Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wiara i pewność. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wiara i pewność.
Wierzyć w Boga nie wystarczy do Zbawienia.
Doskonałość Wiary, którego celem jest pewność Posłuszeństwa to Wierzyć Bogu wypełniając Wolę Boga. Dlatego tak ważne są Słowa:
Jezu ufam Tobie
Można dodać:
a nie sobie i naucz mnie kochać Cię bardziej.

Wiara świętych Pańskich jest ślepa, Bóg mówi do nich, oni nie kalkulują, czynią o co Bóg prosi by się stać, niezależnie od stanu ducha, samopoczucia czy pogody. Po ludzku Boga w danej chwili nie można zrozumieć jako teraz, bo Jego Słowo jest jutrem, którego nie znam, ale wypełnić mam dziś.

J 1, 1: Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

Doświadczam, że na każde pyszne stwierdzenie mojego JA, że to dla mnie pestka, - jest sprawdzone przez doświadczenie rzeczywiste. Zawsze będzie tzw. Sprawdzam.

2 Kor 2, 9: W tym też celu napisałem, aby was wypróbować i aby się przekonać, czy we wszystkim jesteście posłuszni.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn mar 06, 2017 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wiara i pewność.
uczennica6 napisał(a):
Dopóki żyjemy w ciele to wierzymy, bo każdy może naszą „pewność” obalić. Każdy żyje według swojej woli, a wola stoi po stronie rozumu lub (i) Boga. Jeśli kieruję się rozumem i wierzę w Boga to rozwijam się duchowo, co oznacza, że poznaję Boga na miarę swoich możliwości. Każdy Go więc doświadcza inaczej. Jeśli rozum przekładam nad wolę w poznanie Boga (w różnych sytuacjach kwestionuję Go, mam wątpliwości, przypisuję zdarzenia tzw. szczęściu…) to moja wiara nigdy nie rozwinie się do stopnia poznania Boga. Bo według takiej wiary Bóg jest albo Go nie ma. Pewność następuje wtedy, gdy Boga poznajemy (jest to proces). W ciele nie możemy Go widzieć bo nie jest On dla nas osiągalny; mamy zawężony obraz widzenia (do horyzontu). Po śmierci ciała jesteśmy duchem, a więc przybieramy postać należną widzenia duchowi. Jeśli zobaczymy Boga to mamy pewność, że nasza wiara nie poszła na marne.


Mam nadzieję, że całą wieczność będę poznawać Nieskończonego Boga w nieskończoność.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pn mar 06, 2017 23:42
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
wybrana napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Piotr też był pewny swojej wiary i tego, że nigdy nie zdradzi Jezusa. Kogut wyleczył go ze złudzeń.

Ale wyleczył. Obraz zmartwychwstałego Jezusa-dał pewność.

I smutna konstatacja Jezusa uwierzyłeś, bo ujrzałeś.


Wt mar 07, 2017 13:08

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Pan Jezus powiedział - jak byście mieli wiarę jak ziarenko gorczycy- czy można twierdzić, że apostołowie mieli pewność, skoro Jezus kwestionuje ich wiarę?

Znowu sobie wymyślasz cuda niewidy. Chrystus tutaj wskazał na to, jaką trzeba mieć wiarę, aby dokonywać cudów, a nie zanegował pewność wiary Apostołów.


Skoro do nich mówił, to kwestionował ich wiarę. Ich wierze do ziarenka gorczycy jeszcze sporo brakowało. No ale Ty masz pewność, czyli 100% wiarę. Przy Tobie to apostołowie byli ludźmi niewierzącymi.


So mar 11, 2017 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Niestety jesze wielu nie doświadczyło takiej próby wiary jakiej doświadczył Piotr i dalej żyją złudzeniami.


To nie są złudzenia, to jest jedyne dla nich znane realne życie :biggrin:
Zresztą słowa "wiara i pewność" na wzajem się wykluczają, w końcu nikt z żyjących obecnie Boga nie widział, a co niektórzy zachowują się jakby ich widzieli przez całe swoje życie.

kooool napisał(a):
Doskonałość Wiary, którego celem jest pewność Posłuszeństwa to Wierzyć Bogu wypełniając Wolę Boga.


Dla wielu koszty tego posłuszeństwa są zdecydowanie zbyt wysokie, względem tego co im Bóg po śmierci może zaoferować.

kooool napisał(a):
Mam nadzieję, że całą wieczność będę poznawać Nieskończonego Boga w nieskończoność.


A co w tym jest takiego fajnego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 7:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Niestety jesze wielu nie doświadczyło takiej próby wiary jakiej doświadczył Piotr i dalej żyją złudzeniami.


To nie są złudzenia, to jest jedyne dla nich znane realne życie :biggrin:
Zresztą słowa "wiara i pewność" na wzajem się wykluczają, w końcu nikt z żyjących obecnie Boga nie widział, a co niektórzy zachowują się jakby ich widzieli przez całe swoje życie.

Robek, widzę, że zrozumiałeś. Może jesteś bliżej Boga od niektórych tutejszych ekspertów, którzy mają 100% wiarę.


N mar 12, 2017 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2011 19:29
Posty: 23
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Pan Jezus powiedział - jak byście mieli wiarę jak ziarenko gorczycy- czy można twierdzić, że apostołowie mieli pewność, skoro Jezus kwestionuje ich wiarę? Pewność ma tylko Bóg. Kto twierdzi, że jest pewny w sprawie wiary, to przyrównuje się do Boga.

Wyrwałeś część wypowiedzi Jezusa i urobiłeś ją na własne kopyto. Jezus tłumaczy właśnie odwrotnie do ciebie. W apostołach było za dużo wiary, która wg nich powinna dawać im ogromną moc - a nie dawała. Jezus im tłumaczy, że gdyby ich wiara była malutka jak ziarenko gorczycy ale otwarta na działanie Boga, wtedy będą mogli góry przenosić.


N mar 12, 2017 11:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Ty piszesz o subiektywnym odczuwaniu wiary, a ja o obiektywnym ( takim Boskim oglądzie). Niemniej twoje spojrzenie na temat bardzo mi się podoba. Człowiek, który jest pewien, nie zostawia dla Boga miejsca na działanie. Wszystko co się nie zgadza z jego pewnością to odrzuci. Przecież przed Bogiem cała mądrość ludzka jest głupstwem. Nie możemy bronić głupstw.


N mar 12, 2017 11:50
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ty piszesz o subiektywnym odczuwaniu wiary, a ja o obiektywnym ( takim Boskim oglądzie). Niemniej twoje spojrzenie na temat bardzo mi się podoba. Człowiek, który jest pewien, nie zostawia dla Boga miejsca na działanie. Wszystko co się nie zgadza z jego pewnością to odrzuci. Przecież przed Bogiem cała mądrość ludzka jest głupstwem. Nie możemy bronić głupstw.

Nie zostawia miejsca dla Boga jedynie pyszałek zadufany w sobie.


N mar 12, 2017 11:57

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Alus, myślisz, że twoje spojrzenie jest twórcze?


N mar 12, 2017 12:03
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Alus, myślisz, że twoje spojrzenie jest twórcze?

Zweryfikowane przez życie.....żaden pyszałek nigdy nie powierzył siebie Bogu.


N mar 12, 2017 12:06

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Skoro nie zastanawiasz się nad tym co ja mówię i jesteś pewien, że to Ty masz rację to też jesteś pyszałkiem. Nie odnosisz się do tego co ja piszę tylko próbujesz mnie ośmieszyć.


N mar 12, 2017 12:48
Zobacz profil
Post Re: Wiara i pewność.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Skoro nie zastanawiasz się nad tym co ja mówię i jesteś pewien, że to Ty masz rację to też jesteś pyszałkiem. Nie odnosisz się do tego co ja piszę tylko próbujesz mnie ośmieszyć.

Gdybym sie nie zastanawiała, to omijałabym Twoje wpisy i nie usiłowała wskazać błędy w Twoim pojmowaniu.


N mar 12, 2017 12:56

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wiara i pewność.
Alus napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Alus, myślisz, że twoje spojrzenie jest twórcze?

Zweryfikowane przez życie.....żaden pyszałek nigdy nie powierzył siebie Bogu.


Ja ofiarowałem się Bogu razem z żoną, całkowicie i bez zastrzeżeń jakeś dwadzieścia lat temu.
Czy Ty Alus ofiarowałaś się Bogu i czy dałaś Mu wolną rękę co do twojego losu?


N mar 12, 2017 13:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara i pewność.
Alus napisał(a):
Nie zostawia miejsca dla Boga jedynie pyszałek zadufany w sobie.


Ty najpewniej zostawiłaś miejsce dla Boga.
Pytanie jest takie, co ten Bóg na tym miejscu robi?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Robek, widzę, że zrozumiałeś. Może jesteś bliżej Boga od niektórych tutejszych ekspertów, którzy mają 100% wiarę.


Nie bardzo rozumiem o czym ty mówisz? :-D
Na jakiej zasadzie oceniasz kto jest bliżej a kto dalej od Boga?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 12, 2017 15:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL