Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Wyjście z Egiptu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Małgosiaa; to co uważasz, że obmycie nóg podczas Ostatniej Wieczerzy nie dotyczyło bezpośrednio Komunii? Obmycie nóg oznaczało obmycie z grzechów i dotyczyło bezpośrednio Komunii. - jesteście czyści ale nie wszyscy - dotyczyło ich duszy, a nie ciała. Stąd wniosek, że Pan Jezus obmywał ich dusze z grzechów.


N lut 26, 2017 20:51
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
Kiedy po raz drugi i kolejny byles polany woda na oczyszczenie z grzechow i kolejne nowe narodzenie? W Kosciele Jezusa Chrystusa dokonuje sie to raz: podczas chrztu. Wtedy zostaje sie wszczepionym w Chrystusa i poten potrzebne jest tylko oczyszczanie.

W twojej wierze, byc moze, nalezy to robic co tydzien. Ale z chrzescijanstwem nie ma to wiele wspolnego.


N lut 26, 2017 20:59

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wyjście z Egiptu
Znowu daliście się wpuścić w maliny - facet, który niemal nie zna Biblii (za to uważa że ma nadzwyczajne poznanie w osobistym objawieniu) formułuje zupełnie "odjechane" tezy, bedąc zupełnie impregnowanym na jakiekolwiek argumenty - za to jest niezwykle uparty w powtarzaniu tego samego.
A wy tracicie czas żeby znajdować coraz to nowe argumenty przeciw oczywistej bzdurze.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lut 26, 2017 21:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Kael; narodzenie z wody i ducha wcale nie musi być realizowane przez polewanie wodą. Oznacza to obmycie z grzechów - przebaczenie grzechów przez Boga. Dobry łotr wszedł do królestwa Boźego dlatego, bo Pan Jezus przebaczył mu wszystkie jego grzechy. Inaczej nie mógł by wejść. Wejść do królestwa Bożego może tylko ten, komu Bóg przebaczy wszystkie jego grzechy.


N lut 26, 2017 21:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wyjście z Egiptu
Jeśli odpisuję na głupoty krzyskaniepiekło, to po to, aby nikt nie miał wątpliwości (chodzi o młodych czytelników forum), że to są wyobrażenia chorego człowieka, a nie prawdziwe znaczenie Słowa Bożego. krzysiekniepieko zakłada wciąż nowe tematy. Nie każdy czytał poprzednie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 26, 2017 21:19
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
Czyli ta woda to taka sciema? Niby ma byc a nie musi?
Krzysiek poczytaj katechizm. Moze ci sie cos jednak rozjasni i nie bedziesz musial z wylaczonym rozumem glowkowac.


N lut 26, 2017 21:31

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Marek; uznałeś, że to co wiesz to jest dogmat. Wszyscy, którzy nie uznają twojego dogmatu uznajesz za wariatów i żądaż aby ich usunięto. Ty nie szukasz Prawdy. Ty uznałeś, że Prawda to jest twoja własność. Nie dyskutujesz tylko wydajesz wyroki.


Pn lut 27, 2017 5:07
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
krzysiekniepieklo napisał(a):
Małgosiaa; to co uważasz, że obmycie nóg podczas Ostatniej Wieczerzy nie dotyczyło bezpośrednio Komunii? Obmycie nóg oznaczało obmycie z grzechów i dotyczyło bezpośrednio Komunii. - jesteście czyści ale nie wszyscy - dotyczyło ich duszy, a nie ciała. Stąd wniosek, że Pan Jezus obmywał ich dusze z grzechów.

Chyba nigdy tego naprawde nie przeczytales

Cytuj:
1 Było to przed Świętem Paschy. Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca1 ich umiłował. 2 W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty syna Szymona, aby Go wydać, 3 wiedząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, 4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»2. 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce3 przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. 16 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał4. 17 Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować. 18 Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz [potrzeba], aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę5. 19 Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM6. 20 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał»7.
21 To powiedziawszy Jezus doznał głębokiego wzruszenia i tak oświadczył: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeden z was Mnie zdradzi». 22 Spoglądali uczniowie jeden na drugiego niepewni, o kim mówi. 23 Jeden z uczniów Jego - ten, którego Jezus miłował9 - spoczywał na Jego piersi. 24 Jemu to dał znak Szymon Piotr i rzekł do niego: «Kto to jest? O kim mówi?» 25 Ten oparł się zaraz na piersi Jezusa i rzekł do Niego: «Panie, kto to jest?» 26 Jezus odparł: «To ten, dla którego umaczam kawałek [chleba], i podam mu». Umoczywszy więc kawałek [chleba], wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty 27 A po spożyciu kawałka [chleba] wszedł w niego szatan. Jezus zaś rzekł do niego: «Co chcesz czynić, czyń prędzej!». 28 Nikt jednak z biesiadników nie rozumiał, dlaczego mu to powiedział. 29 Ponieważ Judasz miał pieczę nad trzosem, niektórzy sądzili, że Jezus powiedział do niego: «Zakup, czego nam potrzeba na święto», albo żeby dał coś ubogim. 30 A on po spożyciu kawałka [chleba] zaraz wyszedł. A była noc. J 13


Gdyby obmywal ich z grzechow, to byloby to wysoce nieskuteczne u Judasza.
A jesliby ten chleb podany Judaszowi byl Eucharystia, co ty uparcie wszystkim wmawiasz, to Eucharystia w stanie grzechu skutkowalaby “wejsciem szatana“ w grzesznika. Naprawde zyczysz tego komus?


Pn lut 27, 2017 6:25

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Kael ; a czy dzisiaj Sakrament Pokuty zawsze skutkuje nawróceniem? Bóg obmywa z grzechów, a za chwilę idziesz i wracasz do swoich grzechów. Z Judaszem było dokładnie tak samo. Po prostu wybrał jak wybrał. Każdy zostanie rozliczony ze swoich wyborów.


Pn lut 27, 2017 6:44
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
Nie obmywal go z grzechow! Chociaz probuj Pismo sw czytac w calosci jesli katechizm tak ciebie mierzi.
Wymyslasz cos, czego tam nie ma, a to co jest ignorujesz.

A jesliby bylo to obmycie z grzechow to grzesznik ktory dalej ma zamiar grzeszyc cudzolozeniem i nawet nie postanawia poprawy ryzykuje wstapieniem w niego szatana przy Kpmunii sw. Tak jest wyraznie napisane.


Pn lut 27, 2017 7:41

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Widzisz, ale wtedy to byłby jego wybór a nie kogoś innego, kto nie ma pojęcia co się w jego duszy dzieje. Bóg nie pozbawia człowieka prawa wyboru, a Kościół uzurpuje sobie prawo do decydowania za kogoś. Nie słyszałem, żeby Bóg porażał grzesznika w chwili przyjmowania Komunii, więc opinia, że przyjęcie Komunii może zaszkodzić grzesznikowi, który wierzy w żywą obecność Boga w tym Kawaku Chleba, jest mocno naciągana.


Pn lut 27, 2017 8:38
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
Kolejna bzdura.
Kosciol niczego sobie nie uzurpuje. Kosciol dostal zadanie rozrozniania od samego Pana Jezusa
Cytuj:
19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»11. J 20

I nie robi tego, zeby komus dokuczyc, ale wie ze bez postanowienia zmiany zycia grzesznik z pseudo rozgrzeszeniem pojdzie do Komunii sw i zaszkodzi sobie naprawde.

Gdyby nie bylo tej roznicy, to spowiedz bylaby niepotrzebna. Chodzi o uleczenie a nie o zatrucie.


Pn lut 27, 2017 8:59

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Powiedz mi Kael, czy Ty uważasz, że Komunia zaszkodziła Judaszowi?


Pn lut 27, 2017 9:15
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu
krzysiekniepieklo powiedz po co według Ciebie spowiedź? Każdy sobie może przystąpić, można nie żałować żadnego grzechu, nie chcieć zerwać z grzechem, człowiek chce żyć jak dawniej, a Ty mówisz, że po spowiedzi ma sobie normalnie przystąpić do Komunii, to po jakiego w ogóle spowiedź?


Pn lut 27, 2017 9:55

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu
Kacperek29; spróbuję Ci wytłumaczyć, jak ja rozumiem spowiedź. ,, Weźmijcie Ducha Świętego" znaczy tyle, że kapłan zanim zacznie spowiadać to musi zrobić wysiłek i zaprosić do konfesjonału Ducha Świętego. Kapłan musi być w stanie łaski aby słyszeć co Bóg do niego mówi. To Duch Święty odpuszcza grzechy. Kapłan, który nie jest w stanie łaski, uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym, o czym może decydować tylko Bóg.
Nie może być tak, żeby człowiek, który nie słucha spowiedzi, decydował,
które grzechy Duch Święty może odpuścić, a których nie może odpuścić. W tym momencie człowiek postawił się ponad Bogiem. Wszystkie wytyczne, które Kościół daje spowiednikowi to są bardzo złe pomysły. Bóg przebacza jeśli człowiek przyznaje się do grzechu i prosi o przebaczenie. Rozgrzeszenia nie ma jeśli człowiek zamiast przyznać się do grzechu, sam siebie usprawiedliwia ( to nie ja byłam Ewą).
Jeśli po spowiedzi człowiek nie przystępuje do Komunii to sam prosi się o kłopoty, bo dom wprawdzie uprzątnięty ale dalej zostaje pusty i trzeba zaprosić Jezusa, żeby w nim zamieszkał.


Pn lut 27, 2017 10:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL