Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Żarty, a Wiara 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2017 22:37
Posty: 10
Post Żarty, a Wiara
Witam,
Otóż nurtuje mnie kwiestia czegoś takiego, iż ktoś na przykład pisze zdanie (muszę chyba zacytować), że ktoś np. to "bóg seksu" - i teraz mam pytanie, czy jest to grzech i czy Katolik musi zwrócić uwagę takiej osobie?
Dziękuję za pomoc


Wt kwi 25, 2017 22:40
Zobacz profil
Post Re: Żarty, a Wiara
A dlaczego ma to byc grzech? To tylko taka figura językowa. Przeciez nikt wtedy nie uważa, że to Bóg, który kieruje/odpowiada za seks.
To tak jak z relkamą "zimny Lech". To tylko reklama piwa, a nadgorliwcy widza w tym nie wiadomo co.


Śr kwi 26, 2017 8:35

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2017 22:37
Posty: 10
Post Re: Żarty, a Wiara
Tylko, że Lechów jest wiele, bo to imię, a Bóg jest tylko jeden. Dlatego się zastanawiam, jak to wszystko wygląda, czy można sobie w ten sposób żartować czy nie.


Śr kwi 26, 2017 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Żarty, a Wiara
Bóg jest tylko jeden, ale bogów - obiektów kultu w religiach politeistycznych jest wielu. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś posługując się określeniem "bóg seksu" miał na myśli tego Boga. Niemal z całą pewnością chodzi w tym przypadku o "boga" - czyli bezkrytycznie uwielbianego człowieka, obiekt westchnień płci przeciwnej.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr kwi 26, 2017 12:43
Zobacz profil
Post Re: Żarty, a Wiara
Jesli sumienie Ci wyrzuca to zwroc uwagę. Ja nie moge sie przemoc do zwrocenia uwagi gdy wiele osob naduzywa imienia Bożego - czesto sie zdarza ze w nerwach albo gdy zupa kipi ktos ryczy "Jezus" albo inne;


Cz kwi 27, 2017 17:11

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 13:02
Posty: 67
Post Re: Żarty, a Wiara
Teresse napisał(a):
Jesli sumienie Ci wyrzuca to zwroc uwagę. Ja nie moge sie przemoc do zwrocenia uwagi gdy wiele osob naduzywa imienia Bożego - czesto sie zdarza ze w nerwach albo gdy zupa kipi ktos ryczy "Jezus" albo inne;

Dodam jeszcze, że niektórzy kierują słowa do drugiej osoby "Chyba Cię Bóg opuścil..."


Pt kwi 28, 2017 10:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL