Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Jako, że jak zapewne wielu z was doświadczyłem świadomych snów to pomyślałem, że fajnie byłoby nad tym zapanować. Są różne metody na "wywoływanie" świadomych snów, od jakiś specjalnych procedur po farmakologię. Czy zatem takie sztuczne wywoływanie takich zjawisk związanych z własnym umysłem (a może czymś więcej) jest akceptowane przez Kościół ?


Cz wrz 14, 2017 20:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
A czy Kościół ma obowiązek zajmowania się wszystkimi pierdółkami? Czy czasami wierzącemu nie wystarczy użyć rozumu?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 15, 2017 17:42
Zobacz profil WWW
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Cytuj:
Czy zatem takie sztuczne wywoływanie takich zjawisk związanych z własnym umysłem (a może czymś więcej) jest akceptowane przez Kościół ?


Nie - nie jest!!!
Człowieku!
W życiu masz byc sługą nie tylko Bożym ale i pełnić posługę bliźnim. Im bardziej się uniżysz w posłudze im mniejszy sie wydajesz tym więcej zyskasz w Królestwie Ojca.
Pomagaj ludziom, pomagaj rodzinie, znajomym, sobie też. Miluj, szanuj - wycisz się.
Tu jest droga życia. A teraz zastanów się ile do tego powyżej wniesie świadome śnienie - odpowiedź jest oczywista. Z E R O !

Pozdrawiam.


So wrz 16, 2017 2:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Hades napisał(a):
Cytuj:
Czy zatem takie sztuczne wywoływanie takich zjawisk związanych z własnym umysłem (a może czymś więcej) jest akceptowane przez Kościół ?


Nie - nie jest!!!
Człowieku!
W życiu masz byc sługą nie tylko Bożym ale i pełnić posługę bliźnim. Im bardziej się uniżysz w posłudze im mniejszy sie wydajesz tym więcej zyskasz w Królestwie Ojca.
Pomagaj ludziom, pomagaj rodzinie, znajomym, sobie też. Miluj, szanuj - wycisz się.
Tu jest droga życia. A teraz zastanów się ile do tego powyżej wniesie świadome śnienie - odpowiedź jest oczywista. Z E R O !

Pozdrawiam.


W ten sposób zrezygnował bym też z piłki nożnej, oglądania tv czy też ze zjedzenia czegoś dobrego. Poza tym powiedziałeś "pomagaj rodzinie, znajomym, sobie też". No właśnie taki mam pomysł, zamiar aby sobie pomóc.


So wrz 16, 2017 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
[ciach... trolling. M.]


So wrz 16, 2017 14:02
Zobacz profil
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Cytuj:
W ten sposób zrezygnował bym też z piłki nożnej, oglądania tv czy też ze zjedzenia czegoś dobrego.


I bardzo dobrze byś zrobił - zakładając że czas ten przeznaczyłbyś bliźnim.
I nie piszę tu że nie warto grać w piłkę czy jeść łakocie. Na wszystko jest czas - oby bez przesady.

Cytuj:
powiedziałeś "pomagaj rodzinie, znajomym, sobie też". No właśnie taki mam pomysł, zamiar aby sobie pomóc.


To "sobie" powinno być na szarym końcu u chrześcjanina. W ramach wolnego czasu jak oczywiście wogóle jest. Wyjątek to choroba - trzeba sie leczyć niezwłocznie i ratowac swoje zdrowie i życie.
Tak na to patrzę.


So wrz 16, 2017 21:50

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 13:02
Posty: 67
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Napisz coś więcej o tych świadomych snach. Po co jest Ci to potrzebne?
P.S. tak na marginesie...Żeby być dobrym chrześcijaninem nie trzeba pracować za miskę ryżu wzamian za pracę od świtu do zmierzchu, spać na twardym materacu i nosić gryzący sweter umartwiając się przy tym, z modlitwą nieustanną na ustach. Nie o to chodzi. Ważne jest, czy starasz się żyć zgodnie z bliźnimi, czy potrafisz nie przejść obojętnie obok potrzebujących wsparcia, porady,rzeczy materialnych.
Modlitwa za nieprzyjaciół, przestrzeganie 10- ciu przykazań...


So wrz 16, 2017 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Hades napisał(a):
W ramach wolnego czasu jak oczywiście wogóle jest.


Co jak co, ale czas snu można chyba uznać za wolny?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 17, 2017 9:05
Zobacz profil
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Cytuj:
Co jak co, ale czas snu można chyba uznać za wolny?


Nie w momencie gdy zamiast poprostu spać i wypoczywać - budzisz się aby spisać co ci sie właśnie sniło po to tylko by wstac i uczyć sie tego na pamięć i potem zasypiać znów wczuwając sie w to co właśnie ci sie snilo - obłęd!!!

Czy stosując jakiekolwiek inne techniki ogłupiające mózg.. Tracąc ptzy tym masę czasu i enegrii która mogłaby sie przydać w realnym życiu.
Szkoda czasu - nie lepiej to podwinąć przysłowiowy leb i po prostu spać jak człowiek??


N wrz 17, 2017 13:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Hades napisał(a):
podwinąć przysłowiowy leb

chyba ogon. Łeb można spuścić :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 17, 2017 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
[ciach... takie pytania proszę kierować na pw. M.]

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 17, 2017 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Hades napisał(a):
Cytuj:
Co jak co, ale czas snu można chyba uznać za wolny?


Nie w momencie gdy zamiast poprostu spać i wypoczywać - budzisz się aby spisać co ci sie właśnie sniło po to tylko by wstac i uczyć sie tego na pamięć i potem zasypiać znów wczuwając sie w to co właśnie ci sie snilo - obłęd!!!

Czy stosując jakiekolwiek inne techniki ogłupiające mózg.. Tracąc ptzy tym masę czasu i enegrii która mogłaby sie przydać w realnym życiu.
Szkoda czasu - nie lepiej to podwinąć przysłowiowy leb i po prostu spać jak człowiek??


To żaden obłęd. Można to prędzej nazwać hobby. Z tym spisywaniem snów to właśnie to zacząłem robić. To interesujące. Sny to nie tam jakieś fantazje. Sny są prawdziwe bo je śnimy. Każdy śni więc jest to po coś potrzebne. Dlaczego spisywać sny. Do niedawna wydawało mi się to dziwne ale teraz myślę, że to budowanie połączenia, mostu do światów niematerialnych. Każdy taki zapisany sen to taka niteczka łącząca nas z tą drugą stroną (bo jak jej inaczej nie nazwać skoro spędzamy tam tyle "czasu"). Z niteczek mam nadzieję powstanie solidna lina a później most. Co będzie dalej sam jestem ciekawy. Zapisuję to co zapamiętuję ze snu (a nie jest to łatwe i szybko się zapomina) i w ten sposób mam jakieś swoje historie. To ciekawe nie muszę czytać cudzych historii - mam niesamowite pod nosem moje !!!


Śr wrz 20, 2017 22:28
Zobacz profil
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Cytuj:
Sny są prawdziwe bo je śnimy.


Jasne - jednorożce tez - śnił mi sie kiedys.
:brawo:


Cz wrz 21, 2017 15:50
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Sen to połączenie pamięci z wyobraźnią.
Miałem kiedyś sen jak to poleciałem na ksieżyc w gigantycznej butelce ze smoczkiem.

Wcześniej oglądałem jakiś film o NASA potem wyobrażałem sobie jak to było by fajnie tak sobie polecieć a że jeszcze ciągałem butelke - we śnie mój mózg zrobił mi niespodziankę.

Łączenie tego z Bogami - zaświatami czy obcymi to lekka przesada.
Chociaż Bóg czasem przemawia we śnie - co opisuje Biblia. W takim przypadku będziesz miał świadomośc ze to nie był sen jak Józef - tylko przekaz. Natomiast wywoływanie tego celowo - niczemu dobremu nie słuzy. Bóg sam sie z Tobą skontaktuje - niekoniecznie we śnie.
łatwo można paść w złudzenie z czego niejednokrotnie skorzysta szatan. Jest przebiegły.


Cz wrz 21, 2017 16:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Świadome sny - jakie jest stanowisko KK w tym temacie.
Hades napisał(a):
Sen to połączenie pamięci z wyobraźnią.
Miałem kiedyś sen jak to poleciałem na ksieżyc w gigantycznej butelce ze smoczkiem.

Wcześniej oglądałem jakiś film o NASA potem wyobrażałem sobie jak to było by fajnie tak sobie polecieć a że jeszcze ciągałem butelke - we śnie mój mózg zrobił mi niespodziankę.

Łączenie tego z Bogami - zaświatami czy obcymi to lekka przesada.
Chociaż Bóg czasem przemawia we śnie - co opisuje Biblia. W takim przypadku będziesz miał świadomośc ze to nie był sen jak Józef - tylko przekaz. Natomiast wywoływanie tego celowo - niczemu dobremu nie słuzy. Bóg sam sie z Tobą skontaktuje - niekoniecznie we śnie.
łatwo można paść w złudzenie z czego niejednokrotnie skorzysta szatan. Jest przebiegły.


Oj znowu ten szatan. Twoje twierdzenie, iż sen to połączenie pamięci z wyobraźnią to czysta spekulacja. Oczywiście ta rzeczywistość senna jest inna i nie rządzi się prawami tej tutaj na jawie. To wszystko. Czy wywoływanie świadomych niczemu dobremu nie służy. A czy ćwiczenie np pamięci to też nie jest nadużycie. Nie przesadzajmy.


Cz wrz 21, 2017 17:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL