Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Własna wiara i religia. 
Autor Wiadomość
Post Re: Własna wiara i religia.
Śmieszne to. Jest tyle religii i ludzie się kłócą. Stwórzmy kolejną, to się pogodzą. Gdzie tu logika?

Zresztą nie jesteś z takim pomysłem pierwszy. Unitarianizm, New Age, Baha'i to wszystko koncepcje religijne formalnie uznające wszystkie proroctwa i próbujące łączyć w sobie różne tradycje.


Wt mar 21, 2017 7:51

Dołączył(a): Pn mar 20, 2017 21:58
Posty: 5
Post Re: Własna wiara i religia.
zefciu napisał(a):
Śmieszne to. Jest tyle religii i ludzie się kłócą. Stwórzmy kolejną, to się pogodzą. Gdzie tu logika?

Zresztą nie jesteś z takim pomysłem pierwszy. Unitarianizm, New Age, Baha'i to wszystko koncepcje religijne formalnie uznające wszystkie proroctwa i próbujące łączyć w sobie różne tradycje.


Ale mój pomysł jako pierwszy prowadzi do dialogu. To że nie chcecie lub nie umiecie z niego skorzystać, jest waszą słabością jako ludzkości.


Małgosiaa napisał(a):
Felipesku napisał(a):
Czy dla zgody między ludźmi, zaprzestania mordowania, gwałtów, przemocy, wojen, zanieczyszczenia środowiska i wszystkiego co niszczy ludzką duszę, bylibyście w stanie przejść na nową wiarę?


Wiarę w Stwórcę, którego nie znamy. Wiarę w prawdę którą dzięki niej poznamy.


1 Głupi [już] z natury2 są wszyscy ludzie,
którzy nie poznali Boga:
z dóbr widzialnych nie zdołali poznać Tego, który jest,
patrząc na dzieła nie poznali Twórcy,

2 lecz ogień, wiatr, powietrze chyże,
gwiazdy dokoła, wodę burzliwą
lub światła niebieskie3 uznali za bóstwa, które rządzą światem.
3 Jeśli urzeczeni ich pięknem wzięli je za bóstwa -
winni byli poznać, o ile wspanialszy jest ich Władca,
stworzył je bowiem Twórca piękności;
4 a jeśli ich moc i działanie wprawiły ich w podziw -
winni byli z nich poznać, o ile jest potężniejszy Ten, kto je uczynił.
5 Bo z wielkości i piękna stworzeń
poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę.

6 Ci jednak na mniejszą zasługują naganę,
bo wprawdzie błądzą,
ale Boga szukają i pragną Go znaleźć.
7 Obracają się wśród Jego dzieł, badają,
i ulegają pozorom, bo piękne to, na co patrzą.
8 Ale i oni nie są bez winy:
9 jeśli się bowiem zdobyli na tyle wiedzy,
by móc ogarnąć wszechświat -
jakże nie mogli rychlej znaleźć jego Pana? (Mdr 3,1-9)


Cytujesz stare księgi, które nie dająodpowiedzi. Ja chce prawdziwie poznaćStwórcę, spisać nowe pytania dla ludzkości, przystosowane do naszych czasów. Tak aby każdy mógł to zrozumieć i pojąć.

Uważasz, że znasz Stwórcę? I proszę nie pisz tu słowa "Bóg". To słowo to przeżytek, ukazuje coś co chce górować nad człowiekiem i być czczone, Stwórca nie musi uciekać się do takich sztuczek.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Felipesku, nie cierpię zwykle tego argumentu, ale po lekturze Twoich listów (zarówno treści jak i formy... no cóż, bądźmy szczerzy: ortograficznej) pytanie nieodparcie się nasuwa: ile masz lat?


To żaden argument. Nie wnosisz nic do tematu, i próbujesz odciągnąć rozmowę na inny tor. Mam Zespół Aspergera, czy to czyni mnie gorszym lub lepszym od Ciebie? Natomiast mam tą niesamowitą możliwość innego spojrzenia, lateralny sposób myślenia i rozumowanie indukcyjne pozwala mi dostrzec, że coś tu nie gra i należy wprowadzić zmiany. Czy chcesz tego czy nie, one nadejdą, co najwyrzej ty pozostaniesz w tyle. "A" gramatyka i stylistyka nie ma nic wspólnego z moimi możliwościami pojmowania świata.


Wt mar 21, 2017 8:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Własna wiara i religia.
Felipesku napisał(a):
Ale mój pomysł jako pierwszy prowadzi do dialogu. To że nie chcecie lub nie umiecie z niego skorzystać, jest waszą słabością jako ludzkości.

Jak chcesz zrealizować ów pomysł na skalę globalną? Poza tym chyba nie słyszałeś o dialogu międzyreligijnym i ekumenizmie. Poczytaj i spójrz, ze Ameryki nie odkryłeś, a dyplomatą chyba nie jesteś, aby zabrać się po swojemu.
Felipesku napisał(a):
Cytujesz stare księgi, które nie dająodpowiedzi.

Stare, ale wciąz aktualne, a odpowiedź jest wyraźna, tylko trzeba umieć ją odczytać.
Felipesku napisał(a):
Uważasz, że znasz Stwórcę?

Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością” (1 J 4, 7-8)
„Nikt nie zna Ojca jak tylko Syn i ten, komu Syn zechce to objawić”(Łk10,22)
Felipesku napisał(a):
I proszę nie pisz tu słowa "Bóg". To słowo to przeżytek, ukazuje coś co chce górować nad człowiekiem i być czczone, Stwórca nie musi uciekać się do takich sztuczek.

Rozróżnisz dwa niezalezne Byty: Stwórcę i Boga? Na jakiej podstawie?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 21, 2017 8:47
Zobacz profil
Post Re: Własna wiara i religia.
Felipesku napisał(a):
Ale mój pomysł jako pierwszy prowadzi do dialogu.
Skąd wniosek, że Twój prowadzi do dialogu, a inne nie prowadziły do dialogu?
Cytuj:
To że nie chcecie lub nie umiecie z niego skorzystać, jest waszą słabością jako ludzkości.
No właśnie - sam przyznajesz, że fakty są takie, że nie prowadzi do dialogu. Ale jak widać - Ty masz rację, a jeśli fakty pokazują inaczej, tym gorzej dla faktów.
Cytuj:
Cytujesz stare księgi, które nie dająodpowiedzi. Ja chce prawdziwie poznaćStwórcę, spisać nowe pytania dla ludzkości, przystosowane do naszych czasów. Tak aby każdy mógł to zrozumieć i pojąć.
To to zrób. A jak już zrobisz, przyjdziesz tutaj i opowiesz.
Cytuj:
Natomiast mam tą niesamowitą możliwość innego spojrzenia, lateralny sposób myślenia i rozumowanie indukcyjne pozwala mi dostrzec, że coś tu nie gra i należy wprowadzić zmiany. Czy chcesz tego czy nie, one nadejdą, co najwyrzej ty pozostaniesz w tyle.
I w ogóle jesteś wspaniały, ponadprzeciętny i widzisz to, czego inni nie widzą. Iluż takich krąży po forach i wykłada jakieś niekomunikowalne koncepcje.

Jednym słowem - czym rafalileśtam dla logiki, tym Felipesku dla teologii.
Cytuj:
"A" gramatyka i stylistyka nie ma nic wspólnego z moimi możliwościami pojmowania świata.
Nie do końca. Gramatyka jest odbiciem logiki. Jeśli ktoś pisze niegramatycznie, to można się zastanawiać, czy myśli logicznie.


Wt mar 21, 2017 11:13
Post Re: Własna wiara i religia.
zefciu napisał(a):
Jeśli ktoś pisze niegramatycznie, to można się zastanawiać, czy myśli logicznie.



A jak pisze gramatycznie to nie mozna...?


Wt mar 21, 2017 11:26
Post Re: Własna wiara i religia.
adaBRD napisał(a):
A jak pisze gramatycznie to nie mozna...?
Oczywiście że można. A ktoś twierdzi inaczej? Np. powyższe Twoje pytanie jest gramatycznie poprawne, a wskazuje na błąd logicznego myślenia.


Wt mar 21, 2017 11:40
Post Re: Własna wiara i religia.
zefciu napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A jak pisze gramatycznie to nie mozna...?
Oczywiście że można. A ktoś twierdzi inaczej? Np. powyższe Twoje pytanie jest gramatycznie poprawne, a wskazuje na błąd logicznego myślenia.


Zefciu, moja logika byla taka, ze jak zadam ci jakiekolwiek pytanie, to na pewno otrzymam bystra odpowiedz... :) ...Jak zwykle... :-D


Wt mar 21, 2017 12:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL