Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Czy kreatyna to grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 15, 2016 1:06
Posty: 1
Post Czy kreatyna to grzech?
Cześć wszystkim, jako, iż rozpocząłem swoją przygodę z siłownią, mam dwa krótkie pytania.

1. Czy wspomaganie się kreatyną, to grzech?

2. Czy odżywki [...], które są właściwie kaloriami w proszku, to grzech?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

[usunięta nazwa - s33]


Wt lis 15, 2016 1:10
Zobacz profil
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
ehh napisał(a):
Cześć wszystkim, jako, iż rozpocząłem swoją przygodę z siłownią, mam dwa krótkie pytania.

1. Czy wspomaganie się kreatyną, to grzech?

2. Czy odżywki typu Gainer, które są właściwie kaloriami w proszku, to grzech?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.


Swiadome trucie sie tak, jest grzechem.


Wt lis 15, 2016 4:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
sapper napisał(a):
ehh napisał(a):
Cześć wszystkim, jako, iż rozpocząłem swoją przygodę z siłownią, mam dwa krótkie pytania.

1. Czy wspomaganie się kreatyną, to grzech?

2. Czy odżywki typu Gainer, które są właściwie kaloriami w proszku, to grzech?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.


Swiadome trucie sie tak, jest grzechem.

Czyli palenie tytoniu i spożywanie alkoholu też jest grzechem?

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Wt lis 15, 2016 7:05
Zobacz profil
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
Jest.

A kreatyna wymaga kontrolowanego przyjmowania. Np tylko wtedy kiedy sie robi trening. Inaczej sa skutki unoczne od problemow z nerkami po nadcisnienie ktore zawsze jest szkodliwe.

Jesli jestes mlody to nie pchaj tego w siebie, zeby przyspieszyc wzrost miesni tylko trenuj dla zdrowia i pod kontrola.
Jesli nie bedziesz uwazal, to kontuzje cie wykoncza


Wt lis 15, 2016 7:47
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
Nie bierz tego, staraj się wyrzeźbić swoją sylwetkę w naturalny sposób, i stosuj naturalną dietę, opartą na normalnych i naturalnych produktach, a nie jakieś prochy i wspomagacze. Naprawdę podobają Ci się te ''bycze karki'' i napompowane bicepsy? W pewnym punkcie to zaczyna wyglądać nieestetycznie. Postaraj się zdobyć sylwetkę jak w greckich posągach.


Wt lis 15, 2016 20:03

Dołączył(a): Wt sty 03, 2017 3:25
Posty: 14
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
Jako osoba zainteresowana tematem w swoim czasie, zasmiałem się. Chyba nie wiecie o czym mówicie.

Kreatyna to przecież żaden steryd.. ona powoduje dużą retencję (zatrzymywanie się) wody w włóknach mięsniowych, przez co po używaniu trochę schodzi, nie tylko tyle co mówią że schodzi. Chociaż mój znajomy np. polecał i tak.

Co do kalorii w proszku, sam piłem oliwę z oliwek wielokrotnie żeby więcej kalorii mieć, gdy jestem głodny dolewam więcej tłuszczu, itp, itd. To nic złego, no chyba że z tym przesadzasz, katowanie ciała to oczywiscie grzech.

Co innego rozwijanie swojego ciała, co innego nadwyrężanie go. Myslę, że musisz też zauważyć co się podoba Twojemu ciału a co nie. Kazde jest piękne i wyjątkowe, jest swoistego rodzaju darem. Ono podpowiada czy dana praktyka jest dobra czy nie często, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy pojawia się mnóstwo nowych rzeczy.

Zastanowiłbym się raczej własnie nad celem/motywacją prowadzącą Cię tworzenia takiego ciała, może w tym widzisz cos złego i stąd rodzą się w Tobie obawy?


Wt sty 03, 2017 5:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 01, 2014 5:10
Posty: 24
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
uważam że jest to grzech, gdyż jest to nienaturalny środek, który w jakimś stopniu niszczy ciało


Śr sty 18, 2017 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
To ciekawe, co mówisz, bo tak się składa, że kreatyna to środek naturalny, który normalnie występuje w organizmie człowieka i na który istnieje określone zapotrzebowanie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 18, 2017 17:41
Zobacz profil
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
kama10 napisał(a):
uważam że jest to grzech, gdyż jest to nienaturalny środek, który w jakimś stopniu niszczy ciało


Nie niszczy raczej ciała w jakiś konkretnie niebezpieczny sposób. Chyba że przedawkujesz to być może objawi jakieś skutki uboczne. Ale co najwyżej możesz dostać pryszcze lub podwyższy Ci ciśnienie. Podobnie jak masz magnez, wapń czy witaminy w formie pastylek i możesz to przyjmować, to w taki sposób również przyjmuje się kreatynę którą Twój organizm także produkuje w sposób naturalny.

Mój poprzedni post rzeczywiście jest wynikiem braku orientacji w tej kwestii, ale po zasięgnięciu info w sieci dowiesz się iż to nie jest jakiś szczególnie niebezpieczny środek. Pozostaje pytanie czy zaczynając od kreatyny nie skończysz na sterydach, bo budowanie sylwetki na siłowni może przeobrazić się w coś uzależniającego.

A kreatyna sama w sobie grzechem nie jest, tak jak również grzechem nie jest kokaina sama w sobie, ale używanie jej i niszczenie siebie samego i własnego życia, to już jest grzechem.


Śr sty 18, 2017 19:11
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
maskci napisał(a):
ona powoduje dużą retencję (zatrzymywanie się) wody w włóknach mięsniowych,
Od drugiej osoby to słyszę, ale nie widzę źródeł tej rewelacji. Kreatyna magazynuje energię. Podobnie jak ATP - poprzez fosforylację. Działa poprzez przeniesienie swojego fosforanu na ATP.


Cz sty 19, 2017 10:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
ehh napisał(a):
Cześć wszystkim, jako, iż rozpocząłem swoją przygodę z siłownią, mam dwa krótkie pytania.

1. Czy wspomaganie się kreatyną, to grzech?

2. Czy odżywki [...], które są właściwie kaloriami w proszku, to grzech?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

[usunięta nazwa - s33]


No bez przesady, naprawdę. Kreatyna jest składnikiem naturalnie występującym w mięśniach szkieletowych. Dla szczupłego, 70-kilogramowego mężczyzny ilość kreatyny w organizmie szacuje się na około 120 g. Związek ten nie znajduje się na liście substacji dopingujących WADA (World Anti-Doping Agency) http://www.trecnutrition.com/wiadomosci/pokaz/Kreatyna-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec

A odżywki to przecież suplementy diety, jeżeli masz niedobór białka w organiźmie to co za różnica czy dostarczysz ją sobie jedząc twaróg czy pijąc szejka białkowego?

Używanie rzeczy nie mających negatywnego wpływu na nasze ciało nawet się o grzech nie otarło, więc bądź spokojny/a.


Wt maja 30, 2017 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Czy kreatyna to grzech?
Kreatyna ok. Ale nie jedz margaryny bo to środek sztuczny i szkodliwy.


Cz wrz 14, 2017 19:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL