Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
To co Yarpen, chcesz powiedzieć, że Bóg oddał swoją władzę człowiekowi i już nie ma nic do gadania?
Mt 20. Przełożeństwo jest służbą4

24 Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. 25 A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. 26 Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. 27 A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, 28 na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».
Yarpen, człowiek w relacji z Bogiem, jest tylko sługą.
Władzę ma tylko nad tymi, nad którymi został ustanowiony przełożonym. Jednak ta władza też powinna być sprawowana jako służba.


Śr mar 15, 2017 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
krzysiekniepieklo napisał(a):
To co Yarpen, chcesz powiedzieć, że Bóg oddał swoją władzę człowiekowi i już nie ma nic do gadania?
Mt 20. Przełożeństwo jest służbą4.


Nad tym co robi kościół czuwa Duch Święty.
Więc Bóg oddał władze ludziom, nad którymi i tak ma kontrole.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 16, 2017 7:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen, to co piszesz, to nawet z KKK się nie zgadza

Może byś najpierw sprawdził co jest w KKK, a potem się wypowiadał? Patrz i płacz:

1461 Skoro Chrystus powierzył swoim Apostołom posługę jednania 53 , to biskupi, jako ich następcy, oraz prezbiterzy, współpracownicy biskupów, nadal spełniają tę posługę. Bowiem na mocy sakramentu święceń biskupi i prezbiterzy mają władzę odpuszczania wszystkich grzechów "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Oczywiście ten unik nadal nie zmienia niczego w fakcie, że negując władzę odpuszczania i zatrzymywania grzechów, którą mają prezbiterzy i biskupi, zaprzeczasz w ten sposób samemu Bogu.



Yarpen, to co zacytowałeś jest wewnętrznie sprzeczne. Jeżeli posługujesz to nie masz władzy - jesteś tylko sługą. W konfesjonale kapłan posługuje Bogu, a jeśli posługuje, to nie ma władzy. Bóg swoim sługom zlecił posługiwanie przy odpuszczeniu grzechów.


Cz mar 16, 2017 12:00
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Moment: Pan Jezus przyszedl, zeby sluzyc?
Cytuj:
A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».


To dlaczego powiedzial:
Cytuj:
Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".


Wladza w chrzescijanstwie jest sluzba.


Cz mar 16, 2017 14:54

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Kael napisał(a):
Ducha sw kaplani otrzymuja w Sakramencie kaplanstwa. Czy Apostolowie po Dniu Znartwychwstania co chwile testowali, czy Duch sw im siedzi na ramieniu, czy nie?

Ile mozna doroslemu facetowi, ktory uwaza ze ma bezposrednie polaczenie z Bogiem, absolutne podstawy wiary wyjasniac?


Dz 20
. 28 Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami7, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. 29 Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada8. 30 Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. 31 Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was.

Z tego tekstu jasno wynika, że same święcenia nie dają żadnej gwarancji asystencji Ducha Świętego. Paweł wyraźnie pisze, że spośród biskupów wyjdą ludzie, którzy głosić dędą przewrotne nauki. Skoro przewrotne, to na pewno nie pod natchnieniem Ducha Świętego. Człowiek nie będący w stanie łaski, nie może być pod natchnieniem Ducha Świętego. Święcenia dają uprawnienia do posługi kapłańskiej, czy biskupiej Bogu i zadatek asystencji Ducha Świętego. Asystencję można utracić. Wtedy człowiek może się stać wrogiem samego Boga. Trzeba zabiegać o asystencję Ducha Świętego przez częstą spowiedź i codzienną komunię. Jest to obowiązkiem tych, którzy zostali wyznaczeni do posługi.


Cz mar 16, 2017 14:59
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Ale, ale... Juz ci wykazalam, ze częsta spowiedź (a juz na pewno nie w twojej okrojonej wersji Sakramentu Pokuty) i codzienna komunia (sw) to zadna gwarancja na stala asystencje Ducha sw.

Ksiezy i zakonnikow, ktorzy odeszli nie tylko od kaplanstwa ale i od wiary sa tysiace.

Kto stoi niech baczy, zeby nie upadl. A Duch sw wieje kedy chce i niekoniecznie zawsze kolo twojego ucha.

A sakramenty sprawowane przez grzesznego kaplana nie traca “mocy“. On je sprawuje moca Chrystusa.
Jesli ktos uwaza, ze traca tzn, ze ceni siebie wyzej niz innych grzesznikow.

I tak sie z tym nie zgodzisz, bo by ci sie twoj swiat rozsypal w proch.


Cz mar 16, 2017 16:10

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Zaskoczę Cię Kael. Zgadzam się z Tobą. Tylko, że lepszej gwarancji nie znajdziesz. Z drugą częścią też się zgodzę, bo moc sakramentu zależy od wiary przyjmującego.


Cz mar 16, 2017 16:28
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Cos w temacie Sakramentu Pokuty
http://info.wiara.pl/doc/3761591.Papiez ... grzeszenia

I zeby nie bylo, ze papiez znosi inne warunki Sakramentu Pokuty. Nie znosi. Pokazuje za to sens. Jesli naprawde sie wstydzisz, zrobisz wszystko zeby grzech sie nie powtorzyl.


Śr mar 22, 2017 8:51

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Kael, Pozwolę sobie nie zgodzić się z papieżem w tej kwestii. Widzisz wstyd odczuwamy z powodu naszej pychy. - jestem w zasadzie prawie doskonały, a tutaj taka wpadka. to był jednorazowy incydent i na pewno się nie powtórzy. Mija parę dni i znowu leżę w łajnie. Myślę, że żeby się poprawić to najpierw trzeba sobie uświadomić swoją nędzę i swoją bezradność w swoim indywidualnym starciu z szatanem. Potrzebna jest świadomość, że bez pomocy Boga jestem bez szans. Ja się nie wstydzę, bo wstyd przeszkadza człowiekowi stanąć w prawdzie. Prawda jest taka, że jestem ostatnią nędzą jak ten paralityk spuszczony z dachu. Bóg lituje się nad tymi, którzy przed nim stają w prawdzie.


Śr mar 22, 2017 12:51
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Ciekawe dlaczego mnie nie dziwi, ze sie nie zgadzasz z papiezem?

A na serio: tak zaweziles sobie obraz Sakramentu Pokuty, zeby do twojej praktyki pasowal, ze nikt ciebie mie przekona ze to cos wiecej i inaczej.

Szkoda mi ciebie. Nie pozwalasz Bogu sie uleczyc.


Śr mar 22, 2017 14:18

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Kael, może byś opowiedziała o swojej walce z szatanem i pochwaliła byś się jakimiś sukcesami. Wtedy może bym skorzystał z Twoich doświadczeń. Sama krytyka do niczego dobrego nie prowadzi.


Śr mar 22, 2017 16:07
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
To nie jest watek o mnie. Ja z szatanem nie walcze. Nie musze. Za mnie walczyl i zwyciezyl Kto inny. W ogole szatanowi nie poswiecam zadnej uwagi.

Ciekawe, ze redaktor Drzymala zrozumial papieza.
Cytuj:
Świadomość tego, że zostały mi odpuszczone winy, że mogę zaczynać od początku jak gdyby nigdy nic, że mogę walczyć dalej i Bóg nie będzie krzywo na mnie patrzył za to, co robiłem wcześniej, powinna być dla mnie impulsem, który przemienia całe moje życie, moje podejście do bliźnich. Jeśli mnie odpuszczono, to i ja muszę nauczyć się odpuszczać krzywdy, które mi wyrządzono. Ale czy spowiedź tak na mnie działa?
(...)
Dopóki czujemy się nieskazitelni, mocni, samowystarczalni, mamy skłonność do patrzenia z góry na innych ludzi, poniżania ich i traktowania z rezerwą. Ale kiedy zrozumiemy, że tak naprawdę jesteśmy godnymi pożałowania nędznikami, których właśnie ocalono od zguby, perspektywa się zmienia
.
http://info.wiara.pl/doc/3763316.Czy-ci-nie-wstyd

Cos ci to wytluszczone przypomina?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Prawda jest taka, że jestem ostatnią nędzą jak ten paralityk spuszczony z dachu. Bóg lituje się nad tymi, którzy przed nim stają w prawdzie.


A widzisz roznice?
Papiez widzi aspekt indywidualnego rozgrzeszenia, bez powiazania ze zmiana perspektywy na taka, ze nie jestem lepszy niz inni
Cytuj:
Papież komentując postawę niemiłosiernego sługi zauważył, że miał on poczucie swego wielkiego sprytu, iż się jemu upiekło – tymczasem nie zrozumiał szczodrości swego pana. Zauważył, że podobnie i my mamy wrażenie, że nam się upiekło, ale przestrzegł, iż nie jest to przebaczenie, a jedynie obłudna kradzież rozgrzeszenia, fałszywe przebaczenie.

Czyli bywa obludna kradziez rozgrzeszenia.

Sa i inne. Np, ze Sakrament Pokuty zamyka pewien rozdzial. Zaczynasz na nowo i zaczynasz lepiej.

Z twoich wpisow wynika, ze ty niczego nie zaczynasz. Nie wierzysz w moc Sakramentu Pokuty. Nie wierzysz w fakt przebaczenia i mozliwosc wyjscia z blota. Siedzisz w tym, co bylo i biadolisz jak to nic nie mozesz inaczej.

Chrzescijanin jest zwyciezca, bo Jezus juz zwyciezyl. Masz to tylko przyjac i w to uwierzyc. Wtedy grzech nie bedzie nieustajaca katastrofa a chwilowa porazka.


Śr mar 22, 2017 16:27

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Kael, może byś opowiedziała o swojej walce z szatanem i pochwaliła byś się jakimiś sukcesami.


KIedyś pochwaliłem się w modlitwie przed Panem Bogiem swoim sukcesem w sprawach duchowych. Nie jakoś arogancko, to było coś w stylu: "patrz Panie Boże, JA to dla Ciebie sam zrobiłem." Było to z 13-15 lat temu. Straszną duchową cenę płacę za to do tej pory. Dziś, kiedy uda mi się z czymś wygrać to cieszę się jak dziecko i całą zasługę przypisuję Panu Bogu. Już taki głupi nie jestem i więcej tak nie powiem. Gdybym mógł cofnąć czas, to w pierwszej kolejności nie uniósłbym się pychą w tamtym czasie i nie wypowiedział tego zdania!

Za grosz pokory w Tobie krzysiekniepiekło.. za grosz :/


Śr mar 22, 2017 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
bylejaki, oddaj tamtą sprawę Bogu, a przestanie Cię dręczyć.


Cz mar 23, 2017 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Widzę krzysiekniepieklo, że w ogóle nie zrozumiałeś co chciałem przekazać. A rad proszę żebyś mi nie udzielał. Od Ciebie nie chcę żadnych.


Cz mar 23, 2017 17:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL