Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wiara- szczerze próbowałem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
Marek_Piotrowski napisał(a):
Może pomoże Ci przemyślenie takiego fragmentu:
"Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami.
Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o ludzi chciwych albo zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat.
Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku.
Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie macie sądzić tych, którzy są wewnątrz?
Tych, którzy są na zewnątrz, będzie sądził Bóg. Usuńcie złego spośród was samych"
/1 Kor 5,9-13/


Już mi 'zefciu" wyjaśnił co to ten cały brat jest, więc mogę się ciebie piotrowski spytać o co tu w tym twoim cytacie chodzi?
To można przestawać z rozpustnikiem czy jednak nie można?

warzywnie napisał(a):
Świat to zepsute coś, a wiara katolicka trudna i nielogiczna dla mnie.


Widze że specjalnie się z tego wykręcasz.
Przecież już ci tutaj było wyjaśnione co i jak masz robić, a ty wyskakujesz że ci tutaj coś jest nielogiczne.

warzywnie napisał(a):


Jeżeli chcesz to zabraniaj.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 14, 2017 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 24, 2017 22:16
Posty: 11
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
Cytuj:
Już mi 'zefciu" wyjaśnił co to ten cały brat jest, więc mogę się ciebie piotrowski spytać o co tu w tym twoim cytacie chodzi?
To można przestawać z rozpustnikiem czy jednak nie można?


O przydałoby się.


Pt kwi 14, 2017 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
Nie idźcie na łatwiznę. Pomyślcie, przeanalizujcie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt kwi 14, 2017 19:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 24, 2017 22:16
Posty: 11
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
O, to Pan. Pamiętam, widziałem książkę w internecie. Sam byłem ciekawy jej treści. Bo w końcu może stanowić odpowiedź na niektóre z moich pytań. Zresztą mam znajomego, który jest Badaczem Pisma Świętego.

Oczywiście te moje pytania nie pochodzą od niego. Czasami dyskusja się kończyła, gdy odpowiadał "ale, wy to źle interpretujecie".

A teraz mam taki kryzys wiary. Ten wątek stanowił też manifest. Ubolewam, że nie było stanowczości księży. Oni mnie znają z tych moich poprzednich spowiedzi.
Od jakiegoś czasu jest też nowy ksiądz w parafii. U spowiedzi przedświątecznej natrafiłem na niego. Był wyrozumiały ale i radny. Wie, że zbluźniłem też od siebie przeciw Bogu. Może dlatego nie podpowiedział, że nie grzeszę.
Pamiętam, że wierzyłem że coś może się zmienić. Ale znowu zaniedbałem spowiedź i tak wyszło.


Pt kwi 14, 2017 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
Prośba: nie pisz do mnie ani "piotrowski" (z małej litery) ani "Pan". W Internecie - oprócz niektórych dziwaków - raczej wszyscy są na "Ty".
Przyznam, że wydaje mi się ("wydaje mi się", bo mam ograniczone informacje) że skupiasz się na nie-tych-najważniejszych sprawach, podnosząc je do wysokiej rangi. Pytanie, co przy tej okazji ważniejszego CI umyka?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 15, 2017 9:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
@Warzywnie...
Widać, że szukasz Boga.. Może Ci pomogę. Zaufaj mi, miałem podobny kryzys wiary.

Może w pierwszej kolejności, przeczytajmy co mówi na ten temat sam Bóg.
Jeremiasza 29:12-13
"Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.
A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem,"

Jana 6
"Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Pierwszym takim "etapem" jest osobiste poszukiwanie Boga. Poprzez studiowanie którejś z Ewangelii z jednoczesną prośbą o zrozumienie. Jeśli poszukiwanie jest szczere, od serca, Bóg będzie prowadził do wyznania wiary przed tron Pana Jezusa.


W pewnej chwili usłyszymy wewnętrzny głos. Będzie to nawoływanie do pokuty.
Objawienie 3:20
"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."

Czym jest pokuta w sensie biblijnym, czym jest to wyznanie wiary:
Rzymian 10:9-10
"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu."


Pn kwi 17, 2017 8:35
Zobacz profil
Post Re: Wiara- szczerze próbowałem
servus napisał(a):
Może w pierwszej kolejności, przeczytajmy co mówi na ten temat sam Bóg.
Jeremiasza 29:12-13
"Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.
A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem,"

Jana 6
"Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Pierwszym takim "etapem" jest osobiste poszukiwanie Boga. Poprzez studiowanie którejś z Ewangelii z jednoczesną prośbą o zrozumienie.
Nie widzę w tym powyższym cytacie nic o "studiowaniu którejś z Ewangelii". Cytujesz fragment Biblii, a potem udając, że piszesz o jej znaczeniu wklejasz własne myśli.
Cytuj:
W pewnej chwili usłyszymy wewnętrzny głos. Będzie to nawoływanie do pokuty.
Objawienie 3:20
"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."

Czym jest pokuta w sensie biblijnym, czym jest to wyznanie wiary
Które "to wyznanie wiary"? Nie ma w tym cytacie o żadnym "tym wyznaniu wiary".


Wt kwi 18, 2017 6:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL