Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj? 
Autor Wiadomość
Post Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj?
Kościół zaczął się po śmierci Jezusa Chrystusa gdy żydzi nie przyjęli go jako Mesjasza , te przykazania były dla żydów . Nasz Kościół zaczął się wraz z Apostołem Pawłem a nie Piotrem , Piotr i przykazania do żydów, Paweł i Łaska Boża dla kościoła.

Problem jest z katolickim kościołem , że nie uznaje Apostoła Pawła jako Apostoła , pierwszym Apostołem kościoła był Paweł.

Piotr - ofiary za grzechy , dekalog , Duch Święty za życie i przestrzeganie prawa
Paweł- łaska Boga , odkupienie poprzez Jezusa Chrystusa


Wt maja 30, 2017 19:15
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Kościół zaczął się po śmierci Jezusa Chrystusa gdy żydzi nie przyjęli go jako Mesjasza , te przykazania były dla żydów . Nasz Kościół zaczął się wraz z Apostołem Pawłem a nie Piotrem , Piotr i przykazania do żydów, Paweł i Łaska Boża dla kościoła.

Problem jest z katolickim kościołem , że nie uznaje Apostoła Pawła jako Apostoła , pierwszym Apostołem kościoła był Paweł.

Piotr - ofiary za grzechy , dekalog , Duch Święty za życie i przestrzeganie prawa
Paweł- łaska Boga , odkupienie poprzez Jezusa Chrystusa

Tak to Paweł został jako pierwszy wybrany przez Jezusa spośród uczniów, towarzyszył Jezusowi przez 3 lata, stał pod krzyżem i usłyszał od Zmartwychwstałego Ty jesteś opoka.


Wt maja 30, 2017 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Kościół zaczął się po śmierci Jezusa Chrystusa gdy żydzi nie przyjęli go jako Mesjasza , te przykazania były dla żydów . Nasz Kościół zaczął się wraz z Apostołem Pawłem a nie Piotrem


"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."
Mt 16:18


Wt maja 30, 2017 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Kościół zaczął się po śmierci Jezusa Chrystusa gdy żydzi nie przyjęli go jako Mesjasza , te przykazania były dla żydów . Nasz Kościół zaczął się wraz z Apostołem Pawłem a nie Piotrem , Piotr i przykazania do żydów, Paweł i Łaska Boża dla kościoła.

Skąd to wziąłeś, że Piotr i przykazania były dla żydów, a Paweł i łaska dla Kościoła?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 30, 2017 19:51
Zobacz profil
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
Nowy Testament
2 List Do Tymoteusza 1:1


"1 Paweł, z woli Boga apostoł Chrystusa Jezusa, [posłany] dla [głoszenia] życia obiecanego w Chrystusie Jezusie, "

grzesznik=gentile
żyd-jew

Kościół katolicki nie uznaje Pawła jako apostoła a tu dosłownie w pierwszej linijce tekstu czytamy to.
Apostoł Jezusa Chrystusa więc nasz Apostoł posłany dla nas grzeszników nie dla żydów.

Tutaj muszę pokazać oryginalny wers Biblii ,ponieważ Biblia Tysiąclecia zmieniła kontekst i dla tego wy teraz nie dzielicie sprawiedliwie Słowa Bożego

2 List do Tymoteusza 2:15 , JKV 1611r.
:
"
Studie to shewe thy selfe approued vnto God, a workman that needeth not to be ashamed, rightly diuiding the word of trueth."

Chodzi o to żebyśmy rozróżniali Stary Testament i stare prawa oraz Nowy Testament i Łaskę Bożą.
Zostało zmienione to na :

"15 Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy".

Kościołowi katolickiemu nie pasuję to że jesteśmy pod Łaską Bożą , dalej chcą żebyś był pracownikiem uczynkami żeby zostać zbawionym.Zmienili rightly dividing the word of truth= sprawiedliwie rozdzielać słowo Boże na trzymać się prostej linii prawdy.

O Piotrze i skale
Mt 16:18 JKV 1611r.


And I say also vnto thee, that thou art Peter, and vpon this rocke I will build my Church: and the gates of hell shall not preuaile against it.

Przez czyny Piotra i na tej skale (skałą jest Jezus Chrystus) , została zmieniona na Ty jesteś Piotr [Czyli Skała] , gdyby Jezus Chciał zbudować kościół na Piotrze to by nie mógł użyć and " upon THIS rock".

Tą skałą jest Jezus Chrystus czytamy to w 1 List do Koryntian 10:4

"i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały4, a ta skała - to był Chrystus"

Gdy czytasz Biblię zobaczysz , że Piotr mylił się wiele razy i pewnego razu opowiadał takie herezje że sam Jezus Chrystus nazwał go szatanem , czyżby Jezus zbudował swój kościół na szatanie? Nigdy!

Mt 16:23

"23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki». "

Wy myślicie na sposób ludzki tak samo jak Piotr , nawracajcie się i uwierzcie tylko i wyłącznie że Krew Jezusa Chrystusa i wiara w niego może was zbawić.


Wt maja 30, 2017 20:27
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Nowy Testament
2 List Do Tymoteusza 1:1


"1 Paweł, z woli Boga apostoł Chrystusa Jezusa, [posłany] dla [głoszenia] życia obiecanego w Chrystusie Jezusie, "

grzesznik=gentile
żyd-jew

Kościół katolicki nie uznaje Pawła jako apostoła a tu dosłownie w pierwszej linijce tekstu czytamy to.
Apostoł Jezusa Chrystusa więc nasz Apostoł posłany dla nas grzeszników nie dla żydów.

Tutaj muszę pokazać oryginalny wers Biblii ,ponieważ Biblia Tysiąclecia zmieniła kontekst i dla tego wy teraz nie dzielicie sprawiedliwie Słowa Bożego

2 List do Tymoteusza 2:15 , JKV 1611r.
:
"
Studie to shewe thy selfe approued vnto God, a workman that needeth not to be ashamed, rightly diuiding the word of trueth."

Chodzi o to żebyśmy rozróżniali Stary Testament i stare prawa oraz Nowy Testament i Łaskę Bożą.
Zostało zmienione to na :

"15 Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy".

Kościołowi katolickiemu nie pasuję to że jesteśmy pod Łaską Bożą , dalej chcą żebyś był pracownikiem uczynkami żeby zostać zbawionym.Zmienili rightly dividing the word of truth= sprawiedliwie rozdzielać słowo Boże na trzymać się prostej linii prawdy.

O Piotrze i skale
Mt 16:18 JKV 1611r.


And I say also vnto thee, that thou art Peter, and vpon this rocke I will build my Church: and the gates of hell shall not preuaile against it.

Przez czyny Piotra i na tej skale (skałą jest Jezus Chrystus) , została zmieniona na Ty jesteś Piotr [Czyli Skała] , gdyby Jezus Chciał zbudować kościół na Piotrze to by nie mógł użyć and " upon THIS rock".

Tą skałą jest Jezus Chrystus czytamy to w 1 List do Koryntian 10:4

"i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały4, a ta skała - to był Chrystus"

Gdy czytasz Biblię zobaczysz , że Piotr mylił się wiele razy i pewnego razu opowiadał takie herezje że sam Jezus Chrystus nazwał go szatanem , czyżby Jezus zbudował swój kościół na szatanie? Nigdy!

Mt 16:23

"23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki». "

Wy myślicie na sposób ludzki tak samo jak Piotr , nawracajcie się i uwierzcie tylko i wyłącznie że Krew Jezusa Chrystusa i wiara w niego może was zbawić.


Wt maja 30, 2017 20:45

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
Muszę przyznać, że czytałem wiele andronów na temat Piotra i Pawła, ale takich to już dawno :)
Że wymienię największe bzdury:
  • Kto CI powiedział, że Kościół nie uznaje Pawła za apostoła?
  • Kto CI powiedział, jakoby Kościół głosił zbawienie z uczynków, a nie z wiary?
  • Czemu zaprzeczasz temu, co powiedział Jezus o Piotrze, a przede wszystkim misji, jaką mu powierzył?
  • Co z tego że Piotr "pomylił się wiele razy" (podobnie zresztą jak Paweł)?

Jak wypowiadasz się o nauce Kościoła, to postaraj się ją poznać. A jak o Biblii, to spróbuj przeczytać fragmenty o jakich mówisz - mniej będzie wstydu ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 30, 2017 20:49
Zobacz profil WWW
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Muszę przyznać, że czytałem wiele andronów na temat Piotra i Pawła, ale takich to już dawno :)
Że wymienię największe bzdury:
  • Kto CI powiedział, że Kościół nie uznaje Pawła za apostoła?
  • Kto CI powiedział, jakoby Kościół głosił zbawienie z uczynków, a nie z wiary?
  • Czemu zaprzeczasz temu, co powiedział Jezus o Piotrze, a przede wszystkim misji, jaką mu powierzył?
  • Co z tego że Piotr "pomylił się wiele razy" (podobnie zresztą jak Paweł)?

Jak wypowiadasz się o nauce Kościoła, to postaraj się ją poznać. A jak o Biblii, to spróbuj przeczytać fragmenty o jakich mówisz - mniej będzie wstydu ;)


Wikipedia :
Piotr Apostoł, Szymon Piotr (łac. Petrus, gr. Πέτρος (Petros: „kamień”, „fragment skały”...uważany przez Kościół katolicki za pierwszego papieża.

1)Kościół Katolicki uznaje Piotra za pierwszego , natomiast Paweł był pierwszym Apostołem dla nas chrześcijan.Jako dwunastego apostoła po samobójstwie Judasza kościół katolicki uznaje Macieja. Maciej był wybrany przez jedenastu apostołów przez ciągnięcie słomki , Bóg nie akceptował takiego wyboru poprzez czystą szansę.

2)Kościół katolicki głosi zbawienie z uczynków a nie wiary , ponieważ używa złej ewangelii , nasza ewangelia na okres kościoła znajduje się w 1 List do Koryntian 15: wers od 1 do 4 włącznie i jest gloszona przez Pawła Apostoła.

3)To nie tak ,że Piotr się pomylił , on powiedział Jezusowi prosto w twarz , że nie może umrzeć dlatego Jezus nazwał go szatanem.


Wt maja 30, 2017 21:01
Post Re: Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj?
Ten kolejny juz-za-zycia-zbawiony napisal juz dzis, ze Ewangelie to Stary Testament, bo nowy zaczal sie po smierci Jezusa.

Czy naprawde trzeba co miesiac mielic ten sam stek bzdur z kazdym nowym zbawionym na forum, ktory jak zlodziej przychodzi nawracac katolikow i zaklada kilka tematow o tym samym, ignorujac regulamin (katolickiego) forum, bo katolicy sa warci tylko odciagniecia od ich wiary a reszta to smieci?

A sam jest kompletnym niedoukiem i swoja, pozal sie Boze, teologie wmowil mu jakis youtubowy guru?

Ile mozna ignorantow czytac, ktorzy wiedza lepiej, ale .... nic nie chca sie dowiedziec?


Wt maja 30, 2017 21:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Muszę przyznać, że czytałem wiele andronów na temat Piotra i Pawła, ale takich to już dawno :)
Że wymienię największe bzdury:
  • Kto CI powiedział, że Kościół nie uznaje Pawła za apostoła?
  • Kto CI powiedział, jakoby Kościół głosił zbawienie z uczynków, a nie z wiary?
  • Czemu zaprzeczasz temu, co powiedział Jezus o Piotrze, a przede wszystkim misji, jaką mu powierzył?
  • Co z tego że Piotr "pomylił się wiele razy" (podobnie zresztą jak Paweł)?

Jak wypowiadasz się o nauce Kościoła, to postaraj się ją poznać. A jak o Biblii, to spróbuj przeczytać fragmenty o jakich mówisz - mniej będzie wstydu ;)


Wikipedia :
Piotr Apostoł, Szymon Piotr (łac. Petrus, gr. Πέτρος (Petros: „kamień”, „fragment skały”...uważany przez Kościół katolicki za pierwszego papieża.

1)Kościół Katolicki uznaje Piotra za pierwszego , natomiast Paweł był pierwszym Apostołem dla nas chrześcijan.Jako dwunastego apostoła po samobójstwie Judasza kościół katolicki uznaje Macieja. Maciej był wybrany przez jedenastu apostołów przez ciągnięcie słomki , Bóg nie akceptował takiego wyboru poprzez czystą szansę.

2)Kościół katolicki głosi zbawienie z uczynków a nie wiary , ponieważ używa złej ewangelii , nasza ewangelia na okres kościoła znajduje się w 1 List do Koryntian 15: wers od 1 do 4 włącznie i jest gloszona przez Pawła Apostoła.

3)To nie tak ,że Piotr się pomylił , on powiedział Jezusowi prosto w twarz , że nie może umrzeć dlatego Jezus nazwał go szatanem.

A dlaczego nie odpowiedziałeś na żadne z pytań, tylko obchodzisz je bokiem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 30, 2017 21:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: co dała nam śmierć Chrystusa?
chwat napisał(a):
A dlaczego nie odpowiedziałeś na żadne z pytań, tylko obchodzisz je bokiem?

Bo to typowy nawiedzony oszołom?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 21:13
Zobacz profil WWW
Post Re: Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj?
Bo na youtubie nie ma odpowiedzi.....

A jak nasz autor watku zinterpretuje te slowa Pana Jezusa (Choc moze Pan Jezus to zaden autorytet dla wyznawcy kosciola sw Pawla)?
Cytuj:
15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje J 21


Wt maja 30, 2017 21:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj?
Wygląda na to, że nasz oszołom nas opuścił.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 21:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj?
Nie zostal przyjety jak prorok oferujacy zbawienie, zadano mu niewygodne pytania, katolicy okazali sie znac Biblie i jeszcze inne dokumenty, to poszedl.
Przeciez nie bedzie dyskutowac.


Śr maja 31, 2017 5:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Św. Piotr czy św. Paweł? a może obydwaj?
Mówił, że 20 lat był katolikiem, przypuszczam więc, że będzie to w tej chwili stosunkowo młody człowiek. Zastanawiam się, jakim sposobem trafił w kręgi domorosłych teologów, którzy zdołali wywrócić znaczenie Kościoła i Pismo do góry nogami? Uzasadnić nie potrafił niczego, ale miał jakieś gotowce, którymi zarzucał. Chwilami to brzmiał gorzej niż ŚJ, bo ich przynajmniej można usystematyzować i wiedzieć czego się spodziewać, a on głosił jakąś dowolną interpretację wszystkiego ile wlezie. Kto tworzy takie farmazony, że myli Piotra z Pawłem i nie wiadomo co jeszcze i potrafi je efektywnie wszczepiać innym w mózgi?
Jakim cudem denominacje, które różnią się między sobą bardziej niż między nimi a katolicyzmem, a najczęściej w ogóle nie znają szczegółów wzajemnych wyznań, bo praktycznie nie mają szans żeby się poznać, akceptują jednak siebie a nie akceptują katolicyzmu? Co ich jednoczy?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 31, 2017 6:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL