Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wiara i pewność. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
właśnie dlatego Robek, że nie masz 100% wiary, jak niektórzy.


N mar 12, 2017 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
właśnie dlatego Robek, że nie masz 100% wiary, jak niektórzy.


Po czym poznałeś, że mam 100% wiary?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
właśnie dlatego Robek, że nie masz 100% wiary, jak niektórzy.


Po czym poznałeś, że mam 100% wiary?


Robek, właśnie dlatego, że nie jesteś pewny swojej wiary, to zostawiłeś Bogu trochę miejsca i Bóg może jeszcze ci coś wytłumaczyć. dlatego masz szansę zrobić krok do przodu.


N mar 12, 2017 16:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Robek, właśnie dlatego, że nie jesteś pewny swojej wiary, to zostawiłeś Bogu trochę miejsca i Bóg może jeszcze ci coś wytłumaczyć. dlatego masz szansę zrobić krok do przodu.


Skąd wiesz że nie jestem pewien swojej wiary?
No i co ten krok do przodu, miałby mi dać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 20:24
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Alus napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Alus, myślisz, że twoje spojrzenie jest twórcze?

Zweryfikowane przez życie.....żaden pyszałek nigdy nie powierzył siebie Bogu.


Ja ofiarowałem się Bogu razem z żoną, całkowicie i bez zastrzeżeń jakeś dwadzieścia lat temu.
Czy Ty Alus ofiarowałaś się Bogu i czy dałaś Mu wolną rękę co do twojego losu?

Ofiarowałam sie Bogu i dlatego nigdy nie powiem - człowiek, który jest pewien nie zostawia dla Boga miejsce na działanie.
I żaden człowiek nigdy nie powie, że jest tak pewien swojej wiary i niekwestionowanego przekonania, że nigdy nie upadnie w swej wierze, lub nigdy nie zwątpi.

Św Faustyna widząca Jezusa i rozmawiająca z Nim modli się - Hostio święta, nadziejo nasza jedyna wśród niepowodzeń i zwątpienia toni.......zwątpienia należą do natury człowieka i nikt nie jest od nich wolny.
Bez Bożego działania wszyscy bylibyśmy jak trzcina złamani, pokaleczeni.


N mar 12, 2017 21:01

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Niestety jesze wielu nie doświadczyło takiej próby wiary jakiej doświadczył Piotr i dalej żyją złudzeniami.


To nie są złudzenia, to jest jedyne dla nich znane realne życie :biggrin:
Zresztą słowa "wiara i pewność" na wzajem się wykluczają, w końcu nikt z żyjących obecnie Boga nie widział, a co niektórzy zachowują się jakby ich widzieli przez całe swoje życie.

Tutaj Robek piszesz, że wiara i pewność wzajemnie się wykluczają. W następnym zdaniu wyraźnie piszesz, że pewności nie masz więc twoja wiara nie jest 100% . Jeśli nie jesteś pewien na 100% to dalej szukasz. Pewnie dlatego jesteś na tym forum. Inaczej tracił byś tylko czas, a nie sądzę abyś był nielogiczny. Jeśli coś znajdziesz co zbliży Cię do Boga to właśnie zrobisz krok do przodu.


Pn mar 13, 2017 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tutaj Robek piszesz, że wiara i pewność wzajemnie się wykluczają. W następnym zdaniu wyraźnie piszesz, że pewności nie masz więc twoja wiara nie jest 100%


Mam wrażenie że coś ci się tutaj poplątało :biggrin:
Brak pewności to jest właśnie wiata.
Bo jakby była pewność, to już nie jest wiara, tylko wiedza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 13, 2017 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Robek, podpisuję się pod tym, co napisałeś. Nie wiem tylko dlaczego Tobie się coś nie zgadza.


Pn mar 13, 2017 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Robek, podpisuję się pod tym, co napisałeś. Nie wiem tylko dlaczego Tobie się coś nie zgadza.


Jak to z tobą jest?
To w końcu rozmawiałeś z tym Bogiem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn mar 13, 2017 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Robek, to jest temat wiara i pewność. Yarpen tylko czeka abym odpowiedział Ci na to pytanie - bo akurat taki temat mi zamknął. Powrót do zamkniętego tematu i następny temat zamknięty.


Pn mar 13, 2017 18:06
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
Krzysiek ale pewność czego? Pewność czego wyklucza wiarę, czy też wiara wyklucza pewność czego?


Pn mar 13, 2017 18:30

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Kacperek, Bóg człowiekowi nie daje pewności. Nie udowadnia nam, że Jest ale zachęca, żeby wierzyć. Wiarę 100% ma tylko Bóg, bo Bóg ma wiedzę. Jak wiesz to masz pewność. Jak masz pewność to masz wiedzę, że tak jest. Jak wiesz, to nie musisz wierzyć.
Wielkość wiary to jest prawdopodobieństwo, że tak jest, jak wierzysz. Nigdy za życia nie będziesz miał pewności. Poszukując Boga rozwijają swoją wiarę. Im bardziej zbliżysz się do Boga, tym większą wiarę da Ci Bóg. Ktoś, komu się wydaje, że wie, to przestaje szukać, zatrzymuje się i swojej wiary nie rozwija.


Pn mar 13, 2017 20:01
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Kacperek, Bóg człowiekowi nie daje pewności.

Wobec tego zerknijmy do Biblii:

Łk 1,3-4
3. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu,
4. abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.

1 Kor 12,3
3. Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus.

Dz 2,36
36. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem.

Hbr 10,19
19. Mamy więc, bracia, pewność, iż wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa.


Znowu, jak się okazuje, tworzysz własną naukę. :(


Pn mar 13, 2017 20:17

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Yarpen, jak będziesz pod natchnieniem Ducha Świętego, to możesz mieć pewność, bo pewność ma Bóg. Jeśli jednak Duch Święty cofnie swoją łaskę, to twoja wiara runie jak wiara Piotra, z chwilą kiedy zapiał kur.


Pn mar 13, 2017 21:29
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
Czyli Ty nie masz pewności,że nie gadasz głupot?


Pn mar 13, 2017 21:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL