Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:19



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Wyjście z Egiptu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Kael; przypomnijmy sobie Ostatnią Wieczerzę. Tam Pan Jezus też użył wody aby obmyć uczniów z grzechu.


N lut 26, 2017 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Pan Jezus faryzeuszom też nie potrafił wytłumaczyć. Nie załamię się tylko z tego powodu, że mnie nie rozumiesz.


N lut 26, 2017 17:07
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
Czy ja proszę o wyjaśnienia? Nie. Proszę o fragment Biblii, w którym zapisano naukę przypisywaną przez Ciebie Chrystusowi. Twoje wymówki, wymigiwanie się i personalne wycieczki dobitnie pokazują, że to kolejna wymyślona przez Ciebie "nauka", którą usiłujesz przedstawić jako pochodzącą od Boga.


N lut 26, 2017 17:11

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Pan Jezus tłumaczył Nikodemowi. Myślisz, że zrozumiał? Ty też nie rozumiesz tego, co wtedy powiedział Jezus.


N lut 26, 2017 17:42
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
W rozmowie z Nikodemem jest mowa o narodzeniu na nowo człowieka aby mógł wejść do Królestwa Bożego, a nie o tym, że chrześcijanin ma się rodzić na nowo za każdym razem kiedy zgrzeszy. Nie przeinaczaj słów Zbawiciela, które mówią o czymś zupełnie innym, niż to usiłujesz nam wmówić.

To, że sobie coś wymyśliłeś, to jeszcze nie znaczy, że taka jest prawda. Zaś w tym przypadku fakty przeczą Twoim tezom, bo ani Chrystus, ani Apostołowie, ani Kościół nigdy nie uczyli, że jak chrześcijanin z grzeszy, to ma się kolejny raz rodzić na nowo z wody i Ducha, aby mógł zostać zbawiony. :D


N lut 26, 2017 17:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wyjście z Egiptu.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Kael; przypomnijmy sobie Ostatnią Wieczerzę. Tam Pan Jezus też użył wody aby obmyć uczniów z grzechu.

Nieprawda. Wyraźnie powiedział: "wy jesteście czyści". Gest umycia nóg, to gest służenia: A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: "Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. (J13,12-15)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 26, 2017 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Małgosiaa; to powiedz mi dlaczego Kościół nie praktykuje obmywania nóg przed Komunią, a za to praktykuje spowiedź.


N lut 26, 2017 19:45
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
Dlatego, ignorancie, że obmycie nóg nie jest sakramentem.


N lut 26, 2017 19:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wyjście z Egiptu
Obmycie nóg to symbol służby, a nie gest do powtarzania i to przed Komunią. Obmywać nogi, znaczy służyć, a nie być panem.
Co do spowiedzi, to jest inne polecenie Pana Jezusa: komu grzechy odpuścicie, sa im odpuszczone, komu zatrzymacie, są im zatrzymane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 26, 2017 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Yarpen; wiem, że mnie nie uwierzysz, ale może uwierzysz Bp Siemieniewskiemu. Jego tekst wkleiła białogłowa. Bp Siemieniewski dokładnie mówi to co ja. Nie mów więc, że Kościół nigdy tak nie nauczał.


N lut 26, 2017 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Co do obmywania nóg, to Pan Jezus wyraźnie polecił uczniom, aby tak czynili jak On im uczynił. Dlaczego więc Kościół tego polecenia nie realizuje?


N lut 26, 2017 20:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wyjście z Egiptu
krzysiekniepieklo napisał(a):
Co do obmywania nóg, to Pan Jezus wyraźnie polecił uczniom, aby tak czynili jak On im uczynił. Dlaczego więc Kościół tego polecenia nie realizuje?

Czego nie realizuje? A pomoc bliźniemu (jałmuzna, post, modlitwa, uczynki miłosierne) to niby co to jest, jeśli nie służenie sobie nawzajem?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen; wiem, że mnie nie uwierzysz, ale może uwierzysz Bp Siemieniewskiemu. Jego tekst wkleiła białogłowa. Bp Siemieniewski dokładnie mówi to co ja. Nie mów więc, że Kościół nigdy tak nie nauczał.

W którym miejscu mówi, że umycie nóg to obmycie z grzechów?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 26, 2017 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Przed chwilą Małgosiaa wkleiła tekst o obmyciu nóg. Dlaczego Kościół nie realizuje tego polecenia Pana Jezusa?


N lut 26, 2017 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Małgosiaa; co do Bp Siemieniewskiego to wtrąciłaś się w moją rozmowę z Yarpenem ale nie sprawdziłaś o czym rozmawialiśmy.


N lut 26, 2017 20:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wyjście z Egiptu
krzysiekniepieklo napisał(a):
Przed chwilą Małgosiaa wkleiła tekst o obmyciu nóg. Dlaczego Kościół nie realizuje tego polecenia Pana Jezusa?

Wyjaśniłam to. Realizuje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 26, 2017 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL