Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 23:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja 
Autor Wiadomość
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Saqura napisał(a):

Ja? No dobra :-D
Nie dopuściłabym by Adam i Ewa wydali na świat dzieci,zjedli owoc? zjedli..więc,wykonałabym wyrok i po sprawie ... 8)


Aha, ale co ma Adam i Ewa do dziecka w Indonezji które utoneło podczas fali tsunami?
Czyż to nie zbiorowa odpowiedzialność ludzkości?

No wlasnie, co ma Adam i Ewa do tego?
Istna zbiorowa nieodpowiedzialnosc ludzkosci.


Śr lis 22, 2017 1:55

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):

Jeśli ratowanie niewinnych dzieci z kataklizmów jest nielogiczne dla Boga to jakim cudem jest logiczne i miłosierne dla człowieka? jakie jeszcze idiotyzmy przestawisz?


Nie moja wina że nosisz w sobie,aż tak infantylny obraz Boga ;-).
Swoją drogą,Bóg stworzył świat w którym i tak dzieje się więcej dobrych rzeczy niż złych.Znaczna część ludzi budzi się codziennie i czuję się znakomicie,większość chorób jest uleczalna,katastrofy naturalne są zjawiskiem marginalnym,aczkolwiek strasznym,większość samochodów,samolotów wyjeżdża-przyjeżdza/odlatuje-przylatuje dociera do wyznaczonego celu,kradzieże,napady,gwałty,choroby nieuleczalne,to wszystko są zjawiska rzadkie.Z tego więc wniosek,że świat mimo,że czasami jest faktycznie straszny,to wypada i tak na korzyść Boga-jest znacznie lepszy niż gorszy.Patrzac tak jak Ty,czyli przez pryzmat zła, nie jesteś wstanie dotrzeć do obiektywnego obrazu świata/Boga.

Zadałeś też bardzo ciekawe i logiczne pytanie,a mianowicie:jakim cudem ratowanie niewinnych dzieci jest dla człowieka logiczne i miłosierne?

Odpowiedź jest dość prosta:człowiek ma wbudowany przez Boga altruistyczny mechanizm,który pozwala ludziom nieść pomoc w sytuacjach kryzysowych.Dotyczy to lekarzy,wszelkiej maści ratownikow i innych.To dlatego można powiedzieć że to Bóg pomaga,nie bezpośrednio,bo przecież o takim Bogu cały czas prawisz,ale pośrednio przez ludzi.I w ten oto sposób, chcąc nie chcąc,człowiek działa w ramach swojej wolej woli danej mu przez Boga na rzecz innych.Jest tutaj zachowana pewna komplementarność:Bóg i człowiek się uzupełniają.W takim układzie nie cierpi w żadnym stopniu boska logika,ponieważ i tak wszystko (tutaj przez czlowieka) ku Bogu zmierza.

Reasumując:W ten oto sposób Bóg pozostaje zarazem i sprawiedliwy i miłosierny.


Śr lis 22, 2017 6:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Paulito napisał(a):
Nie moja wina że nosisz w sobie,aż tak infantylny obraz Boga ;-).
Swoją drogą,Bóg stworzył świat w którym i tak dzieje się więcej dobrych rzeczy niż złych.


Słabo jak na wszechmogącego Boga. Gdybyś zbudował karuzelę to zastosowałbyś wszelkie zabezpieczenia aby dzieci się nie pozabijały. Bóg natomiast, ze swoimi możliwościami, stworzył świat w którym (podobno) jest więcej dobrych rzeczy niż złych. Gdzie jego wszechwiedza?
Chciał stworzyć o wiele lepszy świat (mógł) ale mu nie wyszło? Czy może nie chciał?
I to ja mam infantylny obraz Boga? nawet dziecko nie uwierzy w to co piszesz :D


Cytuj:
Zadałeś też bardzo ciekawe i logiczne pytanie,a mianowicie:jakim cudem ratowanie niewinnych dzieci jest dla człowieka logiczne i miłosierne?

Odpowiedź jest dość prosta:człowiek ma wbudowany przez Boga altruistyczny mechanizm,który pozwala ludziom nieść pomoc w sytuacjach kryzysowych.Dotyczy to lekarzy,wszelkiej maści ratownikow i innych.To dlatego można powiedzieć że to Bóg pomaga,nie bezpośrednio,bo przecież o takim Bogu cały czas prawisz,ale pośrednio przez ludzi.I w ten oto sposób, chcąc nie chcąc,człowiek działa w ramach swojej wolej woli danej mu przez Boga na rzecz innych.Jest tutaj zachowana pewna komplementarność:Bóg i człowiek się uzupełniają.W takim układzie nie cierpi w żadnym stopniu boska logika,ponieważ i tak wszystko (tutaj przez czlowieka) ku Bogu zmierza.

Reasumując:W ten oto sposób Bóg pozostaje zarazem i sprawiedliwy i miłosierny.


Przestań reasumować bo z Twoich wywodów nie wynika nic poza absurdami.
Bóg pomaga przez ludzi gdyż wszczepił im altruizm - czyli ludzie czynią dobro nie z własnej woli ale dzięki tej interwencji Boga? A później piszesz, że jednak mają wolną wolę.
To wolna wola czy wszepiony altruizm stoi za dobrem czynionym przez człowieka?
A Bóg nie wszepił sam sobie tego altruizmu?
Nie odpowiedziałeś na pytanie: skoro ludzie czynią tyle dobrego (w ramach swoich możliwości) to dlaczego Bóg czyni tak mało ( praktycznie nic) w ramach swoich możliwości?
Przecież ludzie modlą się o pomoc a Bóg okazyjnie wykazuje się cudem tu i tam podobno.
Co powstrzymuje Boga od większej pomocy?


Śr lis 22, 2017 8:59
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Ponieważ Bóg lubi, kiedy Osirisy się pienią bez sensu. Gdyby zaczął czynić podług możliwości, Osirisy zaczęłyby się pienić sensownie, tzn. że Bóg ma spier..., nie wpychać się, gdzie Go nie proszą, żeby rozstawiać ludzkość po kątach. Ludzkość sobie poradzi, ludzkość ma ten, no altruizm. A że Osirisom altruizm wyłącza się, kiedy mają go zastosować do Boga? No więc właśnie.


Śr lis 22, 2017 9:20
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Paulito napisał(a):
Nie moja wina że nosisz w sobie,aż tak infantylny obraz Boga ;-).
Swoją drogą,Bóg stworzył świat w którym i tak dzieje się więcej dobrych rzeczy niż złych.


Słabo jak na wszechmogącego Boga. Gdybyś zbudował karuzelę to zastosowałbyś wszelkie zabezpieczenia aby dzieci się nie pozabijały. Bóg natomiast, ze swoimi możliwościami, stworzył świat w którym (podobno) jest więcej dobrych rzeczy niż złych. Gdzie jego wszechwiedza?
Chciał stworzyć o wiele lepszy świat (mógł) ale mu nie wyszło? Czy może nie chciał?
I to ja mam infantylny obraz Boga? nawet dziecko nie uwierzy w to co piszesz :D


Cytuj:
Zadałeś też bardzo ciekawe i logiczne pytanie,a mianowicie:jakim cudem ratowanie niewinnych dzieci jest dla człowieka logiczne i miłosierne?

Odpowiedź jest dość prosta:człowiek ma wbudowany przez Boga altruistyczny mechanizm,który pozwala ludziom nieść pomoc w sytuacjach kryzysowych.Dotyczy to lekarzy,wszelkiej maści ratownikow i innych.To dlatego można powiedzieć że to Bóg pomaga,nie bezpośrednio,bo przecież o takim Bogu cały czas prawisz,ale pośrednio przez ludzi.I w ten oto sposób, chcąc nie chcąc,człowiek działa w ramach swojej wolej woli danej mu przez Boga na rzecz innych.Jest tutaj zachowana pewna komplementarność:Bóg i człowiek się uzupełniają.W takim układzie nie cierpi w żadnym stopniu boska logika,ponieważ i tak wszystko (tutaj przez czlowieka) ku Bogu zmierza.

Reasumując:W ten oto sposób Bóg pozostaje zarazem i sprawiedliwy i miłosierny.


Przestań reasumować bo z Twoich wywodów nie wynika nic poza absurdami.
Bóg pomaga przez ludzi gdyż wszczepił im altruizm - czyli ludzie czynią dobro nie z własnej woli ale dzięki tej interwencji Boga? A później piszesz, że jednak mają wolną wolę.
To wolna wola czy wszepiony altruizm stoi za dobrem czynionym przez człowieka?
A Bóg nie wszepił sam sobie tego altruizmu?
Nie odpowiedziałeś na pytanie: skoro ludzie czynią tyle dobrego (w ramach swoich możliwości) to dlaczego Bóg czyni tak mało ( praktycznie nic) w ramach swoich możliwości?
Przecież ludzie modlą się o pomoc a Bóg okazyjnie wykazuje się cudem tu i tam podobno.
Co powstrzymuje Boga od większej pomocy?


Jak dziecko chce zapalki, czy mlotek szewski i cwieki to mu je dasz?


Śr lis 22, 2017 10:49

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):

Słabo jak na wszechmogącego Boga. Gdybyś zbudował karuzelę to zastosowałbyś wszelkie zabezpieczenia aby dzieci się nie pozabijały.


Muszę ci podziękować.Dajesz fajne przykłady na których mogę pobazować. :D
Bóg stworzył zabezpieczenia w postaci "posłuszeństwa"-jeżeli nie będziecie się wychylać i odpinać zabezpieczeń, to nie wypadniecie,z karuzeli oczywiscie :-)I wypadli. ;-)

Cytuj:
Gdzie jego wszechwiedza?
Chciał stworzyć o wiele lepszy świat (mógł) ale mu nie wyszło? Czy może nie chciał?


Stworzył świat bardzo fajny,bo jak czytamy w Ks Rodzaju:"wszystko co uczynił Bóg było bardzo dobre".Ponadto wszechwiedza,może być rozumiana różnie,(tutaj:tylko warunkowo) ponieważ sam przedrostek"wszech"nie koniecznie musi implikować, tak rygorystyczny zakres,jakiego jesteś oczywiście zwolennikiem.

Cytuj:
Przestań reasumować bo z Twoich wywodów nie wynika nic poza absurdami.
Bóg pomaga przez ludzi gdyż wszczepił im altruizm - czyli ludzie czynią dobro nie z własnej woli ale dzięki tej interwencji Boga? A później piszesz, że jednak mają wolną wolę.



Ci sami ludzie ,raz czynią dobro, raz czynią zło, innym razem są bierni.To jest właśnie dowód na to, że sama wolna wola istnieje i że raz człowiek wybiera to, co dobre, czyli boskie,a raz to co złe,czyli ulega pokusom i podszeptom.

Cytuj:
To wolna wola czy wszepiony altruizm stoi za dobrem czynionym przez człowieka?
A Bóg nie wszepił sam sobie tego altruizmu


"Wszczepiony"altruizm funkcjonuje w ramach wolnej woli.Raz Osiris jest "boski" innym razem "szatański" :)

Jak Bóg mógłby wszczepić altruizm ludziom,jakby sam go nie posiadał?

Cytuj:
Nie odpowiedziałeś na pytanie: skoro ludzie czynią tyle dobrego (w ramach swoich możliwości) to dlaczego Bóg czyni tak mało ( praktycznie nic) w ramach swoich możliwości?


Tłumaczyłem ci to już.Boża wola czynienia dobra realizuje się w sposób pośredni, przez człowieka.A bezpośrednie boskie interwencje są ograniczone prawami natury, które Bòg sam ustanowił i w ramach których funkcjonuje wolna wola.Co do zasady.

Cytuj:
Przecież ludzie modlą się o pomoc a Bóg okazyjnie wykazuje się cudem tu i tam podobno.
Co powstrzymuje Boga od większej pomocy


Nie jestem w stanie zweryfikować ponada wszelką wątpliwość,czy takie działanie jest faktycznie z Boga.


Śr lis 22, 2017 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Saqura napisał(a):

Ja? No dobra :-D
Nie dopuściłabym by Adam i Ewa wydali na świat dzieci,zjedli owoc? zjedli..więc,wykonałabym wyrok i po sprawie ... 8)


Aha, ale co ma Adam i Ewa do dziecka w Indonezji które utoneło podczas fali tsunami?
Czyż to nie zbiorowa odpowiedzialność ludzkości?


To znaczy że każdy z nas na ich miejscu zrobiłby to samo,bo...jesteśmy zmysłową, cielesną istotą która bez pomocy Stworzyciela ani rusz.
Człowiek musi spokornieć i uznać że jest nad nim ktoś potężniejszy,ktoś kto wie lepiej co dla stworzenia będzie dobre/lepsze.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lis 22, 2017 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Paulito napisał(a):
Muszę ci podziękować.Dajesz fajne przykłady na których mogę pobazować. :D
Bóg stworzył zabezpieczenia w postaci "posłuszeństwa"-jeżeli nie będziecie się wychylać i odpinać zabezpieczeń, to nie wypadniecie,z karuzeli oczywiscie :-)I wypadli. ;-)


Jasne - a w jaki sposób posłuszeństwo ludzi pomoże w sytuacji trzęsienia ziemi?

Cytuj:
Gdzie jego wszechwiedza?
Chciał stworzyć o wiele lepszy świat (mógł) ale mu nie wyszło? Czy może nie chciał?


Cytuj:
"Wszczepiony"altruizm funkcjonuje w ramach wolnej woli.Raz Osiris jest "boski" innym razem "szatański" :)


Pytanie dalej pozostaje: gdzie jest altruizm Boga?

Cytuj:
Tłumaczyłem ci to już.Boża wola czynienia dobra realizuje się w sposób pośredni, przez człowieka.A bezpośrednie boskie interwencje są ograniczone prawami natury, które Bòg sam ustanowił i w ramach których funkcjonuje wolna wola.Co do zasady.


Że co? Boskie interwencje ograniczone są prawami natury? A jego wszechmoc? a co z cudami? Zmartwychwstanie zaprzecza prawom natury a jednak Bogu udało się to zrobić - pleciesz bezsens za bezsensem.


Cytuj:
Nie jestem w stanie zweryfikować ponada wszelką wątpliwość,czy takie działanie jest faktycznie z Boga.


To po co się ludzie modlą do Boga?


Śr lis 22, 2017 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Saqura napisał(a):

Ja? No dobra :-D
Nie dopuściłabym by Adam i Ewa wydali na świat dzieci,zjedli owoc? zjedli..więc,wykonałabym wyrok i po sprawie ... 8)


Aha, ale co ma Adam i Ewa do dziecka w Indonezji które utoneło podczas fali tsunami?
Czyż to nie zbiorowa odpowiedzialność ludzkości?


To znaczy że każdy z nas na ich miejscu zrobiłby to samo,bo...jesteśmy zmysłową, cielesną istotą która bez pomocy Stworzyciela ani rusz.
Człowiek musi spokornieć i uznać że jest nad nim ktoś potężniejszy,ktoś kto wie lepiej co dla stworzenia będzie dobre/lepsze.


Nie jest to odpowiedź na moje pytanie.


Śr lis 22, 2017 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Osiris napisał(a):
Nie jest to odpowiedź na moje pytanie.

A co brakuje?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 22, 2017 20:51
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Nic zgoła. W tym kontekście Osirisy pytają bez sensu, byle dowalić czemuś, czego nie ma.


Śr lis 22, 2017 21:08

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
ErgoProxy napisał(a):
Nic zgoła. W tym kontekście Osirisy pytają bez sensu, byle dowalić czemuś, czego nie ma.


Znalazł się ten którego odpowiedzi mają sens :D


Śr lis 22, 2017 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Andy72 napisał(a):
Osiris napisał(a):
Nie jest to odpowiedź na moje pytanie.

A co brakuje?


Czytanie ze zrozumieniem... pytałem się o odpowiedzialność zbiorową a otrzymałem odpowiedź, że człowiek musi spokornieć bo ktoś jest potężniejszy. Rzeczywiście jest to odpowiedź na temat...


Śr lis 22, 2017 21:38
Zobacz profil
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
Dostałeś najpierw odpowiedź, że żadnej odpowiedzialności zbiorowej by nie było, tylko czapa dla Adama i Ewy. No to o co Ci chodzi, bezbożniku –żeby podwalać się do krasnoludków? Szczają Ci do mleka, czy jak?


Śr lis 22, 2017 21:45

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Paradox logiczny semantyczny, omnipotencja
ErgoProxy napisał(a):
Dostałeś najpierw odpowiedź, że żadnej odpowiedzialności zbiorowej by nie było, tylko czapa dla Adama i Ewy. No to o co Ci chodzi, bezbożniku –żeby podwalać się do krasnoludków? Szczają Ci do mleka, czy jak?


Kultura słowna tip top:)

Oto co napisała Saqura:
"Nie dopuściłabym by Adam i Ewa wydali na świat dzieci,zjedli owoc? zjedli..więc,wykonałabym wyrok i po sprawie ... 8)"

Sugeruje tutaj Saqura, że zjedzony owoc Adama i Ewy sprowadził na ludzi cierpienie - co jest odpowiedzialnością zbiorową. Ale Twój przeżarty katolicką nauką mózg zapewnie nie rozumie czegoś takiego...może napij się mleka?


Śr lis 22, 2017 22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL