Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:21



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
 Wyjście z Egiptu 
Autor Wiadomość
Post Re: Wyjście z Egiptu.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpenn ; ja nie głoszę nic nowego.

Wobec tego zacytuj fragment nauczania Chrystusa, Apostołów lub Kościoła, w którym jest mowa, że chrześcijanin, który ciężko zgrzeszy lub odpadnie od wiary, musi się jeszcze raz ochrzcić (narodzić na nowo).

Cytuj:
Prostuję tylko to co szatan pokrzywił aby zabić jak najwięcej dusz.

Na ten moment, niestety, znowu głosisz stworzone przez siebie nauki, a nie prostujesz to, co szatan pokrzywił.

Cytuj:
Ewangelia jest ta sama tylko wielu źle ją rozumie.

I wszystko jasne. Apostołowie, papieże, biskupi, prezbiterzy, teologowie i inni członkowie Kościoła prowadzonego przez Ducha Świętego, przez niemal 2 tysiące lat błędnie rozumieli to, co Bóg objawił, a dopiero Ty przekazujesz nam właściwe rozumienie. No cóż, nie dziwne, że nie przyjmujesz żadnych wyjaśnień, bo jesteś przekonany o własnej nieomylności i tym, że wszyscy inni błędnie rozumieją nauczanie Chrystusa. :(

Cytuj:
Jeśli chcesz na poważnie ze mną dyskutować to przedstaw mój tekst, przedstaw tekst biblijny i wykaż r óżnicę.

Różnica podstawowa: Nie ma w Biblii nauki, że należy się kolejny raz narodzić na nowo po tym, jak się zgrzeszyło lub odpadło od wiary.

Cytuj:
Na razie tylko twierdzisz, że jestem w błędzię ale dowodów brak.

Facet, nie rżnij głupa. Prosiłem cię o to, abyś potwierdził prawdziwość swoich tez, a ty znowu domagasz się tego, aby to inni obalali to, co piszesz.

Cytuj:
Co do nauczania Kościoła to pisałem w swoim pierwszym poście na tym forum, że w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam. Nie znaczy to, że nauczanie Kościoła odrzucam w całości. Nie znaczy to również, że nawołuję do buntu przeciwko prawowitej władzy albo nieposłuszeństwa.

W momencie, kiedy odrzucasz nauczanie Kościoła, sam stajesz się buntownikiem przeciwko tym, których Bóg ustanowił w nim na przełożonych, i wypowiadasz im posłuszeństwo. Nie musisz do tego nikogo namawiać.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen co do cytatu, który przytoczyłeś to przecież ja od początku nawołuję do tego.

Na ten moment nawołujesz do przyjęcia nieistniejące w nauczaniu Chrystusa, Apostołów i Kościoła tezy, że po grzechu ciężkim trzeba ponownie narodzić się na nowo.

Cytuj:
Odrzućmy to wszystko co nie ma uzasadnienia w piśmie świętym.

Najpierw wykaż, że mamy przestrzegać i zachowywać tylko to, co jest zapisane w Biblii, a potem twórz takie tezy. :)

Cytuj:
Nauka Kościoła w wielu miejscach nie ma uzasadnienia w NT.

Racz najpierw się zapoznać dokładnie z tym, co i dlaczego głosi Kościół, a potem się wypowiadaj.

Cytuj:
Cały czas próbuję to wykazywać. Moje najpoważniejsze argumenty wyrzuciłeś do kosza.

Wywaliłem śmieci i wracanie do zamkniętych tematów, a nie "najpoważniejsze argumenty".


Pn lut 13, 2017 9:37

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Yarpen; nie mówiłem, że musi się jeszcze raz ochrzcić. To jest twoja konfabulacja na temat tego co napisałem. Sakrament pokuty ma taki sam charakter jak chrzest. Jest to obmycie z grzechów. Woda w Piśmie Świętym symbolizuje obmycie. Narodzić się z wody i ducha znaczy obmycie z grzechów. Może to być chrzest ale również sakrament pokuty. Kto opuścił królestwo ( z powodu grzechów stał się trupem) to może powrócić do królestwa tylko wówczas jeśli narodzi się na nowo z wody i ducha ( sakrament pokuty). Sam sakrament pokuty to za mało aby pozostać w królestwie. Trzeba przyjąć Komunię Trzeba zaszczepić się w winnym Krzewie.
Co do przełożonych, to ja ich słucham. Słucham swojego proboszcza, słucham swojego biskupa. Yarpen nie jest moim przełożonym w Kościele.


Pn lut 13, 2017 10:10
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
No szczegolnie nauka Jezusa o cudzolostwie i rozwodach nie jest w Pismie sw.. Wczoraj byla czytana jako ewangelia.


Pn lut 13, 2017 10:14
Post Re: Wyjście z Egiptu.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen; nie mówiłem, że musi się jeszcze raz ochrzcić. To jest twoja konfabulacja na temat tego co napisałem.

Przytoczę to, co napisałeś:
krzysiekniepieklo w tym postcie napisał(a):
Widzisz, wielu tych co przyjęli chrzest popadła później w niewołę grzechu ( szatana). Oni muszą się narodzić po raz kolejny.

Chrzest zaś jest sposobem, w jaki człowiek rodzi się na nowo.

Cytuj:
Sakrament pokuty ma taki sam charakter jak chrzest. Jest to obmycie z grzechów. Woda w Piśmie Świętym symbolizuje obmycie. Narodzić się z wody i ducha znaczy obmycie z grzechów. Może to być chrzest ale również sakrament pokuty. Kto opuścił królestwo ( z powodu grzechów stał się trupem) to może powrócić do królestwa tylko wówczas jeśli narodzi się na nowo z wody i ducha ( sakrament pokuty).

To znowu Twoja nauka, a nie objawiona przez Boga.

Cytuj:
Co do przełożonych, to ja ich słucham. Słucham swojego proboszcza, słucham swojego biskupa.

Gdybyś słuchał, to nie pisałbyś takich bzdur, że człowiek rodzi się na nowo w Sakramencie Pojednania.


Pn lut 13, 2017 10:19

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Do Kael ; Bóg nie jest jakoś szczególnie zawzięty na cudzołożników. Jest to taki sam grzech jak każdy inny. Bóg odrzucił Saula z powodu innego grzechu, a Dawida - cudzołożnika i zabójcę Uriasza nie odrzucił. Co więcej, nie nakazał mu oddalić Batszeby. Sam grzech cudzołóstwa nie może być powodem odrzucenia. Kościół, jako podstawę do odrzucenia podaje Pierwszy List do Koryntian 17-34.
Tam Paweł pisze, żeby każdy sam na siebie uważał. Żeby każdy sam siebie osądził a wtedy nie będzie sądzony. Kościół nie zważając na te słowa, osądził innych i skazał ich na śmierć.


Pn lut 13, 2017 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Krzysiekpiekło, może streść w 3 zdaniach co głosisz w tym wątku, hm? Tylko bez literackiego języka albo podawaj od razu w nawiasie znaczenie danego środka stylistycznego).


Pn lut 13, 2017 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wyjście z Egiptu.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Spowiedź ma taki sam charakter jak chrzest - jest to obmycie z grzechów.
Chrzest to Krzysztofie dużo, dużo, duuużo więcej niz "obmycie z grzechów". A przede wszystkim Chrzest to Nowe Narodzenie (a spowiedź nie).
Cytuj:
To tylko Bóg może człowieka obmyć z grzechów, dokładnie tak samo jak to zrobił Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy. Kapłan jest tylko narzędziem Boga,
Oczywiście. Po oc piszesz te oczywistości?
Cytuj:
Co do reanimacji to można reanimować tylko człowieka żywego ale nieprzytomnego. Trupa nie da się przywrócić do życia poprzez reanimację, bo to byłoby wskrzeszenie.
Nieprawda. Człowiek który nie oddycha i nie bije jego serce jest martwy. Reanimacja przywraca go do życia.

Cokolwiek by mówić, w żadnym wypadku trup nie moze "narodzić się na nowo".

Zadałem Ci konkretne pytanie - co właściwie chcesz powiedzieć? Czy ktoś kto zgrzeszył, ma się powtórnie ochrzcić?
Umiesz odpowiedzieć wprost, bez opowiadania oczywistości i błądzenia po opłotkach?




krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpenn ; ja nie głoszę nic nowego. Prostuję tylko to co szatan pokrzywił aby zabić jak najwięcej dusz. Ewangelia jest ta sama tylko wielu źle ją rozumie.
Przecież - wielokrotnie Ci to tu wykazano - Ty nawet nie znasz Ewangelii, więc jak możesz pouczać jak ją rozumieć?
Daj się Kosciołowi pouczyć, a nie pouczaj Kościoła - wówczas ruszysz w swojej drodze duchowej.

Cytuj:
Jeśli chcesz na poważnie ze mną dyskutować to przedstaw mój tekst, przedstaw tekst biblijny i wykaż r óżnicę. Na razie tylko twierdzisz, że jestem w błędzię ale dowodów brak.
Przeciwnie - Yarpen wielokrotnie Ci już wykazał, że Twoje imaginacje są sprzeczne z Pismem.
Cytuj:
Co do nauczania Kościoła to pisałem w swoim pierwszym poście na tym forum, że w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam. Nie znaczy to, że nauczanie Kościoła odrzucam w całości. Nie znaczy to również, że nawołuję do buntu przeciwko prawowitej władzy albo nieposłuszeństwa.
Łaskawca :mrgreen:
Pycha sięga szczytów Himalajów.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen co do cytatu, który przytoczyłeś to przecież ja od początku nawołuję do tego. Odrzućmy to wszystko co nie ma uzasadnienia w piśmie świętym.
To jest herezja, której przeczy samo Pismo Święte.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 13, 2017 13:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Cytuj:
Do Kael ; Bóg nie jest jakoś szczególnie zawzięty na cudzołożników. Jest to taki sam grzech jak każdy inny.
Naprawdę? :o
"(18) Uciekajcie przed rozpustą! Każdy inny grzech, który popełnia człowiek, jest poza ciałem, ale kto oddaje się rozpuście, grzeszy przeciw własnemu ciału. (19) Czy nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was? Macie Go od Boga i nie należycie już do siebie. (20) Bóg przecież wykupił was za wielką cenę. Oddajcie więc Bogu chwałę w waszym ciele!"/1Kor 6:18-20/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 13, 2017 14:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
bylejaki; jak ci odpowiem to mi zamkną temat.


Pn lut 13, 2017 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Ok, to nie odpowiadaj.


Pn lut 13, 2017 16:17
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Kolejny wątek o tym samym. Co głosi proste: Komunia św. dla wszystkich, zero wymogów, nie żałuje za grzechy co się martwisz, idź do Komunii.


Pn lut 13, 2017 16:22

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
marek napisał ;
Nieprawda. Człowiek, który nie oddycha i nie bije jego serce jest martwy. Reanimacja przywraca go do życia.
odpowiedź : Człowiek martwy to taki człowiek, u którego ustały funkcje życiowe. Takiego nie da się reanimować.

Marek napisał;
Cokolwiek by mówić, w żadnym wypadku trup nie moze "narodzić się na nowo".
odpowiedź:
Jeśli kombinujesz tak jak Nikodem to faktycznie nie jest to możliwe.
Jednak jak Pan Jezus mówił o powtórnym narodzeniu, to mówił tak: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
Nie ma tam jasno powiedziane, że chodzi o chrzest.
Narodzenie się z wody i Ducha oznacza obmycie duszy z grzechów.
Dwa sakramenty obmywają duszę z grzechów. to jest chrzest i sakrament pokuty.
Jeśli już zostałeś ochrzczony to nie praktykuje się powtórnego chrztu i pozostaje tylko sakrament pokuty.
Bóg nie jest związany swoimi sakramentami i może człowieka przyjąć do Swojego Królestwa w inny sposób. Niemniej człowiek musi się narodzić na nowo, tzn. odrzucić szatana, a wybrać Boga - tak jak to było z dobrym łotrem.
Nie polecam odkładać decyzji do ostatniego tchnienia, bo drugiemu łotrowi się nie udało


Pn lut 13, 2017 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
odpowiedź do postu Marka z dnia 13 lut 2017 13:10

Jeśli chodzi o cudzołóstwo i rozpustę to są pojęcia bardzo odległe. Sodoma i Gomora zostały zniszczone właśnie z powodu rozpusty - bardzo wynaturzonego życia erotycznego. Cudzołóstwo to jest normalne współżycie bez uprawnień.


Pn lut 13, 2017 17:09
Zobacz profil
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Ja jednak poproszę o zacytowanie fragmentu nauczania Chrystusa lub Apostołów, w którym mamy podaną informację, że jeżeli chrześcijanin ciężko zgrzeszy, to musi jeszcze raz narodzić na nowo.


Pn lut 13, 2017 17:30

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wyjście z Egiptu.
Grzesznik nic nie musi, a tymbardziej nic nie musi rodzić na nowo.


Pn lut 13, 2017 17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL