Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy św. Jan był obecny? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To, że czegoś nie rozumiesz to nie znaczy jeszcze, że to nie ma sensu.
A to o czym? Czego "nie rozumiem"?
Chyba że masz na myśli siebie - tak, rzeczywiście Cię nie rozumiem. ALe i nie pragnę tego za bardzo ;)
Cytuj:
To jest typowe myślenie ekspertów.
Choć nie jestem ekspertem, to musze powiedzieć, że używanie słowa "ekspert" jako... zarzutu jest dość zabawne. Taka gloryfikacja nieuctwa...

Nie odpowiedziałeś na pytanie o zmianę wiadomości rozpoczynającej wątek...

Żeby nie było niejasności, odpowiadam na pytanie wątku: jeśli pisząc o "Janie" masz na myśli Jana Apostoła, to jak najbardziej był obecny.
I co w żaden sposób nie udowadnia Twoich tez na temat obecności Judasza.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 05, 2017 13:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Widzisz Marek, nie możesz mnie zrozumieć, bo dość dawno uznałeś mnie za wariata, więc nie czytasz po to żeby mnie zrozumieć. Doradzałeś niedawno innym, żeby ze mną nie dyskutowali, bo to napędza moje urojenia. Widzę, że twoja rada dotyczy innych ale Ciebie samego to już nie.


N lut 05, 2017 13:15
Zobacz profil
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
krzysiekniepieklo, przystopuj z takimi komentarzami, bo i ten temat zostanie zamknięty.


N lut 05, 2017 13:26
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
krzysiekniepieklo Twoja próba udowodnienia za wszelką cenę, że każdy może przystępować do komunii bez żadnych warunków jest chorobliwa. Nie słuchasz innych, nie interesują cię argumenty sprzeczne z Twoją teorią, Biblią nie da się uzasadnić Twoich poglądów.


N lut 05, 2017 18:55

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
moja odpowiedź dla kacperka29 została ocenzurowana i wyrzucona do kosza ponieważ odnosiła się do zamkniętych tematów.


Pn lut 06, 2017 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Marek napisał;

Żeby nie było niejasności, odpowiadam na pytanie wątku: jeśli pisząc o "Janie" masz na myśli Jana Apostoła, to jak najbardziej był obecny.
I co w żaden sposób nie udowadnia Twoich tez na temat obecności Judasza.

Stosując twoje standardy dowodowe dotyczące Judasza, to nie da się udowodnić, że Jan był obecny. Żaden Ewangelista nie pisze, że podczas Komunii był obecny.


N lut 12, 2017 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Krzysztofie, wszystko w tym temacie zostało już powiedziane.
Naprawdę nie chce mi się teraz Ci udowadniać, że Ewangelia mówi explicite o opuszczeniu wieczernika przez Judasza, a NIE mówi o opuszczeniu Ostatniej Wieczerzy przez Jana.

Albo że w Ewangelii wg Mateusza czytamy, że kiedy Jezus z uczniami wyszli z Wieczernika i poszli do Getsemani, to byli tam "synowie Zebedeusza" (Mt 26,37) -czyli Jakub i Jan. Jeszcze dokładniej pisze o tym Marek, wymieniając wprost imię Jana "Wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i począł drżeć oraz odczuwać trwogę"/Mk 14,33/

Wątek moim zdaniem do zamknięcia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 12, 2017 11:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
A czy Ewangelia mówi, że Judasz wyszedł przed Komunią. Jan pisze, ż e jak Judasz wychodził to była ciemna noc, więc to było długo po rozpoczęciu wieczerzy.


N lut 12, 2017 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Strzyżone- golone.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 12, 2017 12:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Marek, czy potrafisz udowodnić, że Judasza nie było podczas komunii? - jeśli nie to znaczy, że to jest tylko konfabulacja. Bóg mówi - wierzcie. Szatan mówi - wiara to głópstwo i lepiej mieć pewność. Jeśli odrzucasz tylko dlatego, że nie masz pewności to nie szukasz Boga tylko słuchasz podszeptów szatana.


N lut 12, 2017 16:33
Zobacz profil
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Krzysztofie, ale jakie to ma znaczenie? Już wcześniej wyjaśniłam Ci iż jeśli Judasz tam był, to przyjął komunię niegodnie, świętokradczo, a masz słowa iż ktokolwiek robi w taki sposób, śmierć sprowadza na siebie, i nie chodzi nawet tutaj o śmierć w wymiarze dosłownym jako śmierć ciała, ale utratę życia wiecznego.

Próbujesz udowodnić iż obecność Judasza w wieczerniku podczas komunii jest przyzwoleniem na to iż każdy nawet w stanie grzechu śmiertelnego może do komunii przystępować. Nie widzisz tego w taki sposob w jaki powienieneś zobaczyć. Akurat tutaj osoba Judasza jest znakiem poważnej przestrogi przed niegodnym przyjmowaniem ciała Pańskiego.


N lut 12, 2017 17:36

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Skoro Pan Jezus umył Judaszowi nogi ( obmył go z grzechów) i dał mu swoje Ciało i Krew do spożycia to tym samym sam Bóg uznał Judasza za godnego. O świętokradztwie też nie może być mowy bo dawał mu sam Bóg. Jeśli ty dasz komuś jakąś rzecz, to nie będziesz później twierdzić, że to Ci ukradziono. Dał mu chociaż dobrze wiedział co Judasz chce zrobić. Pan Jezus chciał ocalić Judasza. Dał mu szansę na refleksję. Judasz jednak wybrał szatana. Bóg jest bezradny wobec naszego wyboru ale robi wszystko, żeby nas ocalić. Skoro chciał ocalić Judasza to znaczy, że chce ocalić każdego bez względu na to jak czarna jest dusza grzesznika. Spowiedź i komunia to jest jedyna droga do ocalenia.
Co do reszty twoich wniosków to myślę, że niewiele przeczytałaś z tego co napisałem.


N lut 12, 2017 19:30
Zobacz profil
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Toz my to caly czas piszemy:Sakrament pokuty i Eucharystia.

Sakrament, a nie sama spowiedz. Czyli takze mocne postanowienie poprawy i zadoscuczynienie (nawrocenie).

Jezeli sie spowiadasz a nie masz zamiaru z grzechem zerwac, to kpisz z Sakramentu i z Boga, ktory wyciaga do ciebie reke.
Jak Judasz.


N lut 12, 2017 20:05

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Kael; wydaje mi się, że dalej mnie nie rozumiesz. Ja cały czas jak się spowiadam, to po spowiedzi walczę ze swoimi skłonnościami do grzechu. Chcę się poprawić i nie grzeszyć. Nie postanawiam poprawy, bo to by znaczyło, że sam z siebie jestem w stanie się poprawić. To tak jakbym zaczął budować, a nie miałbym na wykończenie. Zresztą próbowałem kiedyś sobIe postanawiać ale nigdy nic z tego nie wyszło. Więc zrezygnowałem z tej metody. Dzisiaj jak się spowiadam, to wyznaję swoje grzechy i oddaję Bogu to z czym sobie nie radzę, to co mnie najbardziej zniewala. Proszę Boga o pomoc. Proszę, żeby Bóg wyciągnął mnie z tego mojego szamba. Ta metoda okazała się skuteczniejsza, bo z kilku przypadłości Bóg mnie wyzwolił.


N lut 12, 2017 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy św. Jan był obecny?
Droga Moderacjo, czy nie warto skończyć tej farsy?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 13, 2017 13:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL