Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy jest człówiek zdolny ...? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Robek napisał(a):
W końca sam mnie wepchnął w to coś w czym się teraz znajduje(życie), więc nie rozumiem jakim prawem miałbym być tutaj za to wdzięczny?

Wszystko co dobre, pochodzi od Boga i Ty z tego korzystasz. Możesz wymienić rzeczy, które przyczyniają się do Twojego poczucia szczęścia i to jest powód do wdzięczności.

Wielu jednak ma poczucie omnipotencji. Sprzyja temu rozwój nowoczesnych technologii, które skutecznie zastępują człowieka w wielu różnych sytuacjach. @Soul33 prognozuje, że w przyszłości człowiek będzie siedział zamknięty w czterech ścianach, sterując zaawansowanymi urządzeniami, które będą żyły za niego. Człowiek pragnie żyć w przeświadczeniu, że nie potrzebuje drugiego, chce być samotną wyspą, która sama sobie zapewni to, czego potrzebuje, póki to nierealne ustawia swoje otoczenie tak, aby zaspokajało jego potrzeby, przy jak najmniejszym udziale własnym. To coraz popularniejsza filozofia należy mi się, która skutecznie znieczula człowieka na drugiego, zabija w nim poczucie wdzięczności, które jest podstawą tworzenia więzi, powoduje że widzimy siebie i swoje potrzeby, lecz drugi staje się dla nas niewidzialny, użyteczny wtedy, gdy mamy jakiś interes. Człowiekowi wydaje się, że chorują inni, że JA zawsze będę zdrowy, a nawet jeśli nie, to jakoś sobie poradzi, że zawsze spadnie na cztery łapy, że nawróci się na godzinę przed śmiercią, że... to wszystko iluzja człowieka dotycząca kontroli nad życiem. Niektórym nawet utrata wszystkiego nie pomoże w uświadomieniu, że życie jest kruche i nic mu się nie należy. Tkwienie w narcystycznej bajce o sobie jest słodkim kłamstwem, które ma opłakane skutki, gdy zetknie się z prawdą. Walka z mechanizmami obronnymi jest trudna.

HenrykK napisał(a):
Czy jest człowiek zdolny okazać Bogu nieskończoną wdzięczność za otrzymane łaski?

Natura człowieka jest skażona grzechem, zatem nie jest w stanie wejść na taki poziom wdzięczności, który nigdy nie ustaje. Dziś jestem wdzięczna, że cały świat mam u swoich stóp, jutro mogę płakać, że straciłam wszystko i obwiniać Boga, że jego łaska na pstrym koniu jeździ. Nie znamy siebie i nie wiemy do czego jesteśmy zdolni, dopóki nie doświadczymy sytuacji trudnych.
To egzamin, który wskazuje fundamenty naszej wdzięczności, naszą szczerość bądź obłudę. Nieraz dopiero dramaty życiowe są punktem zwrotnym w naszym życiu, kiedy postanawiamy gruntownie zmienić własne życie i naprawić relację z Bogiem. W trudnych sytuacjach zaczynać uwielbiać Boga, bo wie, że może oddać mu wszystko co ma, a On się tym zajmie, wyprowadzając dobro. W ten sposób ze zła Bóg wyprowadza swoją łaskę, leczy złamanego na duchu człowieka, oczyszczając go z największych życiowych brudów. To jednak proces w który wkalkulowano wzloty i upadki. Człowiek dąży do doskonałości, lecz po drodze zaliczy niejedną glebę.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt wrz 12, 2017 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Mrs_Hadley napisał(a):
Wszystko co dobre, pochodzi od Boga i Ty z tego korzystasz. Możesz wymienić rzeczy, które przyczyniają się do Twojego poczucia szczęścia i to jest powód do wdzięczności.


To mam być wdzięczny za te wszystkie używki, które są grzechami?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
A jakie uzywki stworzyl Bog?


Wt wrz 12, 2017 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Kezz napisał(a):
A jakie uzywki stworzyl Bog?


Wszystkie stworzył, w końcu przecież jest Bogiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 23:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Np piwo i papierosy? To akurat ludzie wymyslili:)


Śr wrz 13, 2017 8:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
O ile mi wiadomo papierosy składają się głównie z tytoniu, który sam sobie rośnie. Alkohol tez naturalnie występuje w przyrodzie i wiele gatunków zwierząt się nim narkotyzuje.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz wrz 14, 2017 4:24
Zobacz profil
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
JedenPost napisał(a):
O ile mi wiadomo papierosy składają się głównie z tytoniu, który sam sobie rośnie. Alkohol tez naturalnie występuje w przyrodzie i wiele gatunków zwierząt się nim narkotyzuje.

Przy czym tak tytoń (działanie przeciw zapalne), jak i alkohol wykazują działania zdrowotne, a zwłaszcza alkohol stosowny w produkcji lekarstw.
Wszystko co Bóg stworzył było dobre - tylko traktowane przez człowieka jako pomoc medyczna, a nie jako zabijające używki.


Cz wrz 14, 2017 7:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Kezz napisał(a):
Np piwo i papierosy? To akurat ludzie wymyslili:)


Młode fajne dziewczyny, też ludzie wymyślili?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 14, 2017 7:15
Zobacz profil
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Robek napisał(a):
Kezz napisał(a):
Np piwo i papierosy? To akurat ludzie wymyslili:)


Młode fajne dziewczyny, też ludzie wymyślili?

Pożądliwe traktowanie młodych fajnych dziewcząt to tez tylko specyfika poszczególnego człowieka - nie każdy mężczyzna ślini sie na ich widok.


Cz wrz 14, 2017 7:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Alus napisał(a):
Pożądliwe traktowanie młodych fajnych dziewcząt to tez tylko specyfika poszczególnego człowieka - nie każdy mężczyzna ślini sie na ich widok.


To taki z ciebie znawca mężczyzn? i dokładnie wiesz kto na co się ślini?
Zresztą popęd seksualny jest czym takim samym jak jedzenie i picie, wszystko to mamy całkowicie za darmo, bo każdy chce jeść pić i tak dalej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 14, 2017 10:41
Zobacz profil
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Pożądliwe traktowanie młodych fajnych dziewcząt to tez tylko specyfika poszczególnego człowieka - nie każdy mężczyzna ślini sie na ich widok.


To taki z ciebie znawca mężczyzn? i dokładnie wiesz kto na co się ślini?
Zresztą popęd seksualny jest czym takim samym jak jedzenie i picie, wszystko to mamy całkowicie za darmo, bo każdy chce jeść pić i tak dalej.

Każdy chce jeść i pić, ale wielu potrafi zachować post.....z popędem jest podobnie.


Cz wrz 14, 2017 17:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Robek napisał(a):
popęd seksualny jest czym takim samym jak jedzenie i picie, wszystko to mamy całkowicie za darmo, bo każdy chce jeść pić i tak dalej.

Realizowanie popędu seksualnego prowadzi do rodzicielstwa i obowiązku wychowania dzieci. Trzeba na niego patrzeć w kontekście celu, a nie w kontekście deformowania tego celu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Alus napisał(a):
Każdy chce jeść i pić, ale wielu potrafi zachować post.....z popędem jest podobnie.


Niby dlaczego mam zachowywać post? czy rezygnować z jakichkolwiek popędów?

chwat napisał(a):
Realizowanie popędu seksualnego prowadzi do rodzicielstwa i obowiązku wychowania dzieci. Trzeba na niego patrzeć w kontekście celu, a nie w kontekście deformowania tego celu.


Osobiście realizuje wszelkiego rodzaju popędy, i pomimo tego nie mam dzieci.
Więc tutaj widać że to co mówisz, nie ma sensu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 14, 2017 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Dla Ciebie celem jest sam popęd, a nie cel popędu, czyli rodzina i dzieci. To że wywracasz cel do góry nogami, nie znaczy, że nabiera on od tego sensu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz wrz 14, 2017 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy jest człówiek zdolny ...?
Alus napisał(a):
Przy czym tak tytoń (działanie przeciw zapalne), jak i alkohol wykazują działania zdrowotne, a zwłaszcza alkohol stosowny w produkcji lekarstw.


Oczywiście. Podobnie jak heroina, kokaina, amfetamina, marihuana, LSD i ecstasy. Samo dobro, tylko ludzie źle używają, nieprawdaż?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Ostatnio edytowano Cz wrz 14, 2017 19:26 przez JedenPost, łącznie edytowano 1 raz



Cz wrz 14, 2017 19:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL