Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego Bóg odrzucił Saula. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Bóg wybrał Saula na króla Izraela. W momencie wyboru Saul nadawał się na króla Izraela. Dlaczego Bóg później go odrzucił? Nie odrzucił go jako członka Narodu Wybranego ale odrzucił go jako króla. Przytoczę tutaj hiperbolę, którą zapodał mi Yarpen w innym temacie. Chodzi o hiperbolę w pojęcia matematycznym. Y=1|x W przedziale od 0 do nieskończoności.
X to jest wartość człowieka a Y oznacza przydatność człowieka do Królestwa Bożego. Pamiętacie pewnie jeszcze jak taka hiperbola wygląda. Im X jest mniejsze tym Y jest większe. Jak X jest bliskie 0 to Y jest ogromne. Przydatność człowieka do Królestwa mierzy się wartością Y Im człowiek jest mniejszy tym więcej przez takiego człowieka Bóg może zdziałać. Jeśli człowiek urośnie ponad miarę, to Bóg przez takiego człowieka nie może działać. Jeśliby Bóg działał przez takiego człowieka, to podsycał by jego pychę co by doprowadziło do jego śmierci. Wróćmy do Saula. W chwili wyboru Saul nie był człowiekiem pysznym więc nadawał się na króla. Z czasem jego pycha zaczęła rosnąć. Posunął się do tego, że zlekceważył to co mówi Bóg, bo wydało mu się, że wie lepiej co jest dobre. Dlaczego te łupy, które zdobył Saul na wrogu, Bóg obłożył klątwą? Wróg to jest szatan, łupy obłożone klątwą to jest to wszystko co należy do szatana. Jeśli przywłaszczysz sobie z tego co należy do szatana, to będzie to przyczyną twojego kolejnego upadku. To będzie tak jak z rybą, która poraz enty nabiera się na tą samą przynętę, chociaż wie, że grozi to śmiercią. Saul zginął, bo nie potrafił spóścić trochę powietrza z balona swojej pychy.


Cz lut 16, 2017 14:12
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
No dobrze, ale o czym chcesz porozmawiać? Bo powód odrzucenia Saula znamy z Pisma Świętego.


Cz lut 16, 2017 14:49

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
O tej hiperboli.


Cz lut 16, 2017 14:51
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
krzysiekniepieklo napisał(a):
O tej hiperboli.



Krzysiek, szacun za poczucie humoru :)

Ale sie usmialam... :-D


Cz lut 16, 2017 15:29

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Wydaje mi się adaBRD, ze mnie nie zrozumiałeś. Przez tą hiperbolę pól nocy nie przespałem i jest to do bólu na serio. Mnie ta hiperbola dotyczy w szczególności, bo to dla mnie sprawa życia i śmierci. Mniej więcej dziesięć lat temu pytałem się Boga dlaczego mnie wybrał. Dostałem taką odpowiedź ,, Większej nędzy na tym świecie nie znalazłem" Uwierzyłem ale nie do końca to zrozumiałem. Zrozumiałem to dopiero dzisiaj w nocy przy tej hiperboli. Przez dwanaście lat Bóg spuszczał z balona mojej pychy powietrze do czasu aż kazał mi stanąć do walki. Dzisiaj na tym forum moja pycha jest miażdżona nieustannie. Mam nadzieję, że powietrze z mojego balona uchodzi, przez co będę jeszcze mniejszy. Jak by Jarpena postawić na moim miejscu to dawno już by pękł.


Cz lut 16, 2017 15:47
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Czy ty, krzysiekniepieklo, nigdy nie zagladasz do linkow?
Yarpenowi chodzilo o literacka hiperbole

Cytuj:
Hiperbola (gr. hyperbola, łac. superlatio, pol. wyolbrzymienie), przesadnia – środek stylistyczny polegający na wyolbrzymieniu, przejaskrawieniu cech przedmiotów, osób, zjawisk. Może dotyczyć ilości, rozmiaru, stosunku emocjonalnego, przyczyny, znaczenia lub skutku. Stosowany dla wywarcia mocnego wrażenia, spotęgowania ekspresji.


A jak sie twoja matematyczna hiperbola ma do Saula, to chyba tylko ty wiesz i ... nie chcesz nam powiedziec.


Cz lut 16, 2017 16:04
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wydaje mi się adaBRD, ze mnie nie zrozumiałeś. Przez tą hiperbolę pól nocy nie przespałem i jest to do bólu na serio. Mnie ta hiperbola dotyczy w szczególności, bo to dla mnie sprawa życia i śmierci. Mniej więcej dziesięć lat temu pytałem się Boga dlaczego mnie wybrał. Dostałem taką odpowiedź ,, Większej nędzy na tym świecie nie znalazłem" Uwierzyłem ale nie do końca to zrozumiałem. Zrozumiałem to dopiero dzisiaj w nocy przy tej hiperboli. Przez dwanaście lat Bóg spuszczał z balona mojej pychy powietrze do czasu aż kazał mi stanąć do walki. Dzisiaj na tym forum moja pycha jest miażdżona nieustannie. Mam nadzieję, że powietrze z mojego balona uchodzi, przez co będę jeszcze mniejszy. Jak by Jarpena postawić na moim miejscu to dawno już by pękł.



W takim razie sorry... :)


Cz lut 16, 2017 16:05

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Kael; nie bardzo rozumiesz jak to u mnie funkcjonuje. Co rozumiał Yarpen pod pojęciem hiperbola ma dla Boga niewielkie znaczenie. Bóg przez hiperbolę Yarpena ukierunkował moje myślenie właśnie na hiperbolę matematyczną, bo ona dla mnie ma bardzo duże znaczenie. W związku z tym co mi Bóg chce dać, to największym zagrożeniem dla mnie jest moja własna pycha. Dzięki tej hiperboli lepiej to zrozumiałem. Niemniej zapoznałem się z hiperbolą Yarpena.


Cz lut 16, 2017 19:11
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Pycha, pycha i jeszcze raz pycha przez Ciebie przemawia, a nie Bóg cię ukierunkowuje. Gdyby Bóg Tobą kierował, to słuchałbyś Kościoła, a nie własnych przekonań.


Cz lut 16, 2017 19:23

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mam nadzieję, że powietrze z mojego balona uchodzi, przez co będę jeszcze mniejszy. Jak by Jarpena postawić na moim miejscu to dawno już by pękł.


Inaczej mówiąc: Panie Boże, jestem tak pokorny, że inni to by pękli z pychy, gdyby byli na moim miejscu.
Krzysiekniepiekło, zrozum człowieku, że jesteś w błędzie.


Cz lut 16, 2017 19:43
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Nie nalezy mierzyc wlasna miarka...szczegolnie, gdy wiemy, ze" niezbadane sa wyroki Boze"... :)


Cz lut 16, 2017 19:55
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Do krzyskaniepieklo piszesz? Moze ciebie poslucha...


Cz lut 16, 2017 20:34

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Do Kael; Saul i hiperbola.
Na początku Saul był mały. X=0,5. Y=2 Dla króla wystarczy.
Na końcu Saul urósł. X= 10. Y =1/10 Dla króla stanowczo za mało.
- dane spod małego palca aby zobrazować problem.


Cz lut 16, 2017 20:37
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Kael napisał(a):
Do krzyskaniepieklo piszesz? Moze ciebie poslucha...



To uniwersalna rada... :)


Cz lut 16, 2017 20:40

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Dlaczego Bóg odrzucił Saula.
Yarpen; jak chcesz zrozumieć co to jest pycha, a co to jest pokora, to przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post w wątku ,,żebrałem o Boże miłosierdzie" Spróbuj zrozumieć moje motywacje. Później spróbuj sam tej metody. Właśnie wtedy Bóg ostatecznie mnie przekonał, że to On mną powoduje a nie szatan. Bynajmniej nie robiłem tego na pokaz ale z wiary, którą Bóg mi dał.


Pt lut 17, 2017 8:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL