Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 4:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dowód na istnienie Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Dowód na istnienie Boga
Dowód na istnienie boga
Może dla tych co szukają twardych dowodów to nie wystarczy ale ci nie szukają Boga ale szatana. Dla tych co szukają Boga taki dowód może wystarczy. Bóg nas zachęca żebyśmy wierzyli a szatan mówi wiara to głupstwo i lepiej mieć pewność. Tak jak Bóg nie ma nic wspólnego z szatanem tak wiara nie ma nic wspólnego z pewnością.
Tych, którzy wierzą proszę aby ten wątek zostawić szatanowi. Niech się kłóci sam ze sobą a wtedy go lepiej poznamy.


N sie 28, 2016 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dowód na istnienie Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tak jak Bóg nie ma nic wspólnego z szatanem tak wiara nie ma nic wspólnego z pewnością.

A ja mam pewność że Bóg istnieje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 28, 2016 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Andy72 napisał(a):
A ja mam pewność że Bóg istnieje.


Skąd masz tą pewność?
Widziałeś Boga?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg nas zachęca żebyśmy wierzyli a szatan mówi wiara to głupstwo i lepiej mieć pewność.


Bóg ciebie zachęca żebyś wierzył?
Rozmawiałeś z nim? :biggrin:


krzysiekniepieklo napisał(a):
Tak jak Bóg nie ma nic wspólnego z szatanem tak wiara nie ma nic wspólnego z pewnością.


Przecież Bóg stworzył szatana, więc jest jego ojcem.
Więc nie można powiedzieć że Ojciec i jego własny syn, nie mają ze sobą nic wspólnego.


krzysiekniepieklo napisał(a):
Tych, którzy wierzą proszę aby ten wątek zostawić szatanowi. Niech się kłóci sam ze sobą a wtedy go lepiej poznamy.


Skoro szatan udziela sie na forach ireligijnych, to zapewne gdzieś w internecie możemy również Boga znaleźć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 28, 2016 14:17
Zobacz profil
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Fora krzysztof pomyliles.
Nie chcesz dyskusji to zaloz blog i pisz sobie co chcesz.


N sie 28, 2016 14:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dowód na istnienie Boga
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tak jak Bóg nie ma nic wspólnego z szatanem tak wiara nie ma nic wspólnego z pewnością.
Skoro wiara niema nic wspólnego z pewnoscia, to po cóz pisać o dowodach?
A czy Bóg nie ma nic wspólnego z Szatane? Dlaczego go nie zlikwiduje?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N sie 28, 2016 18:13
Zobacz profil
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Askadtowiesz napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tak jak Bóg nie ma nic wspólnego z szatanem tak wiara nie ma nic wspólnego z pewnością.
Skoro wiara niema nic wspólnego z pewnoscia, to po cóz pisać o dowodach?
A czy Bóg nie ma nic wspólnego z Szatane? Dlaczego go nie zlikwiduje?




Oto biblijna definicja wiary :


Biblia: Biblia Warszawska: List do Hebrajczyków 11,1


1A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.


N sie 28, 2016 19:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Właściwie Autorze nie przedstawiłes żadnego dowodu. Nie rozumiem czemu uważasz ze oczekiwanie dowodu to służenia Szatanowi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sie 28, 2016 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Bóg będący miłością we wszystkim pokłada nadzieję. Dlatego nie potrzebuje dowodu. Bo to co On wie jakie jest to właśnie takie jest (choćby to coś lub ktoś nie zdawał sobie z tego sprawy czy nie wierzył w to).
Jednak można doznawać istnienia Boga. Poznawać Jego przejawy jak i przejawić Go. Dzięki pomocy Ducha św i Jezusa bez nich możemy się skichać. Każdy człowiek ma w sobie tę cząstkę Boga , którą Duch św nawołuje do miłości. Dlatego człowiek bez miłości nie może żyć i bez miłości nie jest szczęśliwy. Szukając jej w związkach nie rozumie jej natury. Ponieważ działa tak jakby był inną osobą niż ta druga w związku.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


N sie 28, 2016 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dowód na istnienie Boga
glejt napisał(a):
Jednak można doznawać istnienia Boga. Poznawać Jego przejawy jak i przejawić Go. Dzięki pomocy Ducha św i Jezusa bez nich możemy się skichać.


W ten sposób to ty raczej niczego nie udowodnisz.

Bo jeśli ty dowidzisz za pomocą Ducha Świętego istnienia Boga, to ja moge za pomocą krasnali dowodzić istnienia jednorożców.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 28, 2016 23:21
Zobacz profil
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Robek napisał(a):
glejt napisał(a):
Jednak można doznawać istnienia Boga. Poznawać Jego przejawy jak i przejawić Go. Dzięki pomocy Ducha św i Jezusa bez nich możemy się skichać.


W ten sposób to ty raczej niczego nie udowodnisz.

Bo jeśli ty dowidzisz za pomocą Ducha Świętego istnienia Boga, to ja moge za pomocą krasnali dowodzić istnienia jednorożców.


W twoim wydaniu wygladalo by to pewnie jak monolog z kabaretu.

"Gdy raz wypilem pare wodek, zjawil sie u mnie krasnoludek.
Spojzal na flaszke na mym stole, na pieciogwiezdna aureole i gorzko westchnal.
O smutku cos ma dusze zalegl, pija furmani i poeci, a gdziez sie urznac ma krasnoludek?
W bajce dla dzieci?
I pil pokorny, skromny, cichy, twierdzac ze jest cos w krasnoludkach, iz czasem musi bez zagrychy.
Potem choc wzrostu mial trzy cale, rozrabiac zaczal niebywale.
Zademonstrowal rock & roll, rozbil lustro krzyczac gol!
Napisal sosem na serwecie "krasnoludki sa na swiecie".
I podnioslszy dziki krzyk, zbudzil zone, po czym znikl.
A zona widzac takie skutki, dalej nie wierzy w krasnoludki."


Pn sie 29, 2016 2:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dowód na istnienie Boga
adaBRD napisał(a):
Oto biblijna definicja wiary :
Biblia: Biblia Warszawska: List do Hebrajczyków 11,1

1A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.
Niech bedzie i Warszawska.Jak chodzi o wiarę religijna (bo są też inne rodzaje wiary), to właściwie można się z tym zgodzić. Rzeczywiscie jest to wiara o znamionach pewności, inaczej byłoby to tylko praktykowanie obrzędów na zasadzie przyzwyczajenia (zreszta nierzadkie).
Tak jest teoretycznie. W praktyce ciagle jednak doskwiera wielu wierzącym brak odwodów, co widać takze na tym forum. Wciaż na nowo wypływa temat dowodów.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn sie 29, 2016 20:21
Zobacz profil
Post Re: Dowód na istnienie Boga
A może "dowodem" istnienia Boga, tej nadrzędnej Siły Stwórczej jest sam fakt, że o Niego pytamy ..? Że przyciąga i kieruje na siebie nasze myśli, naszą uwagę, a nawet naszą tęsknotę? Tak jakbyśmy "wiedzieli", jakby było to w nas zapisane, że istnieje nadrzędna Przyczyna naszego istnienia i pragneli ją poznać lub z nią (znów)się połączyć ..

Wszyscy, wierzący czy nie wierzący, rozmyślamy przecież i rozmawiamy o Bogu.


Wt sie 30, 2016 10:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dowód na istnienie Boga
dróżka napisał(a):
A może "dowodem" istnienia Boga, tej nadrzędnej Siły Stwórczej jest sam fakt, że o Niego pytamy ..? Że przyciąga i kieruje na siebie nasze myśli, naszą uwagę, a nawet naszą tęsknotę? Tak jakbyśmy "wiedzieli", jakby było to w nas zapisane, że istnieje nadrzędna Przyczyna naszego istnienia i pragneli ją poznać lub z nią (znów)się połączyć ..

Pytamy też o kosmitów czy o UFO. Czy jest to dowodem ich istnienia?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt sie 30, 2016 19:51
Zobacz profil
Post Re: Dowód na istnienie Boga
W kazdym razie nie zdziwimy sie, jesli u nas wyladuja. Bedziemy niejako na to przygotowani.


Wt sie 30, 2016 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Trudno tu porównywać UFO i wiarę w kosmitów. W każdym razie tacy wyznawcy jakoś nie urośli do rangi religii, liczonej w miliardach wyznawców.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sie 30, 2016 20:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL