Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 13:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona
 Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia. 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Krzysiek prosta sprawa, jeżeli kłamiesz i oszukujesz spowiednika, to rozgrzeszenie w Sakramencie Pokuty i Pojednania jest nie ważne.


Wt mar 07, 2017 16:47
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Kael napisał(a):
Na pewno do zbawienia? Wyewoluowac mozna tez na rozdroza...


Ano mozna...Ale ktoz z nas potrafi przewidziec, czym skonczy sie ta, czy inna ewolucja...?

Nasza chrzescijanska rola jest wspierac kazdy proces rozwoju duchowego tak, aby postepowal w duchu milosci blizniego i zgodnie z Nauka Jezusa...czyli zgodnie z Prawda :)

Nikt z nas nie jest odpowiedzialny za drugiego...To jest sprawa tylko miedzy nim a Bogiem...My mamy postepowac tak, abysmy w oczach Boga nie okazali sie "winnymi krwi"...dlatego tez chrzescijanin -bardziej niz ktokolwiek- musi uwazas na sklonnosci swojej cielesnej natury i rozumu, ktory niekontrolowany przez SWIADOMOSC moze nas zwiesc na manowce , przysparzajac przy okazji wiele niepotrzebnych cierpien...sobie i innym czasami tez( Salomon: "zaufaj Bogu, nie polegaj na wlasnym rozumie")

Ale przeciez ty to wszysto wiesz, Kael... :)


Wt mar 07, 2017 16:49
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
No wiec wlasnie krzysiek od nauki Jezusa sie od dala. Ale dla ciebie tez prawda lezy tam, gdzie tobie sie wydaje. Czyz nie? Bo ty na swoim rozumie polegasz.


Wt mar 07, 2017 17:01

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Widzisz Yarpen ale Pan Jezus nie powiedział, że jak okłamiesz, to rozgrzeszenie będzie nieważne. Powiedział - komu odpuścicie, są im odpuszczone - Ty zaś twierdzisz, że nie.


Wt mar 07, 2017 17:10
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Krzysiek zlituj się. Chcesz kłamstwem uzyskać rozgrzeszenie? Budujesz na kłamstwie? Zastanów się.


Wt mar 07, 2017 17:15
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Widzisz Yarpen ale Pan Jezus nie powiedział, że jak okłamiesz, to rozgrzeszenie będzie nieważne. Powiedział - komu odpuścicie, są im odpuszczone - Ty zaś twierdzisz, że nie.

Ja zaś powiedziałem, że możesz dyskutować na forum, a nie głosić. Natomiast co do tego, co nam głosisz, napisałem parę zdań tutaj.

Przypominam Ci również, że nie całe nauczanie Chrystusa i Apostołów spisano w Biblii.


Wt mar 07, 2017 17:17
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Kael napisał(a):
No wiec wlasnie krzysiek od nauki Jezusa sie od dala. Ale dla ciebie tez prawda lezy tam, gdzie tobie sie wydaje. Czyz nie? Bo ty na swoim rozumie polegasz.


No widzisz Kael, nie jestem jeszcze calkiem przekonana czy Krzysiek sie oddala, czy przybliza do Prawdy...Na razie obserwuje jego rozwoj duchowy :) ...no i wasze chrzescijanskie wsparcie tez oczywiscie...uczac sie przy tym bardzo, baaaaardzo wiele...a nauka, jak wiadomo "nie idzie w las" :)

A z ta moja wiedza (Prawda) to jest tak, ze ona mnie "wyzwolila"...Znalazlam ja w Biblii...Kiedy to sie stalo przestalam polegac na swoim rozumie :) ...a teraz staram sie jak tylko moge, aby kazdy moj krok na drodze do zbawienia byl SWIADOMA decyzja wynikajaca z chrzescijanskiej natury :) To wszystko na ten temat.


Wt mar 07, 2017 17:23

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
To objaśnij mi Yarpen, gdzie jeszcze zapisano nauczanie Chrystusa i apostołów


Wt mar 07, 2017 17:37
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Masz to podane tutaj:

2 Tes 2,15
15. Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.


Oczywiście nic się nadal nie zmienia w fakcie, że spowiedź może być nieważna.


Wt mar 07, 2017 17:39
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
krzysiek po prostu uznal (zblizajac sie do prawdy wg Ady), ze do zbawienia jest potrzebne lykanie Komunii sw, w ktora on wierzy, wiec jest to dla niego Cialo Chrystusa, a do przyjecia Komunii potrzeba rozgrzeszenia. Niby go Duch sw i tak rozgrzeszy, co by nie robil i co by nie planowal zrobic, no ale Komunii sw pilnuje Kosciol, Kosciol sie upiera przy spowiedzi ksiedzu, wiec krzysiek odbebnia obowiazki, zeby miec zapas Komunii sw i zeby mu przy smierci ilosc w jakosc przeszla. Samoistnie i bez specjalnego wysilku z jego strony.

Ze tam Pan Jezus cos o wierze na pokaz i o czynach niezbednych do wejscia do nieba mowil? Ze nie nakazal odpuszczac grzechow jak leci? To sa przeinaczenia przy przepisywaniu Biblii. Bo krzyskowi Biblia spadla z nieba a co tam jest prawdziwego, to on sam decyduje.

Sorry, Ada, jesli twoje delikatne uczucia urazilam, ale pewne rzeczy trzeba mowic jasno, zeby bylo wiadomo kto jest zwodzicielem na manowce.


Wt mar 07, 2017 17:54

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Nie odpowiedziałeś Yarpen. Ten list to też NT. Yarpen, nie pytałem o spowiedź tylko skuteczność rozgrzeszenia.


Wt mar 07, 2017 18:17
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie odpowiedziałeś Yarpen. Ten list to też NT.

Odpowiedziałem na pytanie o to, gdzie znajduje się nauczanie, którego nie spisano w Biblii. Nie moja wina, że kolejny raz odpowiedź Ci się nie podoba, bo przeczy temu, co sobie wymyśliłeś.

Cytuj:
Yarpen, nie pytałem o spowiedź tylko skuteczność rozgrzeszenia.

Nie udawaj greka. Spowiedź jest nieważna, kiedy nie dochodzi do rozgrzeszenia mimo tego, że kapłan wypowiedział formułę rozgrzeszającą.


Wt mar 07, 2017 18:27

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Yarpen, przeczysz słowom Jezusa czyli Boga. Wyraźnie powiedział - którym odpuścicie, są im odpuszczone. Tutaj nie ma żadnego ,,ale" skoro odpuścił, to skutek jest nieodwołalny.


Wt mar 07, 2017 18:35
Zobacz profil
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen, przeczysz słowom Jezusa czyli Boga. Wyraźnie powiedział - którym odpuścicie, są im odpuszczone. Tutaj nie ma żadnego ,,ale" skoro odpuścił, to skutek jest nieodwołalny.

Wskazałem ci na ważny fakt w tym poscie. Jak go przeczytasz i przemyślisz, to pogadamy dalej.


Wt mar 07, 2017 18:39
Post Re: Czy można kwestionować skuteczność rozgrzeszenia.
Cytuj:
Wszyscy "zywi", Alus, maja te moc... :) ...czyli ci, ktorzy narodzili sie na nowo z Ducha...bo tylko w nich dziala Poslaniec od Jezusa, Pocieszyciel, ktory "doprowadza ich do calej Prawdy"... :)

Ci, ktorzy tego nie wiedza, sa "martwi"...

"Zywi" ida za Jezusem, bo znaja Jego glos..."umarli" natomiast tego glosu nie potrafia rozpoznac...Jedyne, co im pozostaje, to "grzebanie innych umarlych"... :)

Nowa ewangelia w Twojej i wybranej wersji do mnie nie przemawia, stawiacie siebie w pozycji Boga, któremu posługuje Duch św.[/quote]


Cytuj:
Przytoczylam tu toczka w toczke Ewangelie zapisana w NT...Dlaczego nazywasz ja "nowa"...?
W Biblii nie ma innej Ewangelii...niestety, Alus... :)

Toczka w toczkę Ewangelię powiadasz .....Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze.
Duch święty tchnie kędy chce - czyli nie od woli człowieka zależy udzielanie Jego natchnień, nie z tytułu sprawiedliwości, nie tylko zasługującym na dary Ducha Świętego, nie z chęci dotknięcia Ducha św.
Trudno zatem rozeznać kto jest żywy a kto martwy, kto działa pod natchnieniem Ducha św, a kto jedynie tak mniema, albo kto udaje.


Wt mar 07, 2017 19:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL