Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Narodzenie na nowo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Narodzenie na nowo
Adam Szustak opowiada że 16 maka 2009 roku przeżył modlitwę nad sobą, która odmieniła jego życie. A u mnie wciąż po staremu i nie widzę szansy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 15, 2016 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Narodzenie na nowo
W dziale ,, sam wymyśl temat" opisywaliśmy jak zżebrałem o Boże miłosierdzie. Ludzie, których prosiłem modlili się za mnie koronką do miłosierdzia Bożego. Nie wiem, czy jesteś na tyle zdesperowani, żeby spróbować tej ,metody. Mnie bardzo pomogło.


Cz gru 15, 2016 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Narodzenie na nowo
Trzeba uważać, żeby nie podchodzić do tego magicznie.
Nowe Narodzenie wcale nie oznacza, że nagle np. znikną wszelkie wątpliwości w wierze.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 16, 2016 1:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Narodzenie na nowo
Wiem, że nie znikną pokusy, ale by przynajmniej już tym pokusom nie ulegać

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 16, 2016 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Narodzenie na nowo
Andy72 napisał(a):
Wiem, że nie znikną pokusy, ale by przynajmniej już tym pokusom nie ulegać
Nie ma tak łatwo - to nie na tym polega. Paweł był nowonarodzony, a pisał:
Rz 7:14-25 bt5 "(14) Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe. A ja jestem cielesny, zaprzedany w niewolę grzechu. (15) Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę to właśnie czynię. (16) Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre. (17) A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech. (18) Jestem bowiem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać – nie. (19) Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię właśnie zło, którego nie chcę. (20) Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka. (21) A zatem stwierdzam w sobie to prawo, że gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło. (22) Albowiem wewnętrzny człowiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym. (23) W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i bierze mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach. (24) Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała, [co wiedzie ku] tej śmierci? (25) Dzięki niech będą Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc umysłem służę Prawu Bożemu, ciałem zaś – prawu grzechu."

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 16, 2016 19:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Narodzenie na nowo
To co u mnie będzie znaczyło "narodzenie na nowo", święci miewali wielkie pokusy, opierali się do krwi, Ja wcale nie opieram się grzechom nieczystym. Biorę leki, których objawem ubocznym jest wycinanie libido, więc te grzechy nie sprawiają przyjemności. Można by pomyśleć że ten rodzaj pokus już będzie nie dla mnie z powodu chemicznej kastracji. Ale pokusy są, i żeby coś poczuć są gorsze, mocniejsze wyobrażenia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 16, 2016 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Narodzenie na nowo
Nie będzie znaczyło że nie będziez upadał - tylko że będziesz się podnosił.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 16, 2016 20:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Narodzenie na nowo
No i z tym jest kłopot bo mam problemy ze spowiedzią. Nie chciałbym czytać z kartki ale boję się że spowiedź może być nieważna.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 16, 2016 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Narodzenie na nowo
Andy72 napisał(a):
No i z tym jest kłopot bo mam problemy ze spowiedzią. Nie chciałbym czytać z kartki ale boję się że spowiedź może być nieważna.
Bo masz niewłaściwy, jurydyczny obraz Boga. Oraz jurydyczny obraz spowiedzi.
I nad tym warto popracować - Spowiedź to przede wszystkim spotkanie z wybaczającym, do szaleństwa zakochanym w Tobie Chrystusem, a nie akt formalno-prawny. Bóg i tak zna Twoje grzechy, On chce spotkac Twoją skruchę.

Aha, oczywiście "nowonarodzony" jesteś już od momentu Chrztu Świętego, a nie jakiejś modlitwy wstawienniczej (która - przyjęta w sposób chrześcijański, a nie magiczny - może być czymś wspaniałym, ale nie jest Nowym Narodzeniem).
Problem w tym, by odkryć w sobie tożsamość Dziecka Bożego.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So gru 17, 2016 2:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL