Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna strona
 Dlaczego...? 
Autor Wiadomość
Post Dlaczego...?
Gdy Jezus głosił Dobrą Nowinę, nie było chrześcijan. Jedynie judaizm i poganie. Zatem dlaczego KRK uważa że tylko w tym nim jest zbawienie?
Przecież nie jest to prawdą. Zbawicielem jest Jezus Chrystus.
Czy nie jest tak jak głosi Pismo, że wszyscy, którzy wierzą w Jezusa mają życie wieczne?
Nie ma tam zapisu, że Ci co wierzą w KRK będą zbawieni?

Czy Bóg nie mówi dość jasno?


N paź 30, 2016 0:59
Post Re: Dlaczego...?
Ile Kościołów wg. Ciebie założył Chrystus?


N paź 30, 2016 7:48
Post Re: Dlaczego...?
Wiara to nie tylko przekonanie ze Bog istnieje.
Wiara to ciagla nauka jak zyc zgodnie z nauczaniem Jezusa a zadaniem Kosciola jest ta nauke przekazywac wszystkim w kolejnych pokoleniach i na kazdym etapie zycia i wiary.
Nikt z nas nie urodzil sie z ta wiedza a wybor Kosciola mozna by porownac z wyborem uczelni, bo kazda reprezentuje inny poziom nauczania od ktorego zaleza rezultaty nauki.
Niektorzy sadza ze poziom nauczania jest dla nich za wysoki i odchodza do innej uczelni o nizszym poziomie nauczania, inni znow poziom nauczania osadzaja na podstawie wiedzy najslabszych uczniow i tez szukaja innych uczelni nie zastanawiajac sie na koncowym rezultacie nauki.


N paź 30, 2016 8:10
Post Re: Dlaczego...?
Maria-Magdalena napisał(a):
Gdy Jezus głosił Dobrą Nowinę, nie było chrześcijan. Jedynie judaizm i poganie. Zatem dlaczego KRK uważa że tylko w tym nim jest zbawienie?
Przecież nie jest to prawdą. Zbawicielem jest Jezus Chrystus.
Czy nie jest tak jak głosi Pismo, że wszyscy, którzy wierzą w Jezusa mają życie wieczne?
Nie ma tam zapisu, że Ci co wierzą w KRK będą zbawieni?

Czy Bóg nie mówi dość jasno?

Na takiej tezie opiera się protestantyzm. Ale to samo Pismo daje apostołowi Piotrowi władze o której zapominają protestanci.


N paź 30, 2016 9:06
Post Re: Dlaczego...?
Coroner napisał(a):
Maria-Magdalena napisał(a):
Gdy Jezus głosił Dobrą Nowinę, nie było chrześcijan. Jedynie judaizm i poganie. Zatem dlaczego KRK uważa że tylko w tym nim jest zbawienie?
Przecież nie jest to prawdą. Zbawicielem jest Jezus Chrystus.
Czy nie jest tak jak głosi Pismo, że wszyscy, którzy wierzą w Jezusa mają życie wieczne?
Nie ma tam zapisu, że Ci co wierzą w KRK będą zbawieni?

Czy Bóg nie mówi dość jasno?

Cytuj:
Na takiej tezie opiera się protestantyzm. Ale to samo Pismo daje apostołowi Piotrowi władze o której zapominają protestanci.

I bazując na tym samym Piśmie, prawosławie mieni się jedynym spadkobiercą św Piotra.....


N paź 30, 2016 10:19

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dlaczego...?
Maria-Magdalena napisał(a):
Gdy Jezus głosił Dobrą Nowinę, nie było chrześcijan. Jedynie judaizm i poganie. Zatem dlaczego KRK uważa że tylko w tym nim jest zbawienie?
To nieprawda. KRK tak nie uważa. Natomiast słowa te są prawdziwe odnośnie KK.
Cytuj:
Przecież nie jest to prawdą. Zbawicielem jest Jezus Chrystus.
A Kościół to Ciało CHrystusa. Właśnie dlatego.
Cytuj:
Czy nie jest tak jak głosi Pismo, że wszyscy, którzy wierzą w Jezusa mają życie wieczne?
Naprawdę?
Jk 2:19 bt5 "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą."
Cytuj:
Czy Bóg nie mówi dość jasno?

Zupełnie jasno:
Łk 10:16 bt5 "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał."
Ga 1:8-9 bt5 "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!"

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 30, 2016 11:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Dlaczego...?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ile Kościołów wg. Ciebie założył Chrystus?

W sensie religii, żadnego!
W sensie wiary, tylko jeden, i z pewnością nie jest to Kościół Rzymsko katolicki!

Coroner napisał(a):
Ale to samo Pismo daje apostołowi Piotrowi władze o której zapominają protestanci.

A to jest już najzwyklejsza manipulacja.
Po pierwsze, prymat biskupa Rzymu jest nadany przez władzę Cesarza, a nie przez Jezusa.
A po drugie, sam Piotr Apostoł, nigdy nie był w Rzymie. Nigdy!
Bo:
Franciszkanie archeolodzy w książce Gli Scavi Del Dominus Flevit z 1958r, udokumentowali znalezisko ossariów na terenie klasztoru w Jerozolimie, na Górze Oliwnej, gdzie na jednym z nich był Aramejski napis, "Simon bar Jona"!
A co do kości Św Piotra w Rzymie, to w 1968 roku wyciekły wyniki badań nad kośćmi, a owe należały do kobiety.

Innymi słowy, nie istnieją żadne dowody Biblijne, że Piotr był w Rzymie, ani żadne inne naukowe dowody, a jedynie "dowody" to tzw "Tradycja KRK", która swoją drogą, jest absolutnie niebiblijna!

Ale oczywiście wierni mają to w d...., bo jak wiadomo, zostali "nauczani", co jest Biblijne a co nie jest.

Wszystko w temacie.

***

Takie oto wytwory mamią ludzi, jak dla przykładu: UNAM SANCTAM
Gdzie napisano, że: "posłuszeństwo Biskupowi Rzymu jest konieczne do osiągnięcia zbawienia".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unam_Sanctam
:badgrin:

Tja, jaaaasne, pozostaje powinszować.

Co mnie bardzo bawi, Papież Bonifacy VIII został sportretowany w Boskiej komedii Dantego, gdzie poeta nazywa go księciem nowożytnych faryzeuszy i wyznacza mu miejsce w jednym z najniższych kręgów piekła, gdzie przebywać ma razem z innymi świętokupcami.


N paź 30, 2016 11:50

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dlaczego...?
Whispernight napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ile Kościołów wg. Ciebie założył Chrystus?

W sensie religii, żadnego!
Jaaasne. Według Ciebie Kościół sfałszował Listy Apostolskie, w których organizacja Kościoła jest opisana?
W sensie wiary, tylko jeden, i z pewnością nie jest to Kościół Rzymsko katolicki![/quote]Aha, "z pewnością". Co za "powalający" argument :mrgreen:

Cytuj:
Coroner napisał(a):
Ale to samo Pismo daje apostołowi Piotrowi władze o której zapominają protestanci.

A to jest już najzwyklejsza manipulacja.
Po pierwsze, prymat biskupa Rzymu jest nadany przez władzę Cesarza, a nie przez Jezusa.
Jaasne. To wszak cesarz powiedział "Paś owce moje" oraz "Ty jesteś Petrus i na tej Petra zbuduję Kościół" ;)
Cytuj:
A po drugie, sam Piotr Apostoł, nigdy nie był w Rzymie. Nigdy!

Gdyby nie był, nie stałoby się nic szczególnego – urząd papieski nie zależy od miasta, w którym jest sprawowany.
Ale to jedynie na marginesie – mamy niezbite dowody, iż Piotr nie tylko nauczał w Rzymie, ale tam także zmarł śmiercią męczeńską.
Tertulian (ur. 155) pisał o Wiecznym Mieście: „Tu Piotr upodobnił się w męce do Pana, tu Paweł został ukoronowany śmiercią…” (Preskrypcja przeciw heretykom). W dziele Przeciw Marcjonowi napisał: „(…) nawet Rzymianie mówią podobnie. A przecież i Piotr i Paweł zostawili im Ewangelię opieczętowaną nawet krwią własną”.
W jeszcze innym dziele Tertuliana znajduje się następujący fragment: „Czytamy w Żywotach Cezarów, że Neron był pierwszy, który powstającą w Rzymie wiarę zdusił we krwi. Wtedy Piotr rzeczywiście opasany przez innego został przybity do krzyża” (Lekarstwo na ukłucie skorpiona).
Także dużo wcześniejszy autor, św. Ireneusz (ur. 130–140) pisał: „gdy Piotr i Paweł głosili w Rzymie, gdzie założyli fundamenty Kościoła” (Przeciw heretykom).
Są oczywiście i świadectwa późniejsze, jak choćby św.Hieronima ze Strydonu (331–420):
„Gdyby Piotr pozostał w Antiochii, i stamtąd do końca swego życia całym Kościołem zarządzał nie przenosząc tych rządów gdzie indziej, Antiochia otrzymałaby w spadku po Piotrze nie tylko swoje biskupstwo, ale i zwierzchnictwo nad całym Kościołem. Ponieważ jednak Piotr Antiochię opuścił i zostawił swego następcę biskupa jedynie w Antiochii, a władzę głowy Kościoła zatrzymał nadal przy sobie i przeniósł się do Rzymu, tu założył stolicę biskupią i na tej stolicy aż do swej śmierci sprawował rządy głowy Kościoła, więc ze śmiercią Piotra stolica Biskupa Rzymskiego stała się prawną dziedziczką władzy Piotrowej nad całym Kościołem”.
Obecność i śmierć męczeńską Piotra w Rzymie poddano w wątpliwość dopiero w wieku XIV (uczynił to Marsilius z Padwy w dziele Defensor pacis w roku 1326)

Cytuj:
Franciszkanie archeolodzy w książce Gli Scavi Del Dominus Flevit z 1958r, udokumentowali znalezisko ossariów na terenie klasztoru w Jerozolimie, na Górze Oliwnej, gdzie na jednym z nich był Aramejski napis, "Simon bar Jona"!
Mnie też nie ma w Gdyni - bo na jednym z grobowców rodzinnych w Gdańsku stoi, że facet nazywał się Marek, a jego ojciec Jerzy. Bo, jak wiadomo, może być tylko jeden Marek syn Jerzego ("Simon bar Jona" znaczy "Szymon syn Jony") :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
A co do kości Św Piotra w Rzymie, to w 1968 roku wyciekły wyniki badań nad kośćmi, a owe należały do kobiety.
Aha, "wyciekły". Ciekawe skąd dokąd :mrgreen:
Źródła oczywiście nie podasz żadnego?
Cytuj:
Innymi słowy, nie istnieją żadne dowody Biblijne, że Piotr był w Rzymie, ani żadne inne naukowe dowody, a jedynie "dowody" to tzw "Tradycja KRK", która swoją drogą, jest absolutnie niebiblijna!
Innymi słowy, opowiadasz bzdury wyczytane gdzieś w zborowej broszurce (w dodatku pisanej przez dyletanta).

Cytuj:
Ale oczywiście wierni mają to w d...., bo jak wiadomo, zostali "nauczani", co jest Biblijne a co nie jest.

Wszystko w temacie.
Jak widać, Ty zostałeś mocno "nauczony". Szkoda że niedokładnie...

Cytuj:
Takie oto wytwory mamią ludzi, jak dla przykładu: UNAM SANCTAM
Gdzie napisano, że: "posłuszeństwo Biskupowi Rzymu jest konieczne do osiągnięcia zbawienia".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unam_Sanctam
:badgrin:

Łk 10:16 bt5 "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał."
Hbr 13:17 bt5 "Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. Niech to czynią z radością, a nie wzdychając, bo to nie byłoby z korzyścią dla was."

Cytuj:
Co mnie bardzo bawi, Papież Bonifacy VIII został sportretowany w Boskiej komedii Dantego, gdzie poeta nazywa go księciem nowożytnych faryzeuszy i wyznacza mu miejsce w jednym z najniższych kręgów piekła, gdzie przebywać ma razem z innymi świętokupcami.
Więc wiemy, że Dante nie lubił konkretnego papieża.
Wynika coś z tego dla naszej rozmowy? :o

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 30, 2016 12:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Dlaczego...?
Cytuj:
Gdy Jezus głosił Dobrą Nowinę, nie było chrześcijan. Jedynie judaizm i poganie.


Magdaleno, pierwsi chrzescijanie to byli właśnie ci którzy słuchali nauki Jezusa, ci którzy poszli za nim. Następnie Chrystus ustanawia Kościół.

Cytuj:
Zatem dlaczego KRK uważa że tylko w tym nim jest zbawienie?


KRK posiada pełnię sakramentów, prawdę wiary i Tradycji potrzebną do zbawienia.

Cytuj:
Przecież nie jest to prawdą. Zbawicielem jest Jezus Chrystus.


Ale Chrystus ustanawia Kościół. I człowiek ma być zbawiony poprzez przynależność do Kościoła. Gdyby to nie było potrzebne, to Chrystus nie powiedziałby takich słów -

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.


Cytuj:
Czy nie jest tak jak głosi Pismo, że wszyscy, którzy wierzą w Jezusa mają życie wieczne?
Nie ma tam zapisu, że Ci co wierzą w KRK będą zbawieni?


Tutaj nie chodzi o sprawę wiary w KRK, ale kwestię wiary iż w KRK i tylko w KRK jest Chrystus prawdziwie - ukryty w ten niezwykły sposób w Hostii. I także iż poprzez sakramenty uzyskuje się życie wieczne, oczywiście sakramenty przyjmowane z wiarą. Odrzucając wiarę w to iż Chrystus jest realnie obecny w hostii, odrzucając całą bogatą Tradycję Kościoła Katolickiego, odrzucając moc sakramentów, a spowiedź jest także potężnym egzorcyzmem, wtedy człowiek pozbawia siebie tego co najbardziej istotne, odzierając siebie z największej wartości wiary, wyrzekając się tej najcenniejszej perły. I w jakim celu?

Chrystus powiedział - Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem, a jest on najbardziej prawdziwie w KRK.


N paź 30, 2016 17:38
Post Re: Dlaczego...?
Cytuj:
Tutaj nie chodzi o sprawę wiary w KRK, ale kwestię wiary iż w KRK i tylko w KRK jest Chrystus prawdziwie - ukryty w ten niezwykły sposób w Hostii. I także iż poprzez sakramenty uzyskuje się życie wieczne, oczywiście sakramenty przyjmowane z wiarą. Odrzucając wiarę w to iż Chrystus jest realnie obecny w hostii, odrzucając całą bogatą Tradycję Kościoła Katolickiego, odrzucając moc sakramentów, a spowiedź jest także potężnym egzorcyzmem, wtedy człowiek pozbawia siebie tego co najbardziej istotne, odzierając siebie z największej wartości wiary, wyrzekając się tej najcenniejszej perły. I w jakim celu?

Chrystus powiedział - Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem, a jest on najbardziej prawdziwie w KRK.

Bo w kościele prawosławnym nie ma prawdziwego Chrystusa w przeistoczeniu i brak Go w przyjmowanej Komunii pod postacią chleba i wina......


N paź 30, 2016 19:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dlaczego...?
Alus napisał(a):
Bo w kościele prawosławnym nie ma prawdziwego Chrystusa w przeistoczeniu i brak Go w przyjmowanej Komunii pod postacią chleba i wina......


Ciekawa teza. Slyszałem jednak, że KRK zezwala katolikom (oczywiście tylko w wyjątkowych sytuacjach) przyjmowanie prawosławnej eucharystii.

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/478348.Cz ... wowanych-w

PS : W Kościele Prawosławnym.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N paź 30, 2016 19:52
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego...?
bert04 napisał(a):
Alus napisał(a):
Bo w kościele prawosławnym nie ma prawdziwego Chrystusa w przeistoczeniu i brak Go w przyjmowanej Komunii pod postacią chleba i wina......


Ciekawa teza. Slyszałem jednak, że KRK zezwala katolikom (oczywiście tylko w wyjątkowych sytuacjach) przyjmowanie prawosławnej eucharystii.

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/478348.Cz ... wowanych-w

PS : W Kościele Prawosławnym.

Nie teza :) - kontra do twierdzenia equuleusa tylko w KRK jest Chrystus prawdziwie.


N paź 30, 2016 19:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dlaczego...?
Sorry, czytnik ironii mi wysiadł.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N paź 30, 2016 20:02
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego...?
Alus napisał(a):
Bo w kościele prawosławnym nie ma prawdziwego Chrystusa w przeistoczeniu i brak Go w przyjmowanej Komunii pod postacią chleba i wina......


W takim razie dlaczego odłączyli się od KRK? Prawosławni są schizmatykami, a nie heretykami jak Protestanci. I kolejna rzecz - a jeśli Chrystus przychodzi tylko na słowa kapłana Kościoła Katolickiego, podczas przeistoczenia dokonanego tylko na mszy w KK? Istnieją niewielkie różnice w pojmowaniu przeistoczenia u prawosławnych.

W Kościele katolickim i Kościele prawosławnym wierzymy, że w Eucharystii chleb i wino stają się rzeczywiście i trwale Ciałem i Krwią Chrystusa. Podczas jednak, gdy Kościół katolicki naucza, że dzieje się to dzięki transsubstancjacji, czyli przeistoczeniu, Kościół prawosławny głosi, że nie należy wnikać w sposób owej przemiany, a jedynie przyjąć ją z wiarą jako cud.


bert04 napisał(a):
Slyszałem jednak, że KRK zezwala katolikom (oczywiście tylko w wyjątkowych sytuacjach) przyjmowanie prawosławnej eucharystii.


KRK być może zezwala, ale prawosławie nie zgadza się na to.

W Kościele prawosławnym zasady te są jeszcze bardziej restrykcyjne: duchowni prawosławni nie udzielają sakramentów wiernym nieprawosławnym, zaś wiernym prawosławnym nie wolno przystępować do sakramentów w żadnym innym Kościele. To sprawia, że katolicka otwartość na prawosławie pozostaje czysto teoretyczna, musiałaby bowiem łamać zasady Kościoła prawosławnego.

Alus napisał(a):
Nie teza :) - kontra do twierdzenia equuleusa tylko w KRK jest Chrystus prawdziwie.


A nie jest tak? Czyż to nie jest prawdziwy Kościół Chrystusowy? Ustanowiony przez samego Jezusa Chrystusa?


N paź 30, 2016 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Dlaczego...?
@eq

Tak i dlatego w KRK jest pełnia prawdy. Ale nie wyłączność. Twoje "tylko" oznaczałoby, że nie ma różnicy między Cerkwią a zborami. Zaprzeczałoby też uznawaniu sakramentu chrztu poza KRK.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N paź 30, 2016 20:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL