Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Konwersja ... czy dobrze robię? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
paweleczek147 napisał(a):
chwat napisał(a):
paweleczek147 napisał(a):
Nie widzicie że Franciszek nie klęka przed Najswietszym Sakramentem?! a uchodźcom muzlumanskim myje nogi kleczac!

Jezus jadający ze złodziejami i prostytutkami, Cię nie gorszy?


Zgoła błędne myslenie. Dlaczego przed Najświetszym Sakramentem nie uklęka? Przed muzłumanami może a przed Bogiem nie?

Co jest zgoła błędnym myśleniem? To że Jezus jadał ze złodziejami i prostytutkami?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr paź 04, 2017 21:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 20:41
Posty: 12
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
KotSyberyjski napisał(a):
To załóż sobie swój własny kościół. Czemu jakiś inny kościół ma być lepszy od twojego ? Dlaczego masz być gorszy. Dlaczego inni mają być mądrzejsi i lepsi od Ciebie. Dlaczego oni wiedzą lepiej ?


Z całym szacunkiem, daruj sobie takie "rady", szydzić z kogoś nie jest chrześcijańską postawą, a tym bardziej (teoretycznie...!) katolicka.


Śr paź 04, 2017 21:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Cóż, najwyraźniej powtórka z historii: A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?" Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: "To was gorszy? (J6,60-61)
Wiem, kontekst był inny, ale to nie jedyna nauka Jezusa, która gorszyła uczniów.
A w dodatku najwyraźniej nasz kolega nie wie, że w prawosławiu nikt nie klęka przed Najświętszym Sakramentem. Mało tego: nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu.
paweleczek147 napisał(a):
Z całym szacunkiem, daruj sobie takie "rady", szydzić z kogoś nie jest chrześcijańską postawą, a tym bardziej (teoretycznie...!) katolicka.

KotSyberyski nie jest katolikiem.

Zrobisz jak zechcesz, ale zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się dobrze z nauczaniem KK i Cerkwi. A ludzie wszędzie są grzeszni.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 04, 2017 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 20:41
Posty: 12
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Cytuj:
Jezus jadający ze złodziejami i prostytutkami, Cię nie gorszy?


Zgoła błędne myslenie. Dlaczego przed Najświetszym Sakramentem nie uklęka? Przed muzłumanami może a przed Bogiem nie?[/quote]
Co jest zgoła błędnym myśleniem? To że Jezus jadał ze złodziejami i prostytutkami?[/quote]

Jezus umył nogi Apostołom a nie tym którzy go biczowali! Franciszek nie ukleka przed Najswietszym Sakramentem a przed muzłumanami, dla których chrześcijanie sa gorsi niż zwierzeta klęka! Powiesz mi w końcu czy to godne zachowanie ze strony Franciszka? czy dalej będziesz trzymać się kurczowo tej prostytutki i złodzieja?

[edytowano 1 x... poprawiono cytowanie.M.]


Śr paź 04, 2017 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 20:41
Posty: 12
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Cytuj:
Zrobisz jak zechcesz, ale zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się dobrze z nauczaniem KK i Cerkwi. A ludzie wszędzie są grzeszni.


Wiem o tym, ze nie ma. Ale nie uważacie tego za niewlasciwe zachowanie? Mnie osobiście jest z tego powodu przykro? Nie razi Was to? Obawiam się ze tutaj nikt nie powie szczerze co o tym myśli ze względu na religijna poprawność wyplywajaca z hierarchii KK i nikt nie podda Franciszka najmniejszej nawet krytyce

[edytowano 1 x... poprawiono cytowanie. M.]


Śr paź 04, 2017 21:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Nie rozumiem: w KK przeszkadza Ci to, że papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, a w Cerkwi nie przeszkadza Ci, że nikt nie klęka?
Postawa stojąca i ukłon to wyraz szacunku i czci dla Boga jako najwyższego Pana.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 04, 2017 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
paweleczek147 napisał(a):
Jezus umył nogi Apostołom a nie tym którzy go biczowali!
Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami ( Rz 5,8 )
Jezus umył nogi wszystkim grzesznikom, gdy byli jeszcze grzesznikami. Piotr po umyciu nóg zaparł się Go trzy razy. Mycie nóg to nie był gest dla dwunastu kolegów, jak Tobie się wydaje.

Cytuj:
Franciszek nie ukleka przed Najswietszym Sakramentem
Zadeklarował się, że nigdy nie będzie klękał? A może nigdy nie uklęknął?

Cytuj:
a przed muzłumanami
Miał komuś podnosić nogę na dwa metry do góry żeby ją umyć?

Cytuj:
dla których chrześcijanie sa gorsi niż zwierzeta klęka!
Obrzydlistwo. Dla prostytutek i złodziei, z którymi Jezus jadał, też pewnie chrześcijanie byli gorsi niż zwierzęta.

Cytuj:
Powiesz mi w końcu czy to godne zachowanie ze strony Franciszka?
Zachowanie Franciszka, czy to co Tobie się wydaje, na temat zachowania Franciszka?

Cytuj:
czy dalej będziesz trzymać się kurczowo tej prostytutki i złodzieja?
Będę, dlaczego miałbym nie trzymać się Ewangelii? Czy jedyny powód żeby się jej nie trzymać to taki, żeby zrobić Ci przyjemność, bo Ty masz ochotę ją ignorować? W prawosławnym przekładzie Pisma, też jest o tym, że Jezus jadał z prostytutkami i złodziejami.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Śr paź 04, 2017 22:42 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 04, 2017 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Pawle,
to pewnie kwestia optyki, ale Twoje zarzuty wydają mi się... mało ważkie. Sorry, ale (nawet gdyby przyjąć, że to są faktycznie niedobre rzeczy, co wcale nie jest oczywiste) to są to sprawy drugorzędne (jesli nie czwartorzędne).

Przyjmijmy jednak na chwilę (naprawdę na chwilę, bo teza jest baaardzo wątpliwa), że masz rację, i Sługa Sług Bożych (papież) rani Kościół=Ciało Chrystusa (Kol 1, 18; Rz 12, 4-5), postępując źle.
Czy logiczne jest - w odpowiedzi na ranienie Ciała Chrystusa ranić Je jeszcze bardziej, dokładając grzech przyłączenia się do rozłamu, uważany w Piśmie za jeden z najcięższych (Ga 5,20)?

W Apokalipsie mamy Listy do Kościołów (lokalnych), gdzie wymienione są liczne owych Kościołów grzechy i nieprawidłowości oraz rady ich dotyczące. W żadnym z nich nie ma postulatu zmiany Kościoła na inny, "lepszy".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz paź 05, 2017 0:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
paweleczek147 napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie odnoszę spostrzeżenia do autora wątku, a jeśli tak zrozumie, to z góry przepraszam.
Nie mniej da się zauważyć schemat, że większość konwersji podyktowana jest poszukiwaniem Boga pojmowanego na własna miarę, odpowiadającego własnym o Nim osobistym wyobrażeniom i oczekiwaniom.


Boga pojmowanego na własną miarę? nie! nie o to mi chodzi! Ja szukam tekiego SACRUM jakie się Bogu należy, tak wielkiego jakie jest godne Najwyzszego! Jak patrze ile zła jest w KK jakie może często nieświadome swietokradztwa dzieja się podczas Mszy Sw. to az mi się noz w keiszeni otwiera! Co się stało z nasza liturgia! Malo kto wie, ze podczas soboru nad nowa liturgia i mszalem KK pracowali tez PROTESTANCCY teolodzy!! o zgrozo! Dziwicie mi się? Ja widze co się dzieje. Widze jak bardzo KK oddala się od korzeni! Po prostu chcę być wierny. Nie szukam miejsca w protestanckich zborach. Chce być czescia Mistycznego Ciała Chrystusa wierze w rzeczywista obecność. Teologia rotestancka nie jest dla mnie! Nie chce Pana Boga dopasować do swoich oczekiwan! Ja chce Siebie dopasować do Jego oczekiwan! Chce tylko Jego chwaly. Chce być kiedyś po Jego prawej stronie.

Znasz choć jeden wers z Biblii w którym Jezus zbawienie uzależnia od formy liturgii???
Zasadniczą drogę prowadzącą do zbawienia Jezus precyzyjnie wskazuje - Nie każdy, który mi mówi "Panie, Panie" wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca który jest w niebie (Mt 7,21), a wykładnie daje św Jan:
Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. Poprzez to miłość osiąga w nas kres doskonałości, że mamy ufność na dzień sądu(1 J 4,16-17)
Chcesz być po prawej stronie - Ty chcesz - a jeśli Bóg umieści Cię po swojej lewej stronie pospołu z uchodźcami muzułmańskimi, to sie na Niego obrazisz i zmienisz Boga?
A aby zrozumieć sens całowania nóg uchodźców przeczytaj uważnie 1 List św Jana (4,20-21) - kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.


Cz paź 05, 2017 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
No dobra, koleżanki i koledzy, nic na siłę. Chłopak nie przyszedł tutaj, żeby podyskutować o swoich wątpliwościach, ale żeby się w nich utwierdzić. Będzie wykorzystywał każdą formę krytyki żeby wzmocnić się w swoim oporze. Nie pozostaje nam nic innego, jak postawa ojca z przypowieści o synu marnotrawnym (przy czym nie namawiam nikogo do oddawania połowy majątku, bez przesady).

@paweleczek147

Wszystko już zostało chyba powiedziane. Jeżeli nie mam racji a Ty chcesz jednak porozmawiać o swoich wątpliwościach, to zostań tak długo, jak chcesz. A jeżeli nie chcesz, nie możesz, nie widzisz sensu, to idź z Bogiem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 05, 2017 10:11
Zobacz profil
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
paweleczek147 napisał(a):
Ostatnio zaczalem uczestniczyć w nabożeństwach prawosławnych, byłem na Boskiej Liturgii.... Tam czuję obecność Boga, mam ciarki na plecach a w oczach lzy...


Niewątpliwie i tak można Boga doświadczać - tak wzniośle. Lecz gdy jest to jedyna przez nas poszukiwana i praktykowana forma tego odczuwania, powstaje niebezpieczeństwo przemiany tej wzniosłości w oddalającą nas od naszej ludzkiej rzeczywistości wyniosłość...

Papież Franciszek, według mnie, uczy nas doświadczania Boga też w codzienności, włączania Go w nasze konkretne życie czyli - jego i naszego uświęcania. Uczy nas jak być na codzień Chrześcijaninem. Nie tylko w Kościele, w czasie inspirujących nas Nabożeństwach. Uważam, że pomimo pozornie odczuwanej tam sile doznań, są one same w sobie raczej natury przemijającej, emocjonalnej, a niekoniecznie tej utrwalającej się - duchowej.


Cz paź 05, 2017 15:02

Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 20:41
Posty: 12
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Bóg zapłać Wam bracia za wszystko. Macie rację, chyba po prostu przyszedłem tu żeby się utwierdzić w tym co robię a Wasze wypowiedzi to uczyniły. Nie chcę być już w KK i może niepotrzebnie wywołałem tu burzę. Moje zbawienie czeka mnie w Kosciele Prawosławnym wiem to na pewno. Bóg z Wami!


Cz paź 05, 2017 20:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Nie. Ty przyszedłeś na forum już zdecydowany. Nikt z nas nie przekonywał Cię do pozostania w Kk, a już na pewno nie w taki sposób, aby zniechęcić Cię do prawoslawia. Próbowaliśmy tylko uświadomić Ci, abyś zapoznał się z nauczaniem jednego i drugiego. A może czekałeś na to, że będziemy Cię przekonywać do pozostania? No to się pomyliłeś.
Jeszcze tylko kwestia: jak zareaguje ksiądz prawosławny, kiedy powiesz mu o swoich powodach -bo obraziłem sie na KK...
Z Bogiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt paź 06, 2017 5:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 02, 2017 20:41
Posty: 12
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Z pewnościa zaargumentuje to w ten sposób: obraziłem się na Kościół Katolicki ☺ heh z Bogiem


Pt paź 06, 2017 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Konwersja ... czy dobrze robię?
Wszystko przez Franciszka, bo nie klęka i nogi myje. A i na prawosławie chce konwertować, heretyk jeden.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/w-ros ... ie-2016-03

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt paź 06, 2017 10:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL