Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy jest człówiek zdolny ...? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
chwat napisał(a):
Dla Ciebie celem jest sam popęd, a nie cel popędu, czyli rodzina i dzieci. To że wywracasz cel do góry nogami, nie znaczy, że nabiera on od tego sensu.


A skąd pomysł że popęd musi mieć jakiś konkretny cel?
To już nie można wyjść z domu, bez żadnego konkretnego powodu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 14, 2017 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Przy czym tak tytoń (działanie przeciw zapalne), jak i alkohol wykazują działania zdrowotne, a zwłaszcza alkohol stosowny w produkcji lekarstw.


Oczywiście. Podobnie jak heroina, kokaina, amfetamina, marihuana, LSD i ecstasy. Samo dobro, tylko ludzie źle używają, nieprawdaż?

Marihuana jest ok. Odpowiednio użyta "otwiera" umysł. LSD nie próbowałem ale to też jest ciekawa substancja. Inne wymienione to po prostu narkotyki czyli uzależniające świństwo.


Cz wrz 14, 2017 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
KotSyberyjski napisał(a):
Marihuana jest ok. Odpowiednio użyta "otwiera" umysł.

Czy zdjęcie w Twoim awatarze, przedstawia przykład osobnika otwierającego sobie umysł, a może takiego, który ten umysł ma już otwarty?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
@KotSyberyjski

Czytaj kontekst, mowa była o właściwościach/zastosowaniach prozdrowotnych.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz wrz 14, 2017 19:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
Kezz napisał(a):
Np piwo i papierosy? To akurat ludzie wymyslili:)


Młode fajne dziewczyny, też ludzie wymyślili?

Pożądliwe traktowanie młodych fajnych dziewcząt to tez tylko specyfika poszczególnego człowieka - nie każdy mężczyzna ślini sie na ich widok.

Robek napisał(a):
To taki z ciebie znawca mężczyzn? i dokładnie wiesz kto na co się ślini?

To zależy od uwarunkowań kulturowych. Traktowanie kobiet jak używki jest charakterystyczne dla prymitywnych społeczeństw Afryki i krajów arabskich.
Kobiety generalnie mają świadomość jaki rodzaj mężczyzn się do nich ślini i dla kogo są przedmiotem, a dla kogo seks jest seksem, a kobieta człowiekiem, nie jakąś używką. Poza uwarunkowaniami kulturowymi poszczególnych krajów, są jeszcze uwarunkowania środowiskowe. Im bardziej patologiczne środowisko, tym powszechniejsze traktowanie kobiet jak przedmiot do zaspokajania swoich potrzeb np. panowie spod "budki z piwem" inaczej na kobietę patrzeć nie potrafią, gdyż swoje życie zdegradowali do najniższych instynktów.

Robek napisał(a):
Zresztą popęd seksualny jest czym takim samym jak jedzenie i picie, wszystko to mamy całkowicie za darmo, bo każdy chce jeść pić i tak dalej.

można pić i zaspokajać głód w taki sposób, że utraci się nad tym kontrolę. To, że chcesz wypić alkohol, jeszcze nie oznacza że musisz zaspokoić głód alkoholowy. Uzależnienia powodują, że człowiek traci podstawowe umiejętności życia w społeczeństwie, wszystko podporządkowuje nałogowi.

Pisałam o tym, że można być wdzięcznym za to co dobre. Istnienie płci przeciwnej stanowi powód do wdzięczności. Nie jesteś za to wdzięczny, ponieważ wykorzystujesz dane Ci dobro działając przeciw Bogu. Szatan wykorzystuje nasze najsłabsze punkty przeciwko nam, a my z kolei nie lubimy, gdy wychodzimy na naiwne owieczki, więc przypisujemy sobie spryt, że to my wykorzystujemy Boże stworzenie do własnych celów robiąc z Boga jakąś karykaturę. Ufamy sobie, wierząc we własną nieomylność, tymczasem skutki narcystycznego myślenia są opłakane.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Cz wrz 14, 2017 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Lsd i inne wcześniej wymienione to sztuczne używki, a nie stworzone przez Boga. Bóg nie tworzył roślin żeby jeden z drugim się uzaleznial i umieral na raka.


Pt wrz 15, 2017 7:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Mrs_Hadley napisał(a):
panowie spod "budki z piwem" inaczej na kobietę patrzeć nie potrafią, gdyż swoje życie zdegradowali do najniższych instynktów.


A jest jakiś obowiązek żeby patrzeć inaczej?

Mrs_Hadley napisał(a):
można pić i zaspokajać głód w taki sposób, że utraci się nad tym kontrolę. To, że chcesz wypić alkohol, jeszcze nie oznacza że musisz zaspokoić głód alkoholowy. Uzależnienia powodują, że człowiek traci podstawowe umiejętności życia w społeczeństwie, wszystko podporządkowuje nałogowi.


Ja jestem uzależniony od dziewczyn już dobrych kilka lat, a i tak ludzie myślą że jestem jeszcze prawiczkiem :D
Więc chyba po mnie tego uzależnienia nie widać :mrgreen: w końcu co to za kobieciarz który jest uznawany za prawiczka.

Mrs_Hadley napisał(a):
Pisałam o tym, że można być wdzięcznym za to co dobre. Istnienie płci przeciwnej stanowi powód do wdzięczności. Nie jesteś za to wdzięczny, ponieważ wykorzystujesz dane Ci dobro działając przeciw Bogu.


A niby jak mam być za to wdzięczny, skoro są z tego same problemy?
Do najbliższej dyskoteki która jest cały czas czynna mam ponad 70 kilometrów,( oczywiście było coś bliżej, ale raz jest tam dyskoteka raz nie ma, więc różnie z tym bywa) a każdy wyjazd przecież kosztuje, w końcu to jest dość daleko, a u mnie z kasą nigdy nie było zbyt dobrze.
Więc nie ma powodu być wdzięcznym za coś z czego są zawsze problemy, bo zamiast kupować paliwo do kolejnego wyjazdu na dyskoteke, to bym sobie mógł wydać kase na coś bardziej potrzebnego.

Mrs_Hadley napisał(a):
Szatan wykorzystuje nasze najsłabsze punkty przeciwko nam, a my z kolei nie lubimy, gdy wychodzimy na naiwne owieczki, więc przypisujemy sobie spryt, że to my wykorzystujemy Boże stworzenie do własnych celów robiąc z Boga jakąś karykaturę. Ufamy sobie, wierząc we własną nieomylność, tymczasem skutki narcystycznego myślenia są opłakane.


To chyba u ciebie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 15, 2017 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Skoro Bog jest przyczyną Twoich problemów z paliwem Robek, to masz naprawdę ciężko i jedynie można ubolewać :D

Jesteś uzalezniony, a więc zniewolony. Kto chce wolności, ten szuka Chrystusa, komu jest dobrze w swoom bagienku, ten krzyczy, że Bóg jest zły, a on to już na pewno nie :)


Pt wrz 15, 2017 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Kezz napisał(a):
Skoro Bog jest przyczyną Twoich problemów z paliwem Robek, to masz naprawdę ciężko i jedynie można ubolewać :D


Jeżeli już to problemem by był sam popęd seksualna, a cała reszt to jest jedynie jego efekt.

Kezz napisał(a):
Jesteś uzalezniony, a więc zniewolony.


Skąd pomysł że jestem zniewolony?
Jakby nie było kasy na paliwo, to niepojade na dyskotekę, i tyle.
Też może zbyt szybko użyłem wcześniej słowa 'uzależnienie" bo tutaj lepiej pasuje słowo zwyczaj lub nawyk.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 15, 2017 11:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Robek napisał(a):
A jest jakiś obowiązek żeby patrzeć inaczej?

Nie ma znaczenia czy coś jest obowiązkiem bądź nie, znaczenia ma przyczyna dla której postrzegamy takiego, a nie innego człowieka w taki sposób. To wiele mówi o nas i naszych zniewoleniach.

Robek napisał(a):
Więc chyba po mnie tego uzależnienia nie widać :mrgreen: w końcu co to za kobieciarz który jest uznawany za prawiczka.

Poziom uzależnienia zależy od tego co ludzie o Tobie mówią? Lokalnym celebrytą jesteś? Człowiek jest mistrzem w oszukiwaniu siebie i innych. Miałam w pracy osobę, która uchodziła za osobę o silnej osobowości. Wykazywała się wysoką skutecznością w osiąganiu celów, toteż wiele osób zwracało się do niej z różnymi sprawami, nie było takiej z którą nie potrafiłaby sobie poradzić, gdyż łatwo jej przychodziło wpływanie na innych. Gdy trafiłam do jej działu, byłam pod wrażeniem prezentowanych umiejętności. Nadszedł dzień, kiedy większość osób skorzystała z dłuższego weekendu biorąc urlopy, do pracy tego dnia przyszli jedynie pracoholicy jak to niektórzy żartowali. To był dzień, w którym ta osoba zrzuciła przede mną maskę i powiedziała o swoich problemach, o poczuciu bezradności, niemocy i problemów ze współuzależnieniem. Poza pracą była kompletnie inną osobą niż ta którą znaliśmy z pracy. Parafrazując Twoje słowa: co to za ofiara, która w pracy jest uznawana za człowieka sukcesu?

Mamy wysokofunkcjonujących alkoholików, którzy perfekcyjnie ukrywają przed światem swój problem. Na co dzień, garnitur/garsonka, z szerokim uśmiechem na twarzy rzucają dowcipami jak z rękawa, zawsze wiedzą co powiedzieć i wytłumaczyć swoje zachowanie, wiele im zazdrości pozycji i sukcesów zawodowych, a oni w czterech ścianach piją kolejną butelkę alkoholu, aby się znieczulić, uciec od problemów. W oczach ludzi możemy być aniołami, łatwo wykreować swój wizerunek, który kupią inni, osoby uzależniony osiągnęły w tym mistrzostwo. Nadchodzi moment, gdy człowiek nie potrafi wytrzymać w kłamstwie, w którym żyje i popełnia błędy, wskutek czego otoczenie dowiaduje się o problemie. W tym stadium jest już z człowiekiem bardzo źle i nie każdemu można pomóc.

Robek napisał(a):
A niby jak mam być za to wdzięczny, skoro są z tego same problemy?

Spodziewałam się takiej odpowiedzi. Współczesna hedonistyczna filozofia życia mówi o tym, że celem życia jest przyjemność, zabawa, intensywność doznań, brak zobowiązań, byleby oczywiście nie krzywdzić drugiego człowieka. Psycholodzy podważają ten postulat, gdyż zwłaszcza w sferze seksualnej zaobserwowano, że im większą wagę przywiązujemy do przyjemności jako naszego głównego celu, tym paradoksalnie mniej z tej przyjemności uzyskujemy.
Nie możesz więc cieszyć się faktem, że za kilka dni będziesz uprawiał seks, gdyż odkrywasz problemy, które generuje taka możliwość. Rozwiązanie problemów jest proste, ale wymaga zwiększenie przywiązania do innych celów, a do tego nie jesteś dziś zdolny.

Robek napisał(a):
u mnie z kasą nigdy nie było zbyt dobrze.

Nieraz w Twoich wypowiedziach obserwuję pewne rozbieżności, z jednej strony masz oszczędności, które wystarczą Ci na kilka lat, teraz wersja jest inna. Raz jesteś zadowolony ze swojego życia, innym razem narzekasz obwiniając Boga. Masz świadomość w jaki sposób możesz być odbierany przez innych, ale niekoniecznie jesteś świadom swoich przekonań, a więc i siebie. Rzucasz słowa na wiatr, ale ich nie rozumiesz, przykład jest choćby poniżej:

Robek napisał(a):
Więc nie ma powodu być wdzięcznym za coś z czego są zawsze problemy, bo zamiast kupować paliwo do kolejnego wyjazdu na dyskoteke, to bym sobie mógł wydać kase na coś bardziej potrzebnego.

Obwiniamy za swoje problemy Boga, nieraz tracąc w Niego wiarę. Bóg umarł, nie ma Go, bo w nas coś umarło, nie wierzymy, że możemy wyjść ze stanu, w którym się znaleźliśmy. I mamy później na forach ateistów, którzy walczą z "zacofaniem wierzących" i "absurdalnością ich wiary", gdy tymczasem jest to mechanizm obronny wymierzony w Boga. Każde życiowe potknięcie jest idealną okazją do wyciągnięcia z rękawa dyżurnych tematów dotyczących brudów Kościoła i wierzących.
Nie można być wdzięcznym za coś, jeżeli nie potrafimy wybaczyć. Nie Bogu, lecz sobie. Widzimy swoje brudy, wiemy że mamy swoje za uszami, więc nie przyjmiemy z wdzięcznością dobra, bo wiemy, że nam się po prostu nie należy. Warunkiem zdolności do wdzięczności jest czyste sumienie i zdolność do skruchy.

Robek napisał(a):
To chyba u ciebie.

@Robku, w katolicyzmie wierzymy, że obok dobra istnieje Zło. I że do tego zła zachęca nas Szatan. Uważasz, że jest inaczej?

Robek napisał(a):
Też może zbyt szybko użyłem wcześniej słowa 'uzależnienie" bo tutaj lepiej pasuje słowo zwyczaj lub nawyk.

Ładniej brzmi, prawda? Nawyk to coś co jest efektem żmudnych ćwiczeń. Gdy już wejdzie Ci w krew, wykonujesz daną czynność mechanicznie, rutynowo i bez emocji. Mam więc rozumieć, że seks nie daje CI żadnego poczucia przyjemności, jest nudny, nie wyzwala w Tobie emocji jakie daje zaspokojenia potrzeby?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So wrz 16, 2017 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Mrs_Hadley napisał(a):
Poziom uzależnienia zależy od tego co ludzie o Tobie mówią? Lokalnym celebrytą jesteś?


Jeżeli już to dziwadłem :mrgreen:

Mrs_Hadley napisał(a):
Człowiek jest mistrzem w oszukiwaniu siebie i innych. Miałam w pracy osobę, która uchodziła za osobę o silnej osobowości. Wykazywała się wysoką skutecznością w osiąganiu celów, toteż wiele osób zwracało się do niej z różnymi sprawami, nie było takiej z którą nie potrafiłaby sobie poradzić, gdyż łatwo jej przychodziło wpływanie na innych. Gdy trafiłam do jej działu, byłam pod wrażeniem prezentowanych umiejętności. Nadszedł dzień, kiedy większość osób skorzystała z dłuższego weekendu biorąc urlopy, do pracy tego dnia przyszli jedynie pracoholicy jak to niektórzy żartowali. To był dzień, w którym ta osoba zrzuciła przede mną maskę i powiedziała o swoich problemach, o poczuciu bezradności, niemocy i problemów ze współuzależnieniem. Poza pracą była kompletnie inną osobą niż ta którą znaliśmy z pracy. Parafrazując Twoje słowa: co to za ofiara, która w pracy jest uznawana za człowieka sukcesu?


Tutaj też w tym co mówisz jest coś nie tak.
Bo najpierw mówisz że człowiek jest mistrzem oszukiwania, a później pokazujesz przykład osoby która na końcu się wygadała z czym ma problem.
Więc jak w końcu, człowiek jest mistrzem oszustwa, czy jednak nie?


Mrs_Hadley napisał(a):
Spodziewałam się takiej odpowiedzi. Współczesna hedonistyczna filozofia życia mówi o tym, że celem życia jest przyjemność, zabawa, intensywność doznań, brak zobowiązań, byleby oczywiście nie krzywdzić drugiego człowieka. Psycholodzy podważają ten postulat, gdyż zwłaszcza w sferze seksualnej zaobserwowano, że im większą wagę przywiązujemy do przyjemności jako naszego głównego celu, tym paradoksalnie mniej z tej przyjemności uzyskujemy.


A ja akurat mam odwrotnie, im więcej korzystam tym więcej przyjemności :mrgreen:
W końcu jak mówią, apetyt rośnie w miare jedzenia :biggrin:

Mrs_Hadley napisał(a):
Robek napisał(a):
u mnie z kasą nigdy nie było zbyt dobrze.


Nieraz w Twoich wypowiedziach obserwuję pewne rozbieżności, z jednej strony masz oszczędności, które wystarczą Ci na kilka lat, teraz wersja jest inna. Raz jesteś zadowolony ze swojego życia, innym razem narzekasz obwiniając Boga. Masz świadomość w jaki sposób możesz być odbierany przez innych, ale niekoniecznie jesteś świadom swoich przekonań, a więc i siebie. Rzucasz słowa na wiatr, ale ich nie rozumiesz


Tutaj też nie rozumiem dlaczego widzisz to w ten sposób?
Bo jak napisałem "u mnie z kasą nigdy nie było zbyt dobrze" to wyciągasz wniosek że mam dużo pieniędzy? to trochę dziwne.
No i tak bezpośrednio to nigdy nie powiedziałem, że jestem zadowolony z życia.
Oczywiście mogłem powiedzieć że nie jest aż tak źle, że momentami jestem szczęśliwy, czy też mogłem mówić że z pewnych aspektów życia jestem zadowolony.

Mrs_Hadley napisał(a):
@Robku, w katolicyzmie wierzymy, że obok dobra istnieje Zło. I że do tego zła zachęca nas Szatan. Uważasz, że jest inaczej?


Na jakiej zasadzie, ma wyglądać to zachęcanie?

Mrs_Hadley napisał(a):
Ładniej brzmi, prawda? Nawyk to coś co jest efektem żmudnych ćwiczeń. Gdy już wejdzie Ci w krew, wykonujesz daną czynność mechanicznie, rutynowo i bez emocji. Mam więc rozumieć, że seks nie daje CI żadnego poczucia przyjemności, jest nudny, nie wyzwala w Tobie emocji jakie daje zaspokojenia potrzeby?


Tu mnie chyba złapałaś :mrgreen: to faktycznie będzie uzależnienie.
W końcu jedzenie spanie, czy inne potrzeby fizjologiczne to są odruchy odzwierzęce, więc nie ma możliwości żeby to się znudziło czy też nie wywoływało pozytywnych emocji.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 16, 2017 22:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Mrs_Hadley napisał(a):
Miałam w pracy osobę, która uchodziła za osobę o silnej osobowości. Wykazywała się wysoką skutecznością w osiąganiu celów, toteż wiele osób zwracało się do niej z różnymi sprawami, nie było takiej z którą nie potrafiłaby sobie poradzić, gdyż łatwo jej przychodziło wpływanie na innych. Gdy trafiłam do jej działu, byłam pod wrażeniem prezentowanych umiejętności. Nadszedł dzień, kiedy większość osób skorzystała z dłuższego weekendu biorąc urlopy, do pracy tego dnia przyszli jedynie pracoholicy jak to niektórzy żartowali. To był dzień, w którym ta osoba zrzuciła przede mną maskę i powiedziała o swoich problemach, o poczuciu bezradności, niemocy i problemów ze współuzależnieniem. Poza pracą była kompletnie inną osobą niż ta którą znaliśmy z pracy.

W takim razie od tamtej pory już chyba będziesz szybciej zauważała? Osoby współuzależnione bardzo często są ludźmi, które świetnie panują nad sytuacją i doskonale ją ogarniają. Aż za dobrze. Znam np. taką osobę, która ogarniała pracę na dwa etaty i do tego męża alkoholika. Oczywiście kluczowy problem polega na tym, że ciężko im przestać. Często też wyręczają innych w pracy. Po prostu rzucają się w wir zajęć i źle się czują, gdy osobiście nie panują nad wszystkim.

To tak w ramach dygresji.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So wrz 16, 2017 23:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Soul33 napisał(a):
W takim razie od tamtej pory już chyba będziesz szybciej zauważała?

Nie sądzę. Nie mam zwyczaju diagnozować ludzi z którymi los mnie zetknie. Umiejętność kontroli sytuacji i wpływania na innych nie jest cechą charakterystyczną typową dla osób współuzależnionych, toteż nie można zakładać, że skoro ktoś ma takie umiejętności, to znaczy że ma w domu alkoholika bądź jest DDA. Człowiek w życiu doświadcza różnych przeżyć i one go kształtują. Niekoniecznie muszą być traumatyczne, wystarczą sytuacje losowe takie jak narodziny dzieci, kataklizm niszczący dobytek, nieumyślne spowodowanie wypadku czy nieprzemyślane decyzje dotyczące kredytu we frankach szwajcarskich. Możemy również otrzymać w loterii genetycznej pewnej umiejętności, które rozwijają w nas rodzice, a następnie my sami.
Ciekawi mnie człowiek i jego perspektywa z jakiej spogląda na świat, cieszy mnie dobro, jakie ktoś czyni drugiemu i talenty, które rozwija, więc prezentowane przez innych umiejętności nie są przeze mnie postrzegane przez pryzmat patologii psychiki, a to oznacza, że nijak szybciej nie będę zauważała pewnych rzeczy.

Robek napisał(a):
Bo najpierw mówisz że człowiek jest mistrzem oszukiwania, a później pokazujesz przykład osoby która na końcu się wygadała z czym ma problem.

Mistrz sam decyduje kiedy, komu i czy w ogóle ujawni swoje sekrety, ucznia przyłapują na kłamstwie inni.

Cytuj:
A ja akurat mam odwrotnie, im więcej korzystam tym więcej przyjemności :mrgreen:
W końcu jak mówią, apetyt rośnie w miare jedzenia :biggrin:

@Robku czasami tak nieporadnie próbujesz odwrócić kota ogonem, że mam podejrzenia, że sam nie wierzysz w to co piszesz. Gdybyś czerpał więcej przyjemności, im więcej korzystasz, to nie byłoby prawdą, że wiążą się z tym same problemy, ponieważ świadomość problemów zmniejsza poczucie przyjemności o czym dotkliwie się przekonujesz, gdy musisz zatankować samochód bądź zapłacić mechanikowi za naprawę. Jeżeli człowiek ma różne cele w życiu i je realizuje, to dla niego kwestia utrzymania samochodu to nie problem, wiec gdy przyjedzie na tą samą dyskotekę co Ty i pójdzie w tango z nieznajomą, będzie czerpał większą przyjemność, bo jego głowy nie zaprzątają różne troski. Człowiek z problemami inaczej odczuwa przyjemność od człowieka bez problemów. I to akurat można zaobserwować.

Robek napisał(a):
Bo jak napisałem "u mnie z kasą nigdy nie było zbyt dobrze" to wyciągasz wniosek że mam dużo pieniędzy? to trochę dziwne.

To jakieś wczesne objawy demencji?

puki co to ja żyje z oszczędności które zgromadziłem kilka lat temu, i ta kasa powoli się kończy, tutaj już w 2020 może jej braknąć, czy w sumie na pewno jej wtedy braknie, a przecież za coś trzeba żyć, więc sytuacja sama wymusi znalezienie jakiejś pracy.

Jeżeli ktoś pisze, że u niego z kasą kruchą, a z drugiej, że ma zgromadzone oszczędności z których żyje i są na tyle wysokie, że nie musi szukać jakiejś sensownej pracy jeszcze przez 3 lata, to coś w tym co piszesz jest nie tak.

Cytuj:
Na jakiej zasadzie, ma wyglądać to zachęcanie?

Przedstawia zło w atrakcyjnej formie, wystawiając nas na pokusy. Działa przeciw Bogu, więc to co nas oddala od Niego, zbliża do Zła. To taka uproszczona ściąga dla weterana katolicyzmu.

Cytuj:
No i tak bezpośrednio to nigdy nie powiedziałem, że jestem zadowolony z życia.


Żyje realizując własną wole, i jestem z tego powodu szczęśliwy, oczywiście jest problem gdy na realizacje brakuje kasy, no ale to już zupełnie inna historia.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N wrz 17, 2017 16:01
Zobacz profil
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Dla Ciebie celem jest sam popęd, a nie cel popędu, czyli rodzina i dzieci. To że wywracasz cel do góry nogami, nie znaczy, że nabiera on od tego sensu.


A skąd pomysł że popęd musi mieć jakiś konkretny cel?
To już nie można wyjść z domu, bez żadnego konkretnego powodu?


Popęd seksualny jak najbardziej ma cel. Celem popędu tylko i wyłącznie jest prokreacja, nie żadna rodzina.


N wrz 17, 2017 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Mrs_Hadley napisał(a):
Mistrz sam decyduje kiedy, komu i czy w ogóle ujawni swoje sekrety, ucznia przyłapują na kłamstwie inni.


Więc wychodzi na to że jestem mistrzem :mrgreen: w końcu nikt nie wie nic o tych dyskotekowych dziewczynach.

Mrs_Hadley napisał(a):
@Robku czasami tak nieporadnie próbujesz odwrócić kota ogonem, że mam podejrzenia, że sam nie wierzysz w to co piszesz. Gdybyś czerpał więcej przyjemności, im więcej korzystasz, to nie byłoby prawdą, że wiążą się z tym same problemy, ponieważ świadomość problemów zmniejsza poczucie przyjemności o czym dotkliwie się przekonujesz, gdy musisz zatankować samochód bądź zapłacić mechanikowi za naprawę.


Więcej używek to więcej przyjemności.
Natomiast problemy z tym związane, choćby kwestia kupowania tego paliwa, faktycznie jest problemem, no ale co zrobisz? nic nie zrobisz, to już musi tak być.

Mrs_Hadley napisał(a):

To jakieś wczesne objawy demencji?

puki co to ja żyje z oszczędności które zgromadziłem kilka lat temu, i ta kasa powoli się kończy, tutaj już w 2020 może jej braknąć, czy w sumie na pewno jej wtedy braknie, a przecież za coś trzeba żyć, więc sytuacja sama wymusi znalezienie jakiejś pracy.

Jeżeli ktoś pisze, że u niego z kasą kruchą, a z drugiej, że ma zgromadzone oszczędności z których żyje i są na tyle wysokie, że nie musi szukać jakiejś sensownej pracy jeszcze przez 3 lata, to coś w tym co piszesz jest nie tak.


Za 3 lata w symboliczny sposób najprawdopodobniej zbankrutuje :mrgreen:
No i jeśli dla ciebie to nie jest żaden problem, w końcu to aż za 3 lata! więc czym się przejmować, to już sam nie wiem co o tym myśleć.
Choć też mam trochę luźne podejście do tego, bo w sumie puki mam kase to trzeba ją wydawać, i nie widze powodu aż tak bardzo przejmować się tym co będzie za kilka lat.

Mrs_Hadley napisał(a):
Przedstawia zło w atrakcyjnej formie, wystawiając nas na pokusy. Działa przeciw Bogu, więc to co nas oddala od Niego, zbliża do Zła. To taka uproszczona ściąga dla weterana katolicyzmu.


Kto i gdzie, mi to zło w atrakcyjnej formie przedstawia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 17, 2017 17:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL