Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dowód na istnienie Boga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Andy72 napisał(a):
Chyba że komuś nie zależało by na nieśmiertelności. Mi nie zależy.


Nieśmiertelność to prezent wciśnięty ci na siłe, więc nie narzekaj :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 03, 2016 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Nieśmiertelność jest skutkiem życia i tego co żywe. Nic co żywe nie może umrzeć.

Hmmm tak myślę, że samego Boga zobaczyć tu na ziemi nie można ale można zobaczyć Jego dary. Dary, które wynikają z łączności w Duchu św. Tak samo jak nie dowodzi sie miłości tak i nie dowodzi się istnienia Boga ale można dostrzec przejawy Jego miłości. Zgodnie z nauczaniem Jezusa aby coś mieć trzeba to najpierw dawać. A ponieważ dawcą wszystkiego jest Bóg to trzeba modlić się o to czego potrzebujemy dla siebie, najpierw dla innych. Spontanicznie i z miłością. Aby nie było to wyrachowaniem. Bo w Bogu wszystko daje się za darmo i z miłością.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt wrz 06, 2016 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dowód na istnienie Boga
dróżka napisał(a):
Wszyscy, wierzący czy nie wierzący, rozmyślamy przecież i rozmawiamy o Bogu.


Błąd. Nie wierzący rozmawiają o bogu tylko po to, aby tych co wierzą w nadprzyrodzone moce sprowadzić na ziemię.


Wt wrz 06, 2016 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dowód na istnienie Boga
glejt napisał(a):
Nieśmiertelność jest skutkiem życia i tego co żywe. Nic co żywe nie może umrzeć.

Hmmm tak myślę, że samego Boga zobaczyć tu na ziemi nie można ale można zobaczyć Jego dary. Dary, które wynikają z łączności w Duchu św. Tak samo jak nie dowodzi sie miłości tak i nie dowodzi się istnienia Boga ale można dostrzec przejawy Jego miłości. Zgodnie z nauczaniem Jezusa aby coś mieć trzeba to najpierw dawać. A ponieważ dawcą wszystkiego jest Bóg to trzeba modlić się o to czego potrzebujemy dla siebie, najpierw dla innych. Spontanicznie i z miłością. Aby nie było to wyrachowaniem. Bo w Bogu wszystko daje się za darmo i z miłością.


Wszystko co żywe umiera, nieśmiertelny póki co jest kod DNA - ma już 4 miliardy lat.
Skoro można dostrzec przejawy miłości, można też dowieść istnienia Boga. Jednakże te przejawy miłości to tylko mity.
Skąd pomysł, że dawcą wszystkiego jest Bóg?


Wt wrz 06, 2016 23:29
Zobacz profil
Post Re: Dowód na istnienie Boga
sowaniejestmadra napisał(a):
dróżka napisał(a):
Wszyscy, wierzący czy nie wierzący, rozmyślamy przecież i rozmawiamy o Bogu.


Błąd. Nie wierzący rozmawiają o bogu tylko po to, aby tych co wierzą w nadprzyrodzone moce sprowadzić na ziemię.

By na stale ugrzezli w tym gnoju i dotrzymali towarzystwa niiewierzacym.


Wt wrz 06, 2016 23:31
Post Re: Dowód na istnienie Boga
sowaniejestmadra napisał(a):
glejt napisał(a):
Nieśmiertelność jest skutkiem życia i tego co żywe. Nic co żywe nie może umrzeć.

Hmmm tak myślę, że samego Boga zobaczyć tu na ziemi nie można ale można zobaczyć Jego dary. Dary, które wynikają z łączności w Duchu św. Tak samo jak nie dowodzi sie miłości tak i nie dowodzi się istnienia Boga ale można dostrzec przejawy Jego miłości. Zgodnie z nauczaniem Jezusa aby coś mieć trzeba to najpierw dawać. A ponieważ dawcą wszystkiego jest Bóg to trzeba modlić się o to czego potrzebujemy dla siebie, najpierw dla innych. Spontanicznie i z miłością. Aby nie było to wyrachowaniem. Bo w Bogu wszystko daje się za darmo i z miłością.


Wszystko co żywe umiera, nieśmiertelny póki co jest kod DNA - ma już 4 miliardy lat.
Skoro można dostrzec przejawy miłości, można też dowieść istnienia Boga. Jednakże te przejawy miłości to tylko mity.
Skąd pomysł, że dawcą wszystkiego jest Bóg?


Ateisci przeciez twierdza ze istnieje ewolucja darwinoowska wiec z kad u ciebie 4 miliardy lat?

Widac ze chyba nie zaznales Miilosci w zyciu.

Dawca wszystkiego jest Bog, to nie pomysl tylko fakt, ktorego ty starasz sie nie widziec.
You should go to specsavers. :-)


Wt wrz 06, 2016 23:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dowód na istnienie Boga
sapper napisał(a):
Ateisci przeciez twierdza ze istnieje ewolucja darwinoowska wiec z kad u ciebie 4 miliardy lat?


Bo ta ewolucja zaczeła sie 4 miliardy lat temu.

sapper napisał(a):
Widac ze chyba nie zaznales Miilosci w zyciu.


Faktycznie tu masz racje :mrgreen:
Bo żeby człowiek nauczył sie mówić, to najpierw musi przebywać z ludźmi którzy coś do niego sie odzywają, lub w jakiś inny sposób słyszeń ludzką mowe, bo inaczej nie da rady.
Tak samo najpierw trzeba czegoś w życiu doświadczyć, i dopiero puźniej na tej podstawie można wygłaszać swoje bzdurne teorie.

sapper napisał(a):
Dawca wszystkiego jest Bog, to nie pomysl tylko fakt, ktorego ty starasz sie nie widziec.


To jest kwestia wiary a nie dowodów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 08, 2016 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Dowód na istnienie Boga
sapper napisał(a):
Dawca wszystkiego jest Bog, to nie pomysl tylko fakt, ktorego ty starasz sie nie widziec.
You should go to specsavers. :-)


Hmm, czy jest również dawcą zła? Chyba tak, skoro stworzył takich aniołów, którzy się później zbuntowali. Ok, mogli się zbuntować, ale czemu w kolejnym akcie stworzenia - nas ludzi - nie odizolował nas od nich w swej wszechmocy? Przecież do raju nie musiał wślizgnąć się wąż...


Pt wrz 09, 2016 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Aniołowie nie zbuntowali się później, bo zostali stworzeni poza czasem, tam nie ma później ani wcześniej. To tak na marginesie, wyklucza zmianę ich decyzji o zbuntowaniu się (nawrócenie szatana).
My nie jesteśmy od nich odizolowani, dlatego że nie jesteśmy ograniczeni do świata materii w naszym istnieniu. Człowiek wytwarza rzeczy ponadmaterialne i ponadczasowe.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt wrz 09, 2016 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dowód na istnienie Boga
sowaniejestmadra napisał(a):
Hmm, czy jest również dawcą zła? Chyba tak, skoro stworzył takich aniołów, którzy się później zbuntowali. Ok, mogli się zbuntować, ale czemu w kolejnym akcie stworzenia - nas ludzi - nie odizolował nas od nich w swej wszechmocy? Przecież do raju nie musiał wślizgnąć się wąż...


Przecież samemu wcześniej mówiłeś że Bóg jest zły, więc takie zachowanie z jego strony nie powinno ciebie dziwić.


chwat napisał(a):
Aniołowie nie zbuntowali się później, bo zostali stworzeni poza czasem, tam nie ma później ani wcześniej.


To według chwata aniołowie jednocześnie byli stworzeni i sie zbuntowali? :mrgreen:
Czy nawet inaczej, bo skoro tam nie ma ani później ani wcześniej to już w momencie ich stwarzania byli już zbuntowanymi aniołami.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 09, 2016 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dowód na istnienie Boga
co prawda nie według mnie, ale istnieje taka koncepcja
...interpretacja, jaką chrześcijaństwo wypracowało jest raczej taka: otóż aniołowie zostali stworzeni jako duchowe byty wolne, tzn. zdolne do wyboru za lub przeciw Bogu. Jednak jako że istnieją poza materią i czasem, to ich wybór nie rozkłada się na wiele poszczególnych decyzji (które można zmieniać z upływem czasu), ale jest raczej jedną trwałą (trwającą) decyzją. Tak więc decyzja za lub przeciw Bogu została przez anioły podjęta w samym momencie ich zaistnienia...

http://mateusz.pl/pow/040802.htm

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt wrz 09, 2016 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dowód na istnienie Boga
chwat napisał(a):
Aniołowie nie zbuntowali się później, bo zostali stworzeni poza czasem, tam nie ma później ani wcześniej. To tak na marginesie, wyklucza zmianę ich decyzji o zbuntowaniu się (nawrócenie szatana).


To wyklucza jakąkolwiek decyzję, także o buncie. Aniołowie "zbuntowani" są takimi stwarzani, to konsekwencja przyjęcia założenia o braku możliwości zmiany.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So wrz 10, 2016 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dowód na istnienie Boga
Dziwne to trochę dociekanie tego co się stało w czasie zbuntowania się aniołów. Bo jak dociec prawdy i kto o tym zaświadczy? Jednak jeżeli mamy dociekać prawdy to trzeba przyjąć pewien warunek, który to dociekanie utrzyma w pewnym konwenansie. Tym konwenansem jest wszechobecność Boga we wszystkim i w każdej sytuacji. Zatem sam bunt i oddzielenie się od Boga zakłada niemożliwą dla Boga sytuację w której np. Jego Syn , jego dziecko są kimś oddzielonym w którym brat jest oddzielony od brata, żona od męża dziecko od ojca. Zatem jeżeli ta sytuacja jest niemożliwa dla Boga to jej w praktyce nie ma. A jeżeli jej nie ma to jest rodzajem oszustwa. Dlatego Jezus mówił ,że jego królestwo nie jest z tego świata. I dlatego mówi się ,ze ten świat jest światem oszustwa. Jak również Jezus nauczał, żeby poszukiwać prawdy bo prawda nas wyzwoli .

Szukanie dowodu na istnienie Boga w świecie oszustwa gdzie oszustwo uznawane jest za prawdę. Mające świadczyć o nieistnieniu prawdy ( w praktyce jej zaprzeczając). Jest czynnością podobną do prac Syzyfowych. Jednak można poszukiwać prawdy za pomocą Ducha św Ducha Prawdy dającego świadectwo prawdzie. To świadczenie Ducha św musi jednak polegać na czynnym oddawaniu mu tego co podlega naszemu osądowi a co nie jest zdolne dokonać tego osądu w prawdzie, ponieważ , jej nie zna. Bo to wiara w prawdziwość idei nadaje jej życie lub pozór życia. Tutaj pozór życia nadał idei syn Boga wierząc, ze coś może być oddzielne od Boga oraz przeciwstawić się miłości i mieć większą moc niż sam Bóg. Ponieważ jednak taka idea jest trudna do uwierzenia zatem powstała idea, że można przezwyciężyć syna Boga i jego uśmiercić. Czego symbolem i obrazem jest ten świat.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


So wrz 10, 2016 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dowód na istnienie Boga
chwat napisał(a):
Tak więc decyzja za lub przeciw Bogu została przez anioły podjęta w samym momencie ich zaistnienia...


To szatan od samego początku był szatanem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 10, 2016 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dowód na istnienie Boga
JedenPost napisał(a):
chwat napisał(a):
Aniołowie nie zbuntowali się później, bo zostali stworzeni poza czasem, tam nie ma później ani wcześniej. To tak na marginesie, wyklucza zmianę ich decyzji o zbuntowaniu się (nawrócenie szatana).


To wyklucza jakąkolwiek decyzję, także o buncie. Aniołowie "zbuntowani" są takimi stwarzani, to konsekwencja przyjęcia założenia o braku możliwości zmiany.

No masz rację, ten sposób mówienia, jest pewną metaforą.
Jeśli chciało by sie dzielić włos na czworo, to i samo stwarzanie jest niemożliwe, bo rozumuje etapami następstw, co zaprzecza wieczności. Trudno jest nam zrozumieć czas inaczej niż linearnie, jako wieczność, ale chyba nie jest to niemożliwe. Ja myślę, że wieczność nie wyklucza jednak istnienia wolnej decyzji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N wrz 11, 2016 0:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL