?
Temat jest tragiczny i chcę mi się płakać czytając takie coś ...
Jak można głowić się i myśleć nad takimi absurdami ?
Skoro nazywacie Boga miłością to absurdem jest zadanie takiego pytania i głowienie się nad takim absurdem ...
Temat ten powinien zostać wykasowany i zamknięty bo absurdy które potrafi wytworzyć nasz umysł sięgają czasem zenitu Ci którzy uważają lub zastanawiają się i nie są pewni czy dzieci nienarodzone idą do piekła powinni zastanowić się nad samymi sobą czy coś jest nie tak z nimi ...


N lut 05, 2017 20:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL