Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
@Osiris
Twoje argumenty są kompletnie z czapy z tego tytułu, że wg Ciebie Bóg nie istnieje. Jak można mieć pretensje o cokolwiek do kogoś nieistniejącego i sugerować, co on powinien zrobić w konkretnym przypadku? W takim układzie to jest zwyczajny trolling. Masz już dwa ostrzeżenia, a więc albo zaprzestaniesz tej dziecinady, albo będzie zasłużony odpoczynek.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 25, 2017 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
someone1 napisał(a):
Po co mialby ich przenosic do Raju skoro musial by ich pozniej wyrzucic?
Czy chcialbys by cie zakwaterowano w luksusowym mieszkaniu, tylko po to bys pokazal ze nie zachowasz sie jak powinienes i zostal wyrzuconym?


To po co w takim razie wszechwiedzący Bóg umieścił Adama i Ewę w raju? :)


So lis 25, 2017 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Bo jeszcze wtedy było przed testem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:00
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Małgosiaa napisał(a):
@Osiris
Twoje argumenty są kompletnie z czapy z tego tytułu, że wg Ciebie Bóg nie istnieje. Jak można mieć pretensje o cokolwiek do kogoś nieistniejącego i sugerować, co on powinien zrobić w konkretnym przypadku? W takim układzie to jest zwyczajny trolling. Masz już dwa ostrzeżenia, a więc albo zaprzestaniesz tej dziecinady, albo będzie zasłużony odpoczynek.


On chyba przyszedl tu jak do tego luksusowego mieszkania, tylko po to by zostac wyrzuconym.


So lis 25, 2017 13:01

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Małgosiaa napisał(a):
@Osiris
Twoje argumenty są kompletnie z czapy z tego tytułu, że wg Ciebie Bóg nie istnieje. Jak można mieć pretensje o cokolwiek do kogoś nieistniejącego i sugerować, co on powinien zrobić w konkretnym przypadku? W takim układzie to jest zwyczajny trolling. Masz już dwa ostrzeżenia, a więc albo zaprzestaniesz tej dziecinady, albo będzie zasłużony odpoczynek.



Znowu zaczynasz...już to tłumaczyłem, nie mam żadnych pretensji. Krytykuję ideę która w której nie widzę sensu.
Czy jeśli napiszę, że Odyn był okrutnym Bogiem to z racji tego, że on nie istnieje uznasz to za trolling?


So lis 25, 2017 13:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Mnie Twoje tłumaczenia nie przekonują. Nie wierze w Odyna i nie mam do niego o nic pretensji, bo go nie było, nie ma i nie bedzie. Koniec kropka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 25, 2017 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Małgosiaa napisał(a):
Mnie Twoje tłumaczenia nie przekonują. Nie wierze w Odyna i nie mam do niego o nic pretensji, bo go nie było, nie ma i nie bedzie. Koniec kropka.


A czy ja mam pretensje do chrześcijańskiego Boga? Poddaję krytyce tylko ideę i nic więcej. Czy to jest zabronione na forum dyskusyjnym w którym mogą uczestniczyć również niewierzący?


So lis 25, 2017 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Jaką ideę poddajesz krytyce? Ideę chrześcijańskiego Boga?

Dyskusje na forum, mają odbywać się za pomocą używania argumentów, czyli przedstawiania obiektywnych racji, lub przynajmniej takich, które stwarzają pozory obiektywizmu.

Natomiast Osiris posługuje się metodą:
Osiris napisał(a):
Znowu zaczynasz...już to tłumaczyłem, nie mam żadnych pretensji. Krytykuję ideę która w której nie widzę sensu.

A to oczywisty trolling, co zresztą sam skwapliwie przyznaje.

Osiris przyznaje, że podstawą do krytykowania, jest jego subiektywny brak dostrzegania w danej idei sensu. Jest to próba uzyskania przyzwolenia i zalegalizowania wyrażania dowolnej, nieuzasadnionej krytyki, argumentowanej brakiem widzenia w niej sensu, a to żaden powód.

Jeśli np. ja, nie będę widział sensu w idei, żeby zwracać się do Osirisa inaczej niż per "tępy pseudo myśliciel", to czy będę mógł używać pod jego adresem, tego rodzaju krytyki i tak go nazywać? No oczywiście nie. Takie prawo miałbym dopiero wtedy, kiedy w przestrzeni publicznej, pojawiłaby się na temat Osirisa taka opinia i nie budziłoby to niczyjej wątpliwości. Jak więc widać, brak zauważania sensu w pewnych ideach, to żaden powód do wyrażania krytyki.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 25, 2017 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Jako, że Bóg wiedział, iż inni ludzie się pojawią to z racji jego sprawiedliwości i miłosierdzia powinien potomków Adama przenieść do raju. Inaczej pojęcia sprawiedliwości i miłosierdzia nie mają zastosowania do Boga, skoro on się do nich nie stosuje.


Przestań, masz ten raj a nie chcesz skorzystać, raj na jeszcze lepszych warunkach, bo nie przez każdy Twój sprzeciw go tracisz(w obecnej chwili)
Brama do niego stoi otworem, wystarczy skorzystać z możliwości powrotu.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 25, 2017 20:54
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Czy ktoś może wyjaśnić jak należy rozumieć następujący fragment z Księgi Rodzaju (3, 22-24):

"Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki» Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia."

Czy nie jest to paradoksem, że Bóg najpierw robi wszystko żeby człowiek nie mógł żyć wiecznie, wygania go z raju i nawet stawia strażników, żeby przypadkiem tam nie powrócił. Mija jakiś czas i Bóg gotów jest oddać nawet swego Syna w ofierze po to by nas zbawił i byśmy mogli do raju powrócić. O co tu chodzi?


So lis 25, 2017 20:59
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
felek27 napisał(a):
Czy ktoś może wyjaśnić jak należy rozumieć następujący fragment z Księgi Rodzaju (3, 22-24):

"Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki» Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia."

Czy nie jest to paradoksem, że Bóg najpierw robi wszystko żeby człowiek nie mógł żyć wiecznie, wygania go z raju i nawet stawia strażników, żeby przypadkiem tam nie powrócił. Mija jakiś czas i Bóg gotów jest oddać nawet swego Syna w ofierze po to by nas zbawił i byśmy mogli do raju powrócić. O co tu chodzi?


A jak myslisz, mial pozwolic czlowiekowi poprzewracac Niebo do gory kolami?


So lis 25, 2017 21:10

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
chwat napisał(a):
Jaką ideę poddajesz krytyce? Ideę chrześcijańskiego Boga?

Dyskusje na forum, mają odbywać się za pomocą używania argumentów, czyli przedstawiania obiektywnych racji, lub przynajmniej takich, które stwarzają pozory obiektywizmu.

Natomiast Osiris posługuje się metodą:
Osiris napisał(a):
Znowu zaczynasz...już to tłumaczyłem, nie mam żadnych pretensji. Krytykuję ideę która w której nie widzę sensu.

A to oczywisty trolling, co zresztą sam skwapliwie przyznaje.

Osiris przyznaje, że podstawą do krytykowania, jest jego subiektywny brak dostrzegania w danej idei sensu. Jest to próba uzyskania przyzwolenia i zalegalizowania wyrażania dowolnej, nieuzasadnionej krytyki, argumentowanej brakiem widzenia w niej sensu, a to żaden powód.

Jeśli np. ja, nie będę widział sensu w idei, żeby zwracać się do Osirisa inaczej niż per "tępy pseudo myśliciel", to czy będę mógł używać pod jego adresem, tego rodzaju krytyki i tak go nazywać? No oczywiście nie. Takie prawo miałbym dopiero wtedy, kiedy w przestrzeni publicznej, pojawiłaby się na temat Osirisa taka opinia i nie budziłoby to niczyjej wątpliwości. Jak więc widać, brak zauważania sensu w pewnych ideach, to żaden powód do wyrażania krytyki.


Nic nie rozumiesz... krytykuję ideę która nie ma sensu podając argumenty. Ale dla Ciebie argument to słowo obce zapewne...


N lis 26, 2017 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Nic nie rozumiesz... krytykuję ideę która nie ma sensu podając argumenty. Ale dla Ciebie argument to słowo obce zapewne...

Doskonale rozumiem i widzę, bo tak się składa, że mam to nawet na piśmie:
Osiris napisał(a):
Krytykuję ideę która w której nie widzę sensu.

Argumentu tu nie ma żadnego, jest tylko wyrażenie opinii, że się czegoś nie widzi, a to rzekomo upoważnia do krytyki.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 26, 2017 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
chwat napisał(a):
Osiris napisał(a):
Nic nie rozumiesz... krytykuję ideę która nie ma sensu podając argumenty. Ale dla Ciebie argument to słowo obce zapewne...

Doskonale rozumiem i widzę, bo tak się składa, że mam to nawet na piśmie:
Osiris napisał(a):
Krytykuję ideę która w której nie widzę sensu.

Argumentu tu nie ma żadnego, jest tylko wyrażenie opinii, że się czegoś nie widzi, a to rzekomo upoważnia do krytyki.


Przeczytaj poprzednie posty i znajdziesz argumenty, nie mam zamiaru się powtarzać.


N lis 26, 2017 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Więc się nie powtarzaj, tylko przytocz argument.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 26, 2017 14:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL