Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy granie w gry to Grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 01, 2016 17:22
Posty: 3
Post Czy granie w gry to Grzech?
Witam, mam pytanie. Mam 14 lat, gram w gry, jestem ministrantem i jestem wierzący. Lubię sobie pograć w CS. Jest to gra typu strzelanka, jednak nie gram w niej aby wyzywać innych i szerzyć nienawiść. Jest to również gra zespołowa i wymaga zastosowania logicznego myślenia oraz refleksu i to właśnie na tych sferach skupiam się grając w tą grę. Lubię w niej układać taktyki i rozgryzać co w danej rundzie zrobi przeciwnik. Zabijając postać na ekranie(choć wolę na to mówić "zdobywać fraga") nie czuję w środku czegoś na wzór: "A masz ty ***** itd... Poprostu myślę: byłem szybszy i sprytniejszy, więc go pokonałem.
Moim pytaniem jest czy jest to grzech ciężki? Dodam, że też przeznaczam właściwy czas na naukę (średnia 5.40 w I gimnazjum), nie zaniedbuje swoich obowiązków, czasami czytam Biblię(aktualnie czekam na Stary Testament) oraz chodzę często do kościoła. Może ktoś jeszcze powie, że niszczy to twoją psychikę i stajesz się agresywny. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że trudno wyprowadzić mnie z równowagi, a nauczyciele mówią mi, że jestem naprawdę jednym z lepszych i najspokojniejszych uczniów.

Pozdrawiam i szczerze dziękuję za odpowiedź. :D


N gru 25, 2016 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy granie w gry to Grzech?
Była kiedyś gra DukeNukem pełna okrucieństwa. Jak piszesz ta nie jest taka, a nawet w szachach się "zabija", choć gry nie widziałem, co sądzą o niej Twoi Rodzice?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N gru 25, 2016 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2016 17:22
Posty: 3
Post Re: Czy granie w gry to Grzech?
Wiedzą jaki jestem i nie zabraniają mi w nią grać. Wychodzą z założenia, że wszystko jest dla ludzi jeśli nie jest nadużywane. Z resztą tak samo podpowiada mi sumienie co do tej sprawy.

PS. Fajnie to pokazałeś na szachach. Z tym, że tam są pionki a tu modele tekstur i tylko tak je traktuje, jako zwykłe modele tekstur. Nie pałam do nich nienawiścią(a przecież nawet w Futbolu może dojść do wyzwisk, nienawiści oraz małych przepychanek i bijatyk)


N gru 25, 2016 22:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy granie w gry to Grzech?
Granie w gry to nie jest żaden grzech.

Generalnie jednak od oceniania, co jest grzechem, a co nie, to jest ksiądz w konfesjonale.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N gru 25, 2016 22:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL