Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kim jest dla ciebie Bóg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 08, 2017 20:14
Posty: 4
Post Kim jest dla ciebie Bóg?
dla mnie bóg to ktos kto jest twórca zycia i nie moze umrzec

wierze w wiele bóstw i bogów dlatego ze jezus chrystus jest synem boga jehovy (jahve)
tak opisuje biblia a jest inaczej bo jezus chrystus jest synem boga ojca a nie jehovy
a skoro bóg ma jednego syna musi miec ich wiecej tak samo jest z ludzmi
i nie prawda jest ze czlowiek nie jest bogiem bo przyszedl od boga wiec tez jest
bogiem ale ze umiera i ma zmartwychwstac to potwierdza jezus tez umarl i z martwych wstal

kosmici tzw. ufo z wielkimi glowami moim zdaniem sa tworem zycia boga majów
(kogos takiego jak kosmity z indiana jones krysztalowa czaszka)

samo bóg ojcieć opisany w bibli tłumaczy że jest ojcem pierwszym wszystkich bogów
a to wielka tajemnica jego samego z skad mial poczatek? ponoc bóg niema początku ani
końca ale inni bogowie mieli bo przyszli od niego więc wierze w to że pierwszy bóg ojciec
miał początek coś na wzór ewolucji w pustej przestrzeni duchowej gdzie nie było nic
a jeszcze jedno jest bóg ojciec jest też jehova to całkiem inna osoba jehova
jest odpowiedzialny za wszystkie planety i atomy i to co okrągłe bóg ojcieć
jest odpowiedzialny za wszystko co duchowe i mocą jest (wszystkie prawa fizyki i wymiarów)
jeśli chodzi o jezusa chrystusa
to jest odpowiedzialny za twórczość człowieka bo jemu podlegamy a w głównej mierze
jest odpowiedzialny za szkielet czyli kości (to chrystus) jezus jest odpowiedzialny
za osobowość a jezus i chrystus to tez dwa osobne uosobienia bo jezus sie polaczyl z chrystusem
wierze w transormerów bo też są bogami (elektornika itd) i my sie możemy nimi stać więc
jakim bogiem bedziesz ty?
wierze w szatana ze to zbuntowany aniol po przejsciach takich z bogiem
(jak armagedon ktory juz byl) i to stara historia
ale w chwili obecnej szatan dogaduje sie z bogiem i razem zarzadzaja zlymi i dobrymi
jesli chodzi o ludzi to naszym celem jest sie stawac potezniejszym bogiem uczyc sie rozwijac
w kosmosie stawac sie niesmiertelnym i zyc w przyjazni z innymi bogami
to tlumaczy wszystko ze byl allah czy budda czy jezus chrystus bogowie egipscy czy olimpijscy
problem w tym ze cos sie wydarzylo zlego bo czlowiek sie rozpada czyli szkielet chrystusa
a to oznacza ze bog krwawi bo sie polaczyl np. z kims takim jak czlowiekiem chociaz nie
bo czlowiek jest tez bogiem gorzej z czyms co nie jest bogiem a w takim polaczeniu
bog sie bedzie rozpadal dlaczego tak jest? bo bog nie moze byc czyms co nie jest bogiem
i odwrotnie teraz sie nasuwa nastepne pytanie skoro wszyscy jestesmy od boga (wiec bogami)
z reszta ktorymi sie stajemy wiec co to jest co nie jest bogiem tak naprawde tego nie
poznalismy wiec gdzie sie znajduje bog? i ludzie wszyscy ktorzy nie zyja? jesli chodzi
o boga to jest nie widzialnym bytem duchowym ktory nie ktorym sie objawia jesli chodzi
o ludzi to sa w hadesie tzw szeolu powszechnym grobie ludzkosci a jesli juz chodzi o ludzi
to wspomne ze bog ma dla nas plan pieklo i niebo istnieje tylko jak to rozumiec? ano tak
pieklo i niebo znajduje sie w innym wymiarze w niebie sa anioly przepiekne herubiny
a w piekle demony i potwory tyle ze tak naprawde myslac trzeswo to nawet na ziemi
jestesmy w niebie wszystko co dzieje sie w czasie terazniejszym i nas otacza w tym
tez wymiary to niebo tylko jest podzielone na wymiary i krolestwa zmarlych i zywych
a wiec jestesmy w niebie ! jesli ktos mysli ze po smierci jest niebo to jest w bledzie
po smierci niema nic jest brak egzystencji to tak jak przed narodzinami nie istniejesz
ale zeby tak umrzec trzeba umrzec w duchu i duszy a dusza jest niesmiertelna a wiec
wszyscy jestesmy na dobrej drodze narodziny to nasze zwyciestwo! takie rzeczy
jak np. smerfy czy muminki moga istniec w rzeczywistosci jest to tylko przemiana duchowa
czlowieka z duszy na inne cialo przykladem sa zwierzeta takie jak ptaki i inne wkoncu
psy i koty tez rozumia z jakis powodow nie sa wyksztalcone intelektualnie lub cielesnie
by z nami sie komiunikowac i tez nie rozumiem z jakich powodow bog nie dopusza do takich
zjawisk jak smerfy w realnym zyciu ale moje mysli sa takie ze czeka az ludzie z martwych wstana
i kiedys sami bedziemy tymi smerfami drugiej rzeczy nie rozumiem to dlaczego bog ojciec
nie dopuszcza innych bogow do bycia z ludzmi moze dlatego ze ma taki plan jak zmartwych wstanie
lub inni bogowie niechca byc z ludzmi bo jest duzo zla i glupoty nie madrosci u ludzi
a kto chce z takimi obcowac ? ja juz nawet prawie niechcem obcowac z ludzmi bo kazdy na kazdym
kroku lamie mi serce ktore probuje rozpalic dlatego jest zamkniete dla innych probuje kochac
ale nie potrafie bo kazde slowo mnie psuje a co z tymi dobrymi ludzmi jest ichh naprawde malo
ale istnieja dobrym ludziom sie bog objawia i pomaga jednym z nich byl ojciec pio ktorego
nawet demony pobily a wiec tak to jest niemoge tych dobrych ludzi znalesc i poznac
i tym bardziej niemoge znalesc drugiej osoby ktora mysli tak jak ja i ma tyle w sobie dobroci
porzucilem wszelkie pieniadze i dorzenia do wladzy ale w obecnej chwili trzeba pracowac
zeby zyc jestesmy jak nie wolnicy tempych umyslow i czarnych zamknietych serc dlatego jest
tyle zla na ziemi musimy walczyc o przetrwanie nie mozemy normalnie postawic domu
bo za ziemie musimy ludzia placic ktora nalezy do pana boga i jest psuta
tacy ludzie jak wladza sraja sobie we wlasne gniazda jak by zycie wygladalo na ziemi
gdyby nie bylo wladzy pieniadza i kto by chcial na ochotnika pracowal i pomagal innym
ludziom nie bylo by zla w ludziach nie musielibysmy pracowac a jedynie pomagac jesli bysmy
chcieli kazdy by mial to z zycia 7-8 godzin dziennie wolnego czasu na poznawanie innych ludzi
ktorych wszystkich sie nieda poznac gdzie tu logika czy wy naprawde nie myslicie ?
jesli chodzi o biblie to jest zaklamana i przekrecona przez dawnych ksiezy ktorzy mordowali
za jej ujawnienie tak jest przeklamana tak jak zabawa gluchy telefon ktos z pokolenia na
pokolenie cos doda cos odejmie dlatego wierze w boga i innych bogow ale nie wierze w
dzisiejsza biblie albo jestesmy od boga ojca wiec jestesmy bogami albo tworem
fizycznym wyzszej inteligencji jesli tworem to tez od jakiegos boga i naprawde
mowie wam nie zadal sobie tyle trudu dla eksperymentu raczej mu na nas zalezy i chce
bysmy sie rozwijali ale jak w dzisiejszym swiecie sie rozwijac jak kazde panstwo na to nie
pozwala by dogodnie zyc a co dopiero sie rozwijac a to sie juz bogu nie podoba dlatego
bedzie lub juz byla ingerencja boza w tej sprawie moze dlatego sie rodzimy i umieramy
bo nie kazdy bedzie powolany do istnienia jako bog czesc z was wlasnie dojrzy unicestwienia
ducha i duszy na zawsze bo sie nie opamietal i przez takich wlasnie nawet ja musze cierpiec
ale przyjscie pana jest bliskie i ostateczne widzicie ludzie do czego doprowadziliscie?
otworzcie oczy i zacznijcie zmieniac swiat na lepszy bo tego nam brakuje !

co o tym myslicie?

[edytowano tytuł wątku - M.]


So sie 19, 2017 18:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
To, co napisałeś jest nieczytelne. Przepisz ten tekst jeszcze raz tak, aby był czytelny, tzn. imiona i początek zdania wielką literą, znaki przestankowe: przecinki i kropki oraz nieprawda i zmartwychwstał piszemy łącznie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 19, 2017 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Nikim.


So sie 19, 2017 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Drwal napisał(a):
Nikim.


Co to się stało?
Przecież masz podobno jakiś bezpośredni kontakt z Bogiem? więc skąd takie u ciebie nastawienie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 20, 2017 10:40
Zobacz profil
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Siła wyższa, której mogę się wygadać, podziękować i poprosić ale Ona I tak obdaruje mnie tym, co dla mnie dobre,niekoniecznie tym o co prosiłam


Śr sie 23, 2017 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Lilka9s napisał(a):
Siła wyższa, której mogę się wygadać, podziękować i poprosić ale Ona I tak obdaruje mnie tym, co dla mnie dobre,niekoniecznie tym o co prosiłam


Urojony przyjaciel ma te same właściwości, więc tutaj Bóg nie jest potrzebny.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 23, 2017 15:11
Zobacz profil
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Robek napisał(a):
Urojony przyjaciel ma te same właściwości, więc tutaj Bóg nie jest potrzebny.

Nie odpowiadasz na powyższe pytanie ale próbujesz być zabawny osmieszajac innych.Rozumiem że twoje wyobrażenie o Bogu jest prymitywne, to starzec z białą brodą siedzący na chmurze.

[edytowano 1 raz... poprawiono cytowanie.... M.]


Cz sie 24, 2017 8:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Lilka9s napisał(a):
Nie odpowiadasz na powyższe pytanie ale próbujesz być zabawny osmieszajac innych.Rozumiem że twoje wyobrażenie o Bogu jest prymitywne, to starzec z białą brodą siedzący na chmurze.


Nasz Robek jest nieco... specyficzny. Nawet w porównaniu do reszty forum. Nie wszystko u niego należy brać na poważnie. (Sorry, Robek).

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz sie 24, 2017 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Lilka9s napisał(a):
Nie odpowiadasz na powyższe pytanie ale próbujesz być zabawny osmieszajac innych.Rozumiem że twoje wyobrażenie o Bogu jest prymitywne, to starzec z białą brodą siedzący na chmurze.


Ty rozumiesz o czym ja tutaj mówie?
Siła wyższa której się możesz wygadać, ma takie same możliwość jak jakiś tam urojony przyjaciel.
W jednym i drugim przypadku mam kogoś do kogo można się wydać, i tyle. Bo tuja Bóg nie ma żadnej przewagi, w końcu urojony przyjaciel żadnego zbawienia ci nie zapewni, jak również gadanie do Boga też nie spowoduje tego że trafisz do Nieba.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 24, 2017 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz Boga mego i do Boga waszego" / Jn 20,17 . BT /

Jeżeli naucza się że Jezus Chrystus jest Bogiem, dlaczego swojego Ojca nazywa Bogiem ?

Czy Bóg do Boga wstępuje ?


N paź 15, 2017 18:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Capri napisał(a):
Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz Boga mego i do Boga waszego" / Jn 20,17 . BT /

Jeżeli naucza się że Jezus Chrystus jest Bogiem, dlaczego swojego Ojca nazywa Bogiem ?

Czy Bóg do Boga wstępuje ?

Sorry to nie ten temat.
Zadaj pytanie w dziale, gdzie już o tym rozmawiano.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N paź 15, 2017 20:12
Zobacz profil WWW
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
medieval_man napisał(a):
Capri napisał(a):
Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz Boga mego i do Boga waszego" / Jn 20,17 . BT /

Jeżeli naucza się że Jezus Chrystus jest Bogiem, dlaczego swojego Ojca nazywa Bogiem ?

Czy Bóg do Boga wstępuje ?

Sorry to nie ten temat.
Zadaj pytanie w dziale, gdzie już o tym rozmawiano.


Wielu chce wiedziec wszystko, ale nie zdaja sbie sprawy z niebezpieczenstwa wiedzy, dlatego Bog nie wszystko objawil i nie wszystko mozna wyjasnic.
Gdyby tak zalozmy bylo objawione ze np. nienarodzone dzieci-ich dusze, dostana nowe cialo w innym poczeciu, to liczba aborcji stala by sie liczba nieskonczona, podobnie z innymi wyjasnieniami, dlatego czlowiek nie moze wiedziec wszystkiego, bo zaraz wymyslil by cos by obejsc dookola dane przykazanie czy Prawa.
Niektorzy mysla ze sa madrzejsi od Boga i Bog bedzie robill i powinien robic tak jak oni uwazaja.


N paź 15, 2017 20:20

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Jest osobą duchową

Bóg jest Duchem, (...) Jn 4,24

Nie jest nieokreślonym niewidzialnym duchowym bytem, lecz osobą mającą imię własne

Niech poznają Ciebie i wiedzą
że Ty masz na imię Jahwe,
że tylko sam jesteś najwyższy nad całą ziemią Ps 83,19 ( BT -wydanie II, r.1971 )


Pn paź 16, 2017 6:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Traktujesz imię Boga w sposób magiczny?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 16, 2017 15:21
Zobacz profil
Post Re: Kim jest dla ciebie Bóg?
Świadkowie Jehowy mają zdecydowaną fiksację na punkcie imienia Jahwe. Trzeba się przyzwyczaić.


Pn paź 16, 2017 16:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL