Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 55  Następna strona
 Dlaczego...? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego...?
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A dlaczego uwazacie podany przeze mnie tekst za nieobiektywny...?...Tylko dlatego, ze nie jest katolicki...?

Sama sobie udzieliłaś odpowiedzi

adaBRD napisał(a):
Kto, oprocz ksiezy doswiadczonych w ten sposob wie lepiej jak jest w KK...?

Własnie zdania księży doświadczonych brakuje w tym artykule - jedyny o. Oszajca.




No a ks. prof. Wieslaw Przyczyna nie liczy sie...?


So mar 18, 2017 15:13
Post Re: Dlaczego...?
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A dlaczego uwazacie podany przeze mnie tekst za nieobiektywny...?...Tylko dlatego, ze nie jest katolicki...?

Sama sobie udzieliłaś odpowiedzi

adaBRD napisał(a):
Kto, oprocz ksiezy doswiadczonych w ten sposob wie lepiej jak jest w KK...?

Własnie zdania księży doświadczonych brakuje w tym artykule - jedyny o. Oszajca.




Cytuj:
No a ks. prof. Wieslaw Przyczyna nie liczy sie...?

Przegapiłam :oops:


So mar 18, 2017 15:24
Post Re: Dlaczego...?
Liza napisał(a):
Do lekarza/podjęcia leczenia nie potrzeby zgody biskupa. Więcej - jeśli psychiatra zaleci zakonnikowi, by poszukał przyjaźni wśród świeckich - przełożeni zakonni to aprobują. To najlepsza terapia - przyjaciel, bo lekarz, czy psycholog są tylko do pomocy w porządkach siebie. Do tych porządków potrzeba bratniej duszy.

Ada - nie było żadnego ataku ad personam w stosunku do Ciebie. To są Twoje nieuporządkowane stany emocjonalne. Nie potrafisz rozeznawać tak prostych spraw, totalne zagubienie. Szufladkowanie leży w naturze ludzkiej i należy się przyglądać sobie jak podchodzimy do innych ludzi, jak ich oceniamy - przez jaki filtr (są dwa). Dostrzeżenie tej prawdy prowadzi dopiero do naprawy siebie.




A jakies referencje masz...?

Za kogo ty sie uwazasz, zeby wydawac opinie psychologiczne o uzytkownikach forum...?

To chyba ty masz jakis problem ze soba... jestes moze niespelnionym psychologiem...?

Zachowaj sobie takie opinie dla siebie, okay...?...To co robisz jest niezgodne z regulaminem...


So mar 18, 2017 15:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2741
Post Re: Dlaczego...?
Jeden ze znanych u nas ksiezy czesto odwoluje sie do znanej ze ST modlitwy w ktorej sa slowa "obys mi skutecznie blogoslawil i rozszerzyl granice moje". Chodzi o to, ze kazdy z nas ma swoje granice podobnie jak moze byc pelna filizanka, butelka, wiadro itd. Czytajac rozne wypowiedzi w tej dyskusji mam mieszane uczucia. No bo tak: z jednej strony balbym sie podkreslac wszystko co negatywne u ludzi lub organizacji bo balbym sie aby mnie kiedys nie odplacono tym samym. Z drugiej strony kazdy ma swoje granice, ktorych nie potrafi przekroczyc i to na prawde nie jego wina, ze ma takie poglady a nie inne.
Ale modlic sie o rozszerzenie granic mozna.


So mar 18, 2017 19:27
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego...?
Kael napisał(a):
A co do pieniedzy za sakramenty /.../ Uwazasz, ze sam sie zbuduje i utrzyma?

Ależ płać Kael, ile wejdzie!
Mam szczerą nadzieję, że będziesz w przyszłości oddawała, tak z połowę emerytury na ten, jak że szczytny cel.

A parafię ciężko utrzymać, to fakt... kucharki, sprzątaczki, apartamenty, piękne samochody...
Fakt, dużo pieniędzy. A że styl życie miły sercu, cóż... od biedowania to zakonnicy są, a nie "szlachta"!

Wiesz Kael, jak są tacy dobrzy, to szpitale by budowali, poradnie dla dzieci z wszelakimi chorobami itp, a nie kościoły!

I wiesz co Ci jeszcze powiem?
Gdyby tak faktycznie doszło do tej paruzji, to Chrystus pozwałby do sądu, ten wasz KRK!
;)

Małgosiaa napisał(a):
Czyli przyznajesz, że koniec edukacji na I Komunii św. Nie mam więcej pytań.

Niezbyt wyszukane obelgi, pozostaje powinszować.
Ale coś Ci powiem Małgosiaa: małe złośliwości są domeną małych ludzi...
Nie potrafisz jednego zdania wtrącić, aby nie zwymyślać rozmówcy.
Niby katechetka, a plujesz jadem jak żmija, to jak to z Tobą jest?

Małgosiaa napisał(a):
za mało modlimy się o dobrych, świętych kapłanów

To módl się więcej! Proste.


N mar 19, 2017 2:39
Post Re: Dlaczego...?
@Whispernight: tu gdzie jestem, place. 8% od moich podatkow. I moge wspoldecydowac na co ida.

Uwazasz, ze caly Kosciol rk jest do potepienia?
A ateisci wiedza lepiej i ... nic lepiej nie robia?
No bo przeciez te szpitale, te poradnie dla dzieci w Afryce czy innych biednych krajach to Whispernight osobiscie, temi recami...
Nie? A dlaczego? Bo tylko nad polskimi dziecmi rozpaczasz? Przeciez polskie panstwo zabiera na ten cel kupe twojej forsy a tu ciagle lekarza nie masz na kazde zawolanie!

Problemy Kosciola to Kosciol sam rozwiaze, kiedy katolicy sobie wreszcie uswiadomia, ze Kosciol to oni.
A ciebie musze rozczarowac: u Boga nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej. I beda rozliczeni takze niewierzacy: z kazdej szklanki wody, ktorej nie podali potrzebujacym.


N mar 19, 2017 8:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego...?
Whispernight napisał(a):
Niezbyt wyszukane obelgi, pozostaje powinszować.
Ale coś Ci powiem Małgosiaa: małe złośliwości są domeną małych ludzi...
Nie potrafisz jednego zdania wtrącić, aby nie zwymyślać rozmówcy.
Niby katechetka, a plujesz jadem jak żmija, to jak to z Tobą jest?

obelga
obraza słowna kierowana do drugiej osoby

http://sjp.pl/obelga
Najpierw zapoznaj się ze znaczeniem słów, które używasz, później porozmawiamy.
Whispernight napisał(a):
To módl się więcej! Proste.

Do czego to przypiąć? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałam, ale ze zrozumieniem. A za radę dziękuję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 19, 2017 9:41
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego...?
robaczek2 napisał(a):
Chodzi o to, ze kazdy z nas ma swoje granice podobnie jak moze byc pelna filizanka, butelka, wiadro itd.(...) Ale modlic sie o rozszerzenie granic mozna.

...przede wszystkim swoich (Lizy), bo widząc szerzej nie będziemy mówić tam, gdzie milczenie byłoby bardziej wskazane. Pisałam, że masz wyczucie i warto pochylić się nad tym co mimochodem podrzucasz? Jeszcze, gdybyś zechciał przed a nie po fakcie (marzy).


N mar 19, 2017 13:22
Post Re: Dlaczego...?
Płakać mi się chce, gdy czytam, jak osoba uznającą się za autorytet teologii, obrończynię wiary, wręcz świętą męczennicę plują jadem, manipulując wypowiedziami innych i obrażając mnie w perfidny sposób.
@Małgosiaa [...]
Twoja rozbuchana do granic absurdu pycha nie pozwala spojrzeć Ci na własną biedę i pochylić się nad najbliższymi. Wolisz roztaczać swój odór wypowiedzi upajając się jak Twoje słowa ranią i powoli zabijają innych.
@Małgosiaa
Jeśli jeszcze raz w jakikolwiek sposób: pośredni czy bezpośredni, wypowiesz się na temat mojego postu, mojej osoby, uznam to za stalking


Ostatnio edytowano N mar 19, 2017 17:23 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

offtop



N mar 19, 2017 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2741
Post Re: Dlaczego...?
Liza napisał(a):
...przede wszystkim swoich

Gorzej, gdy pojawi sie osobnik z ego bez granic.


N mar 19, 2017 13:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego...?
[...]

Gdybyś pytała, bo nie wiesz, nie rozumiesz, ok, ale Ty nie mając podstawowej wiedzy stawiasz się na pozycji znawcy, oczerniasz KK, więc nie dziw się, że wytykana Ci jest ignorancja.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano N mar 19, 2017 17:22 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

odp. na offtop



N mar 19, 2017 14:00
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego...?
Wracając do tematu.
Sporo dowiedziałam się o historii chrześcijaństwa z tego źródła:

Historia chrześcijaństwa, odc.1 - Początki chrześcijaństwa
https://www.youtube.com/watch?v=Bj7MCbeUXM0

Historia chrześcijaństwa, odc.2 - Katolicyzm. Nieoczekiwany triumf Rzymu
https://www.youtube.com/watch?v=tDsMLa6XRtg

Historia chrześcijaństwa, odc.3 - Prawosławie. Od imperium do imperium
https://www.youtube.com/watch?v=cAQxltJ1Vq4

Historia chrześcijaństwa, odc.4 - Reformacja. Jednostka wobec Boga
https://www.youtube.com/watch?v=kM_qIoIv4eo

Historia chrześcijaństwa, odc.5 - Protestantyzm
https://www.youtube.com/watch?v=Rs4q8djlQJE

Historia chrześcijaństwa, odc.6 - Bóg na ławie oskarżonych
https://www.youtube.com/watch?v=1CcBp-ZNSfY


N mar 19, 2017 14:04
Post Re: Dlaczego...?
Maria- Magdalena wlasny regulamin ustala? Na tym forum wypowiadac moze sie kazdy w kazdym temacie. A jesli autor sobie tego nie zyczy, to moze...nie pisac, albo forum opuscic.


N mar 19, 2017 14:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego...?
Maria-Magdalena napisał(a):
Jeśli jeszcze raz w jakikolwiek sposób: pośredni czy bezpośredni, wypowiesz się na temat mojego postu, mojej osoby, uznam to za stalking


Doprawdy dziecinada. :)

A jak ośmieli się złamać te Twoje samozwańczo ustalone na kolanie 5 min temu zasady forum to co?

Mieliśmy już na forum taką co to podobno chodziła do prawnika bo moderatorzy jej usuwali kolorki z postów (ponieważ dziesiątki użytych kolorków czyniły owe posty nieczytelnymi) – zamierzasz pójść w jej ślady i teraz zamiast "Wysoki Sądzie, bo oni mi usunęli kolorki" będzie "Wysoki Sądzie bo ona pośrednio bądź niepośrednio wypowiedziała się na temat mojego postu, mojej osoby, a przecież mówiłam jej że nie wolno" ?

Poza tym brak elementarnego obiektywizmu wręcz wylewa się z Ciebie w tej dyskusji – nie przypominam sobie byś zwracała uwagę na karygodne, ignoranckie zachowanie @wybranej rozciągające się od kradzieży własności intelektualnej, przez publikowanie oczywistych kłamstw (i brak jakiejkolwiek refleksji względem tego), po totalne ignorowanie czasu interlokutorów, którzy zmarnowali go na prostowanie bezmyślnie ukradzionych przez nią treści z Internetu. Doprawdy warto by zachować minimum choć uczciwości.


N mar 19, 2017 14:16
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego...?
Maria-Magdalena napisał(a):
Gdy Jezus głosił Dobrą Nowinę, nie było chrześcijan. Jedynie judaizm i poganie. Zatem dlaczego KRK uważa że tylko w tym nim jest zbawienie?
Przecież nie jest to prawdą. Zbawicielem jest Jezus Chrystus.
Czy nie jest tak jak głosi Pismo, że wszyscy, którzy wierzą w Jezusa mają życie wieczne?
Nie ma tam zapisu, że Ci co wierzą w KRK będą zbawieni?

Czy Bóg nie mówi dość jasno?


Wracajac do tematu, czy Maria- Magdalena dalej upiera sie przy tym, co napisala? Czy juz z youtuba wie, ze Kosciol jest nie tylko rzymskokatolicki?
Moze wie tez, ze nie w Kosciele jest zbawienie? Ale Kosciol ma pelnie srodkow zbawienia, a to naprawde nie jest to samo.
Cytuj:
KKK 868 Kościół jest "powszechny": głosi całość wiary; nosi w sobie pełnię środków zbawienia i rozdziela je; jest posłany do wszystkich narodów; zwraca się do wszystkich ludzi; obejmuje wszystkie czasy. "Kościół ze swej natury jest misyjny" (Sobór Watykański II, dekret Ad gentes, 2).

KKK 830 Słowo "powszechny" ("katolicki") oznacza "uniwersalny", czyli "cały" lub "zupełny". Kościół jest powszechny w podwójnym znaczeniu: Kościół jest powszechny, ponieważ jest w nim obecny Chrystus. "Tam gdzie jest Jezus Chrystus, tam jest Kościół powszechny" (Św. Ignacy Antiocheński, Epistula ad Smyrnaeos, 8, 2). Istnieje w nim pełnia Ciała Chrystusa zjednoczona z Głową (Por. Ef 1, 22-23). w wyniku czego Kościół otrzymuje od Niego "pełnię środków zbawienia" (Sobór Watykański II, dekret Ad gentes, 6). której On chciał mu udzielić: poprawne i pełne wyznanie wiary, integralne życie sakramentalne, posługa święceń w sukcesji apostolskiej. W tym podstawowym znaczeniu Kościół był już powszechny w dniu Pięćdziesiątnicy (Sobór Watykański II, dekret Ad gentes, 4. i taki będzie aż do dnia Paruzji.


Mysle, ze youtube moze byc pomoca dla ludzi wygodnych. Dla szukajacych prawdy to stanowczo zbyt malo. No i latwo ulec manipulacji polprawdami.


Co do Malgosiaa, to ona sama przeciez napisala, ze od ponad roku sie na katoliku nie udziela.
Ja na katolika nie zagladam, bo mi klimat nie odpowiada, ale tu offtopowo sie zrec o inne forum...

@Mario-Magdaleno, chcesz dyskutowac, czy walczyc o swoje przekonania, ktorych nabralas na bazie niedouczenia?


Ostatnio edytowano N mar 19, 2017 14:40 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N mar 19, 2017 14:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 55  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL